Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

vratna - opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Umiejętności: 8
  • Żywiec

Napisano 07 luty 2006 - 18:39

Ej fajnie tam jest.
Może tu:

http://www.vratna.sk/m.php?t=4&m=1
Czego szukasz w życiu? Czy miewasz takie pytania?

#2 tompom

tompom

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 09.2006
1
  • ślask

Napisano 09 październik 2006 - 17:35

hej
vratna jest super szczególnie w terminie w którym jedziesz, byłem w zeszłym roku i było tak, tam gdzie kanapa stoki przygotowane rewelacyjnie, twardo i równo- całą noc śmigał ratrak widziałem z pokoju(o pow celi więziennej-ale ok), ludzi niewiele, w zasadzie to było na bieżąco- może przy jakimś orczyku 2-3 min, trasy szerokie, ale za to jak dojedziesz do końca doliny to jest gondola- nowa- ludzi 0 w stosunku do przepustowości, była mgła i dużo świeżego śniegu, prawdziwa ekstrema, trasa przygotowana tylko koło krótkiego wyciągu na górze, tak to jazda w puchu i po muldach , z tym że na dole cięźki śnieg, a tak w zasadzie na dole to trudno powiedzieć gdzie jest trasa, była tam taka przecinka przez las z muldami i zalodzeniami, a pod trasą kolejki dziury po wykopach i wystające ze śniegu druty:), moze w tym roku zrobią lepszą trasę, albo ja jej dolnego odcinka po prostu nie znalazłem, tak więc jest tam coś dla każdego ,
pozdrav

#3 Fka77

Fka77

Użytkownik

• PipPip
  • 137 postów
  • Na forum od: 10.2006
6
  • Kraków/w-wa/żywiec

Napisano 10 październik 2006 - 08:52

Hej
Ja raczej nie przepadam za dużo luda tam jest stanowczo a Polakom się wydaje że rozum postradali zachowując się strasznie chamsko na "obcej ziemi"
ale to moje spostrzeżenie
NarTa!

#4 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Żywiec

Napisano 11 październik 2006 - 06:51

Byłem we Vratnej w miniony weekend potrekkingować troszkę zauważyłem nową kolejkę na sedlo pod chlebom - to dopelmayr z 2005 r czyli wyjazd w luksusie ale też cena tam i z powrotem 250 KS bardzo dużo.
Ponadto powolutku szykują już ratraki i jakieś przygotowania pod sezon, ale póki co trwa intensywny sezon pieszych wędrówek bo pogoda wyjątkowo sprzyja.
Czego szukasz w życiu? Czy miewasz takie pytania?

#5 r_jarek

r_jarek

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Gdynia

Napisano 01 listopad 2006 - 11:21

Czy moze ktos tam byl i moze podzielic sie spostrzezeniami na temat tego osrodka. Wybieram sie tam z przjaciolmi na sylwestra i chcialbym wiedziec czy sa tam jakies trasy nie bylko dla dobrze jezdzacych narciarzy? jak miejscowosc, czy mozna tam gdzies dobrze zjesc i czy sa jakies fajne knajpki z grzancem? :) generalnie bede wdzieczny za kazda opinie na ten temat :)

pozdrawiam

jarku w bardzo złym tonie jest dublować ten sam wątek w różnych pokojach tematycznych, ponadto to narzędzie: http://www.skiforum.pl/search.php doskonale tutaj działa a baza poruszonych tematów jest bardzo duża - spyder.

#6 Rasta

Rasta

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 916 postów
  • Na forum od: 12.2005
146
  • Umiejętności: 9
  • Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 13:43

Byłem tam (Terchova) 4 lata temu na sylwestra. Trzeba mieć samochód żeby sobie dojechać do Vratnej na stok. O Vratnej pisaliśmy tutaj:

http://www.skiforum....ighlight=Vratna

Terchova to mała miejscowość w której jest kilka knajpek i spokojna atmosfera. Da się odpocząć..
Nie liczcie na busy z Vratnej do Terchovy bo jeżdżą jak chcą i można czasem godzinę czekać na jeden zapchany..
Ogólnie moje wrażenia były pozytywne. Jedyny minus to dużo ludzi na stoku w okresie sylwestrowym (ale tak jest wszedzie).
[COLOR="RoyalBlue"]...Snow Passion...I'm back... [/COLOR]

#7 Miszal

Miszal

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 11.2006
6
  • Umiejętności: 6
  • Poznan

Napisano 01 listopad 2006 - 21:30

Bylem przez weekend w Malej Vratnej w marcu. Mieszkalem w Hotelu Boboty jakies 10 min samochodem od stokow (podobno jest bus ale jezdzilem wlasnym). Jezeli chodzi o trasy to dosc fajne. Przy glownych parkingach z jednej strony dla poczatkujacych jest Tizinka szeroki dosc lagodny stok (niebieskie) z dwoma wyciagami. A z drugiej dla bardziej zaawansowanych jest Paseky (czerwona) z dwoma stromymi (przynajmniej jak dla mnie) uskokami. Jest tez tam jedna niebieska i trasa dla snowboardzistow
Troche dalej (trzeba dojechac) jest czarna - nie widzialem ale znajomi ktorzy jezdza od lat mowili ze bylo dosc ekstremalnie. Blizej parkingu (mniej wiecej na przeciwko Tizinki) jest jeszcze czerwona trasa na Prislopie, ale trzeba troche dojsc. Szeroki i rowno opadajacy stok.
Generalnie jest fajnie - szerokie trasy, nie za duzo ludzi. Mam porownanie tylko do Jaworzyny i moim zdaniej w Vratnej jest o niebo lepiej. Tylko troche szkoda ze wyciagi sa zamykane jakies 30 minut wczesniej niz powinni...

#8 Paolo

Paolo

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 05 listopad 2006 - 15:11

Czy może ktoś polecić miejsca noclegowe we Vratnej położone w pobliżu wyciągów.
Pozdrawiam i z góry dziekuję za każdą sugestię.

#9 Miszal

Miszal

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
6
  • Umiejętności: 6
  • Poznan

Napisano 08 listopad 2006 - 22:07

i jeszcze to znalazlem:
http://www.narty.pl/...d=301&tx_ttnews[tt_news]=614&tx_ttnews[backPid]=1054&cHash=ad65ee548f
Pozdrawiam

#10 tompom

tompom

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 09.2006
1
  • ślask

Napisano 10 listopad 2006 - 20:36

banalne- chata vratna, wcale nie jest drogo i po wyjściu masz drzwi do nowej kolejki, niestety ja sie tam nei przespałem bo za późno przyjechałem a była wtedy tylko spoleczna izba a takia mi nie odpowiadała
pozdrav
wpisz sobie w wywszukiwarkę vratna i wszystko będzie jasne

#11 agawa1980

agawa1980

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2007
0

Napisano 08 styczeń 2007 - 13:46

Na świeta wybralismy sie do Vratnej - własciciel okazał sie złodziejem i kombinatorem!!! Pokoj z widokiem na nowowybudowana przybudówke , na mur , ciemny pokoj z niskim parterem. Brak reczników, i papieru toaletowego !! Zapłacilismy zaliczke , wysłana w gazecie ( bo nie było innej mozliwosci) .
Na miejscu zdecydowalismy ze zostaniemy tylko 3 dni . Na co szanowny JAN DURKO rzekł podniesionym tonem ze albo zostajemy cały tydzien albo zebysmy od razu opuscili pokoj, a zaliczka nam przepadnie. Przepraszam ,ale rezerwacja , nie zobowiazuje ze musze zostac 7 dni ( moge mniej lub dłuzej ) to nie biuro podrózy . Przepadła cała zaliczka !!! Nie wiem gdzie mogłabym zgłosic to , zeby on nie czuł sie bezkarny!! I jeszcze cham ,niestety tam nie fukncjonuje powiedzenie " klient nasz pan ". Poza tym obsługa w karczmach olewajaca, a jedzenie ? naprawde w Polsce jednak wiele sie zmieniło na korzysc ..poza tym brud i zero rozwinietej gastronomii..

#12 jasieksz

jasieksz

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2007
0
  • kozienice

Napisano 18 styczeń 2007 - 19:28

Vratna jest SUPER! Byłem tam w marcu 2006 r.:)

#13 ddChavez

ddChavez

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • Radomsko/Wrocław

Napisano 06 luty 2007 - 16:35

A czy ktos mi moze odpowiedziec jak to jest z kolejkami linowymi? Czy karnety (5dniowy dokladnie) obejmuje przejazd nimi czy trzeba osobno placic? Nie moge znalezc na stronie jednoznacznej odpowiedzi.

#14 TAYSON

TAYSON

Użytkownik

• PipPipPip
  • 320 postów
88
  • Ustroń

Napisano 06 luty 2007 - 18:46

W zeszłym roku byłem tam końcem marca i na tym samym karnecie dopołudniowym jeżdziliśmy na krzesełku a potem przejazd pod gondolę i u góry na orczyku czyli wg.mnie karnet jest na wszystko:)
  • ddChavez podziękował za tę wiadomość

#15 ddChavez

ddChavez

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • Radomsko/Wrocław

Napisano 08 luty 2007 - 16:00

A jeszcze mi sie przypomnialo. Jak wyglada sprawa skibusow? Jezdza z Terchovej? Jesli tak to z ktorego miejsca dokladnie?

#16 macyo

macyo

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 12.2005
8

Napisano 19 luty 2007 - 21:14

14.02 odwiedziłem ze znajomymi stoki Vratnej. Pogoda w tym dniu była raczej z tych średnio sprzyjających śmiganiu na nartach- deszcz i dodatnia temperatura. Mineliśmy więc Pasieki i zakończyliśmy podróż u podnóża góry Chleb. Teraz spostrzeżenia:

*Parking bezpłatny +
*Ceny karnetów 680 koron (ponad 80 zł) -
*Totalny brak kolejek do gondoli +
*Bardzo wolna jazda gondolki w stacji dokującej (całkowite przeciwieństwo Malino Brdo w którym trzeba lecieć za wagonikiem) +
*Szybki transport na górę +

Na samym Chlebie niby tylko jedna trasa ale nie dajmy się zwieść mapce. Kilometr długości ale na szerokość możemy poszaleć. Trasy przygotowane doskonale, śniegu dużo. Szczęśliwie narciarze nie dopisali i kolejek do kotwicy nie zauważyliśmy:)

Jeśli ktoś lubi jazdę poza trasami albo w terenie nieprzygotowanym to dobrze trafił. Lubisz turówki? Schodzisz sporą część szczytów Małej Fatry. Jednym słowem z warunków do jazdy i terenów stricte narciarskich byliśmy więcej niż kontent.

By nie zrobiło się zbyt słodko zdejmujemy na moment różowe okulary. Jedyna na stoku knajpa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie górnej stacji gondolki. Ceny cholernie wysokie. 0.5 Coca Coli ok 6 zł, frytki z 4.5zł (autentycznie porcja zmieściłaby się na moim telefonie komórkowym:/). Kolega za kiełbaskę (Japończycy miniaturyzują układy scalone a Słowacy wielkość dań) i frytki zapłacił 14-15 zł. Obsługa też taka nieakuratna. Człowiek ma wrażenie, że mimo nowoczesnej gondoli, czas się zatrzymał w miejscu- przynajmniej mentalnie.

W skali 1 do 6 daję 5. Oceniam tylko predyspozycje narciarskie nie biorąc pod uwagę dojazdu, jedzenia, obsługi etc. Góra świetna. Za karnet płaci się sporo ale warto. Niestety nie jeździliśmy na Pasiekach ale płaty przetarć na dole osłabiały ten żal. Chleb zadowolił w wystarczającym stopniu.

PS. Sprawdzają karty Euro 26 tak więc nie ma mowy by przykładowo na 1 wziąść 2 karnety.

PS2. Uważać na czas pracy kolejek. Wszędzie pisze, że do 15.30 a obsługa kotwicy kończy o 15 i potem baaardzo trudno ich przekonać by pozwolili wyjechać pod gondolkę. Niby można zjechać do dolnej stacji ale na trasie pozostały wystające druty i złom ze zdemontowanej, starej kolejki na szczyt. Bynajmniej taki zjazd do bezpiecznych, przy tej ilości śniegu nie należy.

#17 mmichaal

mmichaal

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 11.2007
0
  • Wieliczka

Napisano 10 styczeń 2009 - 15:46

http://www.skiforum....read.php?t=7993 Może lepiej usunąć ten wątek?