Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Korbielów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:36

Korbielów
Korbielów

#2 Miszczu

Miszczu

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
2

Napisano 23 listopad 2005 - 17:02

wybór tras nawet nawet, ale zawsze jak jestem to słaby przygotowane!

#3 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
  • Na forum od: 12.2005
4
  • mała polska :)

Napisano 06 grudzień 2005 - 15:13

polecam ale nie na początku sezonu, trzeba poczekać ash śniegu dowali bo inaczej to kamienie, akały i korzenie spod sniegu wyglądają, 2 lata temu narty tam "załatwiłem" i ostrzeżenie, na hali miziowej przy piwodajni trzeba uważać na grażdanów zza wschodniej granicy, można się nart pozbyć :D

#4 rado2005

rado2005

FreeRiders

• Pip
  • 71 postów
7
  • Umiejętności: 9

Napisano 06 grudzień 2005 - 15:47

barzdo fajnie,osobiście jeżdże w alpy ale jak na weekend do POlski to tylko korbielów.:rolleyes:

#5 Karol

Karol

Nowy użytkownik

• 8 postów
0

Napisano 19 grudzień 2005 - 22:08

Bylem dzisiaj w korbielowie na 'krzeselku' na wyciagu BABA.

Relacja taka:
1. dojazd - rozny, duzo blota poslizgowego :)
2. ludzi na wyciagu, bylem o 12-14, prawie w ogole :)
3. wyciag - czasem sie zacinal i trzebalo siedziec w powietrzu :)
4. trasa - nawet, nawet przygotowana, o tej godzinie praktycznie w ogole nie rozjezdzona
5. ogolnie - calkiem on :D

#6 marko2k

marko2k

Nowy użytkownik

• 23 postów
78

Napisano 04 styczeń 2006 - 21:37

Bylem dzisiaj w Korbielowie. Od 8:00-13:00 (38zl).
Dojazd z samego rana do Korbielowa calkiem OK!
Warunki od samego rana DOSKONALE!!
Do godziny 10:00 jezdzi sie praktycznie SAMEMU!!!!!!!! :D :D :D
O 12 juz mamy do czynienia z muldami ;)

#7 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Umiejętności: 8
  • Żywiec

Napisano 05 styczeń 2006 - 18:29

polecam ale nie na początku sezonu, trzeba poczekać ash śniegu dowali bo inaczej to kamienie, akały i korzenie spod sniegu wyglądają, 2 lata temu narty tam "załatwiłem" i ostrzeżenie, na hali miziowej przy piwodajni trzeba uważać na grażdanów zza wschodniej granicy, można się nart pozbyć :D

Dodam :) jeszcze, że warto poświęcić na wszystkie trasy cały dzień i to koniecznie słoneczny a wieczorem jeszcze na krzesełku przy światłach lub obok krzesełka.

#8 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 11.2005
4
  • Kraków

Napisano 24 styczeń 2006 - 18:15

Jak dla mnie korbielów to wielka kicha !!Wszyscy go zachwalają ale tam jest do dupy:( Wogóle nie przygotowane trasy (muldy,kamienie i te sprawy),wąskie no i ta zielona trasa (pod górę).Na dodatek wyciągi są krótko czynne.Jedyny plus to ilość i długość tras ,a tak to do dupy:(:mad: NIewiem jak komuś się może tam podobać!!!!!!!

#9 Master_Of_Puppets

Master_Of_Puppets

Nowy użytkownik

• 10 postów
0
  • Wrocław

Napisano 24 styczeń 2006 - 18:44

Jade tam na początku marca na tydzień... czy może mi ktoś powiedzieć czy wogóle jeszcze będzie tam śnieg???
pozatym Kupsztal, na większości polskich tras są muldy i zdazają sie kamienie :cool: i są wąskie a niektóre są płaskie, więc myśle że mylisz się, aczkolwiek nie byłem nigdy w korbielowie, i sie nie wypowiadam więcej na ten temat...

#10 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4
  • mała polska :)

Napisano 24 styczeń 2006 - 23:39

spokojnie możesz jechac w marcu, 2 lata temu byłem tam pod koniec kwietnia, śniegu masa była :D
[COLOR="red"][FONT="Comic Sans MS"]... nartowanie i rowerowanie, mniam ...[/FONT][/COLOR]

#11 Master_Of_Puppets

Master_Of_Puppets

Nowy użytkownik

• 10 postów
0
  • Wrocław

Napisano 25 styczeń 2006 - 14:31

Dzięki wielkie! Już myslałem że będę musiał sobie kółka do nart przyczepić :D

#12 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
678
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 25 styczeń 2006 - 18:07

Master, nigdy nie bylem w Korbielowie ale pamietam, ze jak w 2005 roku jechalem do Szczyrku na Wielkanoc (w kwietniu jakos byla) to w info sniegowym na onecie podawali, ze tam jeszcze kupa sniegu... Jak dobrze pamietam cos kolo 80cm...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#13 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
42
  • Umiejętności: 8
  • Żywiec

Napisano 26 styczeń 2006 - 11:32

Ja jeździłem tam uwaga - pierwszego czerwca na samym szczycie ponad wyciągiem na płacie śniegu. Zazwyczaj jest tam blisko 200 cm śniegu i jeździ się nawet w maju. Na górę wyjeżdżało się po igielicie a na dół na nóżkach z nartami na plecach. Wreszcie jednak otwarli długo oczekiwane krzesło. W tym sezonie śniegu nie brakuje i troszkę nie rozumię zdegustowania niektórych. :confused:
Czego szukasz w życiu? Czy miewasz takie pytania?

#14 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
4
  • Kraków

Napisano 26 styczeń 2006 - 21:08

Jak się wam tam podoba to sobie tam jeździjcie i męczcie się:D Ja tam wam szczerze współczuję !!!Chyba że się nie umie jeździć to tam jest fajnie bo dużo tras i są w miare długie:DLudzie znacie się na czymkolwiek!!!Jedynie polecam ten stok tym którzy lubią jeździć po muldach (i umią)i chylę przed nimi czoło:D

#15 U-53

U-53

Nowy użytkownik

• 14 postów
0
  • mazowieckie

Napisano 26 styczeń 2006 - 23:27

kol . Kupsztal napisz łaskawie kiedy ostatni raz byłeś na Pilsku ?
Ja byłem w tym sezonie 2x po 5 dni i żadnych muld nie widziałem.
Mieszkałem w Goprówce na Miziowej , noc w noc ratraki przygotowywały trasy i rano zawsze był sztruks.......
Nie wiem też o jakiej " zielonej trasie " piszesz chyba chodzi Ci o łącznik Buczynka -Szczawiny tam znowu działa wyciąg, więc i ten argument odpada.
Mnie osobiście ta góra pasuje zarówno ze względu na dojazd ( 4,5 godz dobrej drogi),długość i urozmaicenie tras, warunki śniegowe, ceny karnetów (2,5 stówki za 5 dni full jazdy + oświetlony dół na wieczorne dobicie) Dodatkowo nikt się nie czepia i można sobie poszaleć poza szlakiem ....
I tam dopiero zaczyna się bajka, słyszałeś o " 9 " ?

Możesz łaskawie wymienić jakąś kontpropozycję ( w RP of koz :) )

PozD

#16 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
4
  • Kraków

Napisano 27 styczeń 2006 - 20:18

W tym sezonie byłem tam w styczniu i tak mówie ten stok to porażka ,jak dla mnie i wcale tam tak tanio nie jest.To podejście o którym mówiłeś jest zakwalifikowane jako trasa tylko nie da się na niej jechać ,bo jest pod górę tak jak mówiłem!Na dodatek kawałek czerwonej trasy też jest pod górę (żenujące).Trasy jak mówiłem śa żle przygotowane być może tobie to nie przeszkadza ,bo nie umiesz jeździć!Apropo dojazdu to 4,5 godziny uważasz za krótko to dziwne ??Jak dla mnie dojazd wcale nie jest taki dobry jak mówisz!Ja jechałem tam 5 godzin!Stoki dobre to np.: Długa Polana(Nowy Targ),Kluszkowce,Białka(jak jest małó ludzi),Wisła -Stożek ,ale nie korbielów!!!Jeśli ci odpowiada to sobie tam jeździj ,ale ja nie mam ochoty i nie polecam innym!!!!!Apropo jazdy poza trasami to jeszcze nikt mnie se nigdy nie czepiał!!!

#17 U-53

U-53

Nowy użytkownik

• 14 postów
0
  • mazowieckie

Napisano 27 styczeń 2006 - 21:30

[quote name='Kupsztal']W tym sezonie byłem tam w styczniu i tak mówie ten stok to porażka ,jak dla mnie i wcale tam tak tanio nie jest

- 5 dni ( dojazd 2x400km :3osoby,noclegi,micha,skipas ) 700 PLN na głowę .Jak dla mnie do przyjęcia.....

To podejście o którym mówiłeś jest zakwalifikowane jako trasa tylko nie da się na niej jechać ,bo jest pod górę tak jak mówiłem!

Jeśli mówimy o tym samym to jest to łącznik i pretensje to do Stwórcy

Na dodatek kawałek czerwonej trasy też jest pod górę (żenujące)

Której ?

.Trasy jak mówiłem śa żle przygotowane być może tobie to nie przeszkadza ,bo nie umiesz jeździć!

Może się spotkamy ? :rolleyes:

Apropo dojazdu to 4,5 godziny uważasz za krótko to dziwne ??Jak dla mnie dojazd wcale nie jest taki dobry jak mówisz!

Mam 410 km w jedną stronę, więc spoko !

Ja jechałem tam 5 godzin!Stoki dobre to np.: Długa Polana(Nowy Targ),Kluszkowce,Białka(jak jest małó ludzi),Wisła -Stożek ,ale nie korbielów!!!

To są nieporównywalne stoki...

Jeśli ci odpowiada to sobie tam jeździj

Mam zamiar:)

Apropo jazdy poza trasami to jeszcze nikt mnie se nigdy nie czepiał!!!

To spróbuj na Kasprowym

PozD

#18 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
4
  • Kraków

Napisano 28 styczeń 2006 - 00:09

[quote name='U-53']
- 5 dni ( dojazd 2x400km :3osoby,noclegi,micha,skipas ) 700 PLN na głowę .Jak dla mnie do przyjęcia.....
Ja za 800zł mam wyjazd na tydzień do wisły(stożek) ze wszystkim(nawet ze szkoleniem)
-Której ?
Czerwona trasa:Pilsko - Hala Miziowa - Hala Szczawiny - Korbielów Kamienna
-Może się spotkamy ?
Jak chcesz to co tydzień w sobotę znajdziesz mnie w Nowym Targu na Długiej Polanie.Jak byś się wybierał to napisz
-To są nieporównywalne stoki...
A owszem pod względem przygotowania i szerokości tras to się zgodzę.
-Mam zamiar
Życzę powodzenia.
-To spróbuj na Kasprowym
Na kasprowym nie próbwałem ,bo nie jestem debilem i nie chcę się zabić.
Pozdrawiam

#19 U-53

U-53

Nowy użytkownik

• 14 postów
0
  • mazowieckie

Napisano 28 styczeń 2006 - 09:31

[Ja za 800zł mam wyjazd na tydzień do wisły(stożek) ze wszystkim(nawet ze szkoleniem)
- Ty chyba jedziesz z Krakowa, więc masz 100km w jedną stronę i do tego 100PLN drożej za 5 dni :P

Czerwona trasa:Pilsko - Hala Miziowa - Hala Szczawiny - Korbielów Kamienna

- Poprostu pomyliłeś trasy kolego,tą trasą jedzie się od Szczawin 5 do PolanyStrugi na koniec parkingu ,a nie do Korbielowa Kamiennej :D . Chcesz zjechać do Kamiennej to " 6 " :rolleyes:

Jak chcesz to co tydzień w sobotę znajdziesz mnie w Nowym Targu na Długiej Polanie.Jak byś się wybierał to napisz
- Ja od poniedziałku jestem na Pilsku, również zapraszam ( postawię Ci karnet i załatwię tobogan z obsługą, jak by co ! )

A owszem pod względem przygotowania i szerokości tras to się zgodzę.
- Nie o to chodzi,Pilsko to góra z kompleksem tras, choć rzeczywiście z dość archaiczną infrastrukturą techniczną,ale mnie to pasuje bo przynajmniej jest naturalna selekcja na kotwicy i na górę nie docierają paniusie w szpilkach z bachorami .....

PozD

#20 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
4
  • Kraków

Napisano 31 styczeń 2006 - 22:44

Ja byłem już tam i nie mam zamiaru więcej się tam pojawić !Jak chcesz to się męcz !Pozdrawiam i życzę powodzenia!