Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 4 głosy

Na nartach po pięćdziesiatce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1107 odpowiedzi w tym temacie

#1101 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 100 postów
  • Na forum od: 12.2018
36
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 14 styczeń 2019 - 11:29

Cześć
Już Ci współczuję. Żona szukała prawie trzy lata.
Masz jednak światełko w tunelu bo Lange jako jedna z niewielu firm robi dal kobiet bardzo konkretne buty. Pamiętaj nie możesz używać męskich butów bo jest bardzo wiele zagrożeń z tym związanych. Musisz mieć niższą cholewkę - bo masz inaczej ukształtowaną łydkę, musisz mieć też grubszą wkładkę i botek - bo masz inaczej zbudowany układ krążenia - serce z prawej strony w okolicach łopatki i krew tętnicza się ochładza jak już do nóg spłynie, no i musisz mieć lżejsze buty bo nie będziesz w stanie zrobić kroku - znany od lat, tak zwany efekt kowadła.
Pozdrowienia

Sama sobie współczuję :) Ale twarda jestem:)

#1102 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12510 postów
  • Na forum od: 11.2007
7351
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 14 styczeń 2019 - 11:54

Nie pisałem o damskich butach tylko, że da się mały rozmiar kupić. 

Cześć

No właśnie w tym jest problem, że one są dostępne raczej teoretycznie a większość rozchodzi się w race programach. Skutecznie zmieniony został obraz przeciętnej narciarki tak jak skutecznie jest zmieniany obraz narciarstwa jako sportu w ogóle.

Pozdrowienia

#1103 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1434 postów
  • Na forum od: 10.2006
806
  • Krakow

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:05

nie wzięliście pod uwagę, że można mieć wąską stopę, bardzo wysokie podbicie, długą łydkę... w damskich butach czułam się jak w kapciach.
Pomimo damskiej stopy, tylko buty męskie wchodziły w rachubę. Może teraz jest większy wybór, będę szukać nowych butów, więc od nowa czeka mnie gehenna...

Majka, bo te różnice, które istnieją, BTW są zauważalne bardziej w innych częściach ciała :), są statystyczne. Może np. się trafić kobieta, wysoka, ale nic extra (172 cm) z nr stopy 43. Przyznasz, że to raczej wyjątkowe. To przykład córki kolegi. BTW bardzo ładna. I mądra. :) Albo mężczyzna o wysokości 175 cm, a więc średniego, o nr 39. To przykład mojego dobrego kolegi, niestety już nie żyjącego.

Nie, nie wykluczam, że dla danej przedstawicielki piękniejszej połowy ludzkości, najlepiej przypasuje typowy but męski. Ale dla typowej (cokolwiek to znaczy) kobiety, bardziej optymalny będzie but damski. Moja córka jest kobietą. :) O dość typowych wymiarach.  Wysoka, 173 cm, but 40-41, a więc niemało. Ma szczupłe łydki (po tacie :)). Pierwsze "uczciwe" buty, gdy już przestała rosnąć, kupiłem jej męskie. Bo wydawało się, że będą najlepsze. Gniotły górą i po 2 sezonach trzeba było kupić nowe. Damskie. :) Nawiasem mówiąc za miękkie, ale to inna sprawa. Teraz ojciec szykuje się do kupna dla niej kolejnej pary butów narciarskich i na pewno będą to buty damskie.

• MajkaW podziękował za tę wiadomość

#1104 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12510 postów
7351
  • Warszawa

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:32

Majka, bo te różnice, które istnieją, BTW są zauważalne bardziej w innych częściach ciała :), są statystyczne. Może np. się trafić kobieta, wysoka, ale nic extra (172 cm) z nr stopy 43. Przyznasz, że to raczej wyjątkowe. To przykład córki kolegi. BTW bardzo ładna. I mądra. :) Albo mężczyzna o wysokości 175 cm, a więc średniego, o nr 39. To przykład mojego dobrego kolegi, niestety już nie żyjącego.

Nie, nie wykluczam, że dla danej przedstawicielki piękniejszej połowy ludzkości, najlepiej przypasuje typowy but męski. Ale dla typowej (cokolwiek to znaczy) kobiety, bardziej optymalny będzie but damski. Moja córka jest kobietą. :) O dość typowych wymiarach.  Wysoka, 173 cm, but 40-41, a więc niemało. Ma szczupłe łydki (po tacie :)). Pierwsze "uczciwe" buty, gdy już przestała rosnąć, kupiłem jej męskie. Bo wydawało się, że będą najlepsze. Gniotły górą i po 2 sezonach trzeba było kupić nowe. Damskie. :) Nawiasem mówiąc za miękkie, ale to inna sprawa. Teraz ojciec szykuje się do kupna dla niej kolejnej pary butów narciarskich i na pewno będą to buty damskie.

Cześć

No to nie znam typowych kobiet - co by to nie miało znaczyć. Kurde a myślałem, ze przynajmniej żona...

Pozdrowienia

#1105 Harpia

Harpia

Bez tytułu.

• PipPipPipPipPipPip
  • 4629 postów
  • Na forum od: 02.2009
3725
  • Umiejętności: 9
  • Kraków

Napisano 14 styczeń 2019 - 15:44

Cześć

No to nie znam typowych kobiet - co by to nie miało znaczyć. Kurde a myślałem, ze przynajmniej żona...

Pozdrowienia

Nie wiem jak to napisać ale Ewa jest wyjątkowa.

Jak mogłeś pomyśleć, że jest typowa.

U mnie masz bana :)

• Mitek podziękował za tę wiadomość

Jadę :)

#1106 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12510 postów
7351
  • Warszawa

Napisano 14 styczeń 2019 - 18:28

Nie wiem jak to napisać ale Ewa jest wyjątkowa.

Jak mogłeś pomyśleć, że jest typowa.

U mnie masz bana :)

Masz mnie na tacy. Jest wyjątkowa jak cholera!

Ban się należy jak nigdy.

Pozdrowienia

#1107 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 03.2009
195
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:10

Ban się należy jak nigdy.

Zamiast bana proponuję pokaz wraz z Luckiem Malinowskim na Arenie Jaworki, oczywiście chodzi o baletki.

Często oglądam pokazy Lucka na stoku głównym, zrobilibyście pokaz równoległy.

• Harpia podziękował za tę wiadomość

#1108 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12510 postów
7351
  • Warszawa

Napisano 14 styczeń 2019 - 21:14

Zamiast bana proponuję pokaz wraz z Luckiem Malinowskim na Arenie Jaworki, oczywiście chodzi o baletki.

Często oglądam pokazy Lucka na stoku głównym, zrobilibyście pokaz równoległy.

Lucek był  zdecydowanie lepszym jeźdźcem ode mnie a pokaz z nim jako pewnego rodzaju idolem tamtych czasów byłby zaszczytem. Mam jednak wrażenie, że mógłbym stanowić jedynie nędzny support -

"nie te lata i nie ta waga"

aczkolwiek gdyby była taka okazja jestem za i stawiam się ze sprzętem.

Pozdrowienia