Skocz do zawartości

Włochy - Val Gardena


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy - Val Gardena Val Gardena to długa, malownicza dolina, w której znajdują się najsłynniejsze miejscowości w Europie: Ortisei, Selva, Santa Cristina. Położone tutaj ośrodki narciarskie należą do grupy Dolomitisuperski, a trasy są połączone wyciągami z Sella Rondą.Dolina ta to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich Europy.Tutejsze stoki są połączone karuzelą narciarską o łącznej długości 175 km. Nartostrady są skupione wokół miejscowości Ortisei, Santa Cristina i Selva. Na stokach Val Gardeny są rozgrywane zawody Pucharu Świata. Jest dużo bardzo dobrych tras narciarskich w tym 6 kilometrowa trasa “ Gardenissima” i malownicza trasa Dreier z Ciampinoi. Każda z tych miejscowości jest przy wyciągach. Z wszystkich miejscowości można dostac się na Sella Ronda na nartach. Długość tras niebieskich 50 km Długość tras czerwonych 100 km Długość tras czarnych 25 km Strona ośrodka: http://www.val-garde...d=4&newlang=eng http://www.valgarden...ang=eng&pagid=4 Położenie Dojazd Dojazd samochodem: przejazd przez Innsbruck - Brennero - autostradę A22 zjazd w Klausen - Chiusa, oznakowanym również jako zjazd do Val Gardena, a następnie należy wjechać na drogę SS242 Dir, która początkowo wiedzie wzdłuż autostrady, a następnie odbija w dolinę Val Gardena. Po drodze mijamy miejscowość Ortisei, a zaraz później wjeżdżamy do Santa Cristina, tuż za nią znajduje się Selva. Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Apartamenty w Selva Gardena Trasy 84 wyciągi 175 km tras Mapki: http://www.valgarden.../eng/page8.html Ceny http://www.valgarden.../eng/page9.html Kamera online http://www.valgardena.it/?pagid=252 Aktualne warunki http://www.valgarden...ng/page212.html http://www.valgardena.it/?pagid=124 Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Szkół jest bardzo dużo: http://www.valgarden...eng/page23.html Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.galeriana...dena/index.html

Użytkownik MaciejSki edytował ten post 07 wrzesień 2008 - 23:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Jak dla mnie Val Gardena to poprostu raj na ziemi. Mase wyciągów, świetnie przygotownych stoków, gwarantowany śnieg, przepiękne krajobrazy. Ufff, co tu dużo mówić:) Oczywiście ogromny respekt dla Saslonga (słynna trasa SG) i ColRaisera, jednego z najbardziej stromych stoków Europy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam O Gardenie jak i o każdym rejonie Dolomitów można pisać bardzo długo. Dobrze więc zadać pytanie konkretne na przykład: - warunki sniegowe i data wyjazdu - albo które trasy najlepsze dla poz 5-6 - gdzie najlepiej jeździć jak mieszkam w i jestem z małym dzieckiem - jak zaplanować 6 dni żeby wszystko zwiedzić Wtedy znacznie łatwiej odpowiadać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Mieszkając w Ortisei chcąc poszusować w Christinie wystarczy wjechać na Secede Szus parę kilometrów w kierunku Christiny i tam wsiadamy do kolejki podziemnej która nas wiezie w parę minut pod gondole na Christinę i tak samo odwrotnie Wkleiłem zdięcie z stacji Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeźdźimy całą rodziną ( 2+1 ) do Włoch od siedmiu lat nigdy nie byliśmy w cudowniejszym miejscu niż Val Gardena , drogo ,miło , ciepło . Mamy stałe kwatery w St.Urlich . Byliśmy w Val di Sole ( Madonna - do kitu ) , Val di Fiemme - tak sobie , Val di Fassa - zimno jak diabli . Nic nie pobije Val Gardeny . Może tylko Livigno jeśli ktoś lubi mróz , monotonne trasy i strfę wolnocłową ( alkohol tani , perfumy dobre drogie ) . W 2009 wracamy po raz ósmy do Val Gardeny . Jeszcze Austria - Bad Hofgastein ze względu na fantastyczne baseny termalne , ale nie koniecznie ze względu na trasy .

Witam Oj nie wiem czy macie racje. Piękniejsze miejsca są. Gardena to standard. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prosze sprawdzic Aoste :)

Masz na myśli okolice Coumayeur? A - ślicznie. Na razie nie mam w planie, ale pomyślę (własciwie to C. było w planie na to lato, ale sie pochrzanilo z terminami i lokalem i jade zupelnie gdzie indziej w październiku...) Zaraz popatrzę czy coś jest o Courmayeur na forum... A swoją droga skad taka francuska nazwa we Włoszech? To była Francja? Nie znam sie na historii. Ale forumowicze wiedzą wszystko, więc zaraz pewnie sie dowiem. A na forum jest, ale o Cervinii. Wybieramy sie tam zimą i wybieramy:a to za drogo, a to za daleko...

Użytkownik seniorka edytował ten post 04 sierpień 2008 - 21:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wybieram się na tegoroczne (myślę o roku szkolnym) ferie do Val Gardeny. Powiedzcie, jaka zwykle panuje pogoda koniec stycznia początek lutego. W jakiej miejscowości najlepiej się zatrzymać by "wszędzie" było blisko, a aby to nie była totalna dziura zabita dechami. Z tą bliskością to chodzi mi o bliskość wyciągów, jakiś ośrodków rekreacyjno-sportowych (baseny, sauny, lodowiska, korty itp.), pub'y i kawiarenki. Czy znacie może jakieś adresy fajnych, tanich apartamentów? Czy w dolinie na jakiejś stacji narciarskiej są szafki do przechowywania sprzętu aby nie trzeba było codziennie wozić go ze sobą tam i z powrotem. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej miejscowości najlepiej się zatrzymać by "wszędzie" było blisko, a aby to nie była totalna dziura zabita dechami. .....cut....... Czy znacie może jakieś adresy fajnych, tanich apartamentów? Czy w dolinie na jakiejś stacji narciarskiej są szafki do przechowywania sprzętu aby nie trzeba było codziennie wozić go ze sobą tam i z powrotem. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Voytheck

Optymalna wydaje sie Selva ale najdroższa, ciut dalej do Sella Rondy jest St. Cristina (ciut taniej) a juz dośc daleko do Selli jest Ortisei... (najtaniej) namiary masz na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam! Za kilka dni wyjeżdżam po raz pierwszy do Val Gardena. W związku z tym mam kilka pytań do osób, które jeż tam były i mają jakieś doświadczenie. Czy tak jak np. w Tyrolu w Austrii w Val Gardena otrzymuje się kartę gościa uprawniającą do zniżek na skipass'y czy też wejścia na baseny? Wyczytełem na stronie Val Gardena, jeśli dobrze zrozumiałem to skibusy są płatne i jeśli pamiętam to kosztuje 6 euro na tydzień - dobrze zrozumiałem?. I jeszcze jedno pytanie - czy kupując skipass Val Gardena - Alpe di Siusi Skipass nam dostęp do wszystkich wyciągów doliny Val Gardena?. Czy na wspomnianym skipass'ie mogę zwiedzić Sella Ronda?. A jeśli kupiłbym Dolomiti Superskipass do czego mnie jeszcze upoważnia, np. wejścia na baseny, korty, lodowiska etc.? Czy do karnetów tygodniowych trzeba posiadać swoje zdjęcie? Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam

Użytkownik Voytheck edytował ten post 19 styczeń 2009 - 11:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytanie zadanego wyżej ... czyli czy trzeba zdjącie ( skipas 6dni) ?? czy aby pojeździć na Sella Ronada trzeba nabyć superskipass czy wystarczy Alpe di Siusi Skipass ?? i czy skibusy są rzeczywiście oddzielnie płatne ?? Czekam i z góry dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czy trzeba zdjącie ( skipas 6dni) ?? czy aby pojeździć na Sella Ronada trzeba nabyć superskipass czy wystarczy Alpe di Siusi Skipass ?? i czy skibusy są rzeczywiście oddzielnie płatne ?? Czekam i z góry dziękuję :)

1. zdjecie jak potrzebne to robią automatem na miejscu i wdrukowują w karnet(w cenie skipasu) 2. Selle okalają 4 regiony wiec zeby ja okrążć trzeba mieć Dolomiti superski na wszystkie te regiony 3. Skibusy zawsze były w cenie skipasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc w zeszłym roku w marcu w Alpe di Siusi kupując karnety nie musiałem mieć zdjęć -pozdrawiam skibusy były za darmo Pozdrawiam Jarek PS w planowaniu dni bardzo mi pomógł Mitek (jest wielki!!!)miałem gotowe prawie plany szusowania

Użytkownik kajuJ edytował ten post 20 styczeń 2009 - 21:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na jakiejś trasie są rozstawiane ogólnodostępne bramki do giganta? A jeśli tak, to na której trasie? Voytheck

Własnie wróciłem z Val Gardena. Bramki do giganta są na: trasa przy 37 ( Dantercepies) do południa dla szkółek z pomiarem czasu, póxniej dla wszystkich ale nie chce im sie włączać , przy wyciągu Panorama ( Alpe di Siusi) z pomiarem czasu, najdłuższa ale bez pomiaru czasu na trasie 23 z Mont de Seura do Monte Pana. Było bosko!!! A Saslong- bajka!!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...