Skocz do zawartości

Słowacja - Oravska Lesna / Orava Snow


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Słowacja - Oravska Lesna / Orava Snow Krótki opis ośrodka Strona ośrodka: http://www.oravasnow.sk/ Położenie Zimowy ośrodek ORAVA SNOW znajduje się w najzimniejszej dolinie Słowcji w Oravskiej Lesnej i jest jednym z najbardziej rozwijających się ośrodków narciarskich. Dojazd Najlepiej przez Milówkę-> Ujsoły-> Novot (granica)-> Zakamenne-> Oravska Leśna http://www.oravasnow.sk/pl/mapy2.php Parkingi (4 Parkingi, bezpłatne, przy stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi http://www.oravasnow.../ubytovanie.php Trasy Trasy niebieskie, czerwone i czarne http://www.oravasnow.sk/pl/mapy.php Ceny http://www.oravasnow.sk/pl/cennik.php Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski Serwis plus wypozyczalnia na miejscu, przy stoku Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie Duzy bufet w normalnym narciarskim stylu :-) Galeria zdjęć http://www.oravasnow...fotogaleria.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
Ja byłem tam w styczniu wtedy uczyłem się jeździć powiedzmy ze 3 raz byłem na nartach super waruny do nauki :) dużo śniegu wtedy było bez kolejek pięknie :) no i rzeczywiście niebieskie trasy są płaściutkie bo po czerwonych z wiadomych względów wtedy nei jeździłem :) ale wybiorę sie tam jeszcze to zdam relację :) generalnie fajny ośrodek do pojeżdżenia :) dla początkujących :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Byłem dzisiaj w tym ośrodku. To jest na 85% ostatni raz, bo po 1-sze śniegu już praktycznie nie ma, a naśnieżania nie mają. Te 40cm ze strony internetowej to nie wiem gdzie się znajdują. Po 2-gie wyciąg im siadł. Mówili, że korki wywaliło. Karczma też nie działała i wydawała tylko zimne knedliczki z ciepłym gulaszem. Tych co byli na wyciągu (na szczęście żadna osoba, która była ze mną nie była) musieli czekać aż ich wyciąg na zasilaniu awaryjnym dowiezie. Dodatkowo mieli problem z jego uruchomieniem. Co do tras to są na swój sposób ciekawe, tzn. jest bardzo dużo możliwości komponowania sobie tras. Możliwości są dziesiątki. Za to wszystkie trasy wzdłuż kolejki powinny być zaklasyfikowane jako niebieskie, bo ta jedna czerwona ma praktycznie takie samo nachylenie jak 2 pozostałe. Szkoda, że orczyk nie działał, bo tam jest na oko stromiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Byłem tam 03.01.2009.Ośrodek jak wyżej opisane.Stoki łagodne, jak ktoś chce moze i poszaleje.Za to droga dojazdowa od głównej do osrodka , wąska i trzeba uważać,by nie wyladować w rowie.(odcinek 3,5km. - 3 samochody czekały na wyciagniecie);)

Czy mozesz napisac jak działały poszczególne wyciagi ?? Tj chodziło tylko krzesło przy głownej zjazdówce czy te poboczne trasy czerwone z czarną gdzie sa orczyki takze działały ?? Ewentualnie jak z warunkami na nich ?? Lód, muldy, przetarcia ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz napisac jak działały poszczególne wyciagi ?? Tj chodziło tylko krzesło przy głownej zjazdówce czy te poboczne trasy czerwone z czarną gdzie sa orczyki takze działały ?? Ewentualnie jak z warunkami na nich ?? Lód, muldy, przetarcia ??

Wszystkie trasy i wyciagi działały .Lehotska 2 i 3 warunki bardzo dobre.Trasy na KOHUTIKU czynne, ale warunki nieszczególne (brak sztucznego naśnieżania), ale dało się pojeżdzić tylko trzeba było uważać na wystajace w niektórych miejscach kamienie. Od 03.01. gdy tam byłem. Sporo sypało tak, że warunki są na pewno lepsze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj (niedziela) w Oravie Musze przyznać ze był to jeden z najlepszych wyjazdów tego sezonu. Ludzi 0 słownie: zero, podjezdzało sie do krzesła bez jakiejkolwiek kolejki i siadało - w niedziele !!!. Ceny na karnet dzienny zostały obnizone o kilka euro (teraz 17 E za cały dzien). Parking duzy, bez problemu, zaraz przy stoku. Duzo sniegu a armatki cały czas sniezyły - nie na trasy lecz na bok na kupe aby ratrak to pozniej rozwiózł. Gdy o 11 wjechałem na górę krzesłem i zacząłem jechac poczułem sie jak w niebie :D Pierwszy raz w tym roku nie miałem pod nogami kamieni, muld, lodowiska czy bryłek lodu. Idealny sniezek a miejscami jeszce sztruksik - miodzio :) Jako ze same boki nie były ratrakowane mozna było spróowac szusowania w kopnym sniegu ;) - fajnie :D Tak jak tutaj juz ktos pisał oznaczenie tras jest ciut zawyzone, te dwie trasy przy krzesle są niebieskie z czego niby czerwona ma jeden moment bardziej stromy. Po drugiej stronie orczyki tez działały. Wybralismy sie wiec spróbowac sił na czerwonych i czarnych trasach. O ile najdłuzsza czerwona która idzie bokiem po prawej patrzac na stok była przygotowana dobrze (tak mało ludzi ze połowe trasy o godz 12 jechałem po sztruksie :D) o tyle kawałek czarnej to masakra. Tak jak było tu juz napisane nie mają po tej stronie naśnieżania i miejscami wystawały korzenie i trawa dzieki którym zaliczyłem glebe :). Od połowy gdy czarna zmieniła sie w czerwoną warunki znów super. Szkoda bo mysle ze jedna nawet armatka załatwiła by sprawe tego czarnego odcinka a trasy te sa juz ciekawsze i bardziej wymagające. Tak czy siak jestem super zadowolony z wyjazdu i jesli tylko czas pozwoli w tym roku na pewno jeszcze sie tam pojawię :P

Załączone miniatury

  • Zdjęcie001.jpg
  • Zdjęcie003.jpg
  • Zdjęcie004.jpg
  • Zdjęcie005.jpg
  • Zdjęcie006.jpg
  • Zdjęcie007.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
No to smigalismy razem :D Polaków zresztą multum :) Potwierdzam tylko co napisałeś, zero kolejek, karnet 10e czyli super tanioch a trasy bardzo fajnie przygotowane. Ogolnie bardzo podoba mi sie ten osrodek choc tak jak wspomniałes oznaczenia tras o jedna skale w doł. Ponizej dodaje pare fotek

Załączone miniatury

  • Zdjęcie003.jpg
  • Zdjęcie004.jpg
  • Zdjęcie005.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Byłem tam w niedziele. Warunki absolutnie bez zarzutu, świeży śnieg, ratrakowane, brak kolejek do wyciągu. Naprawdę polecam. I tylko 10Euro za cały dzień.

Trasy idealne dla uczących się oraz dla rodzin z dziećmi. Dla amatorów istny raj. Nie polecam dla chcących się wyszaleć, raczej nie ma gdzie.

Jak ktoś dopiero zaczął jeździć, jak ja, to będzie w raju.


Pozdrawiam
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Niech ktoś przetłumaczy, bo to po słowacku nie wszystko rozumiem.

Celem i zobowiązaniem naszego zimowego ośrodka ORAVA SNOW jest zaoferowanie naszym klientom zawsze coś nowego i atrakcyjnego. W tym sezonie przygotowaliśmy dla Państwa następujące nowości:
-Úprava / roz¹írenie ly¾iarskych tratí
-Nové sne¾né pásové vozidlo na úpravu ly¾iarskych tratí
-Klzisko pri údolnej stanici sedaèkovej lanovky
-Nové ubytovacie kapacity


http://www.oravasnow.sk/pl/novinky.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś przetłumaczy, bo to po słowacku nie wszystko rozumiem.

-Úprava / roz¹írenie ly¾iarskych tratí
-Nové sne¾né pásové vozidlo na úpravu ly¾iarskych tratí
-Klzisko pri údolnej stanici sedaèkovej lanovky
-Nové ubytovacie kapacity[/B]

http://www.oravasnow.sk/pl/novinky.php


* Zmiana / rozszerzenie tras narciarskich
* Nowy ratrak
* Lodowisko przy dolnej stacji kolejki na wyciąg krzesełkowy
* Nowe miejsca noclegowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś może zaliczył w ostatnim czasie tę stację narciarską? Bo interesują mnie aktualne warunki na stoku? Czy wszystkie trasy czynne i jednakowo naśnieżone? Czy nadal nie ma kolejek? Jeśli przyjmują złotówki, to w jakim przeliczeniu? No i jakbyście doradzili dojazd z Częstochowy? Ile trzeba liczyć czasu na dojazd własnym autkiem? Czy coś powinnam wiedzieć, wybierając się po raz pierwszy na "słowackie szusowanie", aby nie było zaskoczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zaliczył w ostatnim czasie tę stację narciarską? Bo interesują mnie aktualne warunki na stoku? Czy wszystkie trasy czynne i jednakowo naśnieżone? Czy nadal nie ma kolejek? Jeśli przyjmują złotówki, to w jakim przeliczeniu? No i jakbyście doradzili dojazd z Częstochowy? Ile trzeba liczyć czasu na dojazd własnym autkiem? Czy coś powinnam wiedzieć, wybierając się po raz pierwszy na "słowackie szusowanie", aby nie było zaskoczenia?


Ostatnio nie bylem... i nie bede ;) ale ze strony wynika ze nasniezone jest.
Tu masz aktualny widok z kamery, w archiwum mozesz sprawdzic jak bylo w weekend.
http://www.holidayin...lery/?id=203920

...aby nie bylo zaskoczenia ;) to jedna rzecz chce podkreslic: te trasy przy krzeselku
sa przeznaczone dla mocno poczatkujacych - one sa bardzo plaskie.
Dla odmiany te przy orczyku: jednej w ub. sezonie w ogole nie bylo, a druga
byla krotka, miejscami waska - wlasciwie to taki objazd sciezka, i przetarta.

Komus kto stawia pierwsze kroki moge polecic, reszcie raczej nie - ja ucieklem
stamtad po godzinie czy dwoch - a z Czestochowy to bym juz na pewno nie jechal :)

Mozesz zrobic ew. tak, ze rano sprawdzisz i ew. tez uciekniesz - na Orawie,
stosunkowo blisko jest pare miejsc alternatywnych, pare krzeselek, pare orczykow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w archiwum mozesz sprawdzic jak bylo w weekend.
http://www.holidayin...lery/?id=203920

a z Czestochowy to bym juz na pewno nie jechal :)

stosunkowo blisko jest pare miejsc alternatywnych, pare krzeselek, pare orczykow.


O, dzięki za linka, przydatny, a nie wiedziałam, że coś takiego istnieje...
A gdybyś jednak jechał z Czwy, to którędy? :)
A te alternatywy, to jakie polecasz (ale nie te prawdziwie czerwone trasy, tylko coś w rodzaju Witowa i Małego Cichego)?
Czy ja dobrze widzę, że Oravska Lesna czynna jest do godz.16???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za linka, przydatny, a nie wiedziałam, że coś takiego istnieje...
A gdybyś jednak jechał z Czwy, to którędy? :)


No skad moge wiedziec? :) Ja tu z Krakowa - no wiesz... :)

A te alternatywy, to jakie polecasz (ale nie te prawdziwie czerwone trasy, tylko coś w rodzaju Witowa i Małego Cichego)?


Oravska Lesna - nachylenie chyba jak Witow - moze bardziej plaski :)
W bliskiej, lub niedalekiej okolicy: Oravski Podzamok - Racibor (krzeselko), Oravice (k+o),
Vitanova (k), Hrustin - 2 miejsca: Ski zabava i Ski7 (orczyki), Nizna-Uhliska (o.), dalej Zuberec (x2) itd.
- wymieniam miejsca, ktore znam/kojarze a ktorych juz nie uwazam za strate czasu ;)
Tu cos pisalem - w konkekscie alternatywy dla Spytkowic - ale powinno byc pomocne:
http://www.skiforum....5902#post245902
bo w koncu Spytkowice nawet bardziej "na trasie" - latwiejszy dojazd :)

Czy ja dobrze widzę, że Oravska Lesna czynna jest do godz.16???


Nie kojarze tam oswietlonego stoku - przy tym tam godz. 16 oznacza prawdopodobnie,
ze o 16 wyciag juz staje - taki slowacki zwyczaj :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 18 styczeń 2010 - 19:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zabrac głos w dyskusji bo moim zdaniem słowa gajowego są grubo przesadzone i mijają sie z prawdą. Patrzysz kolego tylko z jednej strony bo Tobie się cos nie podobało, trzeba dostrzegac tez plusy, nie tylko minusy.
A wiec po koleji :
Dojazd - z Czestochowy na Katowice, potem Bielsko nastepnie Żywiec, Wegierska Górka, Milówka, Ujsoły, Granica, Zakamenne i Orava. Ważne aby w Zakemenne na głownym skrzyzowaniu skrecic w prawo (bedzie tylko w lewo lub prawo). Dojazd jest łatwy ale doś długi. Ja ze Świętochłowic jade okolo 2h-2.20h.
Ośrodek - wjezdzasz na parking i... są miejsca, parking super przygotowany, odsniezony, bezposrednio przy stoku, oczywiscie darmowy. Jednym słowem ze świeca szukac takiego u nas w Polsce np. w Beskidach. Płacic można w euro a takze złotówkach, ale kurs jest sredni. Polecam płatnośc kartą - honoruja każdą, ja płaciłem visa elektron i kurs był ekstra i nie trzeba wymieniać. Jesli jednak nastawiasz sie na jedzenbie w knajpie, picie itd radze zabrac kilka E. Dodatkowo pobieraja kaucie za karnet i przy zwrocie dostaniesz ja takze w E. Na miejscu oczywiscie serwis, szkoła itd.
Trasy - Dwie głowne przy kanapie. kanapa bardzo szybka, zero kolejek - zero, nawet w niedziel stoi sie max 30 sekund :D. Nie ma w Polsce osrodka z taka infrastrukturą i takim czasem oczekiwania, zwłaszcza w weekend. Trasy po oby stronach długie - ok 1200-1300m. Trasa opisana jako niebieska bardzo bardzo łatwa, super do nauki, szeroka, dopiero jej koncówka (jakies 200m) jest ciut stromsza. Jesli jezdzisz tak jak w profilu czyli 5 to ta trasa mozna zjechac raz na rozgrzewkę. Po drugiej stronie trasa czerwona. tak naprawde to taka mocna niebieska, czerwona raczej nie jest. Porównałbym ją do trasy w Białce, Małym Cichym itd. W sam raz na odpoczynek na nartach tak aby sie nie zmęczyc zbytnio. Po drugiej stronie wyciągi orczykowe oraz trzy trasy. Pierwsza od lewej (patrząc z dołu) czerwona - ja bym ja nazwał niebiesko czerwona, w górnej czesci wąska, ale nie z uwagi na ukształtowanie terenu a samo przygotowanie ratrakiem który przejezdza tam dwa razy co daje nam szerokosc okolo 5-8m. W dolnej czesci łączy sie ona z trasa na 2, jest juz szeroka i całkiem przyjemna. Trasa na 2 czyli czarno czerwona. jak dla mnie to typowa czerwona trasa. W górnej niby czarnej czesci dosc stromo - idzie poszaleć, potem wjezdzasz na łączony odcinek z trasa nr 1. Trasa nr 3 - cała czerwona, wąska około 5-10m, niestety bardzo czesto zamknieta.

To tak w skrócie. Ja osobiscie lubie ten osrodek, pomimo ze nie ma tam jakis wymagajacych tras dobrze mi sie tam jezdzi a przede wszystkim zero ludzi !!. Niestety na chwile obecna trasy przy orczykach sa zamkniete - nie maja tam dosniezania wiec pewnie warunków nie ma i chodza tylko trasy przy kanapie - czyli masz taka trase jak w MC na cały dzien. Jeden znudzi sie po 30 minutach a drugi bedzie smigał 8h wiec tu juz nie doradze. ja sam zapewne bede tam w niedziele bo jak widze stoki w Beskidach oblodzone i zapchane gdzie za 10 zjazdów płaci sie 60zł to mam odruch wymiotny :-)
Odnosnie pytania - tak Orava jest czynna do 16

Odnośnie jeszcze alternatywy.
W spomnianym Zakamennym jest tez wyciag orczykowy z trasami 1300m - chyba 3 trasy. Wyglada na bardzo fajny ale jako sie jeszcze nie skusiłem. Wiem ze tani bo 12e za cały dzien. (jest tez jazda wieczorna do 21) Nastepnie gdybys w Zakemenne nie skreciła w prawo tylko w lewo dojedziesz do głownej drogi prowadzącej w strone Dolnego Kubina. po jakis 10km masz osrodek Ski Zabava - byłem, polecam, tanio, trasa ok 1000m czerwona, przyjemnie choc połamałem tam palec w seszłym roku :-)) Dalej jadąc dojedziesz do osrodka Ski Kubinska Hola - duzy osrodek, juz drogi niestety, ale chodza podobno tylko dolne czesci. Nie byłem wiec nie powiem. W połowie trasy jest takze inny osrodek, który ma nawet jazde wieczorną, ale nie podjezdzałem i nie oglądałem.

W razie pytan pisz smiało - jak bede mogł pomoge. Moge tez dac namiar na inny ośrodek w Czechach z tej samej odległości z Czestochowy który polecam - dosc mało ludzi, dobre trasy a cicho o nim na forum :). Dodatkowo mam namiar na jeszcze inny osrodek w CZ którego nawet nie ma na forum a który ma 10 tras od niebieskich po czarne - łącznie 10km i jest oddalony od Katowic na około 150-170km. Bede jechał tam w przeciągu 2 tyg wiec moge zdac relacje. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zabrac głos w dyskusji bo moim zdaniem słowa gajowego są grubo przesadzone i mijają sie z prawdą. Patrzysz kolego tylko z jednej strony bo Tobie się cos nie podobało, trzeba dostrzegac tez plusy, nie tylko minusy. (...)


Patrze ze swojej strony - bo jak mam patrzec :)
Ja sie prawie w 100% zgadzam z twoim dokladnym opisem
- roznimy sie ocena uzytecznosci - oczywiscie dla nas, kazdego z osobna :)
Gdzie mijam sie z prawda? :)
Mozna sie przyczepic do mojego opisu tras przy orczykach - ale napisalem
krotko - bo kiedy ja bylem to niby jedna dzialala choc chyba i tak nie powinna :)
a teraz jak sam piszesz i tak nie dzialaja bo nie ma nasniezania :)

Powtorze - to wg mnie trasy dla b. poczatkujacych, jak widac wyzej jaca10 podobnie.
Jeden lubi to inny tamto ale warto to podkreslic bo z mapki, bez znajomosci parametrow
tras, wyciagow - mozna odniesc nieco mylne wyobrazenie osrodka ...wg mnie :)
Na marginesie: osobiscie uwazam Male Ciche za fajniejsze, a co do Hrustina sie zgadzamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, każdy patrzy pod siebie, chciałbym poprostu aby oprócz tego iz trasy sa w rzeczywistości słabsze niz na mapce zauważano tez fakt ze ludzi nie ma tam wogole zaś same trasy to nie ośle łaczki po 300m jak w Polsce a dośc długie 1300 metrowe.

P.s. gdyby sie zmotywowali i zainstalowali sztuczne nasnieżanie na trasach czarno czerwonych wież mi ze mogłoby ci się spodobać. Bez tego faktycznie osoby z umiejętnościami na 6 i wiecej się tam moga nudzić.

I jeszcze tylko taka uwaga :
Ski7 czyli http://www.skiseven.sk/ to własnie wyciągi w Zakemenne, nie Hrustin (do Hrustina to jest jeszcze z 20km)

Użytkownik paypal edytował ten post 18 styczeń 2010 - 15:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Obu Panom :D Wszystkie dane sobie wydrukuję (lubię dobrą organizację wyjazdu, z dopracowaniem wszelkich szczegółów). Planuję wyjazd na ten weekend w kilka osób o różnych umiejętnościach (w tym dzieci), także łatwiejsze trasy mile widziane, a najważniejsze, by nie było tłoku na stoku i kolejek do wyciągu... Jeszcze nocleg musimy znaleźć...
paypal - bardzo chętnie poznam te dwa nowe nieznane ośrodki, także napisz mi o nich, proszę, i odezwij się po Twoim słowackim wypadzie - bo jakoś trzeba przeczekać feryjny nalot na polskie stoki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...