Skocz do zawartości

Włochy - Civetta


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy - Civetta Civetta - Alleghe, Pescul, Palafavera, Pecol, Zoldo, Selva di Cadore to 25 wyciągów i 90 km tras o różnorodnej skali trudności na wysokości od 979 – 2100m n.p.m.Ośrodek narciarski Civetta należy do Dolomiti Superski. Wszystkie trasy położone panoramicznie, przepiękne widoki dolomitowych szczytów wzbudzają w nas zachwyt i podziwienie. Pularnością cieszy się oświetlona trasa w Palafavera otwarta do późnych godzin nocnych, wszystkie trasy są naśnieżane. Civetta należy do jednych z najładniejszych karuzeli narciarskich w Dolomitach. Wielką narciarską atrakcją jest Szlak Wielkiej Wojny, trasy wytyczone z Alleghe do Malga Ciapela przez przełęcz Falzarego. Strona ośrodka: http://www.skicivetta.com/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Apartamenty w Alleghe Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online Selva di Cadore- Localita Fertazza Località Zoldo Alto - Localita Palafavera Alleghe - Localita Col dei Baldi Zoldo Alto - Rifugio Su n Paradis Zoldo Alto - Piste Zoldo Alto - Localita Pecol Zoldo Alto - Snow Park Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik MaciejSki edytował ten post 07 wrzesień 2008 - 23:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Od lat spędzam w tym rejonie sezony narciarskie , minęło 10 lat kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Dolomity . Civette polecam wszystkim gorąco , doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, dobra infrastruktura , i doskonale przygotowane trasy (80 km) . Nie wiem dlaczego na forum nie pokazał się niemały (100 km tras narciarskich) sąsiadujący z Civetką (14 km) Region TreValli - Falcade - Passo San Pelegrino - Alpe Lusia . Pozdrawiam SKIBLONDI :cool::cool::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Wróciłam i jestem zauroczona! Byłam pierwszy raz we Włoszech, zawsze Austria. Ale od teraz juz wiem, że bede wybierała kierunek Dolomity. Ale do rzeczy. Region Civetta, tak jak już ktos pisał, faktycznie moze sie wydawac mało wystarczający dla maniaków jezdzenia. Jest około 85km tras. Mi wystarczyło, tylko nie wiem czy dlatego, ze tym razem jezdziłam od rana do popoludnia z instruktorem i liczyło sie szlifowanie jazdy. Dla tych którym mało, można skoczyć sobie na Marmolade i stamtąd do Sella Rondy i tam śmigać, albo ja objechac. Mozna tez z Arabby startować. Albo z jeszcze innych miejscowosci. Trasy w regionie Civetty świetnie przygotowane, minusem sa oznaczenia, włosi tutaj nie przoduja. Ponieważ byłam w okresie bez feriowym, to ludzi poza weekendem było naprawde mało! Troche można ponarzekac na przestarzałą infrastrukture, bo jak dobrze pamietam, na cały region tylko dwie banki nad kanapami. Ale to taki szczegolik, ktory jak dla mnie nic nie ujmował. Super knajpy, jedzenie booooooskie! A dla tych ktorym mało po całym dniu jezdzenia, mozna skorzystać z Apres Ski i np, w Aleghe jest zamkniete lodowisko. A w pobliżu Marmolady jest przepiekny kanion, ktory mozna odwiedzic zarówno w dzień jak i w nocy. Pogoda na cały pobyt, 2 dni bez słońca. Czego by mi zabrakło gdybym jechała z dzieckiem, to jakieś szkołki dla maluchow, jak np jest na Stubai. No ale nie mozna miec wszystkiego :) Reasumujac gorąco polecam ten region. Ja napewno bede jeszcze tam pojade :) aaa dla mnie bardzo mecząca była droga przez góry, trasa jest niemal cała w serpentynach i ogląda sie różne przepascie - brrrr Od zjazdu z autostrady do miejscowosci Bosco Verde - ponad 2h jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam , w ten piątek ruszamy w ten rejon ... wie ktos może jakiej pogody się można spodziewać w tym czasie i w tym regionie ? tzn duże mrozy i opady śniegu czy słońce ... czy wszystkiego po troche?

Póki co pada śnieg, i ma padać jeszcze do końca tego tygodnia i w przyszłym również. Sam zerknij: http://3bmeteo.com/m...trentino-aa.htm Masz tu pogodę na najbliższe 14 dni pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co pada śnieg, i ma padać jeszcze do końca tego tygodnia i w przyszłym również. Sam zerknij: http://3bmeteo.com/m...trentino-aa.htm Masz tu pogodę na najbliższe 14 dni

Civetta to właściwie Veneto nie Trydent, ale blisko więc w sumie bez różnicy. Tu jeszcze prognozy wg mnie całkiem niezłe - 6-dniowe za free - dłuzsze to i tak loteria: http://www.snow-fore...ivetta/6day/bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W tym roku padło na Civette (Alleghe) i stad pytanie o dojazd. Zakładając że jade przez Wiedeń to widze dwie możliwości Klagenfurt-Lienz-Silian-Cortina i Alleghe lub Klagenfurt-Travisio-Tolmezzo-Calalzo-Cortina i Alleghe. Wygląda na to że obie trasy podobne 10 km różniczy i 10 min różnicy pokazuje google maps a jak polecacie jechać, któredy najszybciej i najpewniej? tóra trasa w przypadku opadów śniegu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Słyszałem opinie, że narciarsko, to II liga głównie za sprawą przestarzałej infrastruktury. Wyciągi przeważnie wolne, twarde i zimne. Jest to opinia z przed kilku lat. Czy nadal infrastruktura jest w takim stanie czy poczyniono tam jakieś nowe inwestycje w sprzęt wożący do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się w Civetcie w marcu 2014 roku bardzo podobało. Rzeczywiście część wyciągów starawa i nieco wolniejsza, ale nie ma co przesadzać. Wyjazd wspominam bardzo dobrze. Najlepiej zapadły mi w pamięć trasy:

- 33 Duell,

- 38 Foppe,

- 39 Cristelin,

- 36 Valgranda,

- 43 Crep.

Każda z nich jest po prostu rewelacyjna, tylko Duel i Crep obsługiwane są przez stare krzesła, ale jakoś to nie przeszkadza. Ze starszych krzeseł pamiętam: 21 w Palafavera, 32 Delle Coste i 35 Valgranda w Zoldo.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...