Skocz do zawartości

Krynica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A te Słotwiny dla początkującego na 1-szy raz na nartach będą ok ? Ktoś mi na jakiejś grupie też polecał.

Słotwiny Azoty są Ok. jak jestem zmęczony po Jaworzynie to tam wpadam. Stok dosyć łatwy, śmiało można tam się uczyć jeździć. Nie jest stromo ale szeroko i gdy nie jest zbyt tłocznomożna ćwiczyć karwing i fun. Wybrałeś dobrą górkę Pozdrawam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Właśnie sie musze wybrać na te azoty, bo byłem tam zanim krzesło oddali. Ciekawe, jak są teraz trasy poprowadzone. Pamiętam tylko, że jak kiedyś na Azotach lecialem taką trasą turystyczną w złym miejscu skręciłem i sie wwaliłem w śnieg po wysokość pasa:) Także trzeba uważać. Słabo oznakowane te trasy ;] Szkoda tylko, że zlikwidowali wyciąg przy Pegazie. Wtedy byłoby połączone z Czarnym Potokiem. Ale to już temat na 7 Dolin:) http://www.skiforum....highlight=Dolin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bywam w Krynicy, przynajmniej 2 razy w roku. Mieszkam u znajomych w pensjonacie jakieś 70 metrów od tego wyciągu co jest w centrum Krynicy. Najchętniej jeżdzę na Słotwinach-zawsze pierwszy rano przy wyciągu- wiadomo dlaczego- aby konkretnie poszaleć. Jaworzynę Krynicką lubię średnio, prawie zawsze dużoooo ludzi i trochę wąsko. Z Krynicy blisko do Wierchomli jakies 11 km. Do Krynicy proponuję jechać na początku stycznia- mało ludzi, luz na stokach- albo w marcu po feriach. Służę poradą jeśli chodzi o krynicę, np: gdzie jeść i spać. Pozdrawiam:) :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krynicy, byłem tylko raz, na Jaworzynie. Akurat była to sobota, tłok jak w markecie przed świętami. Trasy tylko do południa są dość dobre, ale póżniej jest ciężko. Najgorszy jest końcowy zjazd jedynką, po prostu mulda na muldzie. Jedynie na "czarnej piątce" było w mairę luźno, choć trzeba było czekać kilka do kilkunastu minut na podjazd na górę. Czy polecać tą stację, hmm, no nie wiem, być może w tygodniu jest juźniej, ale w tygodniu wole pojechać na Magurę małastowską, tam przynajmniej jest luźno, może dlatego, że jest tam tylko orczyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubiegłe ferie spędziłem na Jawce i mogę powiedzieć, że nie zawiodłem się. Środek tygodnia - zero kolejek, trasy b. dobrze przygotowane(choć po południu na końcowym odcinku trasy 1 robią sie pokaźne muldy...może przeszkadzać), ceny znośne;) i oczywiście gondola, bez porównania z orczykami czy nawet kanapami... polecam hotel Exploris, ceny w miarę, jedzenie super, trochę daleko ale za to fajne narciarki można spotkać;) (chyba że jedziesz z żona:D) Jawka godna polecenia, Wierchomla także, o Słotwinach itp. nic nie wiem - nie miałem okazji przetestować. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam!
Byłem dziś z synem na Jaworzynie. Spędziliśmy tam ponad 6 godzin, od 9 rano do 15:30. Warunki przyzwoite na trasach II i III, natomiast trasa nr I w kolorze kawy z rodzynkami. Tylko zamiast rodzynek były kamyki..... Ale trudno się dziwić, jeśli od rana temperatury były dodatnie. Na dolnej stacji gondoli +4C, u góry też lekko na plusie.

Dla zainteresowanych umieściłem kilka zdjęć na stronie http://www.bonus.com...0107/index.html oraz mały filmik kręcony cyfrówką http://www.bonus.com...0107/JK_SKI.avi

Pozdrawiam
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi masz całe po tej „kawie z rodzynkami”:confused:


Trasę nr I zaliczyliśmy tylko 3 razy (jeden raz aby zobaczyć jak wygląda, drugi aby dostać się gondolką do trasy nr II i ostatni raz zjeżdżając na dół na koniec dnia). Całe szczęście było trochę miejsc "bez rodzynek" i ani mój syn ani ja nie porysowaliśmy nart. Ale wymagało to zatrzymywania się i szukania, którędy jechać :)

Pozdrawiam,
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem miedzy swietami a sylwestrem i warunki byly super, tylko w zwiazku z tym ze ludzi duzo, wiec u dolu trasy nr I sie ostre muldy robily, ja bym to nazwal nawet gory(do 1 metra wysokosci nawet!!!)! No iluda duzo, okolo 9:00 czekasz na gondole 2 minuty. okolo 10:00 juz 10 minut, okolo 10:30 juz 15 minut, o 11:00 to juz ponad 20 minut, a pomiedzy 12:00 a 14:00 to juz nawet okolo 40 minut!!! Ale to wszystko chyba dlatego ze Jaworzyna to w tej chwili chyba najlepsze warunki w Polsce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby udostępnić mi namiar do sprawdzonych kwater w Krynicy? Nigdy tam nie byłam, a jeśli warunki pogodowe na to pozwolą to chciałam się tam udać w te ferie. Zależy mi głównie na pokoju dwu-osobowym, z własną łazienką, dostępem do aneksu kuchennego (lub chociaż dostęp do czajnika), i najlepiej jakby była możliwość zatrzymania się ze zwierzakiem. I fajnie by było gdzieś blisko wyciągów narciarskich, choć to niekoniecznie.


Polecam Pensjonat Jolka na ulicy Polnej, nocowalem tam w tym roku na sylwestra, bardzo fajne warunki, pokoje ladnie urzadzone, kazdy z wlasna lazienka, dostep do kuchni(1 na okolo 3 pokoje), w kazdym telewizor z cyfra + i jak chcesz to za jednorazowa oplata(10 zl) masz dostep do bezprzewodowego neta! Polozenie tez niezle, bo jest niedaleko do Jaworzyny( w kazdym badz razie samochodem 5 minut)! Namiary na ten maly pensjonat znajdziesz na stronie: www.krynica.pl :)

Zapomnialem o cenie, w zaleznosci od okresu okolo 30-40 zl za osobe na noc + oplata klimatyczna cos chyba kolo 2,60 za osobe na dobe, ale to zalezy ile wczesniej rezerwujesz , na jak dlugo rezerwujesz i czy potrafisz cos utargowac!




P.S. Wszystkich chetnych zapraszam do obejrzenia mojej galerii z Jaworzyny, zdjecia z okresu sylwestra tego roku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...