Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

długość nart do freeskiingu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 tencogoniema

tencogoniema

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
  • Na forum od: 01.2007
19
  • Umiejętności: 8
  • Himalaje

Napisano 09 grudzień 2008 - 16:56

no trudno się nie zgodzić z gryzoniem ale przecież są ludzie którzy śmigają dłuuugo po trasach i radzą sobie dobrze, b. dobrze lub super i odkryli niedawno że są snowparki i jazda po za ubitym. To pytają, w końcu po to jest to forum. No chyba że sie mylę. Mój dziadek śmigał na nartach 50 lat, po lasach i nieubitym śniegu jeszcze na ołówkach, jak wnuczek czyli ja przyniósł do domu TT to i na nich próbował, pytał i opowiadał o wrażeniach z jazdy. nadal się interesuje i przegląda katalogi. Niestety w tamtym roku złamał nogę i nie za bardzo chciała się zespawać, porzuci nasze grono najprawdopodobniej. Kto pyta nie błądzi jak mówi przysłowie. :rolleyes:

Użytkownik tencogoniema edytował ten post 09 grudzień 2008 - 17:33

ski hard or go home

#22 szczur87

szczur87

Użytkownik

• PipPip
  • 101 postów
  • Na forum od: 01.2008
8
  • Umiejętności: 10
  • z-ne

Napisano 09 grudzień 2008 - 18:19

No to kto jezdzi dobrze ,super to niech uczy sie w BC,droga wolna. Ja raczej mowilem o radosnych narciarzach, neofitach , ze swoim przyslowiowym zapalem usilujacych przeskoczyc zbyt wysokie progi.
www.head.pl

#23 Snon912

Snon912

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
  • Na forum od: 02.2008
6
  • Bielsko-Biała

Napisano 30 styczeń 2009 - 13:22

Jestem zainteresowany nartami Armada JJ a jedyna dostępnma długość w Hiver.pl to 178cm. Ja mam 170 i ważę około 60 kg. Jak myślicie czy te narty nie będą za długie.
P.S. Jeszcze nigdy nie miałem nart do Free. Nawet głupio mi o tym mówić ale jeździłem off-piste i park na slalomkach.
Pozdro
[COLOR="RoyalBlue"]Ain't Got No Friends on a Powder Day[FONT="Verdana"][/FONT][/COLOR]

#24 SpeedBuster

SpeedBuster

Użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
  • Na forum od: 07.2008
33
  • Rabka

Napisano 31 styczeń 2009 - 18:55

Jestem zainteresowany nartami Armada JJ a jedyna dostępnma długość w Hiver.pl to 178cm. Ja mam 170 i ważę około 60 kg. Jak myślicie czy te narty nie będą za długie.
P.S. Jeszcze nigdy nie miałem nart do Free. Nawet głupio mi o tym mówić ale jeździłem off-piste i park na slalomkach.
Pozdro

witaj! :)

z całego serca Ci życzę, abyś mógł te narty w 100% wykorzystac w takich miejscach do których zostały stworzone, a o które teraz tak ciężko :(
Jeśli!!! stawiasz na BC to możesz wziąc te 178..
Druga sprawa.. piszesz że jeździłeś w parku, jeśli z niego nie rezygnujesz, to nie polecam Ci JJ, bo są to narty typowo big mountain.. w parku i w pipe'ie sprawdzają się zaledwie średnio... i jeszcze ten rocker...

pozdrawiam
[FONT="Tahoma"]twin tip steeze...[/FONT]

#25 Snon912

Snon912

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
6
  • Bielsko-Biała

Napisano 31 styczeń 2009 - 20:17

Witam!

Wiem, że to są narty Big Mountain ale mam nadzieje, że nie oznacza to chyba, że ciężko się jeździ w niższych partiach gór do których mam większy dostęp. Myślę, że w park'u bym na nich dawał rade, wiem, że są one dość szerokie ale jak gdzieś zdążyłem przeczytać niektórzy freestyle'owcy jeżdzą po parku na nartach które mają pod butem 100+. Myślę, że wszystko lepsze niż slalomka do 3ski.;)
Pozdro.
[COLOR="RoyalBlue"]Ain't Got No Friends on a Powder Day[FONT="Verdana"][/FONT][/COLOR]

#26 eric poll@rd

eric poll@rd

Użytkownik

• PipPipPip
  • 443 postów
  • Na forum od: 09.2007
59
  • Liptovski Mikulas Slovakia / Katowice - Silesia

Napisano 01 luty 2009 - 21:10

w parku sprawdzaja sie jak najbardziej...tylko szkoda tak zacnej narty katować na railach...na hopkach fajnie sie wychodzi z progu i fajnie londuje...własnie wróciłem z PFO i troche poskakałem na moich Armadkach zarówno na Alpha1 i JJ dawałem rade...a :):)hopa była sroga...przed pierwszym skokiem miłem pełne gacie...:P:p:p

Załączone miniatury

• pfo 09.jpg

#27 SpeedBuster

SpeedBuster

Użytkownik

• PipPip
  • 250 postów
  • Na forum od: 07.2008
33
  • Rabka

Napisano 01 luty 2009 - 21:52

witam,

w parku sprawdzaja sie jak najbardziej...

no nie wiem nie wiem... do parku zawsze są "cienksze" narty, a te potwory jakoś mi tam nie pasują,...
to tak jakbyś za psa obronnego kupił sobie ratlerka ;) owszem na wszystkim pojeździsz w parku, ale są uniwersalniejsze narty stanowiące kompromis między BC/PARK

pzdr
[FONT="Tahoma"]twin tip steeze...[/FONT]

#28 eric poll@rd

eric poll@rd

Użytkownik

• PipPipPip
  • 443 postów
59
  • Liptovski Mikulas Slovakia / Katowice - Silesia

Napisano 01 luty 2009 - 23:15

powiem Ci jeszcze tak...dzisiaj jechałem z Nosala na JJ z kumplem który miał jakieś rejsówy i był w szoku ,ze cały czas siedziałem mu na ogonie w nartach 100 pod butem...:P może to kwestia umiejętności:p , albo obalenia pewnego mitu o szerokich nartach.
Owszem zgodze sie,że węższe TT(a,ostatnio bardzo popularne symetryki) lepiej sie prowadzą w jeździe switch i większość tych nart ma ślizgi podobne do nart zjazdowych(co wymusza fakt,ze potrzebne sa duże predkości na dojazy do hop,bo lotu jest teraz 30-40m),a tak na marginesie to jest 3ski i sprzęt dobiera sie indywidualnie...:) każdy jeździ na czym chce i jak chce..peace!
  • Cyprian podziękował za tę wiadomość

#29 szczur87

szczur87

Użytkownik

• PipPip
  • 101 postów
8
  • Umiejętności: 10
  • z-ne

Napisano 02 luty 2009 - 01:59

co do doboru sprzetu sie zgadzam , ale nie ma co obalac mitu bo szersze narty szybsze od race'owek nie beda. przeczy to po prostu fizyce( i w kilku aspektach) inna sprawa ze na nartach ktore maja 100 pod butem(moje maja 103) to na twardym stoku krawedz mozna wykorzystac tylko przy bardzo dlugiim skrecie na duzej predkosci.(mam promien 36.5)
www.head.pl

#30 TomekT

TomekT

Nowy użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 03.2008
5

Napisano 15 luty 2009 - 17:08

konkretnie : jeśli umiesz jeździć poza trasami to możesz możesz kupić narty krótsze od wzrostu jakieś 5 cm. i dasz radę. Długość zależy również od szerokości jaką kupujesz /
Generalnie polecam Ci nartę uniwersalną typu Rossignol Bandit 2 (50%/ 50%)
teraz to się nazywa SC80
http://www.rossignol...s-freeride.html

i weź 3 -5 cm niższą od wzrostu. Dynastar 8000 Legend jest twardszy (dobre dla kogoś ok. 90 kg)... [ja na takiej jeżdżę ]

Ciekawą nartą jest Head Moonster, ale słabiej chodzi na twardym niż np. Bandit Rossignol'a ...

Jak masz kasę to kup 2 pary nart na trasę i całkowicie poza trasami - polecam Bandit 3 lub teraz DC 95
http://www.rossignol...s-freeride.html

wówczas +3-5cm ponad wzrost. Ale to narta wówczas w 80% do głębokiego śniegu, na trasie słabo idzie.

Generalnie są to narty drogie, dlatego zastanów się czy na pewno będziesz miał gdzie jeździć poza trasami. Inaczej to wyjdzie na to, że kupisz sobie jeep'a do jazdy 40km/h w mieście. Powodzenia Tomek

#31 Snon912

Snon912

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
6
  • Bielsko-Biała

Napisano 17 luty 2009 - 17:01

Dzięki za odpowiedź. Ale mój wybór padł już dawno.
Pisałeś, że jeśli dobrze jeżdżę to 3-5 cm krótsze niż wzrost, a nie czasem dłuższe?

#32 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9317 postów
  • Na forum od: 09.2006
3589
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 17 luty 2009 - 17:26

Dzięki za odpowiedź. Ale mój wybór padł już dawno.
Pisałeś, że jeśli dobrze jeżdżę to 3-5 cm krótsze niż wzrost, a nie czasem dłuższe?

dluzsze; od 0 do 20 cm w stos do wzrostu (ale 20 to juz dla bdb)

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#33 Snon912

Snon912

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
6
  • Bielsko-Biała

Napisano 17 luty 2009 - 20:48

Oczywiście

#34 Viren

Viren

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
5
  • Gliwice, Śląsk

Napisano 02 marzec 2009 - 16:53

hej haj helloł!
Planuje kupic narty TT bo znudzilo mi sie juz jezdzenie po stoku, a spodobala jazda w parku :P mam 181 cm wzrostu i 80 kg wagi ;P i sie zastanawiam jaka dlugosc narty :confused: nie planuje od razu wyskakiwac w puch ale wlasnie zaczac od parku, a pozniej zabrac sie za puch ;) na nartach jezdze od malego (poziom: 7)

Big Up!

"My element is snow. My weapon is my body. My world is skiing."

#35 Snon912

Snon912

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
6
  • Bielsko-Biała

Napisano 04 marzec 2009 - 16:37

Jak park to wzrost +5 albo równo ze wzrostem zależy jak Ci się będzie lepiej jeździło, proponuje najpierw takie TT wypożyczyć i pojeździć żeby sobie idealnie wybrać. A jakie dokładnie nartki byś to chciał?
  • Viren podziękował za tę wiadomość

#36 Viren

Viren

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
5
  • Gliwice, Śląsk

Napisano 04 marzec 2009 - 22:36

no wlasnie planuje kupic Atomic Urban Punx, bo poczytalem na forum i wlasnie te polecacie na poczatek ;)

"My element is snow. My weapon is my body. My world is skiing."

#37 krowkowy

krowkowy

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 11.2012
0

Napisano 15 listopad 2012 - 21:35

Wzrost 177 cm Waga 64
Styl: głownie freestyle, ale też stok czasem freride.
Chce kupic to :http://info-narty.pl...=volkl&pid=1377

#38 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
639
  • Swieradow Zdroj oryginalnie

Napisano 15 listopad 2012 - 21:52

Bierz jesli cena jest ok.

#39 ictus

ictus

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
  • Na forum od: 02.2007
72
  • Umiejętności: 9
  • Olsztyn

Napisano 15 listopad 2012 - 22:58

na FS ciut przy dlugie na FR za waskie
[FONT=Arial Black]od skrecania sie odchodzi!!![/FONT]

#40 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
639
  • Swieradow Zdroj oryginalnie

Napisano 15 listopad 2012 - 23:27

95mm pod butem wystarczy na 64kg zeb poza trasa posmigac.Na FS faktycznie ciut przydlugie ale tragedii nie ma.