Skocz do zawartości

Zdjęcie

Włochy - Marmolada

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 941 postów
  • Na forum od: 10.2005
251
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2007 - 06:53

Włochy - Marmolada

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 Kefass

Kefass

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2007
0

Napisano 16 grudzień 2007 - 22:54

Witam.Wybieram się w styczniu do Malga Ciapela na tydzień z rodzinką. Żona i córka jeżdżą raczej ze strachem w oczach ale jak na polskie warunki starczało. Białka Tatrzańska -Kotelnica, Wisła - Nowa Osada , czy wielki Rachowiec w Zwardoniu to miejsca gdzie jeździło się im dobrze i z przyjemnością. Czy podczas styczniowego wyjazdu bedzie tam coś odpowiedniego dla nich???
Proszę o jakieś info. Pomocy!!!

#3 jabol

jabol

Konto usunięte

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 11.2006
225

Napisano 16 grudzień 2007 - 23:51

Malga Capela to przede wszystkim dolna stacja spektakularnej kolejki na Marmoladę, odradzam wybrać sie tam zaraz pierwszego dnia. Jakieś 300m powyżej stacji kolejki znajdziesz dosyć płaski wyciąg orczykowy, 2 odcinki wyprowadzają na wielką łatwą polanę Camp di Arei, tu mogą Twoje dziewczyny się wyszaleć i trochę przyzwyczaić do otoczenia - powrót do Malga to bardzo łatwa nartostrada. Z Camp di Arei startuje szybkie krzesło "Padon 2" na przełęcz Padon, zjazd na południową stronę trochę trudniejszy ale możesz je drugiego dnia tam zaciągnąć. Z przełęczy Padon rozciąga się fantastyczna panorama Marmolady i można sobie pooglądać czerwoną trasę ze szczytu. Zjazd z przełęczy Padon na północ w kierunku Arabby na krótkim odcinku dosyć trudna ale po kilkuset metrach coraz łatwiej. Tu w b. malowniczej kotlince - dwa krzesełka "Saas de la Vegla" i " Mesola" z przyjemnymi szerokimi i łatwymi trasami, dalszy zjazd do Arabby to wprawdzie doskonale przygotowane ale strome czarne i czerwone trasy. Jeśli pogoda dopisze to 3-4 dnia będą same chciały na Marmoladę - najlepiej zaraz z rana bo po południu jedyna zresztą czerwona trasa bywa często zmuldzona w najstromszych miejscach. Proszę o relację po powrocie Janusz.

Załączone miniatury

• R0016089.JPG
  • R0016091.JPG
  • R0016136.JPG
  • R0016141.JPG
  • R0016452.JPG

• Winetou podziękował za tę wiadomość

#4 Kefass

Kefass

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2007
0

Napisano 19 grudzień 2007 - 23:01

Dziękuję Ci bardzo. Mam nadzieję, że nie będą to "wakacje grozy" dla moich niewiast. Być może pomogłeś im już teraz . Kefass

#5 SKIBLONDI

SKIBLONDI

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 05.2007
18
  • Umiejętności: 7
  • Dolomity Włoskie

Napisano 19 grudzień 2007 - 23:57

aby było trochę cieplej niż teraz , jestem już w Dolomitach od 2 tygodni temperatury około (-10) to w Malga Ciapella i na Marmoladzie około (-15) .
W styczniu zapowiadają wielkie mrozy , więc módl się , bo twoje niewiasty Cię zniszczą marudzeniem.
[FONT="Impact"]Z pozdrowieniami SKIBLONDI :cool::cool::cool:[/FONT]

#6 HOLT

HOLT

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 01.2007
0
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz

Napisano 06 styczeń 2008 - 16:37

Witaj. Byłem tam w zeszłym roku na feriach. To mój drugi sezon w życiu, (a nauczyłem się mając 40 na karku), ale spokojnie radziłem sobie nawet na czarnej do Arabby, więc wrażenia są niesamowite. Będziecie zadowoleni, bo - jak sądzę - każdy znajdzie coś dla siebie. Ja zaraz w pierwszy dzień zaliczyłem Marmoladę. Ostrożnie, ale całkiem spokojnie. Doskonała zabawa. Polecam.
Jak mawiał Dzielny Wojak Szwejk: Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było!!!

#7 KAFAR30

KAFAR30

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2008
0

Napisano 17 luty 2008 - 16:19

witam
Jestem ciekaw jakie warunki panuja na Marmoladzie i Selarondzie w polowie marca, bo wykupilem wczasy i zastanawiam sie czy snieg bedzie dobry czy zmrozony albo mokry
pozdrawiam

#8 sznurek

sznurek

Nowy użytkownik

• 26 postów
0
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 10 marzec 2008 - 17:41

Ja po raz 3 wybieram sie w rejon Sellarondy i Marmolady. Raz bylem w polowie lutego, drugi raz w polowie marca. W zeszlym roku bylem wlasnie w marcu i teraz znowu wybieram sie w tym samym terminie. Teraz zapowiada sie zgola odmienna pogoda - wtedy bylo kolo 15-20 stopni i jazda do poludnia byla bardzo fajna dopoki snieg nie robil sie mokry ciezki i zmuldzony przez narciarzy. Tak wiec po poludniu sjesta na lezaku - buzka do slonca i opalanie czyli w sumie to co lubie najbardziej. 9-13 duzo jezdzenia, 13-15 opalanie, 15-16 ostatnie szusy i powrot do domu. Niestety w tym roku chyba nie mam co liczyc na taka pogode bo zapowiada sie bardzo w kratke.
Oczywiscie trasa na Marmoladzie perfekcyjna - ze szczytu az do zamarznietego jeziorka. Potem robi sie ciapa bo na 3000 m jest zazwyczaj chlodno (choc czasem mozna trafic na inwersje i temperatura nawet na szczycie jest grubo ponad 0) wiec snieg w bardzo dobrym stanie.

#9 sznurek

sznurek

Nowy użytkownik

• 26 postów
0
  • Kraków

Napisano 25 marzec 2008 - 08:23

Oh my god!!

Wlasnie wrocilem ze swojego urlopu i to co sie dzialo na Marmoladzie i calej Sellarondzie wola o pomste do nieba!! Sama jazda byla tylko mozliwa gdzies do okolo godziny 11. Jak przyjechalem pod Marmolade o 12 to oczywiscie od srodka trasy byly juz muldy, ale powiedzmy ze to normalne. Na trasie ze szczytu widzialem morze przelewajacych sie narciarzy, zupelnie jakby na szczycie bylo jakies mrowisko, z ktorego wylazi szarancza. Po wyjechaniu na szczyt zastalem cala trase od poczatku do konca pokryta gigantycznymi muldami. Jechalem ta trase z narzeczona, wiec tempo mielismy razem wolniejsze niz gdymym jechal sam, ale mimo to prawie godzina meczarni po tej trasie odebrala nam ochote do narciarstwa totalnie. Do Alta Badia wracalismy juz tylko wyciagami (i w gore i w dol) jak sie tylko dalo. Kazda trasa po 2-3 godzinach robila sie beznadziejna do jazdy i nie bylo z tego zadnej przyjemnosci. 4 i 5 dnia pojechalismy na Kronplatz i tam bylo bardzo fajnie, trasy byly plaskie przez wieksza czesc dnia.
Chyba ostatni wyjazd wyleczyl mnie z jezdzenia do Wloch w marcu lub pozniej...

#10 anabi

anabi

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2008
0

Napisano 30 marzec 2008 - 12:43

Witam
Wybaczcie , że nie w temacie lecz potrzebuje pilnej popmocy.
Czy ktoś z was orjentuje sie jaki jest koszt wynajęcia sprzętu w Arrabba? (Narty, buty,kijki?) .
Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam
AB

#11 shopgirrl

shopgirrl

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 12.2008
1
  • Rybnik

Napisano 26 grudzień 2008 - 14:47

Byłam już raz na Marmoladzie i w lutym wybieram się ponownie. Mam nadzieję, że znowu się nie zawiodę!

#12 oopat

oopat

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2008
0

Napisano 12 kwiecień 2009 - 18:50

Malga-Ciapela,to miasreczko albo raczej dolna stacja wyciągów narciaeskich. Jest tu tylko parę hoteli, kilka sklepów i barów,no i olejka na Marmoladę, zabietająca jednorazowo 76 narciarzy. poza tym wyciągi idące w kierunku Arraby, gdzie wkraczamy na Sella-Rondę. Malga to także 1220 km tras narciarskicg,460 wyciągów. Co jeszcze jest potrzebne dla narciarza? Świetna kuchnia w hotelu Malga Ciapela, wspaniała atmosfera i góry na wyciągnięcie ręki. Ski-pasy niestety drogie. niski sezon 193 euro, wysoki 220 od osoby dorosłej na 6 dni. Ale warto.Polecam.

#13 fije

fije

Użytkownik

• Pip
  • 86 postów
  • Na forum od: 01.2007
1
  • Umiejętności: 6
  • Kielce

Napisano 07 sierpień 2009 - 13:38

Witam!
Myśle nad wyjazdem do miejscowości Bosco Verde oddalonej o 4,5 kilometra od Malga Ciapela. Czy ktoś się orientuje jak czesto jeżdzą skibussy pomiedzy tymi miejscowościmi? (może jakiś link do rozkładu, albo coś). Poza tym, gdzie najlepiej jedzić w tym regionie? czy jak wepniemy się w gondole w Maldzie bedzie można bez wypinania nart dojechac do Sella Rondy i wrócić do Malgi, żeby zdąrzyć na busa powrotnego. Ile jest tras narciarskich w tym regionie i gdzie warto jeździć? Czy w tym regionie można później na internecie sprawdzic gdzie sie jeżdził, jak to jest np w Alcie Pusterii? Wymieramy się w styczniu 2009 r.
Pozdrawiam
Filip

Użytkownik fije edytował ten post 07 sierpień 2009 - 13:39

#14 shopgirrl

shopgirrl

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 12.2008
1
  • Rybnik

Napisano 12 sierpień 2009 - 15:05

ja już 2 razy z rzędu zatrzymałam się w Bosco Verde w Garni Il Cirmolo (polecam ten pensjonat). Ski busy kursują regularnie na Marmoladę oraz dalej pod orczyk, który prowadzi nas na Sella Rondę jak również w drugą stronę do Alleghe. Jeżdzą ok 3-4 razy na godzinę (z tego, co pamiętam; na pewno nie mniej). Pierwszy przystanek to Marmolada, a drugi, końcowy to orczyk jeden i drugi. Z nich przesiadasz się na gondollę, która zabiera Cię do Passo Padon i to już jest Sella Ronda. Z Passo Padon w dół już prosta droga do Arabby i dalej Sella Rondą. Dla całej okolicy jest świetnie przygotowana mapka, którą z pewnością znajdziesz w recepcji swojego lokum, a wygląda ona tak: http://sellaronda.co...ppainverno.html

ps: w styczniu 2010 chyba ;) ja tym razem wybieram się w marcu, gdyż poprzedniu na przełomie styczeń/luty na Marmoladzie było 5m śniegu i ogólnie panowały trudne warunki.

pozdrawiam

Użytkownik shopgirrl edytował ten post 12 sierpień 2009 - 15:08

• fije podziękował za tę wiadomość
Aliens, Mulder?

#15 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3350 postów
  • Na forum od: 01.2008
1883
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 21 luty 2014 - 00:42

Złe wieści, ale może warto uwzględnić w swoich planach: Marmolada jest odcięta od Arabby, więc także od Sella Rondy.
Jakaś lawina jakoś zrujnowała krzesło pt. Padon - nie ma więc łączności. Dalej na Rondę zrobiło się także z Civetty.

Lepsza wiadomość jest taka, że pojawił się w związku z tym nowy skipass - tylko na Marmoladę i Civettę (relatywnie blisko do Malga Ciapela np. z Alleghe), nieco tańszy:

http://www.skicivett...76&lang=english

#16 Sart

Sart

Nowy użytkownik

• Pip
  • 88 postów
65
  • Kraków

Napisano 19 listopad 2014 - 21:17

Były złe wieści, przyszły i dobre - krzesełko na przełęcz Padon i talerzyk Arei 2 zostały wyremontowane, czekają na otwarcie sezonu. Połączenie Sella Rondy z Marmoladą zostało przywrócone! Koszt remontu ok. 700 tyś. euro. Ale na tym nie koniec dobrych wieści. Postarano się o sfinansowanie nowej inwestycji - systemu wymuszającego "kontrolowane" lawiny, składającego się z 18 działek. Podobno jest to największa na świecie instalacja antylawinowa tego typu. Kosztowała 1,3 mln euro!

Cieszy fakt, że potrafią wykorzystać finanse na bezpieczeństwo, a nie tylko w tym celu by "finanse finansowały finanse". :)

• SkiForum podziękował za tę wiadomość

#17 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 136 postów
0

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:19

jak to po co komu sella ronda? ja tam jadę pierwszy raz więc doradźcie gdzie można fajnie pojeździć . Mam jeszcze jedno pytanie chcę jechać po 15 marca a na stronie są 2 rodzaje karnetów dolomiti superskipass lub na val gardena i alpe di sussi?  po 15 nie ma tego superski czy to oznacza że potem można jechać po wszystkich trasach na tym tańszym karnecie .

• Cortina d'Ampezzo
  • Plan de Corones
  • Alta Badia
  • Val Gardena/Alpe di Siusi
  • Val di Fassa/Carezza
  • Arabba-Marmolada
  • Alta Pusteria
  • Val di Fiemme/Obereggen
  • San Martino di Castrozza/Passo Rolle
  • Valle Isarco
  • Tre Valli
  • Civetta

czy te miejscowości są ze sobą narciarsko połączone ? jeśli tak to które tak a które nie?

sorry za takie pytania :)

#18 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 11.2010
26

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:38

jak to po co komu sella ronda? ja tam jadę pierwszy raz więc doradźcie gdzie można fajnie pojeździć . Mam jeszcze jedno pytanie chcę jechać po 15 marca a na stronie są 2 rodzaje karnetów dolomiti superskipass lub na val gardena i alpe di sussi?  po 15 nie ma tego superski czy to oznacza że potem można jechać po wszystkich trasach na tym tańszym karnecie .

• Cortina d'Ampezzo
  • Plan de Corones
  • Alta Badia
  • Val Gardena/Alpe di Siusi
  • Val di Fassa/Carezza
  • Arabba-Marmolada
  • Alta Pusteria
  • Val di Fiemme/Obereggen
  • San Martino di Castrozza/Passo Rolle
  • Valle Isarco
  • Tre Valli
  • Civetta

czy te miejscowości są ze sobą narciarsko połączone ? jeśli tak to które tak a które nie?

sorry za takie pytania :)

Narciarsko jest połączone Val Gardena/Alpe di Siusi, Alta Badia, Arabba/Marmolada i Val di Fassa. W ramach tych rejonów masz Sella Ronda, która możesz zrobić tylko i wyłącznie z Dolomitisuperski pass. Z tego co się orientuje to Dolomitisuperski jest dostępne i po 15 marca tak widać na stronie http://www.dolomitis...ski-pass/prices

#19 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 136 postów
0

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:48

Narciarsko jest połączone Val Gardena/Alpe di Siusi, Alta Badia, Arabba/Marmolada i Val di Fassa. W ramach tych rejonów masz Sella Ronda, która możesz zrobić tylko i wyłącznie z Dolomitisuperski pass. Z tego co się orientuje to Dolomitisuperski jest dostępne i po 15 marca tak widać na stronie http://www.dolomitis...ski-pass/prices

dzięki za info ja sprawdzałem na stronie val gardeny i tam takich terminów nie było. a jak tam może być ze śniegiem po 15 marca ? w zeszłym roku byłem w livigno i było ok ale babka u której mieszkałem mówiła , że były tam opady śniegu największe od kilku lat

#20 merman

merman

Użytkownik

• PipPip
  • 136 postów
0

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:50

dzięki za info ja sprawdzałem na stronie val gardeny i tam takich terminów nie było. a jak tam może być ze śniegiem po 15 marca ? w zeszłym roku byłem w livigno i było ok ale babka u której mieszkałem mówiła , że były tam opady śniegu największe od kilku lat

no i jeszcze jedno gdzieś tu czytałem post czy można dostać się na nartach lub narty skibus do brunico?