Skocz do zawartości

Czechy - Malá Úpa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Malá Úpa Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Zgadza się, dojazd skibusem pod stok to pewna niedogodność - zwłaszcza powrót po 16 jest kłopotliwy, kiedy to na przystanku stoi spory tłumek. Ale Mala Upa ma jeszcze jedną podstawową wadę - górna stacja głównego wyciągu jest jakieś 100 metrów... w poziomie od stoku. Po prostu - by zjechać, trzeba kawałek podbiec! Niby nie jest to daleko, ale na ciężkim śniegu, gdy narty nie chcą jechać, jest to drażniące, tym bardziej, że ceny w tym ośrodku nie należą do najniższych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W Malej Upie przy samej granicy z Polską powstał nowy wyciąg - od drogi głównej niemal na szczyt góry Czoło (do granicy) a przy nim czerwono-nieniebieska trasa. Rozwój terenów narciarskich w Malej Upie zapowiadany był wcześniej i jest elementem planowanego polsko-czeskiego ośrodka narciarskiego. Jak widać Czesi dotrzymali obietnic realizując pierwszy krok. Oczekujemy na ruch polskiej strony. http://www.holidayin...&frm=info<br /> Pozdrowienia, Ryszard Kowalczuk ----1----2----3---- Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 27 styczeń 2010 - 21:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś tam już jeździł? podzielicie się wrażeniami? podobno koło tego wyciągu (tuż przy granicy na Okraju) jest też ośla łączka dla dzieci? jakie nachylenie jest tego dużego stoku, jak z cenami i czy są jakieś bary w okolicy? pozdrawiam

Trasa dość łagodna. Górna część oznaczona jako czerwona (średnio trudna) ale szeroka i dość łatwa. Dolna część jeszcze łatwiejsza oznaczona jako niebieska (czyli łatwa). Trasa dobrze przygotowana i do końca dnia otrzymywała się w bardzo dobrym stanie (dzień byl dość mroźny). W/g mapki do której podałem link (http://www.holidayin...=&raw=&frm=info) jest tam wszystko i restauracje i miejsca dla dzieci. Cennik jest tu: http://www.holidayin...g=&raw=&frm=cen. Osobiście wszystkiego nie sprawdzałem. Byłem tylko 4 godziny na stoku a na końcu zjechałem 9 km. trasą na nartach już po polskiej stronie aż do samych Kowar: http://www.gpsies.co...dzldoztoxpxdqki Skorzystaj z tej mapki, w niej jest link do mapki interaktywnej. Tam jest więcej informacji. Lub zacznij stąd: http://www.holidayin...5&frm=info&raw= Informacje na tych stronach są dość wiarygodne. Pozdrowienia, Ryszard Kowalczuk ----1----2----3---- Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 03 luty 2010 - 00:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Odwiedziłem Malą Upę i się nie zawiodłem. Suuuper pogoda, świetne widoki, w tym mi.n na Śnieżkę. Przeleżenie na leżaczku kilku godzin na górze sprawiłoby już sporo przyjemności, a tu jeszcze doszły zjazdy :) Jeździliśmy na stoku Pomezky 1, było tak fajnie, że zrezygnowaliśmy z przemieszczania się skibusem niżej - na inne stoki, co z reguły mi się nie zdarza, bo przejeżdżam zwykle wszystkie trasy danego ośrodka i wybieram jeden ulubiony który ujeżdżam do końca. Widokowo ośrodek prześliczny (przy ładnej pogodzie), a na to się akurat nastawiałem, przy czym do stoku również nie mam żadnych zastrzeżeń. Przygotowany perfekcyjnie, dobry do nauki i doskonalenia, szeroki, generalnie bardzo przystępny, ale na górze można nabrać trochę prędkości i nie można się nudzić. Kolejek praktycznie brak, wjazd orczykiem nie dłuży się. Słowem ogromna frajda i banan na buzi :) Dojazd z rana znośny, droga twarda i zmrożona, później śnieg rozjeżdżony i może się pojawić konieczność skorzystania z łańcuchów. Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC05605.jpg
  • DSC05614.jpg
  • DSC05611.jpg
  • DSC05623.jpg
  • Zdjęcie0739.jpg
  • Zdjęcie0741.jpg
  • DSC05632.jpg
  • DSC05609.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Z chęcią bym dołączyl ale musiałem zakończyc sezon. Na początku marca na Lysej Górze w kolejce do orczyka zostałem poturbowany przez narciarza ktory omijając stojacych w kolejce spowodował mój upadek. Miałem naciągnięte wiązadła w kolanach i musiałem odpuścic dalsze wyjazdy. Dalsze treningi w pszyszłym sezonie. W sobotę maja poprawić się warunki, życzę dobrej zabawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zazdroszczę bo widzę że dziś śnieg nie zrzednie za mocno, mam nadzieję ze się nie pogubicie we mgle :D Może uda mi się zajrzeć tam w tygodniu więc spytam czy na Pomezky jest możliwość zaparkowania w okolicy stoku czy tez trzeba dojechać skibusem? A jeśli skibus to czy jest możliwość przechowania bagażu w jakiejś przechowalni czy plecak i na płotku? I jeszcze jedno. Droga przez Lubawkę jest lepsza niż przez Okraj czy to tylko kwestia przyzwyczajenia ze nią jeździcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyjazd trzeba zaliczyc do super udanych, ludzi moze z 10 osob stok super przygotowany - zaznaczam ze byl b Twardy a nie rozmiekly, byla leka mgla ale to nie przeszkadzalo, co ciekawe urzadzilismy sobie maly test narciarski bo nart bylo dwa razy tyle co kierownikow hihi do tego na miejscu niko zakupil sobie kolejna pare nart ( ktora to juz? xD) dzieki tym co byli za smiganko :) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...