Skocz do zawartościmikar

Rejestracja: 03 lut 2010
Poza forum Ostatnio: 16 mar 2019
-----

Moje posty

W temacie: Czarny Groń

02 styczeń 2019 - 11:51

Gdzieś tam ptaszki ćwierkają że z uwagi na naruszenie procedur przy budowie kanapa ma być zdemontowana. Podobnież ma zostać przeniesiona do nowej lokalizacji - skalanka w zwardoniu. Termin realizacji 2020

 

Dzisiaj dzwoniłem do CG - decyzja co dalej z górnym wyciągiem będzie podjęta najwcześniej w przyszłym tygodniu. Na razie pozostanie zamknięty (w kazdym razie to nie brak śniegu/wodu powoduje jego wstrzymanie).

 

pozdr,

Karol


W temacie: Jak działa karnet gopass?

11 październik 2018 - 15:29

Oczywiscie ze mozesz sprzedac a potem odkupic. Co roku wysylasz zaswiadczenie ze masz akcje na rachunku 31.10.
Bez znaczenia czy kupione dawno czy kilka dni wczesniej.
Pamietaj tylko by kupic najpozniej kilka dni przed 31.10 z uwagi na ksiegowanie akcji z opoznieniem.

 

Tak stoi na stronie TMR:

  • Akcjonariusz, który posiada co najmniej 25 sztuk akcji TMR, który raz w roku na dzień 31.10. (przy zakupie akcji przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Pradze i Bratysławie) nabywa uprawnienia do profitów na podstawie listy akcjonariuszy z Centralnego Depozytu Papierów Wartościowych lub na podstawie potwierdzenia od spółki, która nabyła akcje na rzecz akcjonariusza (custodian).
  • W celu korzystania z usług Klubu akcjonariuszy TMR, osoba zainteresowana musi posiadać ilość akcji podaną w Centralnym Depozycie Papierów Wartościowych lub na wyciągu z rejestru posiadanych akcji przez cały okres korzystania z usług Klubu Akcjonariuszy TMR, tzn. do 31.10.2019"

 

 

Choć w praktyce pewnie tego nie sprawdzają to jakieś ryzyko istnieje, że kiedys się ktoś przyczepi.

 

EDIT: zapewne zapis taki ma na celu nastraszenie kombinatorów, którzy po otrzymaniu potwierdzenia z biura maklerskiego już w listopadazie sprzedają akcje. Jeżeli sprzedasz je po sezonie (czyli jak już przestaniesz korzystać) i potem znowu kupisz to wg mnie ryzyka nie ma.


W temacie: Może ktoś z was zna jakaś ciekawą miejscówkę na narty w Szwajcarii. rii.

22 sierpień 2018 - 21:05

 

Nie mniej jednak jeśli nie ma problemu z odsprzedażą karnetów to nawet po zapłaceniu podatków (obu) oczywiście można podjąć ryzyko. Ale popatrz sobie na wykres tej spółki. Gdybyś kupił akcje w 2013 to akurat w tej chwili miałbyś - 33%. Bo od dwóch lat sporo odrobiła. Wcześniej długo była - 50%. Czyli to może być niezła inwestycja a może być kanał bo być może wszyscy narciarze akcjonariusze trzymają ją na powierzchni. I jest to pokerowa zagrywka zarządu.

 

Pozdro

Wiesiek

 

Nijak ma się to do Szwajcarii, ale tu temat się pojawił więc i tu wyjaśnię na podstawie wiedzy którą mam.

 

W uproszczeniu i skrócie - w październiku 2013 TMR zdecydował się obniżyć kapitał zakładowy spółki. W wyniku tej operacji kurs "technicznie" poleciał z prawie 200zł do ok. 90zł. Akcjonariusze jednocześnie dostali dywidendę wynoszącą ok. 109zł/akcję (tyle wyniosła wartość obniżanego kapitału na akcję). Podsumowując - choć operacja dziwaczna i podobno rzadko spotykana, to jednak w jej wyniku nikt nie stracił (z jednej strony spadła wartość akcji, z drugiej jednak zostało to zrekompensowane dywidendą). Nie możemy zatem porównywać kursu sprzed obniżenia kapitału do wartości obecnej tylko na podstawie wykresu (w oderwaniu od tego co się działo październiku 2013). Jeżeli przyjmiemy wartość ówczesną akcji na poziomie 90zł, to jesteśmy >40% na plusie.

 

tyle:)

 

Karol


W temacie: Szczyrk - Czyrna - Solisko

16 listopad 2017 - 13:14

Ok, jasne. Czyli decyduje odbicie na bramce lub aktywacja w kasie/biurze obsługi danego dnia.


W temacie: Szczyrk - Czyrna - Solisko

16 listopad 2017 - 12:50

Podepnę się pod temat bo coś już tutaj było o benefitach za akcje TMR. 

 

Otóż - kupiłem akcje, dostałem zaśiwadczenie z domu maklerskiego, zarejestrowałem się na gopass (kartę już wcześniej miałem), rejestracja przebiegła pomyślnie i zgodnie z oczekiwaniami dostałem informację o przyznanych mi 12 wejściach do ośrodków TMR. Dalej założyłem, że muszę teraz przypisać przyznane mi benefity do karty gopass. Wydaje mi się, że tak zrobiłem (wybrałem swoją kartę - zakładam, że gdybym miał inne karty przypisane do mojego konta, to na tym etapie mógłbym wybrać kartę beneficjenta). Dostałem info, że do mojej karty gopass przypisanych zostało 12 jednodniowych wejść w okresie 2.11.2017 - 31.10.2018. 

 

I dotąd wszystko jest ok. Co jednak dalej? Czy nie poszedłem za daleko? W zakładce 'Moje Zamówienia' jak byk widzę teraz "Benefit - 12 wejść - Szczyrk ..." a ja wcale Szczyrku nie wybierałem (w otrzymanym potwierdzeniu widzę jednak, że dostełem 12 wejść do wszystkich ośrodków TMRu)...

 

Jaki jest zatem proces wybierania dnia i ośrodka kiedy/gdzie tych 12 wejść ma być aktywnych? Mam lecieć do kasy z potwierdzeniem jak gdzieś pojadę, a może decyduje pierwsze odbicie na bramce (automatycznie jest wtedy aktywowany karnet dzienny na dany ośrodek), czy może na stronie gopass mogę to jakoś aktywować gdy sezon ruszy?

 

Wiem, wiem - trochę niecierpliwy jestem, ale jakiś ten proces strasznie toporny.

 

dzięki,

Karol