Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ustroń - Duża Palenica

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 karlone

karlone

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 12.2007
6
  • Umiejętności: 8
  • Rybnik

Napisano 02 styczeń 2008 - 19:27

Ustroń - Duża Palenica

Strona ośrodka: http://www.palenica-ustron.pl/

Położenie
Ośrodek znajduje się w Ustroniu - dzielnica wypoczynkowa Jaszowiec
Dojazd
Jadąc trasą z Katowic na Wisłę zaraz za Czantorią i ekranami dzwiekochłonnymi na pierwszych światłach skręcamy w lewo. Nastepnie przejezdżamy tory kolejowe i na rozwidleniu w lewo. Po 200 łukiem w prawo i cały czas prosto. Po drodze mijamy wyciąg Mała Palenica. Od zjazdu z głownej drogi pod sam wyciag jest jakies 800m.
Parkingi

Pod samym wcyiągmiem na ok 200 samochodów, bezpłatny, odsniezony

Miejscowości
Ustroń to miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Znane uzdrowisko na Śląsku Cieszyńskim. Leży w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą.
Ustroń jest znanym ośrodkiem wczasowym i wypoczynkowym. Obszar wynosi 58,92 km². W Ustroniu ma początek Główny Szlak Beskidzki.

Noclegi

bardzo dużo różnych miejsc, od bardzo tanich po 5* hotel....
http://www.ustron.pl/ -> noclegi
http://www.czantoria.com.pl/pokoje/

Trasy

Jedna trasa o długosci - 900m - czerwona

Ceny

http://www.palenica-ustron.pl/

Kamera online
brak

Aktualne warunki

Serwis narciarski

Serwis przy stoku wraz z wypożyczalnią firmową Blizzarda

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
Szkółka narciarska, zaraz przy stoku

Wyżywienie
Karczma pod stokiem typowo góralska, dodatkowo na parkingu budki z hamburgerami i różnościami z grila

opracowane przez paypal

jak dla mnie najlepsze miejsce na szybki wypad na narty. Jest krzesełko, ceny bardzo atrakcyjne, darmowy parking no i oświetlony stok do godz. 20:00. Nachylenie umiarkowane ale da się poszaleć. Ustroń to miejsce, które nadaje się na narty po obfitych opadach śniegu, na Palenicy jest tak samo. Na dole stylowa karczma z naprawdę przyzwoitym jedzeniem. Dojazd: W Ustroniu mijamy ekrany dźwiękochłonne przy Czantorii i na następnych światłach w lewo, przez tory i do góry, po drodze będzie Mała Palenica, mijamy ją i jedziemy jakieś 200m.

#2 mateusz10

mateusz10

Użytkownik

• Pip
  • 98 postów
  • Na forum od: 12.2009
6
  • Umiejętności: 6
  • Tarnowskie Góry

Napisano 03 styczeń 2010 - 21:45

elo jaka jest cena kartetu na caly dzien?

#3 paypal

paypal

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
  • Na forum od: 02.2007
68
  • Świętochłowice

Napisano 14 styczeń 2010 - 21:26

http://www.tvs.pl/informacje/20368/

#4 mk2401

mk2401

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 15 styczeń 2010 - 13:15

Proszę o informacje o warunkach na Palenicy (Ustroń)

#5 paypal

paypal

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
68
  • Świętochłowice

Napisano 31 styczeń 2010 - 22:41

Ustroń Duża Palenica

Na stoku zameldowalismy sie około 9 rano. Kolejki brak. Karnety dośc drogie - 10 zjazdów 40zł :mad:, 20 zjazdów 70zł :mad: no ale nic , smigamy. Kolejka dwuosobowa, lata swietnosci miała za sobą, wolna. Strasznie nisko podjezdzała co przy moich 190cm dawało efekt w postaci walnięcia w łydki :D
Trasa jedna, czerwona, 900-1000m, bardzo mocno, hmm, urozmaicona :D - multum górek mniejszych i wiekszych, nierównosci itd. Efekt był taki iz wiekszosc wjezdzając na taka nierównosc, dodajmy niejednokrotnie dośc stromą ostro hamowała - efekt ? O godzinie 9 juz było dosc sporo lodu. Najgroszy był koncowy odcinek gdzie spad był stosunkowo duzy, trasa zmniejszyła sie do jakis 6-8m szerokosci. Dało sie to omijac bokami, ale a jakże na bokach dupy usadzili snowbordziści :(:( Po godzinie 10.30 ludzi coraz wiecej, zaczeła sie robic kolejka kilkuminutowa do wyciągu. Po wykonaniu 12 zjazdów które zajęły nam około 3h o godzinie 12 postanowilismy spasowac. Na stoku istne lodowisko, bardziej jazda przypominała walkę niz przyjemność.
Ogolnie górka i osrodek fajny, ale gdy jest masa sniegu i to naturalnego a najlepiej jeszcze jeżdzić w tygodniu

#6 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPip
  • 3381 postów
  • Na forum od: 02.2008
1231
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 30 grudzień 2010 - 23:47

tak to juz chyba jest- mało ludzi-> mało kasy-> kamienisty stok ('oszczędne' nasnieżanie)-> jeszcze mniej ludzi itd....

A szkoda fajnej trasy (te gorki na trasie są rewelacyjne... ).
35 zł za 10 wyjazdów.
po jednym zjeżdzie i ocenie szkód w nartach udałem się w dalszą jezdę - samochodem .... :-(

Użytkownik mig12345 edytował ten post 30 grudzień 2010 - 23:49

#7 szperaczz

szperaczz

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 02.2012
0
  • Sosnowiec

Napisano 16 luty 2012 - 14:32

Czy warunki na tym stoku się poprawiły? Wybieram się tam w weekend i nie wiem czy warto :confused:

aktualny link http://www.palenica-ustron.com.pl/

Użytkownik szperaczz edytował ten post 16 luty 2012 - 14:35

#8 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 381 postów
  • Na forum od: 10.2007
91
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 18 luty 2012 - 22:34

Dziś warunki przyzwoite, bez kamieni. Śniegu sporo na trasie i w lesie. Niestety z racji na temperaturę śnieg zrobił się mokry. Około godziny 11-12 kolejka na 10 minut. Uwaga na nisko zawieszone krzesełko (na starcie), łatwo zahaczyć nartą o śnieg :/

#9 szperaczz

szperaczz

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 02.2012
0
  • Sosnowiec

Napisano 19 luty 2012 - 15:32

Tak zgadza się, byłem wczoraj. Do godz 14 nawet znośnie, natomiast potem mokry śnieg utrudniał jazdę w dolnej części stoku.

#10 Borynia

Borynia

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 19 luty 2012 - 22:45

Na Palenicy 10minutowa kolejka lol ja tam jeszcze nigdy kolejki nie spotkałem:)

#11 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPip
  • 3381 postów
1231
  • Rybnik

Napisano 19 luty 2012 - 22:55

dzisiaj były wszedzie kolejki.........

#12 karolski

karolski

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2012
0

Napisano 22 październik 2012 - 09:50

Witam,

chciałem uzupełnić informacje dotyczące Dużej Palenicy w Ustroniu. Wyciąg mocno się zmienia obecnie nazywa się się Whitepark Palenica w leci funcjonuje tam jeden z lepszych regionie Bikeparków a w zimie rozwijany jest cały czas Snowpark dla deskarzy stok ma ponad 1000 metrów długości i jest całkiem wymagający choć spokojnie można się tam również uczyć jezdzić moim zdaniem. wyciąg objęty jest również e-skipassem. a ceny mają być w tym zezonie niższe niż na Czantorii. Podaje namiary:

Facebook: http://www.facebook....iteparkpalenic; www.facebook,pl/bikeparkpalenica

strona www: www.strongsport.pl

e-skipass: http://palenica.e-skipass.pl/

nr tel: 602599829

e-mail: biuro@pilsko.pl

kamera www: http://oognet.pl/content/details/1174

#13 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPip
  • 3381 postów
1231
  • Rybnik

Napisano 22 październik 2012 - 12:26

a ceny mają być w tym zezonie niższe niż na Czantorii.

Czantoria podrożeje?:D

a poważnie, to chyba wszystkie wyciągi w dolinie Ustronia i Wisły są tańsze niz Czantoria....
Ale najwyższy czas, by Ktoś zabrał sie za ten piekny stok (Palenica). Brawo

#14 Katarzyna.

Katarzyna.

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2012
0

Napisano 30 grudzień 2012 - 12:48

Byłam na Palenicy wczoraj, koszmar. Stok fajny ale przygotowanie lub jakiekolwiek zainteresowanie warunkami to jakiś śmiech. Zaczynając od tego, że przechodząc obok obskurnej budy pod wyciągiem słyszę słowa "Ch* chcą żeby przejechać ratrakiem bo grupa przyjedzie, nie chce mi się tego robić" już jakoś mnie to nie zachęciło. Ale cóż, karnety jak na to jak jest utrzymany wyciąg za drogie. jadąc do góry bałam się że to wszystko się rozpadnie.Obsługa wyciągu co najmniej nieuprzejma i chamska. I nawet nie da się oddać karnetu bo po pierwszym zjeździe stwierdziłam, że jazda extremalnie po lodzie. Przygotowanie zerowe, obsługa chyba tylko i wyłącznie chce zarobić bo warunki byle by były.

Nigdy więcej, jest wiele stoków lepiej przygotowanych. Pierwszy i ostatni raz Palenicy mówię wielkie NIE.

#15 daro65

daro65

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2351 postów
  • Na forum od: 03.2009
209
  • Tychy

Napisano 30 grudzień 2012 - 13:36

Ale cóż, karnety jak na to jak jest utrzymany wyciąg za drogie. jadąc do góry bałam się że to wszystko się rozpadnie.Obsługa wyciągu co najmniej nieuprzejma i chamska. I nawet nie da się oddać karnetu bo po pierwszym zjeździe stwierdziłam, że jazda extremalnie po lodzie.

Skoro był lód to co? - dzień wcześniej wylali wodę? A może to był lodoszreń a nie lód?

#16 paypal

paypal

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
68
  • Świętochłowice

Napisano 30 grudzień 2012 - 16:49

Rycho co ty masz z tym lodoszreniem ?? W kazdym wątku o tym piszesz jakby Ci sie mocno nudziło ?? Co to u licha za różnica ?? Potocznie pisze sie ze był lód a mam wrażenie ze swoimi wpisami chcesz edukować połowe społeczności narciarskiej.
Sam byłem kiedys na Palenicy - warunki były fatalne, wyjezdziłem swoje 10 zjazdów i wiecej moja noga tam nie postawi.

#17 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPip
  • 3381 postów
1231
  • Rybnik

Napisano 30 grudzień 2012 - 21:53

Bo "lód"- czyli coś białego (nie ciemnego!) i twardego pod sypkim nadkładem to normalne warunki po kilku dniach odwilży, wypada polubić a nie narzekać. Co innego kamole i tragiczny wyciąg. A z tego Palenica od kilku lat słynie, przejmując pałeczkę po Czantorii gdzie w końcu nauczyli sie naśnieżać i przygotowywać trasy....

Użytkownik mig12345 edytował ten post 30 grudzień 2012 - 22:12

#18 daro65

daro65

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2351 postów
209
  • Tychy

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:05

Rycho co ty masz z tym lodoszreniem ?? W kazdym wątku o tym piszesz jakby Ci sie mocno nudziło ?? Co to u licha za różnica ?? Potocznie pisze sie ze był lód a mam wrażenie ze swoimi wpisami chcesz edukować połowe społeczności narciarskiej.

Trzeba by się zastanowić nad lepszym sprecyzowaniem opisów warunków korzystając z definicji ( www.pl.wikipedia.org/wiki/śnieg ) rodzajów śniegu bo jest znacząca różnica a boję się, że jeszcze nikt lodowiska na stoku nie widział!?
Ludzie trochę się poślizgną (trzeba ostrzyć narty i kontrolować jazdę, a gdy trzeba to mocniej przykantować!) i już piszą, że było jak na lodowisku a to był tylko lód w muldzie (tu też stosuje się błędną definicję!) lub właśnie lodoszreń na większej powierzchni (potocznie "beton"), znaczący się na trawersach, wertikalach ,itp.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 30 grudzień 2012 - 22:07

#19 paypal

paypal

Użytkownik

• PipPipPip
  • 353 postów
68
  • Świętochłowice

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:12

Rychu - zastanowić by sie trzeba było faktycznie - ale nad spasowaniem czasami bo porywasz sie tutaj widze z motyką na słońce.
Fajnie czasami piszesz i masz pewną wiedze ale nie raz ręce opadają, czasami warto wrzucić na luz - ot co :)
A lodoszreniu vel lodu zycze Ci jak najnmniej :)

#20 daro65

daro65

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2351 postów
209
  • Tychy

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:29

Rychu - zastanowić by sie trzeba było faktycznie - ale nad spasowaniem czasami bo porywasz sie tutaj widze z motyką na słońce.
Fajnie czasami piszesz i masz pewną wiedze ale nie raz ręce opadają

Chce wiedzieć kiedy tobie ręce opadły przez moje pisanie bo ja się nie czuję!?
Trzeba pewnych prostych terminów opanować aby się zrozumieć!;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych