Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podstawy nauki jazdy na nartach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#101 sebastiangalus

sebastiangalus

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2016
0

Napisano 28 styczeń 2016 - 10:31

Co do nauki, czy w ogóle podstaw jazdy na nartach polecam artykuł (źródło: Ecocafe.pl):

Jakie wybrać narty?

Dziś z reguły jeździ się na carvingach czyli nartach, które mają szeroki dziób i piętę, poniższe zasady należy stosować tylko w przypadku kupna takich właśnie nart. Przy kupnie nart należy zwrócić uwagę na:
- twardość desek,

- odpowiedni dobór do wzrostu i wagi,

- promień skrętu oraz geometrię czyli taliowanie,

- dobry stan techniczny.

Źródło (zobacz więcej): http://www.ecocafe.pl/sezon-na-narty

Dosyć przydatny artykuł dla początkujących narciarzy.

Natomiast teraz pytanie ode mnie, być może ktoś miał już taką sytuacje.

Niestety mam przerwane wiązadła krzyżowe przednie (ACL) - drugi stopień.

Operację mam mieć w Maju i teraz moje pytanie - jeżeli mam drugi stopień uszkodzenia ACL to ile trwa rehabilitacja? Da radę do następnej zimy? Chciałbym móc wejść w końcu na narty..

#102 Olaaa90

Olaaa90

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 09.2017
0

Napisano 04 wrzesień 2017 - 07:41

Moim zdaniem nauki na jazdach z instruktorem nie zastąpią żadne porady internetowe. Owszem, mogą być przydatne, ale niestety - człowiek to człowiek, obserwuje na bieżąco, pomaga, pokazuje... Ale znaleźć profesjonalistę nie jest łatwo. Przydaje się na pewno internet :) Ostatnio wpadłam na tę wyszukiwarkę: http://lepszytrener....owe/malopolskie

#103 sebawroc

sebawroc

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 02.2017
127
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 07 wrzesień 2017 - 22:26

Moim zdaniem nauki na jazdach z instruktorem nie zastąpią żadne porady internetowe. Owszem, mogą być przydatne, ale niestety - człowiek to człowiek, obserwuje na bieżąco, pomaga, pokazuje... Ale znaleźć profesjonalistę nie jest łatwo. Przydaje się na pewno internet :) Ostatnio wpadłam na tę wyszukiwarkę: http://lepszytrener....owe/malopolskie

Co racja to racja, miżna pooglądać filmiki na YT jak się jeździ, poczytać to i owo, ale internet nie odpowie na bieżąco dlaczego w danym momencie jest gleba.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

#104 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 11299 postów
  • Na forum od: 11.2007
6450
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 08 wrzesień 2017 - 07:59

Co racja to racja, miżna pooglądać filmiki na YT jak się jeździ, poczytać to i owo, ale internet nie odpowie na bieżąco dlaczego w danym momencie jest gleba.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Cześć

Na to akurat internet odpowie bardzo dobrze jeżeli pokażesz filmik a konsultujący ma pojęcie o jeździe. Inną sprawa to jak sensowne rady przełożyć na odczucia z jazdy. Tutaj rady trzeba bardzo selekcjonować.

Pozdrowienia

#105 Liooner

Liooner

Nowy użytkownik

• 1 postów
0
  • Umiejętności: 1

Napisano 19 wrzesień 2017 - 08:07

Witam! W tym roku postanowiłem nauczyć się jazdy na nartach zamierzam wyjechać może z 2-3 razy. Gdzie w polsce najlepiej będzie się wybrać? Gdzie są dobrzy instruktorzy dla początkujących? Z góry dzięki za odpowiedź. 

#106 Olaaa90

Olaaa90

Nowy użytkownik

• 11 postów
0

Napisano 11 październik 2017 - 08:19

Osoby początkujące koniecznie powinny skorzystać z usług instruktora. Bo jednak nie da się opanować techniki na własną rękę. A co specjalista - to specjalista :) Jeśli szukacie instruktora, to odsyłam do tej wyszukiwarki internetowej: http://lepszytrener.pl/sporty-zimowe

#107 kaka61

kaka61

Nowy użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 11.2009
23
  • Umiejętności: 7
  • Dzierżoniów

Napisano 11 październik 2017 - 09:34

Witam! W tym roku postanowiłem nauczyć się jazdy na nartach zamierzam wyjechać może z 2-3 razy. Gdzie w polsce najlepiej będzie się wybrać? Gdzie są dobrzy instruktorzy dla początkujących? Z góry dzięki za odpowiedź. 

Osoby początkujące koniecznie powinny skorzystać z usług instruktora. Bo jednak nie da się opanować techniki na własną rękę. A co specjalista - to specjalista :) Jeśli szukacie instruktora, to odsyłam do tej wyszukiwarki internetowej: http://lepszytrener.pl/sporty-zimowe

pomysłowo się rozwijają - tylko po co ?

#108 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPip
  • 283 postów
  • Na forum od: 10.2015
296
  • Umiejętności: 3

Napisano 11 październik 2017 - 09:36

Olaaa90 już chyba wszystkich zniechęcił(a) do tych trenerów :)
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#109 toolpusher

toolpusher

Użytkownik

• PipPip
  • 197 postów
  • Na forum od: 02.2016
173
  • Umiejętności: 4
  • Podkarpackie

Napisano 13 październik 2017 - 00:50

No niekoniecznie. Ja zerknąłęm na tę stronę i znalazłem instruktora PZN/SITN blisko mnie. Juz się umówiłem z nim i czekamy na śnieg.

--

Mens sana in corpore sano.

Pozdrawiam. Piotr.

#110 paolomario

paolomario

Użytkownik

• PipPip
  • 283 postów
  • Na forum od: 10.2015
296
  • Umiejętności: 3

Napisano 13 październik 2017 - 03:40

Brawo Ty :) Oferty pożyczek, papy dachowej i innych młotków też już na tym forum znajdziesz. Gdzieś ten bazar ze Stadionu Dziesięciolecia musiał przecież się przenieść :)