Skocz do zawartości

Rossignol Attraxion III -czy warti i czy dla mnie ??


smoq

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich... to mój pierwszy raz ale jakoś tak niedawno Was znalazłam... więc : mam 158 cm wzrostu, ważę ok 55-57 kg... ten sezon będzie tak naprawdę trzeci ( pierwszy to ośla łąka i 2 dni w Wierchomli - więc nie liczę)... jeżdżę średnio 2 góra 3 tygodnie w roku ( 1 tydzień w austrii i wypady dwu-trzydniowe u nas). Moje pierwsze narty to Fischer src długości 150cm (ze wstydem przyznaję, że z macro, poczytałam już o tym tutaj) A teraz pytanie : chcę kupiś sobie nowe, dobre narty. Polecono mi Rossignol Attraxion III - ale nie mam pewności czy już do nich dorosłam. Cena jest do przyjęcia i chcę kupić nowe narty. A.... powiedzmy że mój poziom to 5 +.... bo na niebieskich już zaczynam się nudzić, czerwonych już czasami jeżdzę z przyjemnością ale czarne na ten czas oglądam tylko :) Oczywiście odłożyłam już trochę kasy na instruktora - bo przed tegoroczym wyjazedm w alpy zamierzam poprawić i technikę i formę... więc liczę na fachową poradę - kupować czy nie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiałeś się nad Atomicami SX 7?? Były by dla Ciebie w sam raz! Choć powiem Ci że te Roski to też bardzo dobra narta, co pokazuje jej wynik w World-Skitest ( Bardzo dobra z wynikiem punktowym 31.8). Mógłbym Ci ją w pełni polecić jeśli masz okazję kupić ją w dobrej cenie :D Ale jeśli masz przepłacać to zastanów się nad tymi SX 7 :D POZDRAWIAM Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol produkuje jedną z lepszych jak nie najlepszą linię kobiecą .Atraxion III jest dla dobrze jeżdzącej kobietki ale amatorki .Myślę że ta narta będzie dla Ciebie bardzo rozwojowa i dzięki niej wiele się nauczysz :) oczywiście przy odpowiednim wsparciu instruktora przynajmniej na początku jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol Attraxion III - ale nie mam pewności czy już do nich dorosłam.

Dorosnąć to zapewne do nich dorosłaś, pytanie jest jak szybko je przerośniesz. Myślę że miałaś dobrego doradcę. Jeśli mają być typowo dla kobiet to weź te narty. Jak chcesz czegoś więcej i bardziej na przyszłość to popatrz na narty crossowe atomica seria SX i fischera RX. Jednakże jeśli zdecydujesz się na narty tej grupy to bezwzględnie musisz zostawić troszkę dukatów na instruktora i to dobrego. Inwestycja szybko przerodzi sie w radość a narty będą cieszyć przez kilka sezonów. Miło Cię powitać w naszym gronie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo, bardzo mile zaskoczona szybkimi i rzetelnymi odpowiedziami.... szukałam nart na ok 3 lata... widziałam Atomic-i na stoku i nie mam do nich przekonania ( za małe umiejętności i chyba waga)... te fischer-y ma moja znajoma - chyba jest zadowolona ale jeździ znacznie lepiej niż ja.... więc słuchając rad "dobrego doradzcy" i Was tu wszystkich nabedę te rossignole a narty crossowe zostawię sobie na następną wymianę :D Myślę też, że 1099 zł to całkiem rozsądnie i jak już zawracałam głowę komuś to nie będę szukać taniej - bo spotkałam się z miłą i rzetelną informacją... :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję... Ale będę tu jeszcze zaglądać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Smog.Mam propozycję ,zadaj to samo pytanie instruktorowi po szkoleniu,które planujesz,ewentualnie skonfrontuj jego opinię z nami.I tak na obniżki w cenach teraz nie masz co liczyć(trzeba trochę poczekać),więc nie ma pośpiechu,a po doszkoleniu będziesz miała bardziej sprecyzowaną grupę docelową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam wszystkich.... dawno tutaj nie zagladałam, bo temat został dla mnie przynajmniej zamkniety - ale.... tak narty które kupiłam w podanej cenie są z sezonu 2006/2007 - ale kupowałam je przed sezonem a dokłdnie znalazłam je na jesieni i nie było jeszcze wtedy nawet tych z tegorocznych katalogów w sprzedaży. Faktem też jest, że doskonale wiedziałam, że dzięki temu kupię je w tzw. przystepnej cenie ;-) Narty są rzeczywiście bardzo dobre - ale określenie " narty dedykowane amatorkom o sportowym zacięciu. Idealne do szybkiej jazdy carvingowej" jest miom zdaniem troszkę przesadzone-okerśliłabym je raczej jako zdecydowanie bardzo dobre narty do rekreacyjnej jazdy - nie wymagają dużej siły, prowadzą się doskonale ale nie są za szybkie raczej normalne ( a może moje umiejętności są za małe ). Są to pierwsze narty w których poczułam "krawędzie". Świetnie radzą sobie na przygotowanych stokach, większej uwagi wymagają na muldach. Czyli jeżeli ktoś szuka nart na których będzie miał dużo przyjemności, będą sobie radzic w lepszych i gorszych warunkach... to polecam. Ale zawsze trzeba brać pod uwagę osobiste preferencje - ja lubie pojeździć żeby się najeździć :) A narty znalazłam na allegro - a kupiłam "poza" w nornalnym sklepie - który sprzedaje też przez wspomniany portal - jak poczekałam trochę na dostawę tej akurat długości a oni sprzedali nawet jeszcze parę złoty taniej - bo chyba za 1070 zł..... dzieki czemu mam normalą gwarancję, normalą wersję i trafiłam na doskonałego i znającego temat sprzedawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...