Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Francja - Superdevoluy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2007 - 08:59

Francja - Superdevoluy

Super Devoluy

Region narciarski położony na zachodnim krańcu Alp Wysokich, w sercu Masywu Dévoluy, na straży którego stoją cztery olbrzymy: Obiou, Grand Ferrand, Pic de Bure i Faraut. Z owymi szczytami doskonale współgra architektura miejscowości, gdzie pod dachem dwóch wieżowców mieści się całe zaplecze ośrodka. Stacja oferuje całkiem interesujący teren narciarski z dobrym śniegiem, a łagodny klimat i dużo słonecznych dni sprawia, że jest to dobre miejsce na zimowy urlop.

Wspaniałe warunki zjazdowe na wysokości powyżej 2.000 m są szczególnie polecane średnio zaawansowanym narciarzom, chociaż i bardziej wprawieni znajdą tu trasy na miarę swoich umiejętności.

Superdevoluy połączone jest systemem wyciągów z La Joue du Loup, siostrzaną stacją narciarską zorganizowaną według takiego samego schematu „station integrée” (tzn. całe zaplecze pod jednym dachem) tworzy region sportów zimowych dysponujący terenem narciarskim o powierzchni 300 km2.

Snowboardziści mogą skorzystać z oferty snowparku „Le Mushroom’s Park”, usytuowanym w samym centrum terenu narciarskiego, na wysokości około 2000 m n.p.m., przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego La Festoure

Strona ośrodka: http://www.ledevoluy.com

Położenie
(1470 - 2510 m n.p.m.)

Dojazd
* Autostrada:
A43, wjazd Albertville
* Dworzec kolejowy:
Aime, Landry, Moutiers
* Lotnisko:
Chambery, Lyon Satolas, Genewa

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi
1 hotel, apartamenty, w tym z basenem

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)
100 km tras
http://www.nanarty.pl/stacja.php?id=18

Ceny
(cennik karnetów itp)
cennik karnetów na stronie: http://www.nanarty.p...p?id=20#karnety

Kamera online
http://www.ledevoluy...am-station.html

Aktualne warunki

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
Devoluy to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Dla rodziców, którzy chcą zabrać na zimowy wypoczynek swoje pociechy, przygotowano takie udogodnienia, jak: śnieżne ogrody, przedszkole dla dzieci od 6 miesięcy, narciarskie przedszkole - od 3 do 6 lat, szkółka narciarska z własnym terenem do ćwiczeń.

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik anoolka edytował ten post 05 listopad 2008 - 22:52

#2 kosmos

kosmos

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 02.2008
1

Napisano 04 luty 2008 - 10:41

Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak w superdevoluy jest ze śniegiem w kwietniu -maju

Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak w superdevoluy jest ze śniegiem w kwietniu -maju

I co nikt nie był w tym terenie na nartach w Kwietniu:confused:

#3 filinator

filinator

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1303 postów
  • Na forum od: 09.2007
471
  • Umiejętności: 1
  • Tarnów

Napisano 14 luty 2008 - 18:45

Parę lat temu byłem pod koniec marca i było już krucho,ale z tego co wiem stacja od połowy kwietnia jest już nieczynna.

#4 kosmos

kosmos

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 02.2008
1

Napisano 17 luty 2008 - 11:35

Dzięki z info bo miałem okazję pojechać prawie za darmo więc chyba jakiś haczyk w tym jest pozdrawiam.

#5 nanarty.pl

nanarty.pl

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2008
1
  • Umiejętności: 9
  • Bielsko-Biała

Napisano 05 listopad 2008 - 22:59

Potwierdzam, marzec jeszcze fajnie, ale kwiecień może być zbyt ciepło. Oczywiście wszystko zależy od zimy. Stacja ta położona jest na 1470 - 2510 m n.p.m.). Nasz ostatni wyjazd do tej stacji kończy się 03.IV.

#6 vrchlabi

vrchlabi

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2009
0

Napisano 11 październik 2009 - 17:09

.....Nasz ostatni wyjazd do tej stacji kończy się 03.IV.[/QUOTE]

Możesz powiedzieć coś więcej na temat tej miejscówki. Zamierzam się tam wybrać na początku stycznia, ale prócz podstawowych info o ilości tras, wyciągów, itp nie posiadam żadnej innej wiedzy...
Czy jest to dobry dla osób już dobrze jeżdżących czy raczej dla początkujących???

#7 paypal

paypal

Użytkownik

• PipPipPip
  • 417 postów
  • Na forum od: 02.2007
84
  • Umiejętności: 6
  • Świętochłowice

Napisano 24 październik 2010 - 18:57

Podbijam pytanie - czy ktos może napisac coś więcej ?? Co warto zobaczyć, gdzie jechać, które trasy, jaki puby itd. ?

#8 Robert.

Robert.

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 09.2010
0

Napisano 05 styczeń 2011 - 15:50

Witam. Zastanawiam się jaką drogę wybrać.
Startuje z Poznania.
Niemcy i Francja czy może przez Szwajcarię?

#9 marcyk4

marcyk4

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2011
0

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:32

Przez Szwajcarię bliżej ale nie nie zawsze to oznacza szybciej. W zeszłym roku początek marca cała autostrada zapakowana jak nasze drogi w weckendy. A cenowo jeżeli będziesz wracać też przez Szwajcarię to wyjdzie taniej. A ogólnie to niezłe wrażenia z jazd a zwłaszcza te czarne.

#10 sebek79

sebek79

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 04.2010
6
  • Umiejętności: 5
  • warszawa

Napisano 27 styczeń 2011 - 22:37

Nadszedł czas żeby coś skrobnąć o tej mieścinie. Byłem w jej mieście siostrze czyli La Joue du Loup w terminie styczniowym. Co do terenu proszę nie nastawiać się na super kurort( widać to na mapce wyciągów - 4 krzesła) ale w moim odczuciu jest to miejsce dla początkujących gdzie i lepiej jeżdżący nie powinni się zanudzić. Trzeba przyznać że sporo tras stanowią dojazdówki, mimo tego z 100 km pozostaje jeszcze trochę do jazdy. Dużo orczyków lecz... widziały gały co brały.Minus który dał się nam we znaki to brak obudowy na krzesełkach (marznący deszcz plus silny wiatr to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej). Standard zakwaterowania w Crete du Berger - francuska klasyka, choć byłem w czystszych miejscach;) , ceny w "miasteczku" podobne jak w innych miejscowościach z 2 ligi że tak się wyrażę. Ceny na stoku danie obiadowe ok. 10-15 Euro piwko 5-5,5 Euro. Podsumowując jeżeli kogoś nie przeraża odległość to po obejrzeniu strony internetowej i zestawieniu plusów i minusów, a w szczególności stosunku ceny do jakości, miasteczko to jest ciekawą alternatywą, gdzie w lepszej cenie niz w Polsce lub słowacji pojeździć można w dużo lepszych warunkach( pod uwagę biorę jedynie aspekt narciarski).

#11 pawllaq

pawllaq

Użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 10.2010
2
  • Gdańsk / Ostrołęka

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:40

Rodzice byli tam w zeszłym tygodniu... z tego co opowiadali rewelacja :) Ja jadę w przyszłym więc zdam relację jak ot wygląda. Oczywiście jedzenie bierzemy z Polski bo ceny w sklepach kosmiczne wg mnie, za bagietkę 2euro to lekka przesada.

#12 ski4ever

ski4ever

Użytkownik

• PipPipPip
  • 379 postów
  • Na forum od: 11.2010
117
  • Umiejętności: 5
  • Łódź (Daleko w góry, daleko nad jeziora, daleko nad morze)

Napisano 11 styczeń 2012 - 23:34

No i gdzie ta relacja??

Co tu robić, by się nie narobić i się nie nudzić ?

#13 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 11.2006
156
  • Umiejętności: 7
  • Głogów

Napisano 12 styczeń 2012 - 08:07

no właśnie! Ja wyjeżdżam jutro w południe i też chciałem poczytać co mnie czeka.
Póki co pozostaje tylko to:
http://www.ledevoluy...uy/webcams.html
i to:
http://www.mountain-.../forecasts/2000

#14 the_wizard

the_wizard

Nowy użytkownik

• 10 postów
0

Napisano 21 styczeń 2012 - 21:29

Kolego ronin możesz trochę opisać ten ośrodek?? jak tam jest faktycznie??

Bo większość opinii które czytałem są średnio sprzed 2 lat...

*Jak wygląda sprawa wyciągów?? Czy konieczne jest jeżdżenie orczykami, których podobno jest tam sporo, czy można się obyć na samych krzesełkach??
*Jakoś utrzymania tras??
*Drogie jest tam utrzymanie się?? ceny jedzenia, alkoholi (pewnie jakieś winka najtaniej wychodzą) w markecie?? czytałem o jednym, może coś więcej zrobili??
*Ceny jedzenia w restauracjach??

*jaką trasą tam jechaliście??

Przepraszam za tak duża liczbę pytań, ale może nie tylko mi to się przyda :)

Ja jadę 10 marca, zdecydowałem się głównie ze względu niską na cene, bo to była najtańsza opcja. Ciekawe czy nie będę żałował :P

Dodam jeszcze że będę mieszkał w Chalets du SuperDévoluy. Może, akurat byłeś w tym samym pensjonacie??

Użytkownik the_wizard edytował ten post 21 styczeń 2012 - 21:31

#15 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
156
  • Głogów

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:07

Wyciągi:
Kompleks to właściwie 2 osobne miejscowości - Syperdevoluy i La Joue de Lopu - wszystko połączone wyciągami - zero podchodzenia.
Z Devoluy (1500 m n.p.m.) dwie kanapy wjeżdżają na 1900 m n.p.m (dookoła głównie niebieskie trasy). Dalej krótki zjazd do kolejnej kanapy, która wwozi na ok. 2200. Do tego cała masa orczyków obsługujących głównie czerwone i 3 czarne trasy.
Na samą górę (2500 m n.p.m.) wjeżdża tylko orczyk - tam tylko czarne trasy.
Na nartach można też dojechać do drugiej miejscowości - Żul de Lump (nasza wersja francuskiej nazwy).
Tam tylko niebieskie i zielone nartostrady - świetne do nauki dla całych rodzin.
Podsumowując, jeśli nie chcesz wjeżdżać na samą górę możesz kożystać tylko z kanap, ale żeby w pełni wykorzystać walory ośrodka warto nastawić się również na orczyki.

Trasy przez cały tydzień naszego pobytu nie były ratrakowane, ale śnieg był na tyle dobry, że i muldy powstawały niechętnie. Jedynie na czarnych występowały, ale to akurat dla mnie normalka. Swoją drogą w ośrodku jeździ dziwnie mało snowboardzistów, co też pewnie wpływa na równość tras.
Mi jednak brakowało trochę porannego sztruksiku, co zaliczam na mały minus dla stacji.
Ostatniego dnia spadło 30 cm świeżego śniego i w nocy ratraki wyjechały na trasy. Aż żal było wyjeżdżać.

Market jest faktycznie tylko jeden - drogi. Najtańszy sok owocowy ponad 2 E/ 1 litr, Sobieski 0,7l - 17 E, duża bagietka - 1,30 E.
Tańszy market Intermarche oddalony jest ok. 40 km.
My korzystaliśmy głównie z własnych zapasów. W markecie na miejscu kupowaliśmy przede wszystkim bagietki.

W restauracjach normalka - herbata 3 E, ślimaki (12 szt) - 9 E.

Jechaliśmy z Dolnego Śląska z noclegiem u znajomych w okolicach Frankfurtu n Menem. Dalej autostradami obok Genewy do Grenoble, a później wspinaczka lokalną drogą w stronę Gap. Kilkanaście kilometrów przed Gap skręt w prawo na Devoluy

Mieszkaliśmy w 5- piętrowych apartamentowcach (nie pamiętam jak się nazywały). Kupiliśmy przez stronę Snowtrex.
Pełne wyposażenie kuchenne, 2 ubikcje z prysznicem i wanną (8 osobowe).

Dla zainteresowanych napiszę, że w ośrodku można bardzo przyjemnie poszaleć po za trasą - szczególnie po świeżych opadach.

Ogólnie ośrodek oceniam na 6/10, ale to mój pierwszy wyjazd w Alpy, więc widziałem niewiele

#16 julas

julas

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 01.2012
1
  • Poznań

Napisano 24 styczeń 2012 - 10:33

Witam wszystkich serdecznie.
Robert. Którędy ostatecznie jechałeś? Również startuję niebawem z Poznania i cały czas zastanawiam się nad trasą.

#17 the_wizard

the_wizard

Nowy użytkownik

• 10 postów
0

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:45

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Też mam zamiar bazować na swoich zapasach :)

Pewnie jak jechałeś ze SnowTrexu to będziemy w tym samym apartamencie. Ten basen i fitness są tam czynne?? nie mówię, że to dla mnie główne atrakcje, ale coś trzeba robić w wolnym czasie...

No i mam nadzieję, że trochę tego śniegu będzie na w połowie marca, ale biorąc pod uwagę wysokość, powinno być na czym jezdzic

#18 julas

julas

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 01.2012
1
  • Poznań

Napisano 25 styczeń 2012 - 00:01

the_wizard czyżby Crete du Berger? :)
Swoją drogą korzystał ktoś z opcji zamówienia świeżego pieczywa codziennie rano z dostawą do pokoju? Wyczytałem gdzieś, że jest taka opcja i ciekaw jestem jak kształtują się ceny...

#19 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
156
  • Głogów

Napisano 25 styczeń 2012 - 09:13

basen jest w cenie. Ja nie byłem, ale nasze dziewczyny, które korzystały, wypowiadały się raczej bez zachwytu.
O fitnesie nic nie wiem - po 8-9 godzinach na nartach byłem tak ściorany, że jedynym ćwiczeniem, które mogłem wykonać, było podniesienie puszki z piwem w pobliże ust :D
Z wypełnieniem wolnego czasu nie było problemu - mieliśmy karty, żetony, kości i kilka innych gier, a do tego dostęp do internetu bezpośrednio z apartamentu.
O tym pieczywie też słyszałem, ale nic nie wiem o kosztach. Do marketu miałem 2 minuty, a spacer po bagietki to sama przyjemność
  • julas podziękował za tę wiadomość

#20 the_wizard

the_wizard

Nowy użytkownik

• 10 postów
0

Napisano 31 styczeń 2012 - 08:26

Julas my będziemy mieszkać w Chalets du SuperDévoluy

ronin w jakiej miejscowości jest ten Intemarche??

Użytkownik the_wizard edytował ten post 31 styczeń 2012 - 08:28