Skocz do zawartości

Francja - Paradiski (La Plagne + Les Arcs)


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zadam pytanie w temacie "PARADISKI" dla tych co byli już - Czy w marcu lepiej jechać do "Les Arcs" czy "La Plagne" ? ( biorąc pod uwagę, że zabieram 3 początkujących )

myślę że nie ma specjalnie znaczenia gdzie pojedziesz, bo rozumiem że pytasz w odniesieniu do 3 x początkujących... Początkujący (nie wiem czy masz zamiar szukać instruktora czy nie) pojeżdzą tu i tam, będziecie chcieli zobaczyć Les Arc czy La Plagne, są one super skomunikowane (połączone) ze sobą więc nie będzie problemu. Les Arcs reklamuje się z resztą "dla każdego coś dobrego" stąd należy wnioskować, że i początkujący towarzysze podróży się tam super odnajdą. Z drugiej strony i La Plagne oferuje dużą różnorodność tras więc jak sam widzisz... Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak zrobisz, mając na uwadze np, możliwość zakwaterowania etc. a nie sugerując się tym że jadą osoby początkujące z Tobą, błędu nie zrobisz. Co do samego terminu i miesiąca... Widziałem Paradiski w różnych warunkach :) Trudno wypowiadać się na temat pogody... bo to tylko pogoda... W Paradiski sezon trwa do końca kwietnia, więc o ile nie będzie jakiś "katastrof" pogodowych to w obydwu ośrodkach spokojnie się najezdzicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Przykładowe ceny na stokach La Plagne. Niższe ceny są w barach self-service. Trzeba uważać na restauracje, które tam występują również na stokach. Ceny w barach na stoku: Kawy: - espresso 2-2.5 € - double espresso 3-3.5 € - lungo/americana: 2.5-3.5 € - capuccino: 4-5 € Croissant: 1.5 € Duży kawałek ciasta: 6 € Kurczak z frytkami (bez surówki): 10 € Ceny w sklepie SPAR w górach: Bagietka : 1 € Croissant: 1 € Najtańsze wino butelka: 3,5 € Paczka 10 plasterków sera: 3 €
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu o piwie :) Najtańsze było po 9,80 z literek - no! A dla oszczędnych - nie ścigają za spożywanie własnych kabanosów, kanapek i napojów tak jak w innych (Les Sybelles) ośrodkach. Rejon rewelacja, a jak się kupi w last minute, ze skipassem to żadna Austria, pomimo odległości mu nie dorówna. I oczywiście, jak to we Francji, z hotelu w nartach na stok, a to chyba dla każdego wygodne. Polecam :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się kupi w last minute, ze skipassem to żadna Austria, pomimo odległości mu nie dorówna.

Porter.. tylko dodać amen :) Szczególnie przedostatnie i ostanie zdanie :) :)

powinniście zaznaczyć, że dotyczy "narciarzy", którzy na nartach spędzają regularnie 6 dni w roku. w innym przypadku nic nie pobije zalet bliskości i taniości Austrii.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dlatego właśnie z tą "taniością" Austrii jak w poście wyżej tl. przed Twoim .... bym uważał :)

akurat 3,5-4.00 to we Francji ewenement i to w takim ośrodku. Rozumiem jednak, że te kilka euro na piwie ma znaczenie w przypadku gdy się ich pije dobrych kilka czy kilkanaście dziennie. W przypadku symbolicznego piwka czy dwóch dżentelmeni w ogóle nie powinni mówić o takich "drobnych", a jak zauważyłem, to najwięcej przeżywają te parę euro Ci co ich mają najwięcej ..:)

Użytkownik Szabir edytował ten post 05 luty 2013 - 21:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wybieram się w przyszłym roku do tego ośrodka. Zwracam się z zapytaniem do osób, które były w Paradiski. Jaką miejscowość wybrać jako miejsce noclegowe: Les Arcs czy La Plagne. Ważne dla mnie są następujące kryteria: droga dojazdowa od drogi głównej do ośrodka (jej trudność w przypadku niepogody); logistyka poruszania się po ośrodku na nartach (w założeniu, w ciągu 7 dni mam zamiar zwiedzić na nartach z grubsza oba ośrodki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w przyszłym roku do tego ośrodka. Zwracam się z zapytaniem do osób, które były w Paradiski. Jaką miejscowość wybrać jako miejsce noclegowe: Les Arcs czy La Plagne. Ważne dla mnie są następujące kryteria: droga dojazdowa od drogi głównej do ośrodka (jej trudność w przypadku niepogody); logistyka poruszania się po ośrodku na nartach (w założeniu, w ciągu 7 dni mam zamiar zwiedzić na nartach z grubsza oba ośrodki).


To nie takie proste... :)
Tych miejscowości, to nie są dwie, tylko jest ich kilkanaście. Porozrzucane po całym obszarze. A więc mapka w dłoń!
Droga główna w dolinie jest nisko położona, do każdej z miejscowości dojazd jest po serpentynach, więc trudności nie unikniesz.
W skrajnym przypadku podjazd z 600m na 2100m (Aime La Plagne), coś ok 25 zakrętów 180st i stromo...
Niezależnie od wybranego miejsca, musisz zabrać łańcuchy, bo mogą Cię nie wypuścić z głównej drogi w przypadku grubszej śnieżycy.

Pod kątem logistyki nartowania na całym obszarze, to jeśli po stronie La Plagne, to odrzuć wszystko na "prawo" od Plagne Bellecote i analogiczne na lewo od Les Arc 1800.
Moim skromnym zdaniem tereny po stronie Les Arcs są ciekawsze (i genialny zjazd z Aiguille Rouge do Villaroger - ponad 2km przewyższenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałabym wznowić temat La Plagne

Rozważamy wyjazd tam w połowie stycznie, ale mam kilka pytań przed podjęciem decyzji

1. Czy samochodem dojedziemy do La Plagne Soleil

2. Czy na karnecie La Plagne jeździemy również w Les Arc, czy trzeba wykupić Paradiski. Zależy mi na tym aby miec karnet na cały dostępny teren bez odpinania nart, zawsze się boję że gdzieś ugrzęzne, natomiast nie zależy mi na przemieszczaniu sie samochodem lub skibusami

proszę o opinie i porady :)

 

do każdego hotelu dojedziecie samochodem by się rozładować

parking w  nim  lub  miejski

na  Les Arcs  musicie  poszerzyć skipass lub  mieć  wykupiony  pełny zaraz co się bardziej opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wobec tego karnet od razu powiekszony

A co polecasz jako znawca tematu: mamy do wyboru nocleg w Les Arcs lub La Plagne Soleil lub wybór jeszcze 3 doliny Les Menuires ( karnet na całe 3 doliny). Nie wiem co lepiej - mąż i syn jeżdżą dobrze, ja słabiej i chcielibyśmy tak dla każdego coś...

 

obydwa ośrodki są bardzo dobre,  kwestia  gustu,  3 doliny są ogromne i  przemieszczanie się po nich zajmuje sporo czasu.  Paradiski skompresowany i dużo bardziej urozmaicony. Ponadto strona La  Plagne jest  prześliczna i  fantastyczna do wyśmigania się za wsze czasy.

Jeśli nie byłaś we Francji na 1 raz  polecam Paradiski.  będzie  Pani bardzo bardzo zadowolona i oczarowana tym  klimatem.

 

w grę zatem wchodzi  La plagne Soleil  albo Les Menuires.

 

Ja ob obstawiam  to  pierwsze, wybór należy  do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byliśmy juz we Francji, ale w małym ośrodku Val Cenis. Niemniej bardzo mi sie podobało, apartamenty na stoku, mało ludzi. Troche obawiamy się że w połowie stycznia może byc skromnie ze sniegiem. Dlatego teraz doszedł nam do przemyslenia jeszcze ośrodek Canazei we Włoszech ( bylismy rok temu, trasy super, ale skibus do gondoli), tam mamy w umowie gwarancje śniegu, no i bliżej dojazd. Ale kusi Paradiski, zawsze to cos nowego :)

 

Nie lękaj się...

 

byliśmy tam w styczniu w tym roku - 3,5  m  śniegu

 

 

P.S.1

Canazei (choć ładne) w żaden sposób nie można nawet próbować porównać do Paradiski

 

P.S.2

Żeby w styczniu skorzystać z ub. gwarancji śniegu, to musiała by być chyba jakaś klęska żywiołowa. Dopóki będzie chodził choć jeden orczyk ( a będzie) to raczej zapomnij o tej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Organizator poleca nam nocleg w la Plagne Solei, ale na forach wyczytałam, że najlepiej skomunikowane jest Le Couches, tylko, że to drugie lezy na 1450, a la Plagne na 2050. Nie za nisko jak na styczeń? ( ale też dużo taniej )

 

Spałem też w Les Coches,( na balkonie zapinałem narty  :)  )  bardzo sympatyczne i kameralne miejsce osłonięte lasami głównie z północną ekspozycją stoków. Nawet gdyby było na tej wysokości marnie ze śniegiem w mieścinie, to trasy do dolnej gondoli i wyciągów są zawsze naśnieżone i przygotowane, więc zero obaw, zjedziesz pod sam hotel. Z każdego hotelu chyba w Les Coches masz góra 100 m do wyciągu. Jedyną wadą Les Coches  jest brak życia apre-ski bo to totalna dziura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sklep chociaz jakis jest ?

 

Tak, jest mały ryneczek a w nim minimarket spar z dwa sklepy sportowe , kawiarnia, bar, restauracja, wypożyczalnia narty,  szkółka narciarska punkt medyczny, sklep z pamiątkami i takie tam. W  hotelu Le Jocker /Le Baccara ( obok 250 m ) jest bar, w którym na siłę można też potańczyć.  Nocny mały spacer też da się zrobić :)

 

 

tak wygląda ryneczek w Les Coches

 

i283445314534394893._szw1280h1280_.jpg

 

66ef18aa-1e00-42db-9ca5-444cc3473fc7.c10

 

a to całe miasteczko

 

2452.jpg

 

a tu plan miasta

 

les-coches.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla nas wystarczy, z reguły i tak wieczorami gramy w planszówki przy dobrym winku ;)  No to mysle, że decyzja podjęta, naprawdę mi pomogłeś

poczytaj też tu:

http://www.skiforum....=moje paradiski

 

Les Coches leży przy łączniku między Arcs i Plagne więc trasy z pewnością będą naśnieżone nawet, gdyby było mało śniegu (co w styczniu raczej nie jest praktycznie możliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówi Ci coś  Rezydencja Backammon w Le Coches  ewentualnie  Rezydencja Cervin w La Plagne Solei

Nie.

Mieszkałem w Wengen , Baccarze i Jokerze.

 

Ale podejrzewam, że wszystkie (może poza Wengen) mają podobny standard - czyli zwykle ciasno i blisko stoków. Zależy co jest priorytetem.

 

Kiedy jedziecie - może będę tam w drugiej połowie stycznia - coś o stacji wiem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ferie od 12 stycznia i tu musimy sie wkleic z uwagi na syna. Zalezy nam na dogodnym dojazdem samochodem, parkingu, położeniu na stoku aby nie ruszać samochodu przez tydzień i zróżnicowanych trasach, bo ja jeste troche osioł na nartach :)  A może polecisz jakiś wyjazd zorganizowany z dojazdem?

 

proszę bardzo, jak ulał :)

 

http://www.skiforum....-2019/?p=592233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ferie od 12 stycznia i tu musimy sie wkleic z uwagi na syna. Zalezy nam na dogodnym dojazdem samochodem, parkingu, położeniu na stoku aby nie ruszać samochodu przez tydzień i zróżnicowanych trasach, bo ja jeste troche osioł na nartach :)  A może polecisz jakiś wyjazd zorganizowany z dojazdem?

 Ja też jadę w drugi tydzień ferii małopolskich....

 

Co do wyjazdu - zależy skąd.

Napisz na PRV bo nie chcę nikomu robić reklamy na forum - jest kilka sprawdzonych biur z którymi warto pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

podej

 

Cześć, mam pytanie odnośnie noclegów w La Plagne . Czy ktoś poleci mi namiary na jakiś apartament dla 4/6 osób, gdzie zamawiać-prywatnie z dojazdem własnym. Pozdrawiam

podejrzewam, że najlepiej będzie jednak wynajem poprzez biuro.

Ceny skipasów kupowanych w kasie indywidualnie powalają cenowo. W biurach macie możliwość zakupu wyjazdu w opcji dojazd własny. Cena powinna być lepsza, niż suma wynajmu lokalu plus karnet.

(przed chwila sprawdziłem cenę skipasów - Paradiki to 305 Euro, samo La Plagne 269 Euro - ceny dla dorosłych, dzieci odpowiednio 244 oraz 215.

ceny noclegów w marcu w jednym z biur - 23.03-30.03 cena za nocleg w ap. 6 osobowym to 1489 a w 4 osobowym 1569).

Przelicz sobie ile maksymalnie możesz zapłacić za lokal//osobę sam skipass na La Plagne to kwota (dla dorosłego) 1129 zł. Czyi musisz mieć łóżko za maksymalnie 360zł /osobę (w 6) lub 440 zł (w 4) - by wyjść na zero. A przez biuro masz wszystko do końca załatwione - tyko jechać i cieszyć sie nartami

Nie wiem, czy da się coś takiego wyszukać....

Biura mają bardzo duże rabaty na skipass, więc sprawdź sobie takie oferty

 

Uwaga - nie jestem przedstawicielem żadnego biura - za to dość często bywam we Francji na nartach.

Pozdrawiam, z Francji, w Paradiski byłem miesiąc temu - bajkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...