Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Francja - Trois Vallées

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#561 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 675 postów
  • Na forum od: 10.2007
334
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 14 marzec 2017 - 12:55

Witam,

Po raz pierwszy jadę do Orelle i nie orientuję się w tamtym terenie. Wypożyczyłam narty w Val Thorens, wiec muszę dostać się z jednej miejscowości do drugiej.

Proszę bardzo o podpowiedź, jak bez nart najszybciej przebyć tą trasę (nie dysponuję własnym samochodem).

Obawiam się że najwygodniej będzie zrezygnować z  VT i wypożyczyć w Orelle :( Do VT masz gondolkę-krzesełko (na przełęcz) i gondolę - krzesełko w dół przy czym nie jestem pewien czy te krzesełka są dostępne dla piechurów. W ogóle to w przypadku wiatru czy opadów połączenie VT-O może nie działać :(

#562 margarita_ms

margarita_ms

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 14 marzec 2017 - 13:07

Obawiam się że najwygodniej będzie zrezygnować z  VT i wypożyczyć w Orelle :( Do VT masz gondolkę-krzesełko (na przełęcz) i gondolę - krzesełko w dół przy czym nie jestem pewien czy te krzesełka są dostępne dla piechurów. W ogóle to w przypadku wiatru czy opadów połączenie VT-O może nie działać :(

Dziękuję za odpowiedz.

Czy w Orelle jest wypożyczalnia? Szukam w internecie informacji, ale nie mogę nic znaleźć.

#563 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 675 postów
  • Na forum od: 10.2007
334
  • Gliwice

Napisano 14 marzec 2017 - 13:24

Koło gondolki w Orelle Sports powinna być wypożyczalnia.

#564 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPip
  • 254 postów
  • Na forum od: 11.2014
47
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 14 marzec 2017 - 16:14

Witam,

Po raz pierwszy jadę do Orelle i nie orientuję się w tamtym terenie. Wypożyczyłam narty w Val Thorens, wiec muszę dostać się z jednej miejscowości do drugiej.

Proszę bardzo o podpowiedź, jak bez nart najszybciej przebyć tą trasę (nie dysponuję własnym samochodem).

Bez Nart z Orelle do Val Thorens???

trudne, ale możliwe:

1. kolejką z Orelle 3 Vallees express
  2. potem krzesłem Rosael i  na 3000
  3. lekkie podejście prawą stroną w kierunki (gondola) Grand FOND, tym wagonem w gół i dalej już widać stację VTHO.
  4. możesz kierować się na lewo w kierunku (gondolki CARON-powrotna) i
  5. i dalej (gondolka CARIN) tym sposobem na raty trafisz do środka Val Thorens "z buta"

powodzenia!!!

Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#565 Skipper Kiper

Skipper Kiper

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
  • Na forum od: 01.2011
20

Napisano 14 marzec 2017 - 16:43

Bez Nart z Orelle do Val Thorens???

trudne, ale możliwe:

1. kolejką z Orelle 3 Vallees express
  2. potem krzesłem Rosael i  na 3000
  3. lekkie podejście prawą stroną w kierunki (gondola) Grand FOND, tym wagonem w gół i dalej już widać stację VTHO.
  4. możesz kierować się na lewo w kierunku (gondolki CARON-powrotna) i
  5. i dalej (gondolka CARIN) tym sposobem na raty trafisz do środka Val Thorens "z buta"

powodzenia!!!

Nieopłacalne.

Z Orelle do VT na nartach jest prawie godzina jazdy, wliczając kolejkę z Orelle, z powrotem drugie tyle.

I tak radość z jazdy w 3D jest okrojona o prawie dwie godziny.

Rozważyłbym pożyczenie nart w bikershop.pl, o i le u nich jeszcze zima. Proponowali mi heady i-speed za 120/ tydzień.

#566 Skipper Kiper

Skipper Kiper

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
  • Na forum od: 01.2011
20

Napisano 14 marzec 2017 - 19:40

Nieopłacalne.

Z Orelle do VT na nartach jest prawie godzina jazdy, wliczając kolejkę z Orelle, z powrotem drugie tyle.

I tak radość z jazdy w 3D jest okrojona o prawie dwie godziny.

Rozważyłbym pożyczenie nart w bikershop.pl, o i le u nich jeszcze zima. Proponowali mi heady i-speed za 120/ tydzień.

Tu zadzwoń, albo napisz: http://www.orelle.ne...orelle-3vallees

Powinni cos wiedziec.

#567 mhs

mhs

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2009
0

Napisano 25 sierpień 2017 - 19:23

Witam serdecznie,

Wiem, że jest to może wróżenie trochę z fusów, ale jak z reguły wyglądają warunki narciarskie w Trzech Dolinach w 3 dekadzie marca?

Interesuje mnie szczególnie informacja na ile procent otwartych tras możemy liczyć (czy też powyżej jakiej wysokości), a przede wszystkim czy można liczyć, na to, że jesteśmy wstanie jeździć po całym ośrodku (czy też może już trzeba liczyć się z znaczącymi ograniczaniami?)

Jak wygląda powiedzmy jakość tego śniegu - czy to już jest bardzo miękko i wiosennie czy ze względu na znaczną wysokość warunki są jeszcze w miarę zimowe niż wiosenne? 

#568 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 391 postów
  • Na forum od: 11.2006
119
  • Głogów

Napisano 25 sierpień 2017 - 23:08

Witam serdecznie,

Wiem, że jest to może wróżenie trochę z fusów, ale jak z reguły wyglądają warunki narciarskie w Trzech Dolinach w 3 dekadzie marca?

Interesuje mnie szczególnie informacja na ile procent otwartych tras możemy liczyć (czy też powyżej jakiej wysokości), a przede wszystkim czy można liczyć, na to, że jesteśmy wstanie jeździć po całym ośrodku (czy też może już trzeba liczyć się z znaczącymi ograniczaniami?)

Jak wygląda powiedzmy jakość tego śniegu - czy to już jest bardzo miękko i wiosennie czy ze względu na znaczną wysokość warunki są jeszcze w miarę zimowe niż wiosenne? 

W obecnych czasach wszystko jest loterią. Na 90 % w tym terminie powinieneś mieć dostępne 95% tras, głównie powyżej 2000 m n.p.m. Stawiaj na lodowce.

Przy okazji wspomnij całą tą propagandę, że "Polska stoi węglem", "musimy stawiać na nasze naturalne bogactwo", Zanim ci, którzy używają tego typu haseł, będą mogli dostrzec ich samolubną krótkowzroczność lub nie będą mieli odwagi, żeby ich nadal bronić, prawdopodobnie już nie będzie czego przykrywać i zachowywać przed destrukcją. Taka kolej rzeczy... Chyba.

#569 fanatyk

fanatyk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
  • Na forum od: 01.2007
204
  • Umiejętności: 6
  • WAWA

Napisano 26 sierpień 2017 - 15:24

Witam serdecznie,

Warunki będą dobre lub bardzo dobre. Statystycznie śniegu będzie najwięcej o tej porze roku. Zapomnij o lodowcach w marcu!

#570 ppski

ppski

Użytkownik

• Pip
  • 99 postów
  • Na forum od: 02.2011
0
  • Warszawa

Napisano 21 październik 2017 - 16:54

Forumowicze,

Czy ValThorens w styczniu jest ok ? Chodzi mi czy nie jest to może taki okres, że przez położenie i klimat np w styczniu jest tam 90% opadów itp a słońce i kontrast dopiero w marcu ?

Boję się żeby przy takiej wyprawie nie skończyć tydzień w apartmanie bo w styczniu tam jest np. fatalnie z takiego czy innego powodu?

Co możecie powiedzieć z doświadczenia ?

#571 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPip
  • 254 postów
47
  • Warszawa

Napisano 22 październik 2017 - 13:31

Forumowicze,

Czy ValThorens w styczniu jest ok ? Chodzi mi czy nie jest to może taki okres, że przez położenie i klimat np w styczniu jest tam 90% opadów itp a słońce i kontrast dopiero w marcu ?

Boję się żeby przy takiej wyprawie nie skończyć tydzień w apartmanie bo w styczniu tam jest np. fatalnie z takiego czy innego powodu?

Co możecie powiedzieć z doświadczenia ?

Zdecydowanie wysokoalpejski charakter stacji i śnieg masz gwarantowany i na pewno będzie padać.

25-45 jeśli nie codzień to w ciągu kolejnych dni kumulacja gwarantowana.

FRAJDA dla lubiących puch i deskarzy.

Trudne/wymagające warunki dla początkujących.

#572 ppski

ppski

Użytkownik

• Pip
  • 99 postów
0
  • Warszawa

Napisano 22 październik 2017 - 17:38

Zdecydowanie wysokoalpejski charakter stacji i śnieg masz gwarantowany i na pewno będzie padać.

25-45 jeśli nie codzień to w ciągu kolejnych dni kumulacja gwarantowana.

FRAJDA dla lubiących puch i deskarzy.

Trudne/wymagające warunki dla początkujących.

"25-45 jeśli nie codzień to w ciągu kolejnych dni kumulacja gwarantowana."

Nie do końca rozumiem powyższe ?

Pada w nocy czy w dzień też  i nie ogarniają z ratrakowaniem ?

Bo jak pada nocą i ratrakują rano to spoko, gorzej jak pada przez większość stycznia w dzień - a wtedy brak kontrastu to masakra ...

#573 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1220 postów
  • Na forum od: 09.2009
893
  • Skawina

Napisano 22 październik 2017 - 19:20

"25-45 jeśli nie codzień to w ciągu kolejnych dni kumulacja gwarantowana."

Nie do końca rozumiem powyższe ?

Pada w nocy czy w dzień też  i nie ogarniają z ratrakowaniem ?

Bo jak pada nocą i ratrakują rano to spoko, gorzej jak pada przez większość stycznia w dzień - a wtedy brak kontrastu to masakra ...

https://valthorens.r...ot.com/station/

Jest po prawej stronie w menu archiwum zdjęć, możesz sobie zobaczyć jak to wyglądało przez ostatnie 10 lat.

Ale jak chcesz pewniejsze info na nadchodzący styczeń, to sugeruję jednak telefon do wróżki ;)

• Numenius podziękował za tę wiadomość
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#574 ppski

ppski

Użytkownik

• Pip
  • 99 postów
0
  • Warszawa

Napisano 22 październik 2017 - 19:26

Czad opcja z tym archiwum, dzięki!

Czyli ogólnie nie ma powszechnie znanego przeciwskazania, że w styczniu w ten rejon sie nie jedzie to pada i pizga i nartowanie jest tam wtedy bez sensu ?

#575 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1220 postów
  • Na forum od: 09.2009
893
  • Skawina

Napisano 22 październik 2017 - 20:46

Czad opcja z tym archiwum, dzięki!

Czyli ogólnie nie ma powszechnie znanego przeciwskazania, że w styczniu w ten rejon sie nie jedzie to pada i pizga i nartowanie jest tam wtedy bez sensu ?

Możesz mieć tydzień lampy, a możesz mieć śnieżyce i wiatr, nie ma żadnej reguły.

Chociaż tak z doświadczenia, to nawet przy największej dupówie, te 2 dni słoneczne w tygodniu i tak się trafiały w tamtych rejonach...

• ppski podziękował za tę wiadomość
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#576 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPip
  • 254 postów
47
  • Warszawa

Napisano 22 październik 2017 - 20:48

Opady są w styczniu pewne.
Jeśli sypie to ratraki są jedynie tylko część towaru przerobić i po 2-4h jest "ciężko".

Wiatr z reguły popołudniu.
  • ppski podziękował za tę wiadomość

#577 ppski

ppski

Użytkownik

• Pip
  • 99 postów
0
  • Warszawa