Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rzeczka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:39

Rzeczka
Rzeczka

#2 yab

yab

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2006
0

Napisano 15 styczeń 2006 - 21:55

Kto byl w Rzeczce? Planuje tam pojechac? Czy to prawda ze trudno tam dojechac? Nieodsniezone drogi, zaspy i tego typu rzeczy? Brac ze soba lancuchy? Stoki nadaja sie dla poczatkujacego?

#3 Kregon

Kregon

Nowy użytkownik

• 20 postów
0
  • Leszno

Napisano 17 styczeń 2006 - 14:26

Bylem tydzien temu. No dojazd idealny nie jest. My nie mielismy lancuchow i jakos dojechalismy (bez wiekszych problemow), ale widzialem jak ludzie sie slizgaja (na parkingu szczegolnie klopot, parking jest "pod gorke" i jak ktos chcial wjechac wyzej to sie kopal).
Czy sie nadaja dla poczatkujacego to nie wiem. Ja tam jezdzilem pierwszy raz w zyciu. Stok krotki (ok. 600m), na poczatku jakby stromy (ale mialem pierwszy raz w zyciu narty, wiec moze tak mi sie jedynie wydawalo) w dolnej czesci juz lagodne zejscie i tam sie czulem najbezpieczniej :)
Z opinii narciarzy z ktorymi jechalem i ktorzy mnie namowili na ten wyjazd, wynikalo, ze to jeden z lagodniejszych stokow.
Oczywiscie sa i trudne trasy, ale na nie nawet nie patrzylem :P
Kregon

#4 fellcia

fellcia

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 12.2005
0
  • Wałbrzych

Napisano 21 styczeń 2006 - 18:11

Nie wiem czy to jeszcze aktualny post, ale Rzeczka to fajna miejscowość dla tych, którzy mieszkają na miejscu lub w pobliżu. Stoki są krótkie, niezbyt strome ale jest ich sporo.Dopóki nie ma ludzi można sobie pojeździć, bo potem w weekendy zjeżdża się Wrocław, Wałbrzych i okolice, i robią się kolejki.
Ale są BARY I GRZAŃCE :D !!!
Z dojazdem to różnie bywa, przeważnie są to zlodowaciałe koleiny po których trzeba wjechać na górę.

http://www.rzeczka.com.pl/wyciagi.htm
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="RoyalBlue"]fellcia[/COLOR][/FONT]

#5 p3y

p3y

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 24 styczeń 2006 - 22:07

Rzeczka...można pojeździć w tygodniu a w weekend proponuję od godz. 9 do 11 a później gdzieś od 16. Dojazd może trochę trudny - koleiny z lodu ale da się dojechać. Ogólnie około 7 wyciągów ....
pozdrawiam.

#6 johnny

johnny

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 10.2006
0
  • Umiejętności: 8
  • Oława

Napisano 23 październik 2006 - 20:26

w rzeczce doznałem pierwszej kontuzji :/ skręciłem kostke , ale to były początki , wiecej razy tam nie byłem
No risk no fun ]:-> a tak wogóle to juz czas na zime , god damn shit!!!

#7 Marcin340

Marcin340

Użytkownik

• PipPip
  • 199 postów
  • Na forum od: 10.2006
13
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 23 październik 2006 - 20:49

Jak ja tam byłem to niedośc, że stoki sa takie sobie to jeszcze robią się muldy i sa duże kolejki,(może miałem poprostu pecha).....ale mimo wszystko nie jest źle :)....gorzej z dojazdem:D

#8 rob74

rob74

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 09.2006
14
  • Wrocław

Napisano 27 październik 2006 - 14:27

W Rzeczce są stoki dla początkujących, w zasadzie dla tych co stawiają pierwsze kroki. Dużym minusem są kolejki. Jedynie perwszy stok od Walimia jest nieco ostrzejszy ale krótszy, za to prawie nie ma na nim kolejek.
Rob

#9 cichy_no_war

cichy_no_war

Użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
  • Na forum od: 11.2006
28
  • Wroclaw

Napisano 07 grudzień 2006 - 02:31

Jak ktos ceni sobie latwy dojazd i zroznicowane, dlugie stoki to do Rzeczki nie ma co zagladac. Ja bylem tam raz bedac jeszcze dosc mocno poczatkujacym i... wystarczy. To znaczy na tamten czas bylo fajnie i wystarczajaco, choc juz wtedy odczuwalem niedosyt jesli chodzi o dlugosc zjazdu.
A droga? Mozna dojechac z dwoch stron (moze jest wiecej alternatyw. ja znam dwie) i jest to dojazd dosc trudny, choc wszystko zalezy od poziomu umiejetnosci kierowcy. Ogolnie fajne wrazenie bo miejscami jazda miedzy waskimi zaspami bardziej kojarzy sie z bobslejami niz z podroza samochodem.

Rzeczke polecam poczatkujacym i tym, ktorzy maja tam naprawde niedaleko, tak zeby sobie na godzinke czy dwie po pracy wyskoczyc.

Pozdrawiam
.
www.cichy.foto.p9.pl - zapraszam do mojej galerii fotografii

#10 viper82

viper82

Użytkownik

• PipPip
  • 195 postów
16
  • Gorzów Wlkp... stolica Polski

Napisano 07 grudzień 2006 - 14:47

Gdzie to jest dokladnie:D :confused:
I’ll give you everything you want, except the thing that you want, you are the first one of your kind

#11 wyrod

wyrod

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
  • Na forum od: 11.2005
6
  • Umiejętności: 8
  • Nowa Ruda

Napisano 07 grudzień 2006 - 16:27

Zdecydowanie rzeczke mozna polecic poczatkujacym gdyby nie te kolejki....sa stare wyciagi wolno to idze spada lina...ale nie ma co mowic przejezdziłem tam wiele dni i stawialem tam pierwsze kroki na nartach (mieszkam niedaleko okolo 10 km ).Do rzeczki można dojechac od jadąc od strony Wałbrzycha przez Walim lub przez Kłodzko -Nowa Rude

#12 cichy_no_war

cichy_no_war

Użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
28
  • Wroclaw

Napisano 08 grudzień 2006 - 00:23

narty.naszemiasto.pl - tam masz dokladny opis jak i czym dojechac :)
.
www.cichy.foto.p9.pl - zapraszam do mojej galerii fotografii

#13 ufo555

ufo555

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 12.2006
5
  • Świdnica

Napisano 17 grudzień 2006 - 21:33

Rzeczka to skromna i malownicza wioska, która jest jednym z głównych ośrodków narciarskich Sudetów. Ze względu na rozbudowaną bazę noclegową i położenie Rzeczka jest doskonałym punktem wypadowym w masyw Wielkiej Sowy i Włodarza. W dolnej i środkowej części wsi działają trzy wyciągi (długości 700 i 500 m), jeden ze stoków, nieopodal DW Bartek, jest sztucznie dośnieżany armatką. W górze pod Przełęczą Sokolą działają cztery duże wyciągi (jeden stok oświetlony), wypożyczalnia sprzętu, ratraki i skutery śnieżne. Można skorzystać z pomocy instruktorów. Karnet 10-wyjazdowy kosztuje 13zł, a Bilet jedno wyjazdowy 2zł (ceny z r.2006)

Do Rzeczki można dojechać zarówno od strony Walimia jak i od strony Nowej Rudy.

Do Walimia możemy dojechać zarówno przez Przełęcz Walimską (od strony Dzierżoniowa i Pieszyc) jak i od strony Świdnicy (z Wrocławia), oraz od strony Jedliny Zdrój (z Wałbrzycha). Kompleks narciarski Rzeczka to jeden z najbliższych ośrodków Wrocławia i Wałbrzycha. Tutejsze stoki, choć nie są długie oferują zjazdy zarówno dla nowicjuszy jak i dla doświadczonych narciarzy.

W okolicach Wielkiej Sowy możemy liczyć na przetarte przez innych narciarzy trasy biegowe. Jest to bardzo atrakcyjna sieć około 20km tras powyżej 800 a nawet 900m n.p.m., dlatego śnieg na nich trzyma się naprawdę długo. Wszystkie wyciągi czynne są od 10.00 - 17.00, na stokach oświetlonych istnieje możliwość przedłużenia czasu pracy wyciągów. Minimalna ilość korzystających - 10 osób

#14 starfaktor

starfaktor

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 09.2006
1

Napisano 08 luty 2007 - 17:50

w Rzeczce jest spoko ja tam nawet często jeżdże bo z Wrocławia jest blisko :D
Wie ktoś jakie tam teraz warunki są??

#15 panpawel

panpawel

Nowy użytkownik