Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Białka Tatrzańska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:30

Białka Tatrzańska
Więcej informacji o wyciągach: http://www.skiforum....splay.php?f=215

#2 jachub

jachub

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2005
0
  • Warszawa

Napisano 19 grudzień 2005 - 15:45

Witam!
To mój pierwszy post, więc serdecznie wszystkich pozdrawiam!
W sobotę wyjeżdżam do Białki, więc może poradzicie coś młodszemu koledze:)
Co zobaczyć, czego unikać itd.

#3 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4
  • mała polska :)

Napisano 19 grudzień 2005 - 23:21

wtaj, ja w białece najlepiej pojeżdżę na kotelnicy i właśnie tą górkę ci polecam, jak wrócisz daj znać o warunkach. Pozdro.:)
[COLOR="red"][FONT="Comic Sans MS"]... nartowanie i rowerowanie, mniam ...[/FONT][/COLOR]

#4 bletka

bletka

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 22 grudzień 2005 - 11:38

wtaj, ja w białece najlepiej pojeżdżę na kotelnicy i właśnie tą górkę ci polecam, jak wrócisz daj znać o warunkach. Pozdro.:)

a mi sie nie podoba :) za maly wybor tras :) po kilku zjazdach sie nudzi, a ta bardziej wymagajaca trasa jest za krotka, to tyle mojej opinii hehe :)

#5 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4

Napisano 22 grudzień 2005 - 23:11

znasz lepszą górkę w białce??
[COLOR="red"][FONT="Comic Sans MS"]... nartowanie i rowerowanie, mniam ...[/FONT][/COLOR]

#6 jachub

jachub

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Warszawa

Napisano 23 grudzień 2005 - 13:19

O Kotelnicy to wiem od początku i to jest nasz cel (jedziemy 11-osobową grupą). Mamy wynajęty cały domek. Mieszkania są nad piekarnią!! Więc codziennie świeże pieczywko i piękne zapachy. To już jutro. Nie mogę się doczekać, kiedy założę butki, narty i ruszę na stok:)

#7 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4

Napisano 23 grudzień 2005 - 23:10

po powrocie opowiedz jak było,miłej zabawy :D

#8 jacek.jankowski

jacek.jankowski

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 27 grudzień 2005 - 14:06

Jak co roku do Białki, teraz uderzam na nową kwaterę, tuż pod Kotelnicą!

Tym razem :
02-09.01.2006

jedziemy w czwórkę :)

Jacek

jack_ma_piekne_oczy_w_pl

#9 marcin

marcin

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
6

Napisano 27 grudzień 2005 - 14:52

podoba mi się tam, ale jak patrzę na kamerce na te kolejki... i jak sobie przypomnę stracony czas jak w nich stałem... :D wrrrr

#10 stefan

stefan

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 01.2006
0

Napisano 03 styczeń 2006 - 14:39

infrastruktura - ok
przygotowanie tras - super
wybór tras - kiepsko
kolejki - koszmar
parking - ok

#11 Svenson

Svenson

Użytkownik

• PipPipPip
  • 399 postów
127
  • Bombowa :)

Napisano 05 styczeń 2006 - 22:52

W tygodniu jest przyjemnie:D
Po dwóch dniach może się znudzić:rolleyes:
Lepiej jeźczić z rana, chyba że ktoś lubi muldy:D
W sezonie proszę zabrać koperek i inne przyprawy bo można się ukisić w kolejkach:eek: (może coś sie zmieniło po uruchomieniu 6-cio osobowej kanapy).

#12 marcin

marcin

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
6

Napisano 06 styczeń 2006 - 09:14

wydaje mi się że wiele się nie zmieniło, bo co z tego że szóstkę otworzyli jak więcej ludzi zaczęło ciągnąć.
w wielu opiniach o bialce natomiast spotkalem sie z przestrogami przed zlodziejami na parkingu. nawet slyszalem ze w tym roku juz sie pojawili. poznalem tam ludzi ktorzy na moment zostawili sprzęt na dachu samochodu i weszli tylko napić się herbaty do baru. oczywiście jak wrócili sprzętu nie było. policja jeździ tylko po parkingu i przez głośniki ostrzega. ja na wszelki wypadek to nawet kołpaki pościągałem jak tam pojechałem :D
jest fajnie, może i po 2-3 dniach nudno się robi ale nie aż tak bardzo. tylko uważajcie na parkingach.

#13 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4

Napisano 06 styczeń 2006 - 22:31

ja w białece bardzo lubię jeździć, podoba mi się tam okrutnie, co do sprzętu to w ubiegłym sezonie najbardziej ponoć kradli na pilsku i pod nosalem, bracia nasi zza wschodniej granicy :D

#14 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 11.2005
4
  • Umiejętności: 9
  • Kraków

Napisano 24 styczeń 2006 - 20:30

Moim zdaniem w białce jest całkiem fajnie.Dużą wadą są kolejki (trochę się zmniejszyły po uruchomieniu 6 osobowego krzesełka)no i w związku z tym duża liczba osób na stoku :( ale za to jest bardzo szeroko i trasy są dobrze przygotowane:)

#15 U-53

U-53

Nowy użytkownik

• 14 postów
0
  • mazowieckie

Napisano 27 styczeń 2006 - 00:08

Co do Białki mam mieszane uczucia :
Lubię ją ze względu na wspomnienia nauki jazdy i parę innych :) , oraz cenię tubylców
za umiejętność zorganizowania się i stworzenia realnej konkurencji dla Zakopca w skromnych w sumie warunkach terenowych.

Patrząc jednak obiektywnie to kolejki są zajebiste ,a jazda po sztucznym w większości śniegu średnia. Stoki dość nudne.....
Cena wyjazdu ( wszystko do kupy ) jest wysoka no i mam o 100km dalej po zapchanej zakopiance :( Dla mnie to miejsce rezerwowe .....

PozD

#16 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
4
  • Kraków

Napisano 27 styczeń 2006 - 20:29

Nie przeczę że kolejki są duże ale już o wiele mniejsze ponieważ uruchomili krzesło 6 osobowe więc już się tak w kolejkach nie stoii.Śnieg jest taki jak wszędzie ,nawet w korbielowie sztucznie naśnieżają!!W białce za to wszystkie trasy są oświetlone i można jeździć gdy jest ciemno!!Karnety wcale nie są droższe niż w korbielowie ,a zakopianką to ty chyba dawno nie jechałeś ,bo ja jeżdżę nią co tydzień i wcale nie jest zapchana !!!chyba ,że są w zakopcu skoki ,ale to wyjątek !!

#17 U-53

U-53

Nowy użytkownik

• 14 postów
0
  • mazowieckie

Napisano 27 styczeń 2006 - 21:06

Argument zasadniczy za Białką jest taki ,że tam zawsze jest po czym jeździć . Inna sprawa czy to coś to zawsze jest śnieg....

PozD

#18 Kupsztal

Kupsztal

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
4
  • Kraków

Napisano 28 styczeń 2006 - 00:15

W porównaniu z korbielowem to tak tu jest zawsze śnieg ,a w pilsku często to coś po czym się jeździ to chyba cos inneg, a nieżeli śnieg

#19 CeZet

CeZet

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 02.2006
0
  • Dębica

Napisano 05 luty 2006 - 18:43

Hmm, no wszystko fajnie. Tak sobie czytam argumenty za i przeciw Białce... nie rozumiem tylko jak mozna porownywać Białke z Korbielowem (Pilsko).

Białka to stok dla poczatkujacych i uczących sie jezdzic, sa krzesla co ulatwia transport na gore (wiadomo poczatki na orczyku do latwych nie naleza ;) ogolnie taki pagorek z dobra baza.

Wybierajac sie na Pilsko trzeba umiec na nartach jezdzic, od niedawna otwarte krzeslko z dolu do Hali Szczawiny, no a tam na hale miziowa i pilsko juz tylko orczyki. W zasadzie te dwa orczyki razem daja bardzo ciekawy zjazd z mozliwoscia wybory trasy.

To tyle tytulem porownywania ;)

aaa, sztuczny snieg i lod, no coz nigdy nie jest to za fajne, no ale lepszy rydz.... mocniej nozkami pracowac, docisnac bardziej naostrzone krawedzie i powinno dac rade :)

pozdrawiam.

#20 kodnam

kodnam

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
43
  • Umiejętności: 6
  • Górny Śląsk

Napisano 11 luty 2006 - 18:10

Kotelnica Białczańska jest super. Właśnie wróciliśmy z żoną z kilkudniowego
pobytu i jesteśmy zachwyceni. Chociaż byliśmy w okresie ferii, to kolejki były
bardzo krótkie, a to dlatego, że rano byliśmy już przed 9 (wielu wczasowiczów jeszcze spało) i jeździliśmy prawie do 11 po "sztruksie", a wieczorem przyjeżdzaliśmy ok. 18.00 - o tych porach nie ma wiele osób. Kotelnica ma 3 wyciągi krzesełkowe (3,4 i 6 osobowy), a ceny są są przystępne (4zł za 3 i 4os. krzesełko, dla porównania w Szczyrku orczyk w Czyrnej kosztuje w ferie 3,90zł i stanowi zagrożenie dla życia). Trasy są łatwe, ale bardzo szerokie, co więcej wszystkie są oświetlone do 22.
Ogólnie bardzo polecam.:)
[COLOR="Navy"]Pozdrawiam, Przemek.[/COLOR]:)
www.galerianarciarska.net