Skocz do zawartości

Włochy - Madonna di Campiglio


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy - Madonna di Campiglio Madonna di Campiglio leży na wysokości 1550 m n.p.m. w Val Rendena u stóp Cima Brenta 3150 m n.p.m. i jest perłą Dolomitów Brenta. Madonna to jedna z TOP stacji we włoskich Alpach. Jest tu wszystko, co potrzebne jest narciarzom o różnym stopniu zaawansowania. W pobliskim Pinzolo znajduje się nieduży ośrodek narciarski połączony w sezonie z Madonną bezpłatnym skibusem. Natomiast główną atrakcją jest pucharowa trasa zjazdowa FIS o nazwie "3-Tre". Snowpark dla amatorów snowboardu z halfpipe i trasą do slalomu równoległego. Możliwość jazdy poza trasami z przewodnikiem. Madonna w systemie Skirama Dolomiti, połączona jest z trasami i wyciągami w Marillevie i Folgaridzie (Val di Sole). Strona ośrodka:http://www.campiglio.it Położenie PLAN MIASTA:http://www.campiglio...ario/index.html Dojazd Turyści z południowej i wschodniej Polski powinni przekroczyć granicę w Cieszynie i dalej kierować się drogą nr 48 (E 462) przez Frydek-Mistek i Hranice w stronę Ołomuńca, stamtąd dwupasmową drogą ekspresową R46 , a potem autostradą D1 (E 462) dalej na południe w kierunku Brna - tu skręcamy na południe ma drogę nr 52 (E 461) do przejścia granicznego z Austrią w Mikulovie. Stąd drogą nr 7 docieramy do Wiednia - tu kierujemy się w kierunku Linzu, początkowo przez miasto, a dalej autostradą A1, przez Linz docieramy do Salzburga. Tu przekraczamy granicę niemiecką i autostradą nr 8 kierujemy się w kierunku Monachium, a pobliżu Rosenheim (Dreieck Inntal) skręcamy w lewo na autostradą nr 93, po czym wracamy na terytorium Austrii i docieramy do Innsbrucka. Tu skręcamy w lewo na autostradę A 13 w kierunku Bozen i Werony. Przejeżdżamy przez niską Przełęcz Brenner (tunel) na południową stronę Alp i wjeżdżamy do Włoch. Mijamy Bolzano i na zjeździe Mezzocorona skręcamy w prawo na drogę nr 43. Jedziemy nią do Cles, skręcamy w lewo na drogę nr 42 i dojeżdżamy do miejscowości Dimaro. Tu skręcamy w lewo i serpentynami podjeżdżamy na przełęcz, a z niej zjeżdżamy wprost do Madonna di Campiglio. Turyści z centralnej i zachodniej Polski powinni kierować się do przejścia granicznego w Kudowej lub Jakuszycach, skąd należy dotrzeć do Pragi (z Kudowej droga nr 33 (E 67) do Hradca Kralovej, a stąd drogą nr 11, a potem autostradą D11 do Pragi, z Jakuszyc drogą nr 10 (E 65) przez Mladą Boleslav do Pragi). Stąd kierujemy się na autostradę nr D5 w kierunku Pilzna, a dalej do przejścia granicznego z Niemcami w Rozvadovie. Za przejściem kończy się na razie autostrada - po 10 km jazdy drogą nr 14 docieramy do autostrady nr 93 i nią w lewo, w kierunku Monachium. Docieramy do obwodnicy Monachium (autostrada 99) - nią w lewo i potem na autostradę nr 8 w kierunku Salzburga. Przed Rosenheim dojeżdżamy do węzła Dreieck Inntal i skręcamy w prawo, na autostradę 93 w kierunku Innsbrucka. Odległości od przejść granicznych do Madonna di Campiglio: z Cieszyna - ok. 1002 km, z Kudowej - ok. 903 km, z Jakuszyc - ok. 888 km. ROZKłAD JAZDY SKIBUSU: http://www.campiglio.it/skibus/ Parkingi Parkingi zapełniają się dość szybko (9-10), lokalizację najłatwiej sprawdzić na planie miasta, zwykle położone blisko stacji narciarskich. (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości W sąsiedztwie Madonny położony mniejszy ośrodek narciarski Pinzolo ( mniej tras, ale warte zobaczenia). W drugą stronę ośrodek Folgarida (połączony z Marilevą) dostępny także na nartach. Noclegi APARTAMENTY : LOKALIZACJA Z PLANEM MIASTA http://www.campiglio.it/appartamenti/ Trasy SPIS TRAS, aKTUALNA SYTUACJA:http://www.campiglio.com/skireport/ MAPY INTERAKTYWNE:http://www.campiglio.it/funivie/ Ceny Będąc w Val di Sole warto kupić karnet SKIRAMA , który pozwala na zwiedzenie wszystkich ośrodków doliny.W zależności od miejsca zakupu mamy możliwość jazdy w dowolnej ilości w tym ośrodku i po jednym razie w innych (np. Madonna, PinzoloX1, Folgarida-Marilevax1, Tonnale- Ponte di Legnox1) . http://www.campiglio.it/skipass/ Kamera online http://www.campiglio.it/webcam/ Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi http://www.campiglio.it/scuolesci/ Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) [SIZE=3][B]Galeria zdjęć http://www.galeriana...onna/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 7 miesięcy temu...
hmm… co mnie interesuje ?? przede wszystkim warunki narciarskie; czy musze codziennie dojeżdżać do Madonny, czy stokami są ze sobą połączone wyciągami itd. chciałbym tez wiedzieć, czy oferowane posiłki są wystarczające na tyle, aby nie było konieczności ‘dojadania’ na mieście… i jeszcze coś o warunkach pogodowych w marcu. jeśli chodzi o zakwaterowanie nie oczekuje ****, ale *** byłyby wskazane (nie wybieram się do pustelni, ale na zasłużony urlop…). pozdr. r.

Użytkownik RYKI edytował ten post 13 październik 2008 - 21:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe miasteczko -moim zdaniem dobra baza wypadowa na narty- nie pojezdisz wychodząc z Hotelu trzeba dojechać ok 4-5 km skibusem lub autkiem na Marivelle i Folgaride . W gogle wystarczy wpisać Dimaro i wszystko bedziesz wiedział i hotel San Camillo też sie wyświetli Parę fotek z Dimaro 1 to basen hotelowy.

Załączone miniatury

  • 1a DSCN1594aaa.JPG
  • DSCN1529a1.JPG
  • DSCN1621a1.JPG
  • DSCN1624.JPG
  • DSCN1630a1.JPG
  • DSCN1631.JPG
  • DSCN1632.JPG
  • DSCN1639.JPG
  • DSCN15061a.JPG
  • DSCN15201a.JPG
  • Zdjęcie062.jpg
  • Zdjęcie087.jpg
  • Zdjęcie088.jpg
  • Zdjęcie094.jpg
  • Zdjęcie095.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam. wybieram się na koniec marca na tydzień do Marilleve 1400 i mam pytanie : jaki karnet najlepiej wykupić?? podstawowy na samą Marillevę i 2 dni w Madonnie czy lepiej wyższy karnet na Marillevę, Madonnę i lodowiec?? Zaznaczę, że jedzie grupa o dość zróżnicowanym zaawansowaniu w jeździe. I jak wygląda kwestia komunikacji między Marillevą a Madonną? można dojechać wyciągami czy busikami o których ktoś wyżej wspominał? Ile czasu zajmie takie przemieszczenie się?? z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Jeżeli zamierzacie jeździc grupa cłay czas a w grupie słabsi narciarze to węźdcie karnet podstawowy. Marilleva Madonna oczywiście na nartach a ile czasu no to zalezy kto jedzie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki ale moim zdaniem Madonna jest troszkę przereklamowana.. byłem Jednak Fiemme i Fassa.. I Sella.. Albo San Martino... Aczkolwiek... Trasy na Martino wspaniałe choć południowe... ale stuktura.. nieco archaiczna.. ale jest miejsce widokowe robi wrażenie.. pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Byłem na przełomie marca i kwietnia 09 na free ski, zakwaterowany byłem w Dimaro. Śniegu było na prawdę dużo, jednak szybko ubywało (pomimo obfitych opadów pierwszego dnia jeżdżenia). Przez półtora dnia jeżdżenia padał deszcz, pozostałe 3,5 dnia słoneczne. Wszystkie trasy były otwarte, jednak około 13-14 na bardziej uczęszczanych trasach (zwłaszcza na trasach prowadzących z Folgaridy do Madonny) pojawiały się potężne muldy. Na czarnej trasie prowadzącej z Monte Vigo do Madonny na ostatniej - najstromszej ściance brakowało już śniegu (wystawala miejscami trawa). Z Dimaro codziennie udawał się skibus do Tonale. W Tonale Wszystkie trasy też były czynne, jednak w Ponte di Legno śnieg był ciężki, mokry. Miejscem, które bezsprzecznie najbardziej mi się podobało był lodowiec...Jazda w grubym puchu, gdzie po wywrotce próbując wstac kijek (1,25 m z tego co pamietam) zapadał się po samą rączkę uniemożliwiając podparcie się na nim przy podnoszeniu się. Niestety potężna mgła mocno ograniczająca (nie skłamię jak powiem że do 15m) widocznośc nie pozwalała chociażby na malutkie oddalenie się od orczyka... Z kolei w słoneczne dni koło 10-11 można było pomarzyc o własnej lini. Na stoku tyle Polaków, że podjeżdżając do kogoś po widowiskowej glebie odrazu pytałem się po Polsku, czy nic się nie stało ;). Ceny wysokie, jednakże nie mam porównania z innymi Włoskimi/Austriackimi/Szwajcarskimi kurortami. Jak ktoś ma jakieś pytania to na pisac na priv, chetnie odpowiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wybieram sie w 'wysokim sezonie' 13/02-20/02/2010 w ten rejon. Czy pomysł z noclegiem w dolinie np. Dimaro lub Commezadura (bede samochodem) jest sensowny? Chodzi mi o ew. kolejki do kolejki by wyjechac na 'poziom 1400' i dalej. Może ktoś był w tych terminach i wie jak tam jest? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dużo lepszy pomysł niż np. Marilleva 1400, gdzie bez łańcuchów jest problem z wjazdem. A w Commezzadurze masz gondolkę bezpośrednio wwożącą na Monte Vigo czyli serce regionu Folgarida-Marilleva, a stamtąd to już rzut beretem na Madonnę ;) Dojazd do tych miejscowości, uwzględniając także Mezzanę, nie stanowi żadnego problemu. Dużo łatwiej tam dojechać niż np. do Karpacza gdy spadnie śnieg. Bardziej uważaj i nie pędź za bardzo na przełęczy Brennero, to tam pogoda potrafi być paskudna... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nie przesadzaj z ta polowa Dolomitow ;) 380 km to wielkosc duzego osrodka np. we Francji. Gdyby to bylo w jednym osrodku to dalo by sie przejechac calosc w 6 dni (oczywiscie w zaleznosci od umiejetnosci). Tu jest problem, ze 380 km podzielone jest na osiem osrodkow wiec w praktyce nie da sie jezdzic wszedzie w 6 dni, a poza tym 1 dzien na sama Madonna di Campiglio to tez za malo. Ja bym mimo wszystko wydal te kilka euro wiecej na Super Ski Rama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu wróciłem stamtąd.
Na Madonnę, Folgaridę i Marileva - to wszystko jest w jednym miejscu wystarczy Ski Rama za 176 euro

Jest gdzie pojeździc, bo sama Madonna nie powinna się znudzic nawet przez 3 dni a możesz nawet pojechac do Tonnale z Ponte di legno i na ten sam karnet jeżdzić.
W Madonnie jest rewelacyjnie a czarna traska " 3 Tre" daje dużo emocji. po za tym w połowie stoku jest rewelacyjna knajpka z dj i muzyką na dworze serwująca doskonałe bombardinio.
powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 2 dni temu stamtąd wróciłęm
Miałem superskiramę - bez ograniczeń w całym ośrodku z pejo, paganellą, tonale...
Wnioski?
Passo Tonale jest przereklamowane. Nieciekawe trasy, kupa ludzi zwłaszcza dzieci. czarna z preseny fajna, ale łatwa (wbrew literaturze)
Paganella - świetna - ale ZAMULDZONA i nieratrakowana.
Folgarida - za duzo ludzi, trasy rano w cieniu..
Madonna - niby świetna, ale
a.za duzo ludzi
b.za duże odległości - trzeba często uzywac kijków :-)
c.za dużo łatwych tras. 3tre i diretissima to za mało

No i na koniec - PINZOLO.
Sam miód. Świetny, nieodkryty ośrodek, genialnie przygotowany (nie ma jednej muldki), trudne czerwone trasy - jest tam naprawdę 2 dni swietnej jazdy!!!

pytaj
al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym że są dwa rodzaje skipassu skirama
- jeden: wielokrotnie możesz wjeżdżać w inne ośrodki
- drugi: wielokrotnie możesz jeździć po ośrodku w którym kupiłeś karnet, i
raz do każdego innego

(przynajmniej tak było dwa lata temu)

lub dwa dni do kazdego innego bo taka opcja też jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie wrażenie po powrocie (13-20/02)
Nigdy więcej w tym terminie do dużego , modnego ośrodka.... KATASTROFA!
Tysiące ludzi na każdej trasie (łacznie z czarnymi z Direttissimą na czele) , kolejki jak w Białce w warszawskie ferie, opłaty za parkingi(!), przygotowanie tras 'na odwal', juz o9tej muldy po kolana. LUbie szybka jazde miedzy muldami ale w takim ścisku to średnio mozliwe...

O poza tym było całkiem fajnie.. ;) 6 dni fajnej jazdy, wspaniałych widoków, i śniegu po uszy....;)

Coż...wszystko trzeba zaliczyć ....

Załączone miniatury

  • P2188142.JPG
  • P2188137.jpg
  • IMG_0631.jpg
  • IMG_0634.jpg
  • IMG_0596.jpg

Użytkownik mig12345 edytował ten post 26 luty 2010 - 11:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zatłoczenia stoków - ja byłem tam w terminie 6-13.02.2010r.
.


No, bo myslałem, że jestem przewrażliwiony. ;)
Byłem tydzień poźniej i zapewne stąd te róznice w ocenie ilości narciarzy i kolejek. Zaczęło sie juz od zjazdu z autostrady, gdzie do bramek stało sie 1,5 godziny.... Nie znam przyczyny (może jakieś włoskie ferie, karnawał i czy cós) ale skutek był taki, że obłożenie tras, łacznie ze Spinale, Folgarida Nera, i skrajnymi po stronie 3Tre przypominało Kotelnice....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Przyłączam się do pytania poprzedniczki. Jak w ogóle wygląda sytuacja ze skibusami jakbym chciała dojechać z Mezzany do Tonale np? A przy okazji mam pytanie jak wygląda sytuacja na stokach w marcu? Czy już się robi chlapa powoli na stokach czy jeszcze są w miare do jeżdzenia? Dzięki za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Mam pytanie, jadę do madonny w drugiej połowie marca 19-26.03 i nie za bardzo mogę znaleźć na forum czy to aby nie za późno. Zdaję sobie sprawę że w niższych partiach może być już kiepsko, ale czy w ogóle da się jeździć? Był może ktoś z was w zeszłym roku w tym okresie? Pozdrawiam wszystkich

Marzec to loteria, górki w sumie nie za wysokie i różnie bywa. patrząc na ostatnie lata to w tym terminie bierz coś wyżej polożonego - livigno itp. ale czasami moze się zdarzyc że w marcu w madonnie trafisz na lekki mrozik, pelne słońce i będzie bosko... ...ja w kazdym razie boje sie tak ryzykować gotówką:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie, jadę do madonny w drugiej połowie marca 19-26.03 i nie za bardzo mogę znaleźć na forum czy to aby nie za późno. Zdaję sobie sprawę że w niższych partiach może być już kiepsko, ale czy w ogóle da się jeździć? Był może ktoś z was w zeszłym roku w tym okresie?

Nikt nigdy w górach warunków ani pogody ci nie obieca na 100% ale wg mnie to jest jeszcze b. bezpieczny okres, absolutnie nie za późno - możan powiedzieć, że to najlepszy moment sezonu :) Znajdziesz sporo relacji z wyjazdów w późniejszym terminie, tj. na freeski które jest zawsze na przełomie marca/kwietnia - wtedy zaczyna się loteria - dlatego jest free-ski :) Ogólnie to w marcu i kwietniu najbardziej lubię jeździć: długi dzień, słońce wysoko a ceny nisko, mało ludzi itp. :)

Marzec to loteria, górki w sumie nie za wysokie i różnie bywa. patrząc na ostatnie lata to w tym terminie bierz coś wyżej polożonego - livigno itp. ale czasami moze się zdarzyc że w marcu w madonnie trafisz na lekki mrozik, pelne słońce i będzie bosko... ...ja w kazdym razie boje sie tak ryzykować gotówką:)

Bez przesady. Marzec to jeszcze zima, a górki też nie takie niskie (choć dość mocno na południe) - szczyty to 2100-2200 a Passo Groste to prawie 2500 m n.p.m, Madonna ok. 1500. Realne ryzyko zaczyna się w okresie free-ski... ale co to za ryzyko - śnieg na pewno gdzieś będzie, choć być może nie zawsze w dolnych partiach, może będzie miękki po południu - ale dla mnie to sama przyjemność :) Wolę to od twardego betonu, ze sztucznego śniegu na początku sezonu. Wiem że czasem z głębi Polski (to nic osobistego ;) ) ludzie tego nie widzą, i generalnie jak nie widzą śniegu za oknem to myślą że w górach też się zima skończyła - ale tak nie jest - i przypominam, że na średniowysokim Kasprowym sezon regularnie trwa do początku maja :) Wiem, wiem - inna szerokość geograficzna, ale to tak dla uświadomienia :) Inny przykład - Zarabie w Myślenicach, góra pewnie ok. 600 m n.p.m. miało do końca, czyli do 5 kwietnia stok bez przetarć ...chyba byłem ostatnim klientem w sezonie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
PaQ przetarcia ?!!! nie żartuj... bylem w ostatnim tygodniu stycznia i nie było mowy o takich rzeczach jak przetarcia, mulde jakąs małą może by i znalazł popołudniu.... a śniegu jest teraz wiecej.... Co do niebieskich tras to chyba tylko na dole Groste jest tak płasko że na kreche trzeba i kije są ważne ale reszta niebieskich tras jest naprawde nadajaca sie do spokojnego karwingu wiec nie dramatyzujmy.... no chyba że jesteś fanem Diretissimy Spinale (70%). :D Tak dla kontrastu Twoich informacji w załączeniu fotka z godziny 15:20 z trasy 18 (czerwona na wyrost) z góry Groste (naprawde czesto uczeszczana trasa), jakieś muldy?

Załączone miniatury

  • Groste DSC03141.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...