Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Piwniczna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:37

Piwniczna
Piwniczna

#2 CeZet

CeZet

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 02.2006
0
  • Dębica

Napisano 12 luty 2006 - 17:51

Hmmm, i nikt nic nie pisze o piwnicznej to ja zaczne :D

A wiec "sucha dolina" i wyciag "stary" na Eliaszówkę... ehhh odrazu sie łezka w oku kreci. :rolleyes: :rolleyes:

Wedlug mnie najlepszy stok w okolicy (Rytro i Wierchomla odpadaja w przedbiegach). Niestety nie chodzi tu o infrastrukture czyli bary itd, ale juz niedlugo moze sie to zmienic.

Ale do rzeczy, wyciagi tylko ui wylaczne orczykowe, puki co dziala jeden wyciag dlugi (stary) i dwa orczyki krotsze.

Zdecydowanym atutem ktory przemawia za sucha dolina jest mnogosc wariantow zjazdu. Sa 3 podstawowe trasy z samej gory, kazdy od poczatkujacego do zaawansowanego narciarza znajdzie cos dla siebie.

Pozatym, co teraz jest dosc niespotykane stoki nie sa nasniezane sztucznie, jezdzi sie tylko i wylacznie po naturalnym sniegu, jest to naprawde duuuzy atut.

trasa ratrakowana zazwyczaj pzed weekendem (jesli robia sie muldy to az milo sie po nich bryka bo nie sa to gory "kaszy" jak to ma miejsce w przypadku sztucznego sniegu), malo ludzi, zero kolejek do wyciagu. Jezeli komus zalezy na tym zeby pojezdzic sobie na nartach jest to naprawde super miejsce.

Aha , no i ceny.. calodniowy karnet na wyciag "stary" przy zamowieniu go przez internet kosztuje 35 PLN. Kupujac go bez zamowienia placi sie 40 PLN.

naprawde polecam, chociaz pewnie nie wszystkim takie miejsce bedzie odpowiadac.

pozdro,

#3 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 12 luty 2006 - 17:55

mozesz zapodac jakiegos linka?? pod koniec lutego prawdopodobnie wybiore sie z dziewczyna na kilka dni na narty - puki co szukam ciekawych miejsc gdzie i ona i ja bysmy mogli sobie posmigac :)

#4 CeZet

CeZet

Nowy użytkownik

• 11 postów
0
  • Dębica

Napisano 12 luty 2006 - 18:33

Mówisz i masz :-)

oto link --->
http://www.suchadoli.../test/index.php

pozdro,

#5 CeZet

CeZet

Nowy użytkownik

• 11 postów
0
  • Dębica

Napisano 12 luty 2006 - 18:35

sorki za forme wstawienia tego linka, ale poprostu nie wiem jak to sie robi :)

moze tak, --> http://www.suchadoli.../test/index.php

jezeli to nie wyjdzie to nie bede probowal wiecej zeby nie zasmiecac forum, poprostu skopiujesz linka

pozdr,

#6 olszanskik

olszanskik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 413 postów
21
  • Umiejętności: 8
  • Gorlice

Napisano 09 listopad 2006 - 19:30

a jakiś link odnośnie Rytra?
:cool: [COLOR=Blue]Narty: HEAD i.C160 INTELLIGENCE CHIP INSIDE
Buty: Rossignol Elite Exp3
[/COLOR]|| [COLOR=Red]MKN Gorlice[/COLOR]

#7 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 09 listopad 2006 - 19:49

Proszę bardzo
http://www.ryterskiraj.pl/
:)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#8 TT

TT

Użytkownik

• PipPipPip
  • 766 postów
  • Na forum od: 03.2006
92
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 09 listopad 2006 - 19:58

Byłem w Rytrze z kumplami w tam te ferie. Jeździlismy tam tydzień. Ceny bardzo niskie i zero kolejek, ale to chyba z racji tego, że był to świeżo otwarty obiekt.
Trasa nie jest wogóle wymagająca, ale można sie pobawić i nauczyć czegoś nowego. W te ferie też tam jade :] i mam nadzieje, że po pierwszym sezonie nie dźwigną cen.

#9 Johann

Johann

Użytkownik

• PipPip
  • 230 postów
  • Na forum od: 09.2006
76
  • małopolska

Napisano 10 listopad 2006 - 11:24

Gazeta Wyborcza
2006-11-06,

Do 40 mln zł zainwestuje krakowska spółka Wawel Service w budowę nowej stacji narciarskiej w Piwnicznej-Zdroju.
Inwestycja na górze Kicarz należy do największych w Beskidzie Sądeckim. Przygotowuje ją spółka, którą piwniczański samorząd powołał z krakowskim deweloperem. Na gminnych gruntach (ok. 22 ha) ma powstać ośrodek narciarski z dwoma wyciągami krzesełkowymi, trzema orczykami i kompleksem hotelarsko-gastronomiczno-parkingowym. Całkowita długość sztucznie oświetlonych i śnieżonych tras narciarskich wyniesie ok. 3 km. Jako pierwsze przed następnym sezonem zimowym ruszą kolejki krzesełkowe (3- i 4-osobowe) o łącznej długości prawie 1,5 km. Wywiozą one narciarzy ponad rzeką Poprad na szczyt góry. W kolejnym etapie powstanie hotel na 300 miejsc.

Władze Piwnicznej zapewniają, że inwestor posiada już wymagane zezwolenia służb ochrony środowiska i Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na którego terenie zaplanowano budowę. - Inwestycję na Kicarzu uwzględniono już kilka lat temu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, kiedy obowiązywały łagodniejsze przepisy. Teraz znacznie trudniej byłoby ją uzgadniać - przyznaje dyrektor PPK Tadeusz Wieczorek, który oczekuje już tylko na raport inwestora o oddziaływaniu projektowanej stacji na środowisko naturalne. Nie przewiduje problemów, choć w związku z budową spółka musi wykarczować ponad 1,5 ha lasu. Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych wyłączyła już jednak cały teren stacji z produkcji leśnej.

- Do końca listopada powinno być pozwolenie budowlane. Wtedy wejdzie w życie umowa przedwstępna na realizację inwestycji i ruszą prace - mówi burmistrz Piwnicznej Edward Bogaczyk. Lokalne władze liczą, że w nowej stacji znajdzie stałe zatrudnienie ok. 45 osób. Przyciągnie ona też więcej narciarzy do samego uzdrowiska, które na razie (poza odległą o kilkanaście kilometrów Wierchomlą) ma do dyspozycji jedynie wysłużone orczyki i niedośnieżane trasy w piwniczańskiej Suchej Dolinie.

Może w Piwnicznej się uda. I nie odwołają tej inwestycji jak w sasiedniej Muszynie. Którą miano połączyć z Wierchomlą.

#10 olszanskik

olszanskik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 413 postów
21
  • Gorlice

Napisano 10 listopad 2006 - 13:02

dzieki za link, moze sie tam wybiore w tym sezonie
:D
:cool: [COLOR=Blue]Narty: HEAD i.C160 INTELLIGENCE CHIP INSIDE
Buty: Rossignol Elite Exp3
[/COLOR]|| [COLOR=Red]MKN Gorlice[/COLOR]

#11 wanczyk

wanczyk

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
  • Na forum od: 12.2006
3
  • Nowy Sącz

Napisano 04 grudzień 2006 - 14:56

Hmm moim skromnym zadniem sucha jet conajmniej dziwna bo :
a) jeżeli ratrak jest sprawny to i tak nie jeżdzą
B) słaba infrastruktura ale może coś ruszy bo widziałem ze schronisko przebudowali moze będzie lepeij
c) świetne położenie którego nikt niechce wykorzystać
d) z tamtąd można wyjśc na fajne traski do freeridu ale to dla obcykanych w beskidzie ;D polecam zjazd z rogaczy do piwnicznej przez niemcować :) w zeszłym roku trafiłme 2x na świerzy piękny puszek miejscami nawet po kolana :)
Acha i nie moge zrozumiec czemu rytro i wierchomla odpadają ?? bo mają krzesła a sucha nie ?? Bo tam sie jeździ na jednym karnecie na na suchej u każdego inny?? Bo parking jest pod wyciągiem a na suchej trza kawalek sie przejśc ?? Bo tam śnieżą a na suchej armatki nie widziano ?? Odpowiedźcie mi na moje pytania to zaczne znowu na suchą jeździć :)
fischer rc worldcup sc, rossignol viper st, rossignol bandit x (stare ale jare :D )

#12 Tomi-Sport

Tomi-Sport

Użytkownik

• PipPip
  • 192 postów
  • Na forum od: 11.2006
10
  • Umiejętności: 9
  • Bochnia

Napisano 04 marzec 2007 - 23:50

Rytro stok wypas ale ludzie którzy tam zarządzają muszą się jeszcze wiele nauczyć, oj bardzo wiele.....
Sucha Dolina to według mnie niespełniony raj dla narciarzy. (tylko tyle)