Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
- - - - -

Francja - Evasion Mont-Blanc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 806 postów
  • Na forum od: 10.2005
184
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2007 - 08:53

Francja - Evasion Mont-Blanc

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 skiborys

skiborys

Użytkownik

• PipPipPip
  • 305 postów
  • Na forum od: 02.2008
35
  • Umiejętności: 7
  • Lubuskie

Napisano 25 marzec 2014 - 10:44

Byłem tam w marcu 2014 r.Bardzo fajna stacja poprzez połączenia kilku ośrodków.Główną miejscowością tego rejonu jest Megeve gdzie jezdzić można w trzech miejscach.W skład stacji wchodzą też St.Gervais,St.Nicolas czy ośrodek położony na uboczu karuzeli Evasion-Les Contamines.Stacja zupełnie odmienna od francuskich molochów typu La Plagne czy np.Tignes.Miasteczka z ładną typowo francuską  architekturą a nie stacje z kreślarskiego stołu.Co prawda narciarska infrastruktura to stare wyciągi i kolejki z wyjątkiem Les Contamines gdzie można spotkać dwie nowe kanapy.Nam to w żaden sposób nie przeszkadzało bowiem trafiliśmy na idealną słoneczną pogodę aczkolwiek w środku zimy przy gorszej pogodzie może to być jednak uciążliwe.Mimo stosunkowo niewielkiej wysokości jak na Francję-max.wysokość na którą można dotrzeć to niespełna 2500 n.p.m. to śniegu było sporo jedynie w Megeve po stronie Mont d'Arbois przecierki i kilka tras zamkniętych.Rano trasy przygotowane były na beton,popołudniu co zrozumiałe śnieg był mokry i ciężki.Ludzi niewiele zdarzyło się ze byłem sam na stoku i na wyciągu.Rodaków też tam jak na lekarstwo przez tydzień spotkałem tam dwókę Polaków.Znacznie więcej naszych spotkałem w pobliskim Chamonix.Przez wielu jest to stacja niedoceniana uważana za ośrodek drugiej kategorii mnie się bardzo tam podobało jest gdzie pojezdzić i chętnie odwiedzę w przyszłości inne francuskie stacje tego typu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych