Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Francja - Superdevoluy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 julas

julas

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 01.2012
1
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:19

the_wizzard dzięki
Ponowię pytanie o drogę, tym razem do wszystkich, którędy jechaliście? Z racji wyjazdu z Poznania polecimy na Berlin i dalej w kierunku Monachium. Zastanawiam się jedynie czy korzystniej/szybciej jest jechać przez Szwajcarię czy trochę dookoła - omijając Szwajcarię?

#22 fanatyk

fanatyk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 01.2007
205
  • Umiejętności: 6
  • WAWA

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:27

the_wizzard dzięki
Ponowię pytanie o drogę, tym razem do wszystkich, którędy jechaliście? Z racji wyjazdu z Poznania polecimy na Berlin i dalej w kierunku Monachium. Zastanawiam się jedynie czy korzystniej/szybciej jest jechać przez Szwajcarię czy trochę dookoła - omijając Szwajcarię?

Najlepsza trasa: http://maps.google.c...&mra=pd&t=m&z=6
  • julas podziękował za tę wiadomość

#23 julas

julas

Nowy użytkownik

• 9 postów
1
  • Poznań

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:38

Też to wyguglałem, ale trochę naczytałem się o "uprzejmości" szwajcarskich stróżów prawa i korkach na autostradach dlatego pytam tych którzy jechali tą bądź drugą - przez Francję- trasą...

#24 fanatyk

fanatyk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
205
  • WAWA

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:44

Też to wyguglałem, ale trochę naczytałem się o "uprzejmości" szwajcarskich stróżów prawa i korkach na autostradach dlatego pytam tych którzy jechali tą bądź drugą - przez Francję- trasą...

Było ćwiczone, dalej i bramki na autostradzie. Czasowo dłużej 30-40 min. O nie uprzejmościach nie słyszałem.

#25 sebek79

sebek79

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 04.2010
6
  • Umiejętności: 5
  • warszawa

Napisano 31 styczeń 2012 - 17:02

Nie przesadzajmy z tymi korkami. Fanatyk podał trasę którą także jechałem, było to rok temu więc autostrada tylko do N. Tomyśla była. Teraz masz autostradę spod domu prawie do Gap więc jest jeszcze lepiej.
Byłem w Crete de Burger w takich drewnianych domkach przy wjeździe do miejscowości. Opisałem w poście sprzed roku co i jak. Jak pytasz o basen, to jest taka mała kałuża;) pod dachem. Nie sądzę by coś się zmieniło;). Miłego pobytu

#26 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 11.2006
156
  • Głogów

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:08

ronin w jakiej miejscowości jest ten Intemarche??

nie pamiętam, ale to było jakieś 20km za Grenoble jadąc w stronę Devoluy. Jest przy samej drodze, więc nie sposób nie zauważyć. Swoją drogą było tam najtańsze paliwo

#27 fanatyk

fanatyk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
205
  • WAWA

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:17

nie pamiętam, ale to było jakieś 20km za Grenoble jadąc w stronę Devoluy. Jest przy samej drodze, więc nie sposób nie zauważyć. Swoją drogą było tam najtańsze paliwo

We Francji najtańsze paliwo jest właśnie przy marketach. 30-40% paliwa sprzedawanego w tym kraju sprzedawane jest przez takie stacje. Po godzinach pracy marketu można na nich zatankować jak na naszych Neste bez obsługi.

#28 julas

julas

Nowy użytkownik

• 9 postów
1
  • Poznań

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:41

Byłem w Crete de Burger w takich drewnianych domkach przy wjeździe do miejscowości. Opisałem w poście sprzed roku co i jak. Jak pytasz o basen, to jest taka mała kałuża;) pod dachem. Nie sądzę by coś się zmieniło;). Miłego pobytu

Daleko do stoku z tej miejscówki? Jeździliście autem pod stok (są ewentualne opłaty za parking?), skibusem (o ile taki istnieje?) czy z buta :)?

#29 sebek79

sebek79

Nowy użytkownik

• 19 postów
6
  • warszawa

Napisano 03 luty 2012 - 11:49

To nie Dolina Zillertal;). Pewnie że z buta. Od domków jest ok. 300 m., więc w ubranku jest wstęp do rozgrzewki. Auto zaparkowaliśmy pod domkiem 1 dnia a odpaliliśmy ostatniego. Jak dobrze pamiętam jest coś w rodzaju skibusa, potrzebny jedynie w przypadku gdybyś zapomniał się i za późno pojechał do Dewolaja.
Co do podjazdu pod stok - nie ma opcji gdyż jest szlaban koło dużego parkingu, tyle że domki Crete.... są może 100 metrów od parkingu

#30 paypal

paypal

Użytkownik

• PipPipPip
  • 417 postów
  • Na forum od: 02.2007
84
  • Świętochłowice

Napisano 03 luty 2012 - 15:07

Sebek troche przesadzasz.
Z pierwszych domków jest jakies 400m pod stok, dreptania troche jest bo albo pod góre albo mocniej z góry. Gdy ja byłem temperatury na dole były lekko plusowe i co tu duzo mówic po takim przejsciu byłem cały spocony. Polecam wziaśc auto i podjechac maksymalnie pod ten szlaban - sa parkingi darmowe. Z tego miejsca macie juz 70-100m pod wyciag a jak sie zjezdza to i nawet pod auto na nartach smigniecie.

#31 sebek79

sebek79

Nowy użytkownik

• 19 postów
6
  • warszawa

Napisano 03 luty 2012 - 16:11

Mieszkałem w 1 domku stąd moje wyliczenia;). Fakt jest trochę pod górkę( w końcu to góry). Nie straszmy Julasa, obiektywnie daleko nie jest;)

#32 julas

julas

Nowy użytkownik

• 9 postów
1
  • Poznań

Napisano 03 luty 2012 - 20:38

Dzięki serdeczne :)! Wiem na co się nastawiać.

#33 the_wizard

the_wizard

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 01.2011
0

Napisano 04 marzec 2012 - 11:27

Dzięki serdeczne :)! Wiem na co się nastawiać.

Wróciłeś może już z nart?? Jak wrażenia, bo ja wyruszam za tydzień w piątek :)

#34 julas

julas

Nowy użytkownik

• 9 postów
1
  • Poznań

Napisano 04 marzec 2012 - 18:20

Wróciłeś może już z nart?? Jak wrażenia, bo ja wyruszam za tydzień w piątek :)

Wyjeżdżam dopiero 24 marca więc, szczerze mówiąc, liczę na Twoje wrażenia :)!

http://www.skiinfo.p...-11773-pl.jhtml

Mi pogoda z ich stronki sprawdziła się na wyjeździe we Włoszech, w styczniu więc polecam :).

#35 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
156
  • Głogów

Napisano 20 styczeń 2013 - 13:53

Wróciłem wczoraj, więc czuję się w obowiązku podać bieżące informacje z Devoluy.
Cały tydzień 12-19.01 trzymał mróz, nieustannie naśnieżali, choć na brak naturalnego śniegu narzekać nie można.
Na niektórych nartostradach pokazują się drobne kamyki i szyszki, ale nie przeszkadzają zbytnio.
Najlepiej przygotowane trasy czerwone, lekko zmrożone, ale bez lodu.
Na niektórych super jazda w puchu.
Najwyższy orczyk działał, czarne trasy rewelacyjne.
Na słynnym Le Mur dużo świeżego śniegu - wrażenia gwarantowane.

Po lasach też spokojnie da się pojeździć, szczególnie rano po świeżych opadach.
Wczoraj, kiedy wyjeżdżaliśmy znowu sypało - 15 cm na dole.

Jeśli ktoś będzie potrzebował więcej szcegółów, służę pomocą, bo po tym tygodniu jestem bardzo pozytywnie nastawiony do życia

#36 kaz741

kaz741

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2013
0

Napisano 26 marzec 2013 - 16:28

Wg mnie największymi plusami są dobrze przygotowane, szerokie trasy o różnych stopniach trudności (głównie niebieskie - odpowiednik polskich czerwonych), niskie ceny noclegów, małe odległości (praktycznie wszystko pod ręką - sklepy, knajpy, dyskoteki), oraz brak tłoku na stoku. Poza weekendem rzadko można było spotkać kogoś na stoku.

Największy minus to tylko 4 wyciągi krzesełkowe (w tym roku powstanie piąty), w dodatku nie osłonięte co przy mrozie i wietrze powoduje, że jazda nimi jest dużym dyskomfortem. No i odległość z Polski.

Ogólnie jednak zdecydowanie polecam głównie ze względu na ceny i brak tłoku na stokach

#37 Tedii

Tedii

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 12.2009
32
  • Katowice

Napisano 17 styczeń 2014 - 21:01

La Joue du Loup - bliżniacza stacja Superdevoluy. Mówią że "drewniana" ponieważ większość zabudowy wykończona jest w drewnie. Mała stacja narciarska all-in-one. Z centrum (jeśli można tak powiedzieć) startują kanapa i telemix (kanapa + parę wagoników 8-osobowych). Przy dobrych warunkach śniegowych zjeżdża się pod hotel. Skibusa nie ma , wszędzie blisko. Maksimum 300-400m do wyciągu, ale w większości hotele i domki położone są w odległości max 50-200m. Piekarnia (bagietka 1E), spożywczy i sporo knajpek. Cisza spokój.

Polecam domki Les Flocons du soleil. Do dyspozycji kryty basen i sauna. Internet w holu. Do wyciągu ok,200-300m.

#38 asiamix

asiamix

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2015
3

Napisano 06 luty 2015 - 18:44

Aktualnie jesteśmy w La Joue du Loupe w ośrodku Crete de Burger ( 31.01- 07.02) i wygląda to tak: jechaliśmy z Katowic omijając Szwajcarię i koszt autostrad to mniej więcej 35e. Apartamenty "jak we Francji" czyli minimum wystarczające każdemu. Jedyny brak to brak czystości - zwróciłam uwagę w recepcji - Pani przyszła, zobaczyła, pomazała lustro szmatą do podłogi, a na cały pozostały bród po poprzednikach pokiwała głową i stwierdziła że nie sprawdzają tak dokładnie przy zwracaniu apartamentów bo podstawą jest ilość łyżek, krzeseł itp. Jutro wyjeżdżamy..... zobaczymy jak nam zostanie sprawdzona czystość hahahahaaa

Mieszkamy prawie na przeciwko recepcji, w cenie jest basen ( mały ale czysty i zadbany), WIFI i bilard. Do wyciągu rzeczywiście jest kawałek ( z góreczki, pod góreczkę, przez parking i koło knajpek) - raz chodziliśmy piechotą a raz podjeżdzaliśmy na parking i stamtąd już rzut mokrym beretem do wyciągu :) Trasy szerokie na dole i u góry, raczej ratrakowane ( jak się Francuzowi zechce wieczorem wszystkie górki zjechać hahahaa). Mieliśmy jednak ogromnego pecha bo przez 4 dni z 6, cała dolina La joue du Loupe jak i SuperDevoluy była zakryta gęstą mgłą i opadami śniegu więc warunki do jazdy były żadne. Jeżdziliśmy więc na samej górze na 2200 m jednym krzesełkiem i trzema orczykami. Tam było fajnie :) Słońce gorące, trasy szybkie i szerokie a widoki przepiękne!! Ten kto nie zdecydował się wyść z domu bo była mgła - niech żałuje! Ogólnie oceniając - fajnie ale nie super.... Myślę że są lepsze ośrodki nieco bliżej ( 1717 km) biorąc pod uwagę cenę, warunki pobytu i warunki na stokach. 

AHA.........Wszystkie potrzebne nam przybytki typu piekarnia ( bagietka 1e - 1.50e), sklep spożywczy ( piwo 0,25l pakowane po 26 szt - 0,75 e/szt), knajpki, kawiarnie, bawialnia dla dzieci, pizzeria ( 11 - 15e) , szkółki jazdy, są w zasięgu wzroku czyli tuż tuż. 

#39 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
156
  • Głogów

Napisano 11 marzec 2015 - 22:15

Potwierdzam negatywną opinię o niektórych domach na osiedlu Crete de Burger.

Początkowo też dostaliśmy przydział do "apartamentu" na parterze w domu naprzeciw recepcji.

W wielu miejscach na ścianach pleśń, braki w wyposażeniu i ogólne wrażenie syfu. 

Zareklamowaliśmy usługę w recepcji. W odpowiedzi dostaliśmy inny apartament o podobnym braku standardu. Po kolejnej interwencji dostaliśmy czysty domek o wyższym standardzie.

Pozostawione przez nas zapleśnione apartamenty zostały ostatecznie zasiedlone.

W resorcie postawili nowe krzesło "Sommarel" - info na mapce ośrodka.

#40 Tedii

Tedii

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 12.2009
32
  • Katowice

Napisano 20 luty 2016 - 23:49

Ośrodek Les Flocons du Soleil.

Było super.

Blisko wyciągu.

Basen , sauna sucha, sauna mokra do dyspozycji.

Domki czyste i dość wygodne.

Niestety dwie czarne u góry nieczynne, ale reszta O.K.

La Mur zarąbista.

Wpakowaliśmy się w nieprzygotowaną i nie ratrakowaną czerwoną trasę Blanchon, było fajnie.