Skocz do zawartości

Włochy - Cavalese


Zbiq

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, trudno o coś konkretnego, chodzi mi o trasy - czy są jakieś niespodzianki? W Kaprun jest np. tak, że niektóre wyciągi prowadzą właściwie donikąd. Sądząc po częstej Twojej obecności - chyba warto tam jechać. Są tam trzy centra narciarskie, które polecasz?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zbig.. Ok to konkrety, tylko trochę tego jest..Do DesAlpes jeżdże od 1999tego.. Pierwszy wyjaz już w ten piątek na "pierwszy śnieg".. A póżniej to już chyba cały sezon w zależności jakie będzie zapotrzebowanie na instruktorów... Ale do tematu... Hotel jest przyzwoity... Da się wytrzymać. Cavalese położone jest w dolinie Val di Fiemme i wszystkie ośrodki w tej okolicy są doskonałe. Włosi są mistrzami atmosfery i w "robieniu dobrze" narciarzom.. Warto pojechać wszędzie.. Jedziecie własnym transportem? Bo jeżeli tak to skosztujcie wszystkiego.. warto.. Jakich jeszcze konkrytnych info potrzebujesz, bo nie chcę Cię zanudzać rzeczami, które już znasz.. Pozdrawiam p.s. Takich sztuczek jak na Kaprun to nie ma.... Pełny profesjonalizm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hotel może się zmienił,ale znam go sprzed dobrych kilku lat i zapamiętałam skromne troszkę ciasne apartamenty. Nie należy oczekiwac wielkiego komfortu. Lózka były zwykłe i pietrowe (apt dla 4 osóB).Kuchenka mikroskopijna. Dość blisko centrum. Chyba że nazwęmylęi tamto to byłoLes Alpes... Region fajny,rozumiem,że macie ograniczyć sie do karnetu Val di fiemme. Moim zdaniem najlepsze tam jest Latemar-Obereggen wjazd z Pampeago (kanapą a potem powrót w dół łagodniej na nartach,niebieska trasą dla każdego)albo Predazzo(gondolka,z powrotem na dół zjazd do niej czerwoną z małym czarnym bypassem, jeśli grupa zróznicowana poziomem mogą niektórzy z wieczora gorzej to znosić). Bellamonte (Alpe Lusia)jest raczej słabsze, dla słabiej jezdzących i dla dzieci (długo i płasko). A w Obereggen (skądkolwiek dojedziesz) można spokojnie zabawić 2-3dni. Miłej zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, trudno o coś konkretnego, chodzi mi o trasy - czy są jakieś niespodzianki? W Kaprun jest np. tak, że niektóre wyciągi prowadzą właściwie donikąd. Sądząc po częstej Twojej obecności - chyba warto tam jechać. Są tam trzy centra narciarskie, które polecasz?!

Zakładam że jeździsz po wszystkim czyli tak 7-8 w skali forum: 1 dzień Alpe Lusia - jak na mapie łagodnie spokojnie na górze przestronnie. Wszystkie trasy łącznie z czerwoną przez Rif. Lusia i czarną z dobra widocznością w dół i bez zaskakujących momentów. Polecam zjazd niebieskimi z samej góry na sam dól długi i spokojny. 2 dzień Alpe Cermis> Na górze super zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Trasy przestronne i szerokie. Trasa niebieska z Costabella do Dos dei Laresi często bywa nieczynna. Wtedy pozostaje zjazd czarną - znakomita ale raczej do południa później bywa wytarta - zależy od ilości ludzi. Samochód mozna zostawić na górze w Cavalese po naratch zwiedzić to piękne miasteczko. To z Cavalese do Dos dei Laresi jechał wagon który zerwał myśliwiec. Teraz jest tam gondola która prowadzi nisko nad ziemią a szkoda bo efekt ruszania z peronu w Cavalese był niezły. 3,4 dzień. ( pamietaj o efekcie dnia 3 - ja mam go zawsze) Wjazd gondolą>niedaleko skocznie gdzie "Orzeł" zdobył dwa złota. Później krzesła 31 i w dół. Trasy na górze bywają momentami przewiane. Polecam ci wycieczkę do Obereggen i z powrotem ( bez spinania jakieś 3 godziny). Piekne miejsce to szczyt PALA di Santa Zanggen (krzesła 27 + orczyk 18)najwyższe miejsce gdzie możesz wjechać ze ski passem Val di Fiemme. Na górze znakomita trasa na której jest zazwyczaj bardzo mało ludzi nie stroma i szeroka. Zjazd kombinacja czarnych ale mozna też trawersami poniżej dolnej stacji orczyka. Polecam też wyjazd z Pampeago do Rif. Agnello (krtzesła 15) zjazd czerwone dość ostre. I konicznie trochę powyżej Pampeago na szczyt 2180 (krzesła16) Bardzo fajna czerwona nie stroma trasa (super widok z góry). Mozliwość zmierzenia się z gigantem (koszt 1 EUR można rozmienic na górze u wyciągowego) No i teraz tylko dostosuj sobie ten program do czasu im potrzeb. Nigdy nie jechałem z Le Cune do Moeny. Jak ktoś zna to miejsce to napewno ci opisze. Jedyny oswietlony stok w Obereggen więc z Predazzo troche daleko ale warto jechać. Jest naprawdę super a do tego jest jeszcze tor saneczkowy. Sanki za grosze na miejscu. Pozdrawiam Jakbyś misł jakieś pytania to zapraszam na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pankracy.. Z Cavalese do Predazzo bez problemu skibusem w cenie skipassu.. ale na Lusie to raczej autkiem.. Właśnie wróciłem.. Warunki wszędzie idealne... Pozdrawiam Barzini.. Uważam że na Bellamonte nikt się nie wynudzi.. Tras może nie jest dużo, ale są tak różnorodne że można się tam wybawić do woli.. Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam Marcinie.. Jeżeli masz ochotę zwiedzić kilka ośrodków i zobaczyć troszkę więcej to warto kupić superski.. nie jest to jakaś ogromna różnica w cenie.. ale jeżeli tylko się powozić to zostań przy Fiemme.. Proponuję zwiedzić Catinaccio.. Nie ma tam dużo tras ale jest malownicze.. Ale to już jest Fassa.. Czyli przynajmniej 5+1.. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cześć. Mogę polecić Cavalese, bardzo miła miejscówka. W zeszłym roku pojechaliśmy tam z moja 5 letnią córką, która wcześniej nie jeździła na nartach. Zapisaliśmy małą do szkółki w Alpe Cermis i po 4 dniach robiła z nami czerwone trasy. Podziwiam podejście Włochów do dzieci, z tego co widziałem wszystkie maluchy były zachwycone. A poza tym znajdzie się tam także ładny kawałek czarnej trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Znajomi tam jeżdżą i nic o żadnych problemach nie mówili.
A jeżeli można coś jeszcze doradzić to nie kupuj skipassu na samo Fiemme tylko kombinowany tzw. 4+2 czyli 4 razy pojedź sobie na ośrodki w Fiemme i 2 razy w Fassa. Jest troszkę droższy ale warto. W Fiemme pojedź sobie (zwłaszcza w niedzielę) Passo Rolle (ośrodek nie duży ale śliczny)mało ludzi, na Alpe Cermis w Cavalese, Latemar Ski Center w Predazzo (spod skoczni), Ski Area Alpe Lusia ale od strony Bellamonte, a w Fassa - Passo San Pellegrino i Vigo di Fassa/Pozza di Fassa (dwa ośrodki blisko siebie) lub Sella Rondę, ale to już dłuższa wycieczka na nartach. Do najdalszego jest ok 40km. WARTO!

Pozdrawiam serdecznie

Paweł

Użytkownik Pikacz edytował ten post 15 listopad 2010 - 17:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładac nowego watku a pytanie dotyczy ośrodków w okolicach Cavalese. Wybieram sie tam na poczatku 2011 r. Będe pierwszy raz za granica na nartach. Mam do Was prośbe o linka lub informacje o jakiejś dobrej mapie tras w poszczególnych ośrodkach Cermis, SKI Center Latemar, Alpe di Lusia itd. Szukałem na necie i sa małe mapki na których z trudnoscia mozna odczytać kolor trasy. Chodzi mi o mapę w której będą numery tras, tak aby poruszanie się na stoku nie było problemem. njlepsza byłaby mapa, czy jakis przewodnik, ale moze byc też stronka wydrukuje sobie. Proszę Was o pomoc.

W każdym ośrodku, w każdej kasie dostaniesz takie mapki, za darmo. Czasem trzeba zapytać, bo np. zapomną wystawić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz mapkę ośrodka a są też większe obejmujące całe Dolomiti Superski - może się przydać w zorientowaniu się w całości terenu do objeżdzęnia i przy szacowaniu trasy dojazdu samochodem do poszczególnych ośrodków.
ad.2 w grudniu i marcu trzeba było jeździć na otwarcie wyciągów żeby zaparkować w miarę blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz mapkę ośrodka a są też większe obejmujące całe Dolomiti Superski - może się przydać w zorientowaniu się w całości terenu do objeżdzęnia i przy szacowaniu trasy dojazdu samochodem do poszczególnych ośrodków.
ad.2 w grudniu i marcu trzeba było jeździć na otwarcie wyciągów żeby zaparkować w miarę blisko.


Na odwrocie mapek z poszczególnych ośrodków jest Sella Ronda z przyległościami, w rzucie w formie schematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...