Skocz do zawartości

Czarna Góra - Koziniec


filinator

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna Góra – Koziniec Koziniec to kolej linowa położona w miejscowości Czarna Góra ok. 15 km od Zakopanego w sąsiedztwie Białki. Strona ośrodka: http://www.koziniec-ski.pl/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy Będąc na szczycie góry Koziniec mamy do wyboru dwie trasy: - o długości 900 metrów (czerwona), oraz - o długości 1000 metrów (niebieska) różnice poziomów to 130 metrów. Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam Czy ktoś się orientuje czy w najbliższy weekend (19-20.12) planują otworzyć ten stok? Niby naśnieżają, ale jakoś niemrawo...

Coś tam śnieżą, chociaż słyszałem że mieli podobno drobne problemy. Pogoda chyba idzie im jednak z pomocą bo podobno ma sypać śnieg. Na pewno będzie działał wyciąg w sąsiednim Jurgowie (Hawrań - Jurgów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Byłem wczoraj pierwszy raz na tym stoku i tak jak kolega wyżej wydaje mi się jakiś krótki jak na podaną na stronie długość.Choć pewnie to wrażenie robi płaski początek i koniec a metry się liczą:D Szeroki stok z kawałkiem górki,do nauki myślę że ok,tanio,duży parking wieczorem niewiele osób.Dla już trochę lepiej jeżdżących niestety nie ciekawy,monotonny,lepiej coś innego wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Byłem na Kozińcu w sobotę, nomen omen 13 marca. Powiem szczerze miło zostałem zaskoczony. Trasy b.dobrze przygotowane, mało ludzi nawet o 13.00 (w porównaniu z Małym Cichym). Minus który mnie trochę zaskoczył to to że nie można płacić w kasie kartą tylko gotówką :mad: (na szczęście miałę jakąś stówkę w kieszeni). Z rana poszalałem na swoich GS-ach a potem nauka żony i doskonalenie jej umiejętności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Byłem, jeździłem i cóż - jestem lekko zawiedziony a do Jurgowa czy Białki dużo im brakuje. W ten wtorek sprzedali więcej karnetów niż mieli kart co skutkowało kolejkami na 20 minut i tym, że ludzie wchodzili bokiem wpuszczani przez ochroniarzy bo nie mieli kart. Dodatkowo ilość śniegu nie była największa bo miejscami były przecierki a mimo minusowych temperatur nie dośnieżali. Na plus zaliczam fajną karczmę i mimo wszystko 2 całkiem fajne trasy. Ja na ten moment raczej się tam nie wybiorę ale mam nadzieję, że się rozwiną bo potencjał jakiś mają.

Użytkownik tyniu edytował ten post 17 luty 2011 - 22:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Witam Odwiedziłem stok 27.01.2013 (niedziela) karnet od 16 do 21 tylko 30zł stok przygotowany bardzo dobrze, kolejek brak. Napewno fajna alternatawa dla zatłoczonej Kotelnicy. Trasa pod kanapą - średnia czerwona, niebieska w miarę łagodna. Wyjazd moge uznać za udany napewno jeszcze tutaj wrócę. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Nowe inwestycje na Kozińcu w Czarnej Górze!

 

Zima zbliża się wielkimi krokami, to też podhalańskie ośrodki narciarskie już pełną parą rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu. W obiektach należących do programu wspólnego skipassu TatrySki z każdym rokiem powstają nowe inwestycje, aby uatrakcyjnić szusowanie na tamtejszych trasach.

Wraz z początkiem sezonu zimowego 2017/2018 w Stacji Narciarskiej Koziniec – Czarna Góra działał będzie 100-metrowy przenośnik taśmowy, który z pewnością ułatwi pierwsze wyjazdy na nartach oraz desce zarówno dzieciom jak i dorosłym. Nowopowstały przenośnik taśmowy liczy 100 metrów długości i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących już dwóch wyciągów orczykowych, jednego wyciągu zaczepowego oraz głównej atrakcji stacji – 650-metrowej kolei krzesełkowej.

Tej jesieni zakończyła się również druga inwestycja – nowa asfaltowa droga dojazdowa do stacji. Jest ona oświetlona a wzdłuż niej zostały wykonane chodniki. Od tej pory dotarcie zimą do ośrodka będzie zatem samą przyjemnością i miłą odmianą od zatłoczonych sąsiadujących tras.

Stoki na zboczach Kozińca są wyjątkowo pięknie usytuowane. Dzięki południowo-zachodniej ekspozycji można z nich podziwiać całą panoramę Tatr. Nowe inwestycje z pewnością przyczynią się do zwiększenia ruchu turystycznego w tej okolicy, ale Koziniec wciąż pozostanie rodzinną stacją, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

http://tatryski.pl/a...w-czarnej-gorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 lat później...
2 hours ago, kordiankw said:

Kto to ten Naval?

Nie mam pojęcia 🙂, ale po Waszej wymianie zdań postanowiłem sprawdzić co to za książka. Czyta mi się dobrze. Nie jest to Marcinko, nie jest to Grzesiuk, ale na razie wychodzi mi, że to jakiś taki niejasny miks tych dwóch autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...