Skocz do zawartości

Słowacja - Oravska Lesna / Orava Snow


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

ups, to link o butach, a nie o Spytkowicach :)


Uuups :)) Poplatalem - tam juz wyedytowalem, tu jeszcze wklejam ponownie poprawny:
http://www.skiforum....5902#post245902

I jeszcze tylko taka uwaga :
Ski7 czyli http://www.skiseven.sk/ to własnie wyciągi w Zakemenne, nie Hrustin (do Hrustina to jest jeszcze z 20km)


Jasne, troche za bardzo uproscilem bo zapamietalem to "z drogi" jako okolice :)
Jedno jako "przed", drugie "za" Hrustinem - czy jakos tak :)
W koncu Ski Zabava tez jest odlegla od Hrustina - jakos 7 km :) przy okazji link:
http://www.zima.skizabava.sk/
Jeszcze moze przydatny link - Zuberec: Milotin i Janovki i Nizna Uhliska:
http://www.zuberec.sk/lyzovaniepl.php
http://www.skinizna.sk/

Powyzej to orczyki, linki do osrodkow z krzeselkami sa w poscie dot. Spytkowic.
Moze jeszcze raz w skrocie - same linki:
http://www.skivitanova.sk/
http://www.meanderpark.com/
http://www.tatrawestsro.sk/
http://www.kubinska.sk/
http://www.racibor.sk/
...no to Orawe i bliska okolice mamy "rozczesana" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Info od pracowników stacji OravaSnow (Oravska Lesna):

zajtra (czyli sob 23.01.2010 r.) bude otwarty aj kohutik - jedna trasa Bucina 1300 m czerwona

a już są czynne:
trasy pri kreselku
Lehotska 2 ok. 70-80cm (warstwa śniegu), sirka (szeroka) ok. 30m
Lehotska 3a i 3b cca 30cm sirka cca 40m

Użytkownik Szulamitka edytował ten post 22 styczeń 2010 - 15:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś cały dzień słońce, temp. od -19 g. 9.00 do -3 w południe. Dojazd przejezdny, parkingi odśnieżone. Wjazdy wyciągiem krzesełkowym bez kolejek, choć na stoku momentami tłoczno.
Dzisiejsza promocja - karnet całodzienny 15 euro (a nie 16 jak w cenniku).
Trasa Lehotska 2 wyratrakowana, choć wąska, miejscami kartofelki. Do g. 12 zjazdy super, potem w miejscach stromych trasy liczne muldy i oblodzenie.
Trasa Lehotska 3a i 3b nieratrakowane, szerokie że hohoooooo, ale garbato-muldziaste, więc dla tych, którzy to lubią... :)
Orczyk na Kohutiku działał - rzeczywiście, narowisty jak ujeżdżany koń :D Trasa Bucina była czynna, ale nieratrakowana, dziewicza, wszędzie puch, kamyczki, gałązki - czyli cross country... trudno było odgadnąć, gdzie jest trasa, a gdzie "pobocze" :D
Pracownicy stacji sami ubolewają, że tak mało śniegu tej zimy...
Karczma przy dolnej stacji stoku - działa (g.9-16), serwuje różne zestawy obiadowe, głównie za 3 euro (pizza za 4,70).
Na szczycie stoku mini kościółek - ponoć w ndz jest tam msza o g.14.30.
Przy dolnej stacji minilodowisko na otwartej przestrzeni. Wypożyczalnia sprzętu (narty Orion) - otwarta: 14 euro komplet na dzień i 10 euro dla dziecka.
No to do następnego razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem dziś :D:D
I tak, wjazd na parking o godzinie 10.30 i standardowo okolo 10 samochodów :D w tym 8 z Polski :)
Pseudo promocja za 15e tez była, czekam jednak do lutego, rok temu było za 10 e :)
Trasy - uj twardo było twardo, ale po 2-3 zjazdach sie przyzwyczaiłem i smigało sie super. Obydwie trasy przy krzesle wyratrakowane, niestety ta niebieska słabiej przez co robiły sie muldki, ja nie korzystałem. Za to czerwona miodzio, super przygotowana, zero muld, super warunki - ah ale mnie jeszcze nogi bolą :). Dopiero około 15 w jednym miejscu pokazał sie lód 2x2m ale jakos wyjątkowo nawet po nim szłem i nic sie nie działo.
Na Kohutiku nie widziałem zywej duszy, o ile dobrze patrzałem wyciąg nie chodził, byc moze dali sobie spokoj z tymi warunkami albo poprostu nikogo nie było wiec nie puszczali. ja wolałem nie ryzykowac pieszej wędrówki z powrotem i nie pojechałem sprawdzac gdyz moja ulubiona czarno czerwona i tak była zamknięta.

Ogolnie wyjazd super udany, fajnie sie wyjezdziłem ale w najblizszym czasie juz tam nie pojade, troche mi dzis juz na koniec nudno bez tej drugiej strony było, wiec poki w całosci nie otworza to raczej wybiore Czechy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam byc szczery to byłem tam moze 6-8 razy i zawsze była to niedziela :D
Ludzi wczoraj było praktycznie zero, nie miałem ani razu przez cały dzien sytuacji abym musiał czekac choc 30 sekund na dojscie do bramek i przejechanie przez czytnik. Jasne pozniej w okolicach 13 ludzi ciut wiecej ale tak jak mówie, ani raz nie czekałem w jakiejkolwiek kolejce do bramek. Byc moze w soboty jest ciut wiecej, nie wiem, nie wypowiem sie w tej sprawie.

P.s. Myslałem ze jestes własnie w niedziele bo kilka samochoidów obok mnie stał Peugot 407 własnie z rejestracja SC ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sobotę też nie było kolejek do wyciągu, ale momentami robiło się ciasno na czerwonej dwójeczce - a jak wąsko, ostrzej, muldy i kilku naraz zjeżdża, to ja już wtedy trochę się pietram...
W sobotę żałowaliśmy, że niebieska Lehotska była nieratrakowana, bo cudnie była szeroka, ale wolę jeździć na równej trasie, a nie wzgórkowatej...
PS Jeździmy srebrnym Berlingo (z przeszklonym dachem), a ja - to jak na zdjęciu, tylko w kasku i teraz już dłuższe włosy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zaraz naszkrobie do nich maila. Jutro w ukryciu przed wybranka swojego zycia planuje wyjazd w to miejsce. Ona o 6 do pracy a ja 6,15 do auta, ona o 19 wraca do domu wiec i ja musze zdazyc zrobic 152 km autkiem zeby przed 19 byc w domu i zdazyc odgrzac obiadek:):):D:D no i jak zaplanowalem tak zrobilem. Od wybranki dostalem po glowie bo nie umialem wytlumaczyc dlaczego dzwoniac do mnie slyszala dziwny jezyk informujacy o niedostepnym abonencie czy moze abonamencie, tak czy siak w leb dostalem. do rzeczy placenie 15 euro za calodzienny. Lehotska 3 i 3a wyratrakowana , jesli jednak ktos chcial pojezdzic po "niewydeptanym" sniegu to po bokach tej trasy mial na to okazje. Lehotska 2 wyratrakowana rowniez ale nie na calej swojej szerokosci. Sniegu maja jeszcze dosyc, ale jest mocno ubity. Na Kohutlk`u nie bylem, ale widzialem przez moment 2 zjezdzajace tam osoby. Stok niewiele wymagajacy dajacy za to wiele frajdy dla roznych " eksperymentow" na malej predkosci. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyjazdu, a co mnie mocniej cieszy - tato ( nie jezdzil z 10 lat) tez jest bardzo zadowolony:)

Użytkownik alen59 edytował ten post 08 luty 2010 - 21:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem tam przez Ujsoly a wracalem przez Korbielow. bedac na slowacji bodajze w sobote pani na "przejsciu" granicznym w Korbielowie ( ta od kantoru) powiedziała mi, że nie trzeba winiety żeby dojechac do Oravskiej Lesnej wiec winiety nie mialem ani w sobote ani dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dolnej stacji stoku jest karczma, a nad nią właściciel ma do wynajęcia dwa lub trzy pokoiki w drewnie z łazienkami - ogrzewanie tylko na przenośne grzejniki elektryczne :D Tel.: 0905 382 842, 0905 664 277 (10 euro/os) No i jest nieco oddalony od stoku Pensjonat Severka www.severka.sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właś nie jutro tam jade z rodzinką i zastanawiam się jakie tam będą warunki mam nadzieje że będzie git tydzień śmigania z rodzinką pozdrowienia dla wszystkich

Mam radę - prześledź przed wyjazdem posty od nr 25 - 33 ;) W pewnym sensie wcinam się może mało elegancko (ale to ze szczerej troski) i będę może się powtarzał ale ja sobie nie wyobrażam siedzenia przez tydzień w tym miejscu :) Znaczy siedzieć, czy robić różne inne rzeczy - tak, ale jeździć przez 7 dni ...nooo, słabo :) To tylko moje zdanie - ale stosunkowo blisko jest parę innych miejsc, z fajniejszymi IMHO stokami - może gorszą infrastrukturą ale narciarsko ciekawsze - może warto porównać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

dzis dzwonilem ruszaja z sezonem w piatek 10.12

Szkoda tylko że nie dają żadnej informacji na swojej stronie. Nawet kamera nie działa. Mam nadzieje pojechać w niedzielę, 12 grudnia, oby warunki sprzyjały. Jak by ktoś był wcześniej, proszę o krótką informację, jak przygotowane trasy. Pozdrawiam Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca informacja jest na stronie ale w o ogole nie rzuca sie w oczyi trzeba się ślepiami naszukać. W ogóle to "nowa" strona ma wystartować lada dzień, ciekaw jestem ile w tym prawdy. Jeśli mie choroba nie zmasakruje to wybieram się tam w piątek po wcześniejszej kontroli telefonicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bylem wczoraj 18.12, zajrzałem z ciekawości do wypożyczalni i zmienili sprzęt na narty atomica i dynastara i byuty atomic. Generalnie było zimno -15 stopni, trasy przygotowane fajnie, cały kompleks chodziłł, ludzi malutko, zero kolejek, karnet 10 euro na cały dzień. Tyłek przymarzał do kanapy a w knajpie koszmarnie zimno - wszedłem tam 2 razy napić się ciepłej kawy i niestety nie ogrzałem się:( Snow parku żadnego nie ma, hopek nie ukopali jeszcze. Jeśli ktoś lubi jazdę w puchu to wczoraj była ku temu również świetna okazja. z całego wyjazdu jeden minus - koszmarnie zimno w środku knajpki, o ile do przymarzającego tyłka na kanapie pretensji do właścicieli mieć nie można o tyle w piecu w środku powinni hajcować znacznie bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...