Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Francja - Alpe d'Huez

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2007 - 08:51

Francja - Alpe d'Huez

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://www.alpedhuez.com

Położenie
http://mapy.google.p...1,0.089436&z=14

Dojazd
Trasa google maps

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(84wyciągi, 237km, różny, darmowe wyciągi dla początkujących)
http://www.alpedhuez.../pist-maps.html

Ceny
(~33EU dzień (2008) )

Kamera online
http://www.alpedhuez...ex.html?lang=fr

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
http://www.sataski.c...la-journee.html

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie

la spaguet pizza lub kebab
można za niewielkie pieniądze sie napakować
a przy okazji jest darmowy hot spot
(lokal znajduje sie kolo wieży z nadajnikami

(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
http://archos.kewego...yROoafY4Tu.html

Street View - pospaceruj po miescie
Link - do położenia przy darmowym stoku.

Użytkownik fonu edytował ten post 17 luty 2009 - 11:59

#2 kamikazeeeee

kamikazeeeee

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 11.2006
2
  • Umiejętności: 8
  • Rzeszów

Napisano 27 styczeń 2008 - 22:24

Bardzo fajny ośrodek. Powiedział by nawet, że ciekawszy od les2 alpes. Różnorodne wyciągi i trasy, bodajze nadłuższa trasa w europie - 18km i chyba jedna z najtrudniejszych -> Tunel.
Ogólnie wg mnie w skali 1-10 to 9. Gorąco polecam.
byle jak byle na krawędzi

#3 markopolo

markopolo

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 02.2008
0

Napisano 24 październik 2008 - 22:44

mam nadzieje ze wkrotce sie przkonam , na web stronce wyglada obiecujaco, zastanawiam sie tylko czy w koncowce grudnia (bo wtedy sie wybieram ) bedzie dosc sniegu/ I gdzie spac?

#4 dziabulek

dziabulek

Użytkownik

• Pip
  • 93 postów
  • Na forum od: 10.2006
19
  • Poznań

Napisano 26 październik 2008 - 10:24

Niestety markopolo trochę Cię zawiodę, 2 lata temu byłem tam na tydzień przed świętami jakoś 15-22 grudnia. I byłem zawiedziony, bardzo mało czynnych tras pomimo mrozu i warunków do naśnieżania , czynne trasy przeciętne i średnio przygotowane , część to niby otwarte trasy a tak naprawdę są to łączniki pomiędzy trasami. Francuzi ewidentnie mogli otworzyć więcej tras nawet je naśnieżali wydać przygotowywali się do okresu świąteczno-sylwestrowego, olewając przedświąteczny okres free ski. Sama miejscowość to blokowisko wysoko w górach, i tyle. Znacznie lepiej jest w Les2 Alpes w którym karnet z Alpe d huez pozwala jeździć 2 dni. Gdy pojechaliśmy tam pierwszego dni czuliśmy się jak byśmy przenieśli się z naszego polskiego ośrodka w alpy, różnica była naprawdę ogromna, w ilości przygotowanych i otwartych tras, w ich przygotowaniu i spora różnica w jakości wyciągów narciarskich. Także jeśli będziecie mieli tylko taką możliwość jedźcie do Les2 Alpes to jest niedaleko!

#5 markopolo

markopolo

Nowy użytkownik

• 5 postów
0

Napisano 19 luty 2009 - 08:12

dziabulek, dzieki za info. Koniec koncow musialem przelozyc wypad

#6 zaq

zaq

Nowy użytkownik

• 7 postów
0
  • Umiejętności: 7

Napisano 12 lipiec 2009 - 23:02

Szukam czegos na sylwestra i mam pytanie czy jest jakis ski bus miedzy vaujany a alpe d'huez ?? z gory dzieki za odpowiedz:)

#7 fanatyk

fanatyk

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 01.2007
205
  • Umiejętności: 6
  • WAWA

Napisano 14 lipiec 2009 - 07:38

Szukam czegos na sylwestra i mam pytanie czy jest jakis ski bus miedzy vaujany a alpe d'huez ?? z gory dzieki za odpowiedz:)

A po co Ci skibus?? Do Alp d'huez dojedziesz na nartach. Z Vaujany do terenów narciarskich dostaniesz sie dwoma gondolami "Vaujany-Alpette" oraz "Vaujany-Vilette" W Vaujany masz wszystko czego dusza zapragnie i jeśli wybierzesz zakwaterowanie blisko stacji kolejek to zapomnij o autobusie, jeśli nie bedziesz dojeżdżał ok 2-3 min.
Zobacz mapkę tras:http://www.alpedhuez.../pist-maps.html
Sama miejscowość jest dużo ciekawsza niż Alp d'huez. Ale jeśli koniecznie będziesz chciał się wybrać do Alp d'huez bez nart trzeba zjechać autobusem w dolinę przesiąść się do innego i wyjechać do Alp d'huez.

#8 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1107 postów
  • Na forum od: 05.2010
349
  • Kraków

Napisano 22 maj 2012 - 12:06

Niestety markopolo trochę Cię zawiodę, 2 lata temu byłem tam na tydzień przed świętami jakoś 15-22 grudnia. I byłem zawiedziony, bardzo mało czynnych tras pomimo mrozu i warunków do naśnieżania , czynne trasy przeciętne i średnio przygotowane , część to niby otwarte trasy a tak naprawdę są to łączniki pomiędzy trasami. Francuzi ewidentnie mogli otworzyć więcej tras nawet je naśnieżali wydać przygotowywali się do okresu świąteczno-sylwestrowego, olewając przedświąteczny okres free ski. Sama miejscowość to blokowisko wysoko w górach, i tyle. Znacznie lepiej jest w Les2 Alpes w którym karnet z Alpe d huez pozwala jeździć 2 dni. Gdy pojechaliśmy tam pierwszego dni czuliśmy się jak byśmy przenieśli się z naszego polskiego ośrodka w alpy, różnica była naprawdę ogromna, w ilości przygotowanych i otwartych tras, w ich przygotowaniu i spora różnica w jakości wyciągów narciarskich. Także jeśli będziecie mieli tylko taką możliwość jedźcie do Les2 Alpes to jest niedaleko!

Grudzień to niestety newralgiczny okres dla narciarstwa w alpach. od 3 lat właśnie w Les Deux Alpes rozpoczynałem sezon i niestety ani pogoda ani warunki nie dopisują, by w pełni korzystać z resoru narciarskiego. Ale w tym roku na marcowy wyjazd pojechałem do Alpe d'Huez i muszę przyznać, że stacja robi wrażenie. Co prawda jest trochę mniejsza od L2A, ale myślę że na równi może konkurować z z innymi. Minus jest taki, że Alpe d'Huez jest trochę nisko bo Pic Blanc ma 3330 m (?) i od dwóch lat lodowiec już nie działa w lecie. Natomiast to co mogę polecić to L2A na przełomie czerwca i lipca - istna bajka ! ! !

moje posty mogą zawierać lokowanie produktu :)

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#9 Pauker

Pauker

Nowy użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 03.2009
4
  • Umiejętności: 5
  • Płock

Napisano 05 luty 2013 - 20:53

DSC_0107.jpg

Kilka - mam nadzieję - przydatnych informacji o tym ośrodku z 6 dniowego pobytu w ostatnim tygodniu stycznia.
Położony na wysokości 1860 m. Lokalizacja większości punktów noclegowych to max 200 -300 m. do stoków, W komunikacji pomaga kilka linii darmowych skibusów określonych na mapkach kolorami. Cały ośrodek ma ok.250 km.: 135 tras 42 zielone, 37 niebieskie, 39 czerwonych,17 czarnych. Większość mimo zmiennej pogody była dość dobrze przygotowana, poza trasami czarnymi / za kilkoma wyjątkami/ - których tam się w ogóle nie przygotowuje i zjazd nimi to niewątpliwe wyzwanie nawet dla dobrych narciarzy.
Ludzi jak wszędzie sporo, dlatego warto odpuścić sobie poranne kolejki do kanapy MARMOTTES, która wciąga na 2300m i skierować się do krzesła ALPAURIS i wciągnąć się na SIGNAL DE L HOMME i zjechać do AURIS i LA GARDE, trasy ciekawsze i dużo mniej ludzi. Podobnie polecam zjazd na drugą stronę do L ALPETTE i niżej do MONFRAIS, kilka ciekawych tras, bardzo ładnych widokowo. Kultowych zjazdów ze szczytu lodowca nie będę opisywał,ale za pierwszym razem na pewno robią wrażenie.
Dla wielbicieli narciarstwa ,,barowego" informacja niekorzystna - ceny na stoku naprawdę wysokie piwo 7 euro... to już nie żarty -:) Ale za to przy samej dolnej stacji LES BERGERS znajduje się supermarket ( wejść można w butach narciarskich -:).
W cenie karnetu 2 dni / środa i czwartek/ w LES 2 ALPES przejazd autobusem spod ośrodka sportu ok 1 godz. Bilet rezerwuje się przynajmniej dzień wcześniej w kasie mieszczącej się w centrum sportowym cena 12 euro w obie strony. Jest też alternatywa - helikopterem - czas przelotu 4 min. cena ..70 euro....
Moim zdaniem oba ośrodki są porównywalne, w L2A bardzo przyjemne trasy na samym szczycie i świetny snowpark dla chętnych. Oprócz tego w cenie karnetu jest jedno wejście do w/w ośrodka sportu, na lodowisko / łyżwy do wypożyczenia osobno/ i na otwarty basen termalny ale uwaga : to nie termy w Langenfeld - temp. wody ok 28 st. C więc trzeba się szybko ruszać - albo szybko wychodzić -:). Aha - wejście tylko w kąpielówkach - ,,bermudy" wykluczone - :)
Wieczorami też jest gdzie pójść, ale w lokalach raczej pustki, mimo że w ośrodku dominującą grupę stanowili Anglicy...
Generalnie jak na pierwszy kontakt to wrażenie pozytywne, na pewno warto spróbować -:)

Załączone miniatury

• DSC_0092.jpg
  • DSC_0129.jpg
  • DSC_0103.jpg

• "Tomasz" podziękował za tę wiadomość

#10 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
956
  • Skawina

Napisano 21 luty 2013 - 00:16

Byłem tydzień później od przedmówcy, zbyt wiele nie dodam do opisu...
Może to, że miejscówka jest dość uzależniona od warunków pogodowych. Główna część AdH jest "południowa", co w późniejszym sezonie może mieć duże znaczenie.
Nam za to doskwierał inny problem, a mianowicie wiatr. Przez cały tydzień bez wyjątków pizgało i co chwila część wyciągów była wyłączana. Niektóre wyciągi w ogóle przez cały tydzień nie ruszyły. Przy wysokosezonowym obłożeniu robiło się nieprzyjemnie tłoczno. Do tego bardzo dużo sypało - cały czas było bardzo "wystrzałowo", hitem była poranna zabawa chłopców dynamitem, 200m nad Plat des Marmottes :> Dostęp do tych kultowych tras z Pic Blanc'a był mocno utrudniony, taki np. Tunnel był otwarty zaledwie przez 2 godz w jeden dzień.
Wcześniej wichura unieruchamiała kolejkę na szczyt, później nasypało tyle białego, że już nie było szans zabezpieczyć terenu...
Niemniej były też piękne chwile - jazda w słońcu, w puchu po pas, zjazd pustą kilkunasto-kilometrową Sarenne zaraz po popołudniowym otwarciu :D
No i jest tam kilka zacnych tras... oprócz Pic Blanc'owych klasyków - czarnych Sarenne i Tunnel (nawiasem mówiąc pierwsza to technicznie max czerwona trasa, ta druga to baaardzo trudna czarna), położona na uboczu leśna La Fare, ciąg Bartavelles - Les Rousses no i off-pistowe zjazdy La Foret do Villard Reculas i La Balme w centrum AdH.
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#11 lifesgood

lifesgood

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2017
0

Napisano 18 styczeń 2017 - 23:52

Witam. W marcu wybieram się na zorganizowaną wycieczkę do Francji, a konkretnie do Alpe d'huez. Zastanawia mnie jak wygląda tam sprawa wypożyczenia nart. Chodzi mi konkretnie tylko o narty (no i może kijki), bez butów, kasków itp. Słyszałem, że cena może podejść nawet do 400+zł za 6dni... 

Czy oferują tam dobry, zadbany sprzęt? Ktoś był, widział, przetestował? biggrin.png

Zapraszam do wypowiedzi!

#12 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPipPip
  • 350 postów
  • Na forum od: 11.2014
64
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:27

Witam. W marcu wybieram się na zorganizowaną wycieczkę do Francji, a konkretnie do Alpe d'huez. Zastanawia mnie jak wygląda tam sprawa wypożyczenia nart. Chodzi mi konkretnie tylko o narty (no i może kijki), bez butów, kasków itp. Słyszałem, że cena może podejść nawet do 400+zł za 6dni... 

Czy oferują tam dobry, zadbany sprzęt? Ktoś był, widział, przetestował? biggrin.png

Zapraszam do wypowiedzi!

W wypożyczalniach SKI-set masz roczne, może dwu góra trzy letnie narty.

Za komplet na 6 dni  samych w zależności od przeznaczenia (amator, zaawansowany, race) możesz zdecydowanie za 75euro trafić w środkowej pozycji tegoroczne.

Bez stresu, raczej komplet z butami i kaskiem ok 150.

Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów: