Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Laskowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 izabela

izabela

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 12.2006
57
  • Umiejętności: 5
  • Pinczow

Napisano 31 styczeń 2007 - 22:22

:D Właśnie wróciłam z Laskowej:D Było wypaśnie:D

#22 korni

korni

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Kraków

Napisano 09 luty 2007 - 14:04

Widze że sporo ludzi jest zadowolonych z Laskowej, chociaz ja na razie mam raczej negatywne odczucia co do tego stoku. Byłam tam zaraz po otwarciu i nie spodobało mi się: było niesamowicie tłoczno, brak organizacji (co może być usprawiedliwione krótkim okresem otwarcia) i krótki odcinkek... Od tego czasu mogło się wiele zmienić,chociaż płaski odcinek trasy nadal istnieje:/. W następnym tygodniu wybieram się tam. Mam nadziej że się wyszaleję i wróce zadowolona:)

#23 vittek

vittek

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
  • Na forum od: 11.2006
35
  • Umiejętności: 8
  • krakow

Napisano 14 luty 2007 - 09:38

warunki śniegowe

z powodu braku warunków do jazdy nieczynne do odwołania!!!

#24 EFIX

EFIX

Użytkownik

• PipPipPip
  • 333 postów
  • Na forum od: 03.2006
174
  • Kraków

Napisano 20 luty 2007 - 11:09

Laskowa dla mnie jest bardzo FAJNIUSIA STACJA, zreszta nagroda dla niej to w jakis sposob honoruje.
Jest blisko K-wa i dojazd to 45 min przez Gdow:) i Trzciane.
TERAZ jak jest kanapa.. to bedzie niezly git. Choc przy tak zwiekszonej przepustowosci powinni wyciac tam jakies nowe trasy;) I pewnie nad tym mysla.
Ciekawe bo jak pytalem rok temu CZY NIE PLANUJA tamm kanapy. wskazujac taka fajna naturalna linie w terenie... - nie odpowiedzieli:P
A tu sie okazalo ze Kolej stoi.
Bylem tam ze 3 ponad tyg temu, i odbior mialbyc jakos teraz kolo 22go.
Pewnie sie to poprzeciaga, tym bardziej ze tam warunkow za bardzo nie ma.
Fakt ze jak bylem na stronie ostrzegali ze w dolnej czesci warunki b.trudne.
Na gorze jednak jest mikroklima i super jazda;) W jednym miejscu bylo lodzio przemielone ratrakiem z kamorami (pewnie nie mogl podjechac), ale jak sie to ominelo to nawet bylo ZNOSNIE.
SNIEG SNIEG SNIEGUUUUUUU!
To wszytskim sie chyab nasuwa na usta;)
Pewnie next sezon...
PS> Wypozyczalnia jest tam, mieli kupowac nowy sprzet, zreszta wypozyczalni jest juz pare i chyab mozna kogos tam "wypozyczyc" do nauki... Proponuje zadzwonic;)
[FONT="Garamond"][COLOR="DarkRed"]Dragonisch lustige Sache...:D [/COLOR][/FONT]

#25 weSoLuTka

weSoLuTka

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 03.2007
0

Napisano 01 marzec 2007 - 13:21

Witam. Byłam 2 razy w Laskowej i muszę przyznać że stok jest całkiem całkiem :) Co prawda na początku jest bardzo płaski, ale i tak niektórzy dobrzy narciarze zaliczają gleby :D Jedynym minusem jest wyciąg orczykowy - jedzie się nim strasznie długo, i nie zawsze jest tak przygotowany jakbyśmy chcieli - czasami dziury, nierówności... Ale już niedługo rusza krzesełko. W niedzielę (25.02.07) były już pierwsze próby uruchomienia, także przypuszczam że w przyszłym sezonie ruszy pełną parą!!
Co do pożyczania sprzętu to powiem że są dwie wypożyczalnie, jedna tuż przy parkingu, a druga w budynku hotelu. Cen nie znam bo nie byłam zainteresowana...
Jest też knajpka, gdzie można wypić piwko i coś przekąsić.
Ludzi nie było tak dużo i bez czekania podejżdzałam do wyciągu. A stok był naprawdę dobrze przygotowany zważając na plusowe temperatury jeszcze w piątek, i brak śniegu :)
A swoją drogą z jaką prędkościa jechaliście 45 minut? :D Mi to zajęło 1h15min... jadąc przez wieliczkę i gdów:p

#26 Tomi-Sport

Tomi-Sport

Użytkownik

• PipPip
  • 192 postów
  • Na forum od: 11.2006
10
  • Umiejętności: 9
  • Bochnia

Napisano 04 marzec 2007 - 23:38

Krzesło jest śniegu nie ma. Oj coś ta zima nas nie rozpieszcza.
Stok OK zwłaszcza dla osób starszych lubiących się delektować jazdą a nie szaleństwem.
Na pewno zaletą jest to że jest blisko Krakowa i można wyskoczyć po pracy chwilkę pojeździć, ale ceny szalone... cóż Kraków.
Ruszyło krzesełko na Chełmie w Myślenicach a w przyszłym roku ma ruszyć Łysa Góra w Limanowej, myślę że to super może nie będzie już kolejek.........

#27 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 01.2007
-1
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 11 marzec 2007 - 19:08

polecam knajpke na gorze, piwo z sokiem jest extra.
A na marginesie to kto wymyslil te osla laczke na samym szczycie???

#28 shuger

shuger

Użytkownik

• PipPipPip
  • 392 postów
  • Na forum od: 04.2007
89
  • Kraków

Napisano 03 kwiecień 2007 - 15:05

myśle ze lepiej ze ta osla laczka jest na gorze niz na dole tak jak byla, bo przeszkadzala jak sie zjezdzalo...

#29 shuger

shuger

Użytkownik

• PipPipPip
  • 392 postów
  • Na forum od: 04.2007
89
  • Kraków

Napisano 16 maj 2007 - 18:29

Na stronie producenta wyciągów tatrapoma (firmy której wyciąg krzesełkowy został zbudowany w Laskowej) znalazłem ciekawe informacje odnośnie parametrów nowego wyciągu w Laskowej:
Można się z niego dowiedzieć m.in że pełny czas wyjazdu na górę krzesełkiem wyniesie nie całe 10 min. - zwarzając na dystans ponad 1500m. wydaje się to być dość szybko, zwłaszcza ze długość trasy to 2000m.
Teraz w Laskowej może wyjazd na szczyt będzie naprawdę dużo przyjemniejszy i krótszy niż było to dotychczas (dwoma orczykami) i myślę że w przyszlym sezonie wybiorę się tam wiele razy, o ile oczywiście pozwolą na to warunki śniegowe... mam nadzieję że tak ;)
link:
http://www.tatrapoma...laskowa_TS4.pdf
tu też fotki z budowy: http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=463

znalazłem też dość ciekawy artykuł o budowie wyciągów w Kasinie Wielkiej i Laskowej oraz o firmie Tatrapoma. Jest co prawda w języku słowackim, ale sporo da się zrozumieć znajdują się tam również fotki z budowy wyciągu w Laskowej i Kasinie.... PS. Jednak w grudniu był już jakiś śnieg ;) :D
http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=448

in jeszcze 2 zdjęcia (mojego autorstwa) wyciągu krzesełkowego w Laskowej obecnie, niestety jakość nie najlepsza:
Dołączona grafika
Dołączona grafika