Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Krynica

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#121 keves

keves

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2006
2
  • Umiejętności: 6
  • Trójmiasto

Napisano 23 sierpień 2007 - 17:10

Witam. Paweł...jak najbardziej pozytywne.Byłem niestety tylko dwa dni(piątek/sobota),ale wystarczyło by wyrobić sobie opinię. Z "dużych stacji narciarskich" największa kultura obsługi,najlepiej przygotowane trasy.Plusem jest gondola...nie wieje ,nie pada i można spokojnie zregenerować siły. Bardzo dobra oświetlenie jazd wieczornych,niestety tylko do 18,00. Mały minus za orczyki(tależyki jednoosobowe) ,oczywiście szybkie i gęsto ustawione na wyciągu ,ale ...zawsze to nie to co kanapa.Na dłuższy pobyt trochę mało uroznaicenia w trasach,ale są przecież Słotwiny po sąsiedzku.Ogólnie duży plus w podsumowaniu i szczerze polecam. ps.Z Gdyni do Krynicy samochodem...12 godz.bitej jazdy.:)

#122 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • Umiejętności: 1
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 23 sierpień 2007 - 18:08

Ja bylem kilka dni na początku marca-jeździłem na Jaworzynie.....
Bardzo miło spedzony czas szczególnie na II i IIa i z rana na I/później ze wzgledu na wysokie temperatury miękko i muldziasto...../
Trasy szerokie-widać,że cos sie tam dzieje aby utrzymac je na jakimś poziomie....
Ceny/karnety kilkudniowe czy półdniowe/całkiem korzystne dla narciarza który wiecej czasu spędza na stoku niz w knajpie-których szczególnie na górze nie brakuje....;)
Widzę postęp na przełomie kilku lat jak ta stacja powstawała......W/g mnie Krynica/życie wieczorne po nartach/jak i tutejsze ośrodki narciarskie są OK i każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie/stopień trudności/.

#123 mario_fun

mario_fun

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 883 postów
  • Na forum od: 09.2006
208
  • Umiejętności: 7
  • Chełm, Lubelskie

Napisano 23 sierpień 2007 - 22:54

Do Krynicy na narty jeżdzę od 3 sezonów i zawsze jestem zadowolony !!!
Nawet, nie w tym rzecz, że zawsze mieszkam u mioch bardzo dobrych przyjaciół narciarzy, którzy mają do wynajęcia kwatery dla wszystkich...
W Krynicy i w okolicach Krynicy jest bardzo dużo wyciągów narciarskich i zazwyczaj w sezonie narciarskim są bardzo dobre warunki do jazdy na nartach !!!
Osobiście 2 razy bardziej wolę Krynicę niż Zakopane i tym samym Kasprowy z tego prostego względu, że zawsze jak jestem na nartach w Krynicy, to na jazdy wieczorne jadę na Słotwiny około 17-stej, do 21-wszej.
Jeśli chodzi o jazdę na nartach w dzień w weekend, TO MIŁOŚNICY kRYNICY DOSKONALE WIEDZĄ, ŻE SĄ NIEZIEMSKIE KILEJKI, na Jaworzynie i na Słotwinach, ale mało kto wie, że kilka kilometrów od Krynicy jest taki fajny sto k o dł. około 800 m. i tam jest bardzo mało ludzi, nie napiszę dokłdnie, bo zrobi tam się tłok, jak na Jaworzynie..
Dla zainteresoawanych -proszę pisać do mnie na PW.
Tanie i na poziomie kwatery, też mogę załatwić - pisać na PW.
To nie jest SPAM !!!
Bywalcy Krynicy, doskonale wiedzą, że w tej miejscowości zawsze coś się dzieję - imprezy o każdej porze roku...
Osobiście w Krynicy jestem 2-3 razy w roku i ja i moja żonka świetnie odpoczywamy.
pozdrawiam m.:D :) :cool:
[COLOR=blue]Pozdrawiam, mario_fun [/COLOR]:):cool::D

#124 RYKI

RYKI

Użytkownik

• PipPip
  • 217 postów
  • Na forum od: 04.2007
19
  • Szczecin

Napisano 24 sierpień 2007 - 17:14

Witam. Paweł...jak najbardziej pozytywne.Byłem niestety tylko dwa dni(piątek/sobota),ale wystarczyło by wyrobić sobie opinię. Z "dużych stacji narciarskich" największa kultura obsługi,najlepiej przygotowane trasy.Plusem jest gondola...nie wieje ,nie pada i można spokojnie zregenerować siły. Bardzo dobra oświetlenie jazd wieczornych,niestety tylko do 18,00. Mały minus za orczyki(tależyki jednoosobowe) ,oczywiście szybkie i gęsto ustawione na wyciągu ,ale ...zawsze to nie to co kanapa.Na dłuższy pobyt trochę mało uroznaicenia w trasach,ale są przecież Słotwiny po sąsiedzku.Ogólnie duży plus w podsumowaniu i szczerze polecam. ps.Z Gdyni do Krynicy samochodem...12 godz.bitej jazdy.:)

Tylko ceny są zbyt wygórowane. Parking 6,- Wjazd gondolą (na kilka minut) 18,- /osoba. Jeśli w sezonie jest równie drogo, to wybieram alpejską stacje przy gwarantowanym standardzie.

PS.
Informacja z przed dwóch dni.

#125 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198

Napisano 24 sierpień 2007 - 17:39

W zimie,pojedyńczy wyjazd 6-8zl gondolą do góry,parking 5zyli...W lato ceny zawsze są wyższe w takich ośrodkach,gdyż ludzi jest o wiele mniej do wywożenia do góry,a jeżeli już są to najwyzej wyjadą i zjadą na dół tylko raz,a nie jak w zimę nawet kilkanaście,czy więcej.Porównywanie cen z zimy i lata-jest bez sensu.
Dla przykładu-w Szczyrku miejsce parkingowe w błocie-8 zł......
A dla dwóch dni jeżdzenia na nartach nikt nie będzie przecież jechał w Alpy...Ale zgadzam się,że ceny są porównywalne....

pzdr
  • RYKI podziękował za tę wiadomość

#126 gawel

gawel

Użytkownik

• PipPipPip
  • 316 postów
  • Na forum od: 01.2007
49
  • Umiejętności: 10

Napisano 08 wrzesień 2007 - 16:37

wtrace sie temat, i niestety ale zkrytykuje jaworzyne mimo iz to moje tereny bo z tad pochodze, fatalnie przygotowane trasy to po 1sze!!!
polska to polska i na paliwie do ratrakow oszczedza sie pelna para wiec jezdza one barzo zadko raz na kilka dni !!! haha mozecie sie z tego smiac ale takie sa realia ... wiec nie ma cos dziwic ze sie jezdiz w muldach po kolana jak w latach 90.
pozatym stosunkowo drogo, alternatywa sa karnety calodniowe i dopoludniowe
Przecietny obywatel na punktach nie wydoli...

Takze jaworzyna dobra ale na samym szczycie gdzie stok jest rowny jak stol ... i nie robie sie muldy, albo dla wytrawnych narciazy ktorzy lubia z rana pojezdzic dlugim cietym skretem a dopoludnia hardcore czyli bujaka po muldach;) i smig w ruch ;) :P
takze procz gondoli ktora jets wygoda, slynnej trasy numer 5, i kilku innych czarnych i czerwonych bez rewelacji ...
zdecydowanie lepsza alternatywa sa slotwiny ...
co do wierchomli nie bylem tam w ostatnim czasie wiec nie moge sie wypowiadac jaka jest jakosc przygotowania tras, lecz poziom trudnosci to raczej poczatkujacy ...
pozdrawiam
Tyle jestes wart, ile od siebie mozesz dac.

#127 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198

Napisano 08 wrzesień 2007 - 17:36

Hm...ja tam byłem kilka dni-i codziennie rano trasy były wyratrakowane-później było gorzej-a na zwrócenie uwagi obsłudze,że należałoby ratraki puśćić-odpowiedź brzmiała,że ze względów bezpieczeństwa,oraz wysokich dodatnich temperatur-ratraków nie puszczą/tu trochę racji było,bo śnieg wogóle by zszedł/
Co do cen-to są takie sobie w stosunku do innych osrodków-a skoro uważasz,że drogo-to zapraszam do Szczyrku-tu wyczochrają Cię z kasy począwszy od parkingu,a skończywszy na starych urywających się orczykach/czego na Jaworzynie nie ma/.
O niezmieniającej się infrastrukt.narciarskiej od lat-nawet nie wspomnę,więc Jaworzyna tak słabo nie wypada w świetle innych polskich "ośrodków"....:)

#128 gawel

gawel

Użytkownik

• PipPipPip
  • 316 postów
  • Na forum od: 01.2007
49
  • Umiejętności: 10

Napisano 08 wrzesień 2007 - 18:48

tak w sumie to i masz racje ze generalnie to w calej polsce drogo, a tu chociaz jest za co placic (gondolka)
Co do ratrakowania, wystarczy spojrzec na zachod.
tam sobie jakos radza i stoki sa rowne... hehe ale to tak jak z drogami :D
  • major podziękował za tę wiadomość
Tyle jestes wart, ile od siebie mozesz dac.

#129 JG77

JG77

Użytkownik

• PipPipPip
  • 569 postów
  • Na forum od: 01.2011
172
  • Gliwice

Napisano 04 marzec 2017 - 17:56

04.03.17 Jaworzyna Krynicka rano do 10.30 warunki dobre ,póżniej ogromne przetarcia,miękki brejowaty śnieg ,ciężki i kaszowaty ,silny wiatr ,słońce +10 zrobiły swoje ciężko się jeżdziło po raz pierwszy w sezonie się wyglebiłem czym nawet się ucieszyłem bo tak dziwnie jakoś było a teraz jest ok.