Skocz do zawartości

Kasina


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Pani w kanjpie jest OK, dba o klienta i to nie podlega dyskusji :) smród z szamba jest niestety codziennie :eek: :eek: czasem mocniej czasem słabiej ale wali :). Chyba poszli po rozum do głowy i powrócili do starego czasu karnetu porannego- bo skrócenie godzin nie miało uzasadnienia ekonomicznego... Chyba ze to znów ściema i dowiemy się na miejscu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Kasiny jeździłem bardzo często w zeszłym roku (i 2 lata temu) kiedy działał tam stary wyciąg orczykowy... i muszę przyznać że uwielbiałem wprost to miejsce (zwłaszcza jazdę wieczorną). Jedynym mankamentem była czasami konieczność postania w kolejce do wyciągu (nawet ponad 30 minut). W tym roku mamy krzesełko (zgrubsza szacując 4-krotnie bardziej wydajne od tamtego orczyku), więc nie zdarzyło mi się czekać dłużej niż 2 - 3 minuty (byłem już tam 3 razy). Ale jednak coś się zmieniło... to miejsce nie jest już takie jak dawniej... Pewnie ze względu na znacznie większe obłożenie stoku. Kiedyś, jak już się doczekało swojej kolejki to można było zjeżdzać i spotkać ze 3 osoby po drodze... a teraz... Zawsze jest coś za coś :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Kasinie ostatnio. Przy każdym słupku leciały wielkie krople smaru na narciarzy. Ciężko te plamy usunąć. Smar bardzo trudno schodzi. Druga sprawa - piszą w na stronie www, że warunki narciarskie dobre. Na miejscu napisane, że trudne. Faktycznie - tragedia. Nie wiem jak oni przygotowują stok, ale w południe nadawał się tylko do zawodów "wyścigi po muldach"

Faktycznie już nie pierwsza osoba skarży się na ten kapiący smar. Byłem tam w tym roku 3 razy i się z tym problemem nie zetknąłem, ale to może dlatego że miałem szczęście trafić na ujemną temperaturę powietrza. Co do przygotowania stoku... ja osobiście mam wrażenie, że w Kasinie wymienili wyciąg, ale nie dostosowali się w żaden inny sposób do nowej rzeczywistości. Z tego co wiem to tam jest taka organizacja, że ratrak wyjeżdza w nocy - tuż po zamknięciu trasy... i więcej już nie. Poza tym chyba będą musieli coś pomyśleć z przygotowaniem samego stoku, który wyraźnie nie wytrzymuje takiego natężenia narciarzy. Inaczej stracą klientów (chyba że po staremu ludzie tam będą przyjeżdzać ze względu na bliskość).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka piękna słoneczna niedziele dzisiaj była, że skoro świt o 1220 wyjechałem z synen z Krk aby zobaczyć jako to jest z tym krzesełkiem na Śnieżnicy. Niestety warunki były dosyć trudne - tj. przetarcia do gołego lodu a na nich przytopione śnieżne błotko i troche kamieni ... ale nic to taka zima :) Brak śniegu na dole spowodował, że cały parking i dojścia zmieniły się w bagienko - probowano sobie radzić wysypująć żwir i dość gruby tłuczeń - myślę jednak że przynajmiej przed kasami i dojście do samego wyciągu trzeba pomyśleć o gumowych matach - ale nic to jesteśmy w Polsce :) Zdecydowanie fajna górka i w dodatku tylko 50 min jazdy od Krk. Bliżej (25 min) są Myślenice ale jeszcze ich nie widziałem. Zasługuje na miano łatwej czerwonej Krzesełko w Kasinie ma swoje ..... minusy. Otoż w dawnych partyzanckich czasach gdy był tam orczyk kilofowy napędzany śmierdzącym generatorem dieslowski (orczyk należał do gatunku hardcore) nie każdemu udawało się wjechać na górę i na trasie nie było aż tylu początkujących (taka selekcja naturalna) . Dzisiaj na trasie można było spotkać narciarzy , którzy z takimi umiejętnościami nie powinni się tam znaleźć. .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem własnie z Kasiny. Mimo krytycznych uwag forumowiczów tam sie wybrałem.I raczej jestem zadowolony.(Byłem w godz.od 8 do 11,30).Trasa była przygotowana, ale snieg z armatek (o inny trudno) bardzo tępy. Jazda na okragło bez oczekiwań.Po 11 ludzi coraz wiecej i zaczely sie tworzyć muldy i odsłaniało łaty lodu. A teraz negatywne spostrzeżenia: -Brak toalet z prawdziwego zdarzenia -Parking zgroza w dodatku nie zgasiłem jeszcze silnika juz facet wołał o 5zł. -Na stronie internetowe ośrodka "WARUNKI BARDZO DOBRE " zapraszamy w kasie napis "WARUNKI TRUDNE trwa naśnieżanie". Jesli czyta to właściciel to prosze Pana nie oszukujcie klientów . Piszcie prawdę, bo ja przynajmniej na dzień dobry poczułem sie oszukany. -Kanapa na górze bije po plecach. Zjazd z niej jest za długi. Powinien być krótszy przynajmniej o metr. -No i to co pisali inni wcześniej. ODOREK SZAMBA przy starcie .Dzis był mróz to nie było tak tragicznie jak przy temp. plusowej. Sprawdze w przyszłym sesonie czy sie to co złe zmieni na lepsze. Jeśli nie to są oczywiscie inne stacje. Nikt nikomu łachy nie robi. Kase mozna zostawic gdzie sie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj, czyli w niedziele, prawie caly dzien. Moge tylko potwierdzic to, co napisal przedmowca z soboty. Moze warunki byly troche lagodniejsze, bo bylo cieplej, ale lodzik paskudny sie przytrafial. i Muldki zdradliwe tez. Mimo wszystko to najlepsza narciarska gora w promieniu 70 km od Krakowa. Karnet od 10 do 16-ej za 50 zl, a wiec rozsadnie. Nie dla poczatkujacych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Uzyskałem ciekawe informacje odnośnie rozbudowy stacji w Kasinie na sezon 2007/2008: - Trasa zostanie przedłużona - tzn. wyciąg orczykowy, który został zdemontowany zostanie przeniesiony i będzie prowadził od końca krzesełka na sam szczyt śnieżnicy. Jego długość wyniesie ok. 500m. Trasa tym sposobem zyska ok. 600m. długości - Zostanie wybudowany parking z prawdziwego zdarzenia. - Zostanie zdudowane dojście z parkingu do wyciągu. - Zostanie rozwiązana sprawa szamba (nie miłych zapachów). Myślę, że zwłaszcza kwestia przedłużenbia trasy jest ciekawa, tym sposobem można będzie korzystać z lepszych warunków śniegowych w wyższej partii góry. Ponadto rozbudowa infrastruktury (parking i dojscia) sprawią ze w kasinie zrobi się naprawde przyjemnie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...