Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bałtów - Szwajcaria Bałtowska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1 wieczor

wieczor

Użytkownik

• PipPip
  • 202 postów
  • Na forum od: 09.2006
24
  • Umiejętności: 9
  • RADOM/WAWA

Napisano 26 wrzesień 2007 - 17:25

Bałtów - Szwajcaria Bałtowska

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://www.szwajcariabaltowska.pl/

Położenie

Dojazd
http://www.szwajcari...a.pl/dojazd.htm

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
Do użytku zostały oddane dwie (niebieskie) trasy narciarskie o długości 340 i 570 metrów. Profesjonalnie przygotowany stok o różnicy poziomów 65 m stwarza idealne warunki zarówno dla średnio-zaawansowanych i doświadczonych narciarzy.

Szeroki zjazd (od 50 do 70 m), regularnie utwardzana i ratrakowana trasa, zapewnia bezpieczeństwo uprawiania sportu, nawet dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie.

Wzdłuż stoku prowadzą dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 osób/godzinę. Trzeci, krótszy wyciąg o długości 100 m przygotowany został specjalnie dla potrzeb szkółki narciarskiej.

Stok wyposażony jest w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych.
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
http://www.szwajcari...galeria_all.htm

#2 FUNK

FUNK

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2007
0
  • Umiejętności: 7

Napisano 16 grudzień 2007 - 21:14

Witam!:)

Oczywiście w pewnym sensie masz racje Kolego, stok fajny, szczególnie dla początkujących narciarzy, ale...
Ale te ceny - przecież tam jest drożej niż w Aspen. Byłem tam w tamtym sezonie raz i więcej nie powtórzę tego błędu. Wykupiłem 10 zjazdów (nie było karnetów całodniowych), wykorzystałem to w przeciągu 30 min (około) i co ??? Narty pod pachę i do domu.
Wolę wydać 120 PLN na dojazd na Wierchomlę tam kupuję karnet dzienny od godz. 9.00 do 17.00 i mam ubaw cały dzień na wspaniałych trasach – jakich chce.
Chcąc tak właśnie pojeździć w Bałtowie po przeliczeniu musiałbym wydać chyba z 1000PLN :eek: – dzięki postoje!

P.S. Nie rozumiem skąd te gwiazdki przy temacie LOL

Oczywiście to już nie Świętokrzyskie - ale czego sie nie robi żeby dobrze poszusować heheeheh

#3 killthemall

killthemall

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 10.2006
0
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 06 styczeń 2008 - 16:45

Kolega Funk ma rację co do cen - tragedia. W trzy osoby wydaliśmy 180 PLN za 2 godziny jeżdżenia (po 20 zjazdów).
Na usprawiedliwienie właściciel wyciągu ma chyba tylko to, że sezon tu jest króciutki a inwestycja musi się zwrócić...
I jeszcze jedna uwaga - porównując np. takie znane "Słotwiny" z Bałtowem pod kątem infrastruktury i przygotowania stoku - Bałtów wypada zdecydowanie lepiej.

PS.
Porównajcie Bałtów z Krajnem - tam dopiero jest tragedia...
Grubi żyją krócej, za to jedzą dłużej...

#4 orka

orka

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2008
0
  • kielce

Napisano 20 styczeń 2008 - 19:32

Znam wszystkie stoki w świętokrzyskim, i na tym tle Bałtów wypada bardzo dobrze/ cała infarstuktura /. Problemem nie tylko na tym stoku/ także inne w regionie/ , są ceny w tym sezonie / 3 złote wjazd/. Właściciele tłumaczą to kosztami śnieżenia / woda z wodociągów/, ale to także chęć odbicia sobie za ubiegły sezon. Efekt taki że wyjazd z rodziną / 4 osoby/ na 2 godziny na narty to 200 złotych, i koniec jazdy. W tym kontekście fajtycznie lepiej jechać np do Białki na karnet dzienny. W świętokrzyskim karnety dzienne do 16.00 są tylko w Kielcach. Ale efekty wysokich cen już są. Po trzech tygodniach jazdy, stoki są puste.

#5 st1545

st1545

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 12.2007
1
  • Warszawa - Wesoła

Napisano 24 styczeń 2008 - 13:55

Witam.
Puste stoki mają swoje zalety .. te górki nie są raczej od tego, by zaspokoić potrzebę wyjeżdżenia się za wszystkie czasy - raczej żeby wyskoczyć, pozjeżdżać, rozruszać się. I tu się zgadzam, że Bałtów jest ok, bo raczej nie spotka nas np. jakiś dramatyczny tłok na parkingu albo w knajpie. Również dzięki cenom.
Pustek w weekendy nigdy w całym regionie nie spotkałem (przy dobrym śniegu). Wyjazd do Białki w 4 osoby jest jednak duuuużo droższy.
pozdrawiam, tomek

#6 gosiak31

gosiak31

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2008
0

Napisano 21 październik 2008 - 10:48

hej hej
Byłam w Bałtowie w zeszłym roku - super miejsce, okolica świetna. Trasy bardzo przystępne dla narciarzy, może nie jest to wymarzone miejsce dla pasjonatów ale na rozgrzewkę przed wyprawą w wysokie góry w sam raz. Miła obsługa, świetne zaplecze gastronomiczne, polecam...

#7 elmo2211

elmo2211

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 02.2009
2
  • Umiejętności: 5
  • Starachowice

Napisano 26 luty 2009 - 23:01

Ceny są rzeczywiście spore - Ja na tym stoku stawiam pierwsze kroki,ponieważ mam najbliżej około 30 km. Ale naprawdę jest wszystko świetnie przygotowane. P.s wybieram się tam jutro z narzeczoną mam zaklepanego instruktora, trochę się martwię bo jest odwilż ale może jakoś to będzie...

#8 ryciek

ryciek

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 12.2006
0
  • mazowsze

Napisano 17 styczeń 2010 - 20:34

A czy ktoś może wie jakie tam narty mają w wypożyczalni? Interesują mnie slalomówki fischera, najlepiej coś nowszego. Wybieram się z rodzinnką w następny weekend i z chęcią coś bym potestował.

Pozdrawiam
Rys

#9 Adagme

Adagme

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 21 styczeń 2010 - 12:43

Górka w Bałtowie faktycznie nie jest wielka i zawrotnych prędkości się tam nie rozwinie, jest to natomiast idealne miejsce jeżeli chcemy poćwiczyć technikę robiąc różne dziwne ćwiczenia ponieważ stok jest dobrze przygotowany, szeroki i jest dość pusto, więc nie zagrażamy przy tym innym na stoku.
Miejsce idealne, jeżeli jedzie się z grupą znajomych, jest gdzie zjeść, sala z kominkiem tworzy fajny nastrój, miła obsługa.
Jeżeli mamy wolne 3 godz. to polecam bałtów, jeśli natomiast chcecie pojeżdzić cały dzień chyba warto pojechać gdzieś dalej.

#10 dirtjumper

dirtjumper

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 31 styczeń 2010 - 20:18

ładnie, mało ludzi, krótka trasa:) Brakuje snowparku dla snowbordzistów!!!!! przydałoby sie cos takiego jak w Tumlinie!:) brakuje tez biletów czasowych.
Ogólnie cała infrastruktura jest super. Wszystko nowe pachnące jeszcze świeżością. Ceny dosyć wysokie jeśli chciałoby sie dłużej pojeździć.

#11 mirekpaszt

mirekpaszt

Nowy użytkownik

• 27 postów
6
  • Umiejętności: 6
  • Radom/Szydłowiec/Warszawa

Napisano 01 luty 2010 - 22:24

Niestety w weekand nie do polecenia. Ciasno i dość niebezpiecznie. Przedszkole narciarskie całkowicie do bani. Bałem się tam wpuścić dzieciaka.

#12 mirekpaszt

mirekpaszt

Nowy użytkownik

• 27 postów
6
  • Radom/Szydłowiec/Warszawa

Napisano 19 luty 2010 - 18:47

Mam pytanie: jadę jutro na (prawdopodobnie) ostatni w tym roku wypad na narty. Jak wyglądała sytuacja na stoku dzisiaj? Pojawiają się przetarcia itp? Da się jeszcze pojeździć?

#13 fala69

fala69

Użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2009
2
  • Nova Alexandrya

Napisano 25 luty 2010 - 02:02

Proszę o info, czy w wypożyczalni mają kaski dla młodzieży i sprzęt (narty, buty) dla małych dzieci (5 lat)?
Proszę również o info, czy faktycznie na stoku panują dobre warunki, tak jak piszą na stronie www ośrodka?
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Purple"]PISZĘ WOLNO, BO WIEM, ŻE WOLNO CZYTACIE[/COLOR][/FONT]
http://www.fala69.eu.org/

#14 JAR082

JAR082

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2010
1

Napisano 25 luty 2010 - 22:34

Z tego co się oriętuje to kaski dla młodzieży są, natomiast nie wiem czy mają sprzęt dla takich małych krasnali ;) Również jestem ciekaw warunków, bo mam zamiar się wybrać na weekend.

#15 Jurij

Jurij

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 03.2010
0

Napisano 08 marzec 2010 - 09:41

W weekend warunki do jazdy były bardzo dobre, stok przygotowany znakomicie. Jedyne co mogliby poprawić to podjazd orczykiem bo był on bardzo nierówny. Początkujący snowboardziści mieli z tym ogromne problemy.

#16 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
482
  • Umiejętności: 2
  • PODKARPACIE

Napisano 08 marzec 2010 - 12:12

zgadzam sie byłam w sobotę 40zjazdów 88zl ....w Laskowej /k Limanowej za 70 cały dzien a trasa 2km tyle ze trzeba tam jechac prawie 3godz. a tu mam 1h i można nawet popołudniem pojechac-niestety taka cena

#17 Seiba

Seiba

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 02.2010
3
  • Świętokrzyskie

Napisano 30 listopad 2010 - 15:14

Rozpoczęcie sezonu. Cytat z oficjalnej strony stoku:

Miło nam jest poinformować że stok w Bałtowie jest już naśnieżany i lada dzień będzie gotowy do przyjęcia pierwszych amatorów białego szaleństwa.
Otwarcie stoku planujemy na czwartek lub piątek, ale że pogoda jest nieprzewidywalna prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny przed przyjazdem na stok.

• robertw podziękował za tę wiadomość

#18 Jurij

Jurij

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 05 grudzień 2010 - 11:41

Bałtów otwarty :D
Ja byłem tam wczoraj :cool: : warunki są świetne, stok znakomicie przygotowany i póki co mało ludzi

#19 demolka

demolka

Użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 12.2010
3
  • okolice Ostrowca Św.

Napisano 27 grudzień 2010 - 15:04

Jestem w Bałtowie praktycznie co tydzień, w każdy weekend, teraz jeszcze częściej bo przerwa w szkole. Jest to na prawde fajny stok. jak koledzy powyżej również zgadzam się co do tych cen, ale wynikają z tego, że nie ma KONKURENCJI. Najbliższy stok mieści sie w kielcach..
Co do samego stoku to super, jest wiele innych atrakcji...Może się spotkamy !

#20 demolka

demolka

Użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 12.2010
3
  • okolice Ostrowca Św.

Napisano 28 grudzień 2010 - 17:13

Co do ludzi. Byłem dziś i jest od groma. A co do tych cen, to muszą nad czymś zarobić, ponieważ jest mała przepustowość. W Bałtowie musi orczyk obrócić kilka razy żeby był ten sam zysk co w Kotelnicy-jeden przejazd tym wyciągiem po 6 miejsc. ;)