Skocz do zawartości

Zdjęcie

Włochy - Val di Fassa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#41 Lancet

Lancet

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 01.2009
0
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 05 luty 2011 - 23:37

Dodatkowym okolicznością, którą (częściowo…) musze brać pod uwagę jest fakt, ze moja żona preferuje trasy niebieskie i muszę wyszukać stacje zadawalające nas obojgu.

Też tą okoliczność biorę pod uwagę ;-) Za tydzień będę kolejny raz w tym regionie i ......... niebyt daleko od Vigo jest jest do Bellamonte.
Sporo długich, niebieskich tras (i nie tylko niebieskich), ładne widoki.

Bezpośrednio z Vigo można wjechać kolejką na Ciampedie - tu jest b. łatwa, niebieska trasa i można też zjechać długą niebieską do Pery.

pozdr.
Bolek

Użytkownik Lancet edytował ten post 05 luty 2011 - 23:43

#42 ski4ever

ski4ever

Użytkownik

• PipPipPip
  • 385 postów
  • Na forum od: 11.2010
117
  • Umiejętności: 5
  • Łódź (Daleko w góry, daleko nad jeziora, daleko nad morze)

Napisano 06 luty 2011 - 01:58

Niebawem wybieram się do Val di Fassa (zakwaterowanie w Vigo di Fassa), jako ze jadę tam po raz pierwszy, chciałbym zasięgnąć informacji, aby w miarę efektywnie wykorzystać czas pobytu. Dodatkowym okolicznością, którą (częściowo…) musze brać pod uwagę jest fakt, ze moja żona preferuje trasy niebieskie i muszę wyszukać stacje zadawalające nas obojgu. Owszem są mapki terenu, ale one nie zawsze oddaja rzeczywiste walory regionu.
Ogólnie nastawiony jestem, aby jeden dzień spędzić na Marmoladzie, koleiny na Sella Rondzie, a co w pozostałe 4 dni ??

Inny problem, to jaki wykupić skipass, aby nie przepłacać na dość drogi „Skipass Dolomiti Superski”.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zechciał podzielić się swoimi doświadczeniami z pobytu w tym regionie.

Pozdrawiam,

R :)

Kup w takim razie karnet na Val di Fieme! Spędzisz np. 2-3 dni w Bellamonte/Alpe Lusia (tu piękna i dluuuga niebieska trasa ale i czarne/czerwone z drugiej strony górki) a resztę dni spędzicie w Oberregen/Latemar i Cavalese. Te 3 ośrodki obejmuje karnet Val di Fieme i jak na pierwszy raz to naprawdę wystarczy. Sellrondę, Buffare, Marmoladę i stację w Vigo di Fassa możesz sobie spokojnie darować (Przypominam, że pytaleś: "jaki wykupić skipass, aby nie przepłacać na dość drogi „Skipass Dolomiti Superski”)

P.S. Dzielę się, zgodnie z prośbą krótką relacją z pobytu w styczniu b.r. od piątku 21.01:

Dzień pierwszy, godz. 18, wyruszamy z Łodzi o godz 21 zostawiamy córkę i jej koleżankę w Katowicach, bo jadą na wyjazd szkoleniowy (też do Włoch)
Dzień 2, sobota godz 9:00 jesteśmy w San Lugano, zostawiamy bagaże w hotelu, godz. 11 jesteśmy na szczycie Alpe Cermis (Cavaleze) godz 17 kończymy jazdę
Dzień 3, niedziela, od 9:30 do 17 jeździmy w Cavalese
Dzień 4 Startujemy z Pampego i kończymy 0 17
Dzień 5 zaczynamy jazdę w San Martin di Castrozza o 11 (tylko dlatego, że tam nie byliśmy-musieliśmy wydać 35€ więcej na karnet dolomitisuperski), kończymy przed 17 - miejscówka zaliczona
Dzień 6 znowu Pampaego
Dzień 7 Zaczynamy w Bellmonte o 11:30 bo nieopatrznie zatrzymaliśmy się w Predazzo na wyprzedaży obuwia (50% off)
Dzień 8 Znowu Latemar/Oberregen (W powrotnej drodze znowu zakupy butów w Predazzo)
Dzień 9 sobota, spakowani jedziemy do Cavaleze i do 14:00 szusujemy po stokach, 14:10 wyruszamy z powrotem do Łodzi
Dzień 10, niedziela - o godz 2:50 przybywamy do domu a ok. 3:30 idziemy spać, córka wróciła autokarem kilkanaście godzin wcześniej, wyjechali w piątek wieczorem

Użytkownik ski4ever edytował ten post 06 luty 2011 - 11:02

Co tu robić, by się nie narobić i się nie nudzić ?

#43 RYKI

RYKI

Użytkownik

• PipPip
  • 222 postów
  • Na forum od: 04.2007
16
  • Umiejętności: 1
  • Szczecin

Napisano 06 luty 2011 - 14:20

Ski4ever, Lancet dzięki za odpowiedz ; rzecz w tym, ze my już „zaliczyliśmy” Val do Fiemme. Mile wspominamy Alpe Lusie (hmm… rano bywa tłoczno), Cermis, Latemar, a teraz dobrze byłoby poznać stoki w Fassie i okolicy – stad pomysł na karuzelę i Marmoladę.

Lancet, gdybyś zechciał podzielić sie swoimi doświadczeniami, po powrocie..

A Ciebie Ski4ever podziwiam za charyzmę (szusowanie tuż po przyjeździe i jeszcze przed odjazdem). W moim przypadku może okazać się trudne do zrealizowania (zazdroszczę…) - z racji odległości od miejsca zamieszkania, a po zatem ja prowadzę sam, i po przejechaniu 1200 km nie bardzo ciągnie minie do innych atrakcji ;)

Pozdrawiam,

R:)

#44 ski4ever

ski4ever

Użytkownik

• PipPipPip
  • 385 postów
117

Napisano 06 luty 2011 - 14:59

Ski4ever, Lancet dzięki za odpowiedz ; rzecz w tym, ze my już „zaliczyliśmy” Val do Fiemme. Mile wspominamy Alpe Lusie (hmm… rano bywa tłoczno), Cermis, Latemar, a teraz dobrze byłoby poznać stoki w Fassie i okolicy – stad pomysł na karuzelę i Marmoladę.

Lancet, gdybyś zechciał podzielić sie swoimi doświadczeniami, po powrocie..

A Ciebie Ski4ever podziwiam za charyzmę (szusowanie tuż po przyjeździe i jeszcze przed odjazdem). W moim przypadku może okazać się trudne do zrealizowania (zazdroszczę…) - z racji odległości od miejsca zamieszkania, a po zatem ja prowadzę sam, i po przejechaniu 1200 km nie bardzo ciągnie minie do innych atrakcji ;)

Pozdrawiam,

Prowadzę na zmianę z żoną i nie mam nigdy żadnych problemów z zaśnięciem na miejscu obok kierowcy. Przy mieszkaniu w Val di Fassa raczej bez Dolomitisuperski się nie obejdzie. Co do Sellarondy to nie jest to tylko opcja przejechania dookoła ale nawet w tym przypadku przejechanie "prawoskrętnie" i "lewoskrętnie" - to 2 dni po innych trasach. Można też pojechać Sellarondą do konkretnej miejscowości i objechać tamtejsze trasy. Np. Val Gardena 1 dzień, Marmolada 1 dzień, Arabba 1 dzień, Alta Badia 1 dzień.
Do tego dochodzi Ciampac/Buffare, stacja w Vigo (nie pamiętam jak się nazywa) i Carezza. Tak więc jest w czym wybierać i dni może zabraknąć. Należy tylko uważać w lutym, a szczególnie w II połowie - na Sellarondzie często dzikie tłumy.

Pozdrawiam, Wojtek

#45 RYKI

RYKI

Użytkownik

• PipPip
  • 222 postów
16
  • Szczecin

Napisano 06 luty 2011 - 21:03

Dzięki Wojtek ! Utwierdziłeś mnie, ze wybór skipassa superskiego będzie w moim przypadku wyjściem optymalnym, chyba ze zrezygnuję z Marmolady, i wówczas pozostaje mi wariant Val di Fassa - Sella Ronda (zdaje się, ze tak można). Mam do wyjazdu (w marcu) jeszcze trochę czasu, a wiec spokojnie sobie to przekalkuluję.

Pozdrawiam,

Ryszard

#46 ski4ever

ski4ever

Użytkownik

• PipPipPip
  • 385 postów
117

Napisano 07 luty 2011 - 10:11

Dzięki Wojtek ! Utwierdziłeś mnie, ze wybór skipassa superskiego będzie w moim przypadku wyjściem optymalnym, chyba ze zrezygnuję z Marmolady, i wówczas pozostaje mi wariant Val di Fassa - Sella Ronda (zdaje się, ze tak można). Mam do wyjazdu (w marcu) jeszcze trochę czasu, a wiec spokojnie sobie to przekalkuluję.

Pozdrawiam,

Ryszard

Karnet Val di Fassa obejmuje raczej tylko część Sellarondy

#47 RYKI

RYKI

Użytkownik

• PipPip
  • 222 postów
16
  • Szczecin

Napisano 07 luty 2011 - 22:48

Hmm.. to może być problem, jak to sprawdzić ? W międzyczasie doszedłem do wniosku, ze na Marmoladzie też powinienem pojeździć, bo kto wie, czy jeszcze kiedykolwiek tam trafie (??)

#48 smoczek

smoczek

Użytkownik

• Pip
  • 89 postów
  • Na forum od: 05.2010
35
  • Poznań

Napisano 07 luty 2011 - 23:16

Witam
właśnie wróciliśmy z tego regionu i jeżeli chcesz jechać na Marmoladę i jeszcze gdzieś .... to dokupienie jednego dnia na ten region lub inny jest kompletnie nieopłacalny, najlepsze rozwiązanie to karnet dolomitisuperski, płacisz więcej i nie musisz się martwić, że na wyciągu przegapiłeś np. napis "koniec regionu ValGardena", myślę,że przy takim wyjeździe te oszczędności nie są warte stresu i ciągłego pilnowania regionu trzeba korzystać z pięknie przygotowanych tras, pogody :)
może na stronie http://www.dolomitis...map-2160PL.html znajdziesz informacje gdzie jaki ski pas działa,

Pozdrawiam
smoczek

#49 RYKI

RYKI

Użytkownik

• PipPip
  • 222 postów
16
  • Szczecin

Napisano 08 luty 2011 - 22:16

Dzięki ! utwierdziłeś mnie, ze nie ma co dziadować - w końcu to długo wyczekiwany urlop i zaoszczędzanie paru € mija się z celem…

Pozdrawiam,

Ryszard

#50 smoczek

smoczek

Użytkownik

• Pip
  • 89 postów
  • Na forum od: 05.2010
35
  • Poznań

Napisano 08 luty 2011 - 23:25

Dokładnie,
udanego urlopu i wspaniałych wrażeń

Pozdrawiam
smoczek

#51 RYKI

RYKI

Użytkownik

• PipPip
  • 222 postów
16
  • Szczecin

Napisano 11 luty 2011 - 02:33

Dziękuję za życzenia :) A przy okazji; gdybyś jeszcze raz tam jechał, to jakbyś sobie zaplanował tydzień szusowania (będąc ponownie w tym regionie) ?

Pozdrawiam,

R.

#52 RYKI

RYKI

Użytkownik

• PipPip
  • 222 postów
16
  • Szczecin

Napisano 11 luty 2011 - 02:34

Dziękuję za życzenia :) A przy okazji; gdybyś jeszcze raz tam jechał, to jakbyś sobie zaplanował tydzień szusowania (będąc ponownie w tym regionie) ?

Pozdrawiam,

R.

#53 zolwik

zolwik

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
  • Na forum od: 01.2008
0
  • Umiejętności: 6
  • Wa-wa

Napisano 11 styczeń 2012 - 14:41

Witam.

W marcu tego roku wybieram się w region Val di Fassa a konkretnie do Pozza di Fassa. Powiedzcie mi jakie tam są ceny jedzenia w sklepikach no i w jakiś knajpach? Czy są jakieś markety?

Dzięki za info.

pozdrawiam

M.

#54 Tenzyd

Tenzyd

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 09.2010
1

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:27

wyjeżdzam na tydzień 28.01-4.02 wiec po powrocie dam znać chyba że interesuje cię coś konkretnego to daj liste to ci sprawdzę

#55 zolwik

zolwik

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
0
  • Wa-wa

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:40

wyjeżdzam na tydzień 28.01-4.02 wiec po powrocie dam znać chyba że interesuje cię coś konkretnego to daj liste to ci sprawdzę

nie nie chodzi mi o nic konkretnego. takie przykładowe ceny.

Z góry dziękuję :)

pozdrawiam i udanego wypadu :)

Napisz jakąś relację jak będzie Ci się chciało :)

#56 specland

specland

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 03.2009
0

Napisano 14 styczeń 2012 - 20:05

Witam
sklepów jest tam pod dostatkiem - najbardziej popularne markety spożywcze to DeSpar i Coop .Jesli chcesz znać konkretne ceny to wejdź sobie na stronkę włoską despara ( despar.it),
masz tam gazetkę z promocjami:). W każdym razie ceny są do przyjęcia - bułki koło 0.1- 0.2 E , mleko dostaniesz koło 1E , kilka artykułów spozywczych w cenach podobnych do naszych
a szczególnie jeśli są w promocjach. Pizze w knajpach od 8 E do góry - poza tym nie przeliczaj tylko wypoczywaj..:)

#57 zolwik

zolwik

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
0
  • Wa-wa

Napisano 16 styczeń 2012 - 15:52

Tak właśnie zamierzam :)

Czyli ceny takie jak się spodziewałam :)

Dzięki wielkie za info.

pozdrawiam

M.

#58 cameloos

cameloos

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 20 styczeń 2012 - 18:11

Witam,

czy orientujecie się jakiego rzędu kwotę trzeba przygotować na wypożyczenie nart i butów? Dotyczy miejscowości Campitello.
Interesuje mnie stawka za dzień oraz za cały tydzień.

#59 rekin100

rekin100

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 12.2011
1
  • Wroclaw

Napisano 02 luty 2012 - 11:04

W Pozza oprocz wspomnianego Coopa i Spaara (drogo i malo) znalezlismy super dyskont spozywyczy. Jest tam wszystko co potrzebujesz do zjedzenia i wypicia i jest tam najtaniej w miescie. Lokalizacja: jadac do gondoli od dolu mijasz ja po lewej stronie, podjezdzasza ok. 500 metrow w gore i po prawej stronie, niejako pod ziemia, masz wejscie do dyskonta. Mijasz zreszta ten dyskont zjezdzjac z gory czerwona traska. Jedyny minus sklepu ( ostatni tydzien 01.2012) jest taki ze nie przyjmowali platnosci kartami.

#60 zolwik

zolwik

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
0
  • Wa-wa

Napisano 13 marzec 2012 - 09:20

Może ktoś był/jest w regionie val di fassa i wie jakie panują tam aktualnie warunki śniegowe?

dzięki za wszelkie informacje

pozdrawiam