Skocz do zawartości

Zdjęcie

Włochy - Passo del Tonale

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2007 - 06:54

Włochy - Passo del Tonale
Jeden z ośrodków położonych w Val di Sole. Miasteczko położone w dolinie, z wyciągami o obu jej stronach. W 2006 roku ośrodek został połączony z sąsiadującym Pontedilegnio. W Tonale znajduje sie szereg zróżnicowanych tras oraz lodowiec. W rejonie wyciagów i tras zjazdowych nie ma zalesienia, co skutkuje czestymi mrozami i wietrznymi porankami.

Strona ośrodka: http://www.passotonale.it/
http://www.adamellos...ault.aspx?IDL=2

Położenie

Dojazd
Kierujemy sie na przejscie graniczne w Chyzne, nastepnie droga ekspresowa i szybkiego ruchu do Bratyslawy, gdzie odbijamy na Wieden, pozniej na Insbruck i Bolzano. Zjezdzajac z autostrady kierujemy sie na miejscowosc Cles pozniej Dimaro i Passo Tonale. Dystans z Chyznego ok 1200km, czas dojazdu 8-9h.

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
Przykladowe ceny jedzenia / picia w lokalach przy i na stoku
Herbata 1,50 - 2 E
Bombardino 3E
Makaron/Zupa etc 4-5 E
Piwo 3E
Pizza 5-6E

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 pablo110

pablo110

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2007
0

Napisano 19 listopad 2007 - 11:47

Witam. Czy z Folgaridy jeżdzi skibus do Tonale ???

#3 Pankracy

Pankracy

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 11.2007
1
  • Wrocław

Napisano 20 listopad 2007 - 11:52

Gdy byłem dwa lata temu to nie jeździł i raczej się to od wtedy nie zmieniło bo to spora odległość.
Za to w zeszłym roku Tonale zostalo połączone gondolą z sąsiednim ośrodkiem Ponte di Legno, gdzie ponadto zbudowano cztery zupełnie nowe kanapy 4os.

#4 daro77

daro77

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Umiejętności: 6

Napisano 16 grudzień 2008 - 15:10

No własnie wróciłem z Tonale.
Wyjazd samochodami prawie 30 osób, przez jakieś biuro. Koszt ok. 400E. W cenie skipass, wyżywienie HB, hotel (7dni), sauny w hotelu.

Hotel przy samym stoku (sport hotel victoria) żarcie w miarę ok, suany fińska turecka jakaś jeszcze, narciarnia hotelowa...
Stoki bardzo dobrze przygotowane, bardzo fajne te w Ponte di Legno i trasa z lodowca.

Poza tym że 2 dni nam wyleciały (pogoda) to bardzo udany wyjazd.
A stosunek jakość tras/hotelu a cena baaardzo dobry. Polecam.

#5 malin_f1

malin_f1

Użytkownik

• PipPip
  • 295 postów
  • Na forum od: 10.2007
20
  • Umiejętności: 2
  • Wawa

Napisano 16 grudzień 2008 - 15:58

Jak masz fotki wrzuć gdzieś i daj linka :) Ja już się nie mogę doczekać 10 stycznia tam będę :D grad pytań poszedł już na PM :D
Jeździliście tylko w Tonale i Pointe na Lokalnym ski pasie czy były wycieczki do Madonna, Folgarida , Marilleva ? Jeździłeś w Temu ??

#6 kefas123

kefas123

Użytkownik

• PipPip
  • 284 postów
  • Na forum od: 09.2008
71
  • Warszawa

Napisano 16 grudzień 2008 - 18:34

Jak masz fotki wrzuć gdzieś i daj linka

Jeśli interesuje Ci parę fotek z lutego to proszę:
http://www.defi.pl/g.../valdisole.html
pierwsze 13 i 2 ostatnie to Tonale i Pointe, reszta to Madonna i dwa z Paganelli

#7 alam

alam

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 12.2007
1
  • Wrocław

Napisano 17 grudzień 2008 - 23:12

kefas,
a jak jest z dojazdem do innych części doliny? madonna, paganella, marileva? Są skibusy, czy trzeba jechać samochodem? Ile trwa przejazd? Czy któreś z ośrodków są połączone "narciarsko" (wyciągiem lub nartostradą)?

#8 malin_f1

malin_f1

Użytkownik

• PipPip
  • 295 postów
20
  • Wawa

Napisano 17 grudzień 2008 - 23:31

http://www.skirama.i....asp?s=144&l=PL

Madonna połączona z Pinzolo i Marilleva Folgarida. Ski bus z Tonale powinien być na 99% do Marilleva napewno... akurat ja mam wykupione trzy 1dniowe wycieczki do tych kurortów z Tonale
  • alam podziękował za tę wiadomość

#9 TomeKSG

TomeKSG

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 02.2008
3
  • Czerwionka- Leszczyny

Napisano 20 grudzień 2008 - 20:57

mój brat właśnie wrócił z Tonale, warunki ponoć bardzo dobre, pozatym, że przez pierwsze dwa dni była gęsta mgła. Gdy tam był to podobno 80% ludzi to byli Polacy :D nocleg miał w jakimś "bloku" 10- piętrowym, jednak warunki w nim były dobre (kuchnia, łazienka, 2 pokoje dwuoosobowe), największy minus to drogie żarcie, oraz narciarska policja kerej było dość troche i kumpel brata zarobił nawet mandat- 50 Euro, a można nawet dostać 250 Euro mandatu.
pozdrawiam.

Użytkownik TomeKSG edytował ten post 20 grudzień 2008 - 20:59

#10 pabas

pabas

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 23 grudzień 2008 - 12:42

Jak byliśmy tam 2 lata tamu nie było żadnej policji ani na Tonale ani w Madonnie. A jazda bez promili we krwi jest mniej ekscytująca....
ale czasy

#11 TomeKSG

TomeKSG

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
3
  • Czerwionka- Leszczyny

Napisano 23 grudzień 2008 - 15:29

nie wiem czy za to, że wypiłeś jedno piwko tyż możesz otrzymać mandat (watpią w to) ale raczej wyłapują tych którzy po prostu szybko jeżdżą, co dla mnie jest nie zrozumiałe, bo jedzie się na narty po to żeby se pojeździć a mom nadzieja, że na Polskich stokach nie bydzie takiej policji...

#12 malin_f1

malin_f1

Użytkownik

• PipPip
  • 295 postów
20
  • Wawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 16:49

a jak udowadniają że jechało się za szybko ?? radary mają? bo ja tu widzę duże pole manewru jeżeli chodzi o to żeby nie zapłacić takiego mandatu.

#13 TomeKSG

TomeKSG

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
3
  • Czerwionka- Leszczyny

Napisano 26 grudzień 2008 - 19:59

Radarów żadnych nie mają, ponoć yno podjeżdżają i podają Ci powód za kery zostałeś zatrzymany np. zajechałeś komuś droge, czy jechałeś za szybko. Może jeśli żeś je dyplomatyczny to udo Ci się jakoś uniknąć kary, ale jak już wspomniołech wcześniej, kolega brata pedzioł, że pierwszy roz słyszy o takim czymś i musiał zapłacić "yno" 50 Euro. Jak dla mnie żałosne są takie ograniczenia i mom nadzieja, że w Polsce nie doczekomy się takich czasów...

#14 zuchu

zuchu

Użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 02.2007
12
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 30 styczeń 2009 - 22:48

Jakieś bajki opowiadacie.
Byłem tydzień temu w Tonale i faktycznie kilka razy widziałem Polizia i Carabinieri na stoku ale z suszarką nikogo nie ganiali :D

A generalnie to bajka. Jest gdzie pojeździc. Polecam.

#15 nomios

nomios

Użytkownik

• Pip
  • 89 postów
  • Na forum od: 12.2006
1
  • Klucze - Małopolska-zach.

Napisano 09 luty 2009 - 23:11

dokladnie...wlasnie wczoraj wrocilem i policjanci stali tylko na parkingu i to tylko czasem. trafilem niestety na b duze opady sniegu w pierwszych dniach... jednego dnia spadlo 90cm sniegu a miejscowi mowili ze od grudnia spadlo tam juz 13 m sniegu:eek: pokrywa sniezna ubitego miala podobno 2 metry:) ale chyba to prawda bo armatki ledwo bylo widac tak byly przysypane:D
SKI or DIE!:P

#16 hajnos

hajnos

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 01.2009
19
  • Płock/Wrocław

Napisano 27 wrzesień 2009 - 00:10

Witam. Czy z Folgaridy jeżdzi skibus do Tonale ???

Nie wiem czy z samej folgaridy, ale przez Dimaro przejeżdza skibus do Tonale. Czas przejazdu to około 1h z tego co pamiętam.

#17 Kita

Kita

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 03.2009
0

Napisano 30 październik 2009 - 23:22

Mam pewne wątpliwości, co do Tonale.
Wg mapy, np. tej
Dołączona grafika
widać, że jest pełno tras rozłożonych równolegle do siebie (na mapie poniżej napisu: 'Tonale 1883m'.

Czy to znaczy, że stojąc na jednym końcu mogę zobaczyć trasę po 'drugiej stronie'? Tzn., że to jest po prostu puste, duże pole, na której zostało wyznaczone ileś tras, które są niemal bliźniacze do siebie i podwyższają statystyki jeśli chodzi o ilość km tras?

Dzięki, bo mam spore wątpliwości, co do tego, czy warto tam się wybrać na 6dni.

#18 Ein

Ein

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
  • Na forum od: 04.2008
52
  • Warszawa

Napisano 31 październik 2009 - 14:15

Mam pewne wątpliwości, co do Tonale.
Wg mapy, np. tej
(...)

Czy to znaczy, że stojąc na jednym końcu mogę zobaczyć trasę po 'drugiej stronie'? Tzn., że to jest po prostu puste, duże pole, na której zostało wyznaczone ileś tras, które są niemal bliźniacze do siebie i podwyższają statystyki jeśli chodzi o ilość km tras?

No mniej więcej tak to właśnie wygląda. Spokojnie można zjechać z jednego stoku na drugi. Ma to tę zaletę, że przynajmniej ludzie się jakoś rozkładają po stokach i nie ma tłumów ;)

Jeżeli chcesz, mogę podesłać Ci zdjęcia na priva z widokami na stoki.

Dotyczy to tylko stoków przy Passo Tonalo. Stoki przy Ponte di Legno są już w lasach, więc tam sytuacja powyższa nie występuje.

Dzięki, bo mam spore wątpliwości, co do tego, czy warto tam się wybrać na 6dni.

Warto! Te stoki leżące w grupie są dosyć proste, ale w miarę długie, więc dają dużo frajdy (no i jest ich sporo, więc można kombinować). Poza tym można sobie przejechać wyciągami do Passo Dei Contrabbandieri (dół mapy) - jest to bardzo fajny, dosyć stromy stok. Spokojnie na nim samym i jeszcze stoku obok można parę godzin spędzić.
Dodatkowo podobno wymagający i dosyć techniczny jest zjazd z lodowca (nie jechałem tamtędy, gdyż jeszcze nie potrafiłem :)). Z tego co mi znajomi mówili, to jest to najlepszy tam stok -- daje dużo radochy, ale też wymaga. Sam lodowiec już podobno nie zachwyca i nie ma tam nic do roboty. Mnie się bardzo podobały stoki w Ponte Di Legno (z Passo Tonale jedzie tam gondola, ok. 10 minut) -- są to stoki na dosyć stromym zboczu, położone w lasach -- jest ich całkiem sporo i kilka dni zajmie ich zwiedzenie i opanowanie. :)
O ile mnie pamięć nie myli, to ciekawym miejscem jest stok pod Cima Bleis (prawy środek mapy), jest baaaardzooooo szeroko i można zjechać na zamarznięte jezioro ;)
Na pewno powalają widoki, ściana pod lodowcem oraz zjazd z niego robią niesamowite wrażenie.
Sądzę, że jest to na pewno ciekawsze miejsce niż sąsiedni rejon trójkąta Folgarida-Marilleva-Maddona.
Nie zawiedziecie się ;)

Użytkownik Ein edytował ten post 31 październik 2009 - 14:40

• Kita podziękował za tę wiadomość

#19 Kita

Kita

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 03.2009
0

Napisano 31 październik 2009 - 21:58

Pozostało mi podziękować za tę wypowiedź.:) Na pewno się przyda i mnie to trochę przybliżyło do tej miejscówki.

Także spytam się jeszcze o dwie kwestie:
- freeride - znajdzie się dobry teren, aby zapuścić się w konkretniejszy freeride. Nie mam na myśli szusowania między drzewkami (bo domyślam się, że taka możliwość na pewno jest w Ponte Di Legno), tylko jakieś trasy między skałami w dobrym puchu?
- freestyle - słyszałem o half-pipie i snowparku (snowparkach?), ale czy są one z reguły czynne i przygotowane?

EDIT:
Poniżej linki do obszernych galerii z Passo Tonale:
http://www.freeskier...p?t=7743&page=2
http://alpinforum.co...hp?f=48&t=26261

Użytkownik Kita edytował ten post 31 październik 2009 - 22:51

#20 zuchu

zuchu

Użytkownik

• Pip
  • 97 postów
  • Na forum od: 02.2007
12
  • Warszawa

Napisano 31 październik 2009 - 22:52

W zeszłym roku park był świetnie przygotowany.
Wiele skoczni, ramp, trasa taka specjalna itp, itd. Ja nie jestem entuzjastą tego typu jazdy wiec szczegółów Ci nie podam.

Polecam trase Contrabandieri.... Rewelacyjna! Tylko jest taka 600 metrowa ścianka, która przy muldach potrafi po prostu zmęczyc.