Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rzyki Praciaki - Ski Centrum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#81 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216
  • Umiejętności: 1

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:51

Jest o'k. Śnieg szybki bo gł.sztuczny. Wszystko chodzi. Główny problem dla mnie to dojazd.

Na tamtejszej stronce opis warunków b.realny co potwierdziło się też w poprzednich sezonach.

Nie wiem czy w tygodniu będzie wszystko czynne ale za 50% zawsze warto spróbować.

Teraz przy bdb pogodzie powinno być jeszcze lepiej.

#82 ellsworth

ellsworth

Nowy użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 02.2013
52
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 16 grudzień 2013 - 09:19

Ja byłem wczoraj. Warunki bardzo dobre. Śniegu więcej niż się spodziewałem. Jeździło się dobrze. Dojazd tym ich busem należy do niezapomnianych przeżyć.  ;)

#83 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
  • Na forum od: 11.2007
7877
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:38

Ja byłem wczoraj. Warunki bardzo dobre. Śniegu więcej niż się spodziewałem. Jeździło się dobrze. Dojazd tym ich busem należy do niezapomnianych przeżyć.  ;)

Cześć

Musze kiedyś spróbować tego busa. Tule razy tam byłem i jeszcze nigdy nie jechałem. Z tego co pamiętam to po prostu cztero napędowa Gazela - bardzo fajna choć trochę siermiężna konstrukcja.

Pozdrowienia

#84 ellsworth

ellsworth

Nowy użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 02.2013
52
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 17 grudzień 2013 - 22:00

To jak się dostawałeś na wyciąg? Wjeżdżałeś autem pod zakaz ruchu? Nie wiem czy zawsze tak jest, ale jak byłem teraz to za zakazem, czy to droga wybitnie wyboista, czy to lód ją tak zwichrzył, ale busem przy prędkości 10km/h telepało tak, że cieszyłem się że mam kask na głowę, bo można było się zdrowo rąbnąć o ściany, tudzież sufit. :lol:

#85 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
  • Na forum od: 03.2009
216

Napisano 17 grudzień 2013 - 23:03

To jak się dostawałeś na wyciąg? Wjeżdżałeś autem pod zakaz ruchu? (...)

Uprzedzę kolegę ale od ostatniego parkowiska śmiało można podejść nie łamiąc zakazu, a tym samym rozruszać kości tym bardziej ,jeśli się jest po kilkugodzinnej  podróży autem czy w inny sposób. W inny sposób trudno tam dojechać szczególnie na andrychowskim odcinku przy sobocie lub niedzieli. Praktycznie w tych dniach nic tam nie kursuje.

#86 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 25 listopad 2014 - 10:43

Hej

Słyszeliście o problemach na Czarnym Groniu? Czytałem, że część ośrodka jest postawiona nielegalnie. Samowolą budowlaną jest rozbudowa o wyciąg krzesełkowy, system sztucznego zaśnieżania i oświetlenia stoku. Prace budowlane przeprowadzono bez żadnych uzgodnień i pozwoleń. Sprawa toczy się w sądzie. Co to może oznaczać dla przyszłości ośrodka?
http://pracownia.org...ktualnosci,1114

Cześć

A jest ktoś kto nie słyszał o problemach Czarnego Gronia? Z tym, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż przedstawia to strona ŚLusarczyka.

Pozdro

#87 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 982 postów
  • Na forum od: 10.2007
338
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 25 listopad 2014 - 11:35

To znaczy? Jak według Ciebie wygląda sytuacja?

Ślusarczyk to manipulator i gangster. Manipuluje miłośnikami przyrody, szantażuje przedsiębiorców i doprowadza do degradacji gospodarczej wiele miejsc pod pretekstem ochrony przyrody.

:)Pozdrowienia

#88 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2034
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 25 listopad 2014 - 13:17

Nie wiem na czym ta manipulacja miałaby polegać. Dla mnie samowola budowlana i nielegalnie rozbudowany ośrodek brzmią jednoznacznie i wystarczająco, tym bardziej że potwierdza to wyrok sądu. Nie zamierzam korzystać z ośrodka, który powstał dzięki łamaniu prawa. Są dużo lepsze alternatywy.

Nie ma obowiązku korzystania...

Samowola - i tak i nie. Spowodowana brakiem decyzji urzędów w ustawowym czasie. W Europie to jest równoznaczne z decyzją pozytywną. W Polsce niestety nie.

To że nie było żadnych podstaw, by nie zatwierdzić inwestycji to już drobiazg.

Tadek

#89 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3396 postów
1954
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 25 listopad 2014 - 13:19

Nie wiem na czym ta manipulacja miałaby polegać. Dla mnie samowola budowlana i nielegalnie rozbudowany ośrodek brzmią jednoznacznie i wystarczająco, tym bardziej że potwierdza to wyrok sądu. Nie zamierzam korzystać z ośrodka, który powstał dzięki łamaniu prawa. Są dużo lepsze alternatywy.

Był taki dowcip (z pamięci):

Wchodzi dwóch niemieckich szpiegów do angielskiego baru i zamawiają Martini:

Barman pyta:

- Dry?

- Nein, zwei!

...więc tak sobie patrzę na trolla, który dziś się zarejestrował, wstawił se Małysza w awatar (jakiś skoczek z wąsami) i coś tam pisze ale czy na nartach jeździ to zagadka, a może skacze?

...skacze pewnie po forach, bo "Pracowni na rzecz wszelkiego sabotażu" chyba się grunt spod nóg osuwa, przynajmniej jak chodzi o wieloletni sabotaż Praciaków :)

Powiem tak, drogi członku Pracowni, z ramienia itd. - samowolka inwestora i nawet pewna bandytka w budowie jest/była faktem, ale raczej proceduralnym (?). Skoro jednak milionowa inwestycja już stoi - to niech wreszcie ruszy a nie gnije (od 5 lat?).

Najnowsze wieści, interpretacje sądów i innych instytucji zdają się wskazywać że idzie w stronę uruchomienia - pewnie stąd takie desperackie próby zaistnienia na forach narciarskich, ...czyli "na tyłach wroga" ;)

https://www.facebook...840447805995321

PS.

Można pogooglać, nie śledzę tego dokładnie - tu i tam czytałem, że sprawy idą w dobrą stronę choć o tej budowie to osobny temat ...de facto interes się wyłożył na parę lat "na własne życzenie"

PS.2.

"Są dużo lepsze alternatywy." - Chciałeś zapewne powiedzieć - jest alternatywa, czyli inne (lepsze) możliwości :)

#90 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Bielsko-Biała

Napisano 25 listopad 2014 - 14:46

Myślę, że wystarczy dyskusji na ten temat w tym wątku. Jak ktoś chce kontynuować niech założy nowy...

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#91 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12956 postów
7877
  • Warszawa

Napisano 25 listopad 2014 - 16:27

Panie administratorze - dlaczego usunął Pan mój ostatni komentarz? Mógł Pan zasygnalizować potrzebę zamknięcia dyskusji ale nie przez kasowanie komentarza. To zamykanie wolności wypowiedzi na forum (nie naruszających zasad i trzymających się tematu).

Cześć

Reagując na Twój post zastanawiam się bardzo poważnie nad reaktywowaniem Zawodów SkiForum, które nieodłącznie kojarzą się z Czarnym Groniem. Byłem tam przy tych i innych okazjach wiele razy i będę jeszcze nie raz. Poznałem tam wielu miejscowych ludzi z których część stała się serdecznymi kolegami. Zawsze byliśmy tam przyjmowani z uśmiechem i dbałością. Znając sposób zarządzania stacją wypada podkreślić, że wszystko co jest tam robione, robione jest w duchu poszanowania środowiska naturalnego i jego optymalnego wykorzystania.

Z całej mocy kibicuję ambitnym planom rozwoju ośrodka i mam nadzieję, że nie zakłóci ich chora nagonka oszołomów.

Pracowni proponuję zając się np. rabunkowym pozyskiwaniem drewna przez lasy państwowe z otuliny parku krajobrazowego mającym od dłuższego czasu miejsce w rejonie. Jako człowiek o wykształceniu przyrodniczym obserwuje działania pracowni z zażenowaniem i zdenerwowaniem. Wydaje się, że jest to twór, który zrobił więcej złego dla szczytnej idei ochrony przyrody niż wszystkie kopalnie odkrywkowe tego świata razem wzięte.

Z mojej strony to koniec reakcji na posty

#92 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Bielsko-Biała

Napisano 25 listopad 2014 - 17:05

Panie administratorze - dlaczego usunął Pan mój ostatni komentarz? Mógł Pan zasygnalizować potrzebę zamknięcia dyskusji ale nie przez kasowanie komentarza. To zamykanie wolności wypowiedzi na forum (nie naruszających zasad i trzymających się tematu).

Dyskusji? Widzę tu tylko robienie afery przez nowo zarejestrowaną osobę na forum... Koniec.

#93 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
2034
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 25 listopad 2014 - 17:05

To na koniec dyskusji polecam jeszcze jeden artykuł o Czarnym Groniu:

Decyzja środowiskowa dla jednego z bogatszych Polaków wydana w atmosferze skandalu
"Trudno oprzeć się wrażeniu, iż postawa Burmistrza w przeddzień II tury wyborów to polityczny samobój. Dbanie o partykularne interesy bogatego inwestora zamiast o interes publiczny – ochronę przyrody, praworządność, uczciwość społeczną – to pokazanie się z najgorszej strony, zarówno politycznej jak i etycznej. Czy mieszkańcy chcą być tak reprezentowani?"

http://pracownia.org...ktualnosci,1115

Jeszcze jedne kłamstwa pracowni....

Pozytywną opinie RDOŚ wydała 21 października. Burmistrz Andrychowa czekał miesiąc. Miał wszystkie papiery i pieczątki, żeby decyzję wydać już w październiku.

Tadek

#94 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6556 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 25 listopad 2014 - 17:06

To na koniec dyskusji polecam jeszcze jeden artykuł o Czarnym Groniu:

Decyzja środowiskowa dla jednego z bogatszych Polaków wydana w atmosferze skandalu
"Trudno oprzeć się wrażeniu, iż postawa Burmistrza w przeddzień II tury wyborów to polityczny samobój. Dbanie o partykularne interesy bogatego inwestora zamiast o interes publiczny – ochronę przyrody, praworządność, uczciwość społeczną – to pokazanie się z najgorszej strony, zarówno politycznej jak i etycznej. Czy mieszkańcy chcą być tak reprezentowani?"

http://pracownia.org...ktualnosci,1115

tu Kolego nie zrobisz  klaki dla Pracowni. Raczej zostaniesz skutecznie 'wybuczany'. Wiekszość z nas kocha przyrodę i ją szanuje. Dlatego nauczyliśmy  odróżnianiac tych, którym zalezy na jej dobru, od tych którzy działają wyłącznie dla własnego.

Swoją drogą ciekawe, że po 2 postach bez pudła mozna typować mocodawców.... :-)