Skocz do zawartości

Czechy - Certova hora/Harrachov


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj po raz pierwszy wybrałem Harrachov. Warunki dobre, mimo "wiosennego", luźnego śniegu - najlepiej trzymała się część Ryzoviste. Ludzi praktycznie zero, niepewna pogoda ( był moment, kiedy przez 10 minut była ulewa, ale i tak przez większość jazdy świeciło słońce), ok. 8 stopni. Najprawdopodobniej był to mój ostatni wyjazd w tym sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś i wzorem poprzedniego sezonu postanowiłem zakończyć sezon w Harrachovie.Przybyłem tam dość pózno jak na kwietniowe nartowanie bo około 10.Na parkingach sporo samochodów ale jak się okazało towarzystwo wymieszane:narciarze,biegacze,turyści itd.Do krzeseł na bieżąco bez kolejek.Od początku mojej dziesiejszej jazdy śnieg mokry,ciężki co normalne o tej porze roku.Najlepiej trzymała się czarna trasa po stronie Ryzoviste.Po 13 00 już wszędzie ciapa choć większych przetarć brak.Śniegu tam jeszcze sporo.Tym wyjazdem zakończyłem swój sezon i oby do następnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info ze strony osrodka "Od 27.4. Zahajujeme letní provoz. Mo¾ný provoz pro ly¾aøe s ly¾emi v rukou. V této dobì u¾ nebude sjezdovka upravována." wg translatora :"Operacja możliwa dla narciarzy z nartami w ręku. W tym czasie, nachylenie nie będzie modyfikowany". chyba bedzie mona pojezdzic w weekend majowy na nartach :) , jesli oczywiscie sniegu nie zabraknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

No właśnie, z tego co widać tu: http://www.skiareal.com/zima/index.php , to śnieg leży i ta jedna nartostrada jest otwarta. Natomiast ta druga wygląda na przygotowaną ale wyciąg jest nieczynny.

Ktoś ma jakieś informacje kiedy otwierają ten drugi wyciąg?

 

Patrząc na prognozy to koło 20-21 powinno na chwile spłynąć zimniejsze powietrze a więc będzie okazja aby ponaśnieżać. Najgorzej może być podczas świąt.

 

Jadę 27.12, myślicie ze będzie po czym śmigać?

 

o Harrachov mozesz byc calkowicie spokojny, napewno ta trasa bedzie otwarta,jezdze od wielu lat w okresie grudniowym i nie pamietam ,zeby ją zamykali ,  ja jade na swieta ,wiec zdam relacje jak jest, na pozostałe trasy bym nie liczył ,żeby otworzyli w świeta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Aktualizacja z 12.02 :)

 

Śniegu dużo, ale widać że stary, taki przejeżdżony "wte i wewte".

Czerwona 1 (po lewej, patrząc z miasta) - dość twarda, w górnej części z czasem wylazło trochę zlodowaceń, niżej OK, twardo, ale dobrze trzymało :)

https://youtu.be/BN0QwreXAUI

 

Czerwona 2 (przy skoczni) - degradowała się trochę inaczej: zlodowaceń było mniej, a sporo zrobiło się kopek, odsypanego śniegu, małych muld.

https://youtu.be/cbsfBUv5PI8

 

Czarna - srogo, jest tak jak pisał sstar - muldy, a między nimi beton, do tego wyłazi trawa. Poświęciłem się dla ludzkości i skręciłem kamerką :)

https://youtu.be/0jIWVq55nLc

 

To była moja pierwsza wizyta w Harrachowie. Wrażenia średnie, jednak w niedalekich Rokytnicach trasy są szersze, dłuższe i trochę ciekawsze. Gdybym jechał z daleka na 1 dzień, to raczej jednak Rokytnice, albo Spindleruv czy Janske. Te czerwone trasy w Harrachowie są miejscami dość wymagające, wydaje mi się że widziałem łagodniejsze "czarne" w innych ośrodkach.

Kolejki do wyciągów nieduże, mały zator tylko między 11 a 12, za to na trasach dość tłoczno, a  wraz z pogarszaniem się tras przybywało osób jadących niepewnie.

Parkingi przy wyciągach nie za duże, warto przyjechać wcześniej.

Gastronomia i toalety spoko.

Miło że zaczynają od 8.00.

Załączone miniatury

  • har1.jpg
  • Har2.jpg
  • Har3.jpg
  • Har4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem w niedzielę 26 bm, po raz pierwszy w tym ośrodku.

 

Czynne obie czerwone i niebieska.

 

Warunki od 08mej doskonałe, twardo i szybko, trasy przygotowane wzorowo.

 

Od 10tej lewa strona coraz miększa, natomiast czerwona po prawej trzymała się świetnie, dopiero po 13tej dolna część miękka.

 

Trasy - w mojej opinii świetne, dla mnie do zrobienia na raz :D :

- czerwone szerokie, dobrze wyprofilowane, dobre do carvingu i ładne

- niebieska urozmaicona, ładnie poprowadzona, o zróżnicowanej szerokości, dla początkujących może być trudniejsza jak czerwone

 

Moje ogólne wrażenie - bardzo dobre, przy czym trzeba być wcześnie, aby spoko mieć korzystne miejsce parkingowe.

Infrastruktura OK, kilka miejsc do konsumpcji, sklep narciarski i serwis  na miejscu, obsługa przyjemna.

Ludzi w sam raz,

 

Pzdr, 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę 26 bm, po raz pierwszy w tym ośrodku.

 

Czynne obie czerwone i niebieska.

 

Warunki od 08mej doskonałe, twardo i szybko, trasy przygotowane wzorowo.

 

Od 10tej lewa strona coraz miększa, natomiast czerwona po prawej trzymała się świetnie, dopiero po 13tej dolna część miękka.

 

Trasy - w mojej opinii świetne, dla mnie do zrobienia na raz :D :

- czerwone szerokie, dobrze wyprofilowane, dobre do carvingu i ładne

- niebieska urozmaicona, ładnie poprowadzona, o zróżnicowanej szerokości, dla początkujących może być trudniejsza jak czerwone

 

Moje ogólne wrażenie - bardzo dobre, przy czym trzeba być wcześnie, aby spoko mieć korzystne miejsce parkingowe.

Infrastruktura OK, kilka miejsc do konsumpcji, sklep narciarski i serwis  na miejscu, obsługa przyjemna.

Ludzi w sam raz,

 

Pzdr, 

 

 

Ktoś się może jutro wybiera? 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak jest, było...

Ja dopiero wybiorę się może w środę, wie ktoś może jak z nocnymi, w weekend w innych czeskich ośrodkach?

 

Bardzo dobrze :)

 

Wczoraj z sentymentu odwiedziliśmy Szrenicę, można jeszcze się pobawić na Hali, ale to już jest koniec, zjazd Karkonoszem via Świąteczny Kamień.

 

Dziś natomiast od rana w Harrachovie konkretny beton do 9. na głównej trasie, a w zacienionych miejscach twardo do południa. Na Ryzoviste mocniej zdegradowane trasy, ale można spokojnie zjechać bezpiecznie. Chyba przedłużyli sezon ze zniżkami i się nie dziwię, bo trasa przy skoczni w świetnym stanie jak na wiosenną pogodę. Kolejek i tłoku brak, chwilami pusto :)

 

Dzięki Rung za spotkanie, mamy nowego Kolegę - wytrawnego narciarza, wesprze nas w wyjazdach, no i super :)

 

Jesteśmy z Szklarskiej, więc trzeba się iść zabawić. Słabo śnieżą, ale knajpki są tu fajne ;)  Cali i już zdrowi  szykujemy się na kolejne jazdy. Pozdrowienia z Karkonoszy!

Załączone miniatury

  • DSC07025.JPG
  • DSC07030.JPG
  • DSC07046.JPG
  • DSC07070.JPG
  • DSC07071.JPG
  • DSC07079.JPG
  • DSC07096.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze :)

Wczoraj z sentymentu odwiedziliśmy Szrenicę, można jeszcze się pobawić na Hali, ale to już jest koniec, zjazd Karkonoszem via Świąteczny Kamień.

Dziś natomiast od rana w Harrachovie konkretny beton do 9. na głównej trasie, a w zacienionych miejscach twardo do południa. Na Ryzoviste mocniej zdegradowane trasy, ale można spokojnie zjechać bezpiecznie. Chyba przedłużyli sezon ze zniżkami i się nie dziwię, bo trasa przy skoczni w świetnym stanie jak na wiosenną pogodę. Kolejek i tłoku brak, chwilami pusto :)

Dzięki Rung za spotkanie, mamy nowego Kolegę - wytrawnego narciarza, wesprze nas w wyjazdach, no i super :)

Jesteśmy z Szklarskiej, więc trzeba się iść zabawić. Słabo śnieżą, ale knajpki są tu fajne ;) Cali i już zdrowi szykujemy się na kolejne jazdy. Pozdrowienia z Karkonoszy!

Jest tak jak mówi :)
Dzieki Arky za uwagi co do techniki, zdążyłem jeszcze skorzystać :)
Co do tras to niebieska i czerwona po tej stronie gdzie jest czarna już chyba długo nie pociągną, czerwona juz miejscami zwężona, od rana w słońcu, szybko sie rozpuszcza. Czerwona po stronie skoczni lepsza, nawet kolo 13 w niezłym stanie. Słyszałem rozmowę Czechów że tę trasę przy skoczni chcą za wszelką cenę utrzymać do Wielkanocy. Podobna informacja jest na stronie. Biznes wietrzą ;)
Pozdrawiam!

Załączone miniatury

  • WP_20170401_08_44_29_Pro.jpg
  • WP_20170401_09_54_00_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówi :)
Dzieki Arky za uwagi co do techniki, zdążyłem jeszcze skorzystać :)
Co do tras to niebieska i czerwona po tej stronie gdzie jest czarna już chyba długo nie pociągną, czerwona juz miejscami zwężona, od rana w słońcu, szybko sie rozpuszcza. Czerwona po stronie skoczni lepsza, nawet kolo 13 w niezłym stanie. Słyszałem rozmowę Czechów że tę trasę przy skoczni chcą za wszelką cenę utrzymać do Wielkanocy. Podobna informacja jest na stronie. Biznes wietrzą ;)
Pozdrawiam!

 

Ja nie jestem od techniki, obecnie uczę się jazdy przyjemnej i ekonomicznej. Na forum znajdziesz zdecydowanie dobrych Kolegów od techniki, wystarczy zagadać.. ;) 

 

pozdrowienia :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kronika filmowa:

 

 Červená 1 (około 9.00)

 

 

 Červená 2 - ta koło skoczni (około 12.00)

 Kronika już była, film zresztą też... więc teraz relacja z dziś: mżawka, pusty stok, góra ciągle twarda, zbita, o 14 ślad ratraka, o 15:30 nowy ratrak, no i najpierw ściana śniegu, potem dziura, jakoś ściankę ominąłem, nad dziurą przeleciałem... szczęśliwie. Mają jeździć jeszcze trochę, śnieg na dół nawożą Tatrą:-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kronika już była, film zresztą też... więc teraz relacja z dziś: mżawka, pusty stok, góra ciągle twarda, zbita, o 14 ślad ratraka, o 15:30 nowy ratrak, no i najpierw ściana śniegu, potem dziura, jakoś ściankę ominąłem, nad dziurą przeleciałem... szczęśliwie. Mają jeździć jeszcze trochę, śnieg na dół nawożą Tatrą:-)

na stronie piszą że "minimalnie do Velikonocy" chcą jeździć. A niech im się darzy, z chęcią skorzystam :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dziś fajnie z rana. Potem tłoczno z dominującym językiem niemieckim. Szybko wychodzą przelodzenia i pojawiają się odsypy. No ale nowy śnieg z rana. Czerwona z prawej jadąc w dół najlepsza, pusto z rana. Czarna nasniezana więc zamknięta. Jak ktoś lubi po sztucznym twardym ze śniegiem w oczy to warto bo równo, no ale na własną odpowiedzialność. Godniej zjechałem niż w Pecu pozdrowienia dla Zeberkii. Czerwona po lewej w dół patrząc połowa jej prawa nasniezana. Dwie bałuchy na twardo trzecia kopna poleciałem twarzą.

Załączone miniatury

  • DSC_0649.JPG
  • DSC_0642.JPG
  • DSC_0628.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...