Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czechy - Certova hora/Harrachov

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#41 AndreL

AndreL

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 03.2010
25
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 19 marzec 2011 - 11:11

Medvedin! -> "on" rodzaj męski liczba pojedyncza, po czesku "niedźwiedź" rwał twoja nać..

Nie unoś się tak!

W szkole, do której chodziłem uczyli tylko rosyjskiego i niemieckiego. "Czechosłowackiego" (taki kraj wtedy istniał, język nie) nie było:D. I nie klnij tylko zwróć uwagę:(, nie każdy jest doskonały ale uczymy się całe życie.

Poprawiłem post z błędem.

Użytkownik AndreL edytował ten post 19 marzec 2011 - 11:31

#42 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Świdnica

Napisano 19 marzec 2011 - 11:24

Oj tam,oj tam. Nie spinajcie się.
Każdy wie o co chodzi,czy napiszę Spindel czy Szpindel,każdy wie o co chodzi:)
Ps. Jak tam decyzja podjęta dokąd jechać?

#43 AndreL

AndreL

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 03.2010
25
  • Wrocław

Napisano 19 marzec 2011 - 11:30

...
Dla mnie osobiście tłuc się prawie 40 km dalej ,zwłaszcza z dziećmi i jeżdzić tylko na Medviediu,gdzie na Piotrze dużo lepsze stoki i ludzi już nie tak dużo,wydaje mi się bez sensu.
Przy takich opcjach wybrałbym Harrachov.

...
Czy wybrać Spindel,czy jazda w Harrachovie i Rokitnicach-odpowiedzi tutaj nie uzyskam:) ...
Pozdrawiam i może do zobaczenia.

Do Spindlerovego Mlyna będę jechał przez Lubawkę a to tylko 30 km dalej niż do Harrachova przez Jakuszyce. Dziecko to ośmiolatek, spokojnie daje radę w samochodzie. Nie będę zmieniał stoków, albo będzie to Harrachov (w Rokytnicy warunki słabe patrząc co już zamknęli) albo Medvedin, jeszcze nie byłem na tych stokach na nartach (ok 10-ciu lat temu byłem na skokach Małysza w Harrachovie, a latem ub.r pod skoczniami ze znajomymi rodziców). Czemu twierdzisz, że Sv.Petr ma lepsze stoki i jest tam mniej ludzi niż na Medvedinie:confused: I jeszcze jedno pytanie czy na górze jest przejazd na Ryzoviste i z powrotem?

Użytkownik AndreL edytował ten post 19 marzec 2011 - 11:51

#44 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
206
  • Świdnica

Napisano 19 marzec 2011 - 12:17

Żle mnie zrozumiałeś,nie porównywałem Medviedia do Piotra,tylko ogólnie kolejki w ośrodkach.
Zawsze na Piotrze są większe kolejki niż na M. Ale teraz jak pojedziesz wcześnie to do 12 wyjeżdzisz się na maxa bez kolejek,a i póżniej nie ma dramatu jak to bywa w środku sezonu.
Bez przemieszczania się-bo i po co,zwłaszcza z dziećmi.

Ja tylko nie rozumię czemu Medvied,a nie Hramovka i Piotr.Gdybyś zadał pytanie czy M. czy P. to zdecydowanie powiedział bym że Sv.Piotr
Tam i niebieska lepsza dla dzieci i nie tylko:)no i dużo większe urozmaicenie.
A porównując Harrahov do Spindla, to w tym samym czasie w Spindlu zdążysz dwa razy więcej zjazdów zaliczyć niż w Harrachovie,bo tam niestety to krzesło jest wiekowe i wlecze się strasznie.

Ja podjąłem decyzję,będę w Spindlu i Tobie też polecam.
Może się spotkamy...

Użytkownik edwin110 edytował ten post 19 marzec 2011 - 12:22

#45 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
206
  • Świdnica

Napisano 29 marzec 2011 - 14:26

Dzisiaj do południa nartowanie razem z Niko.
Zmrożony sztruks trzymał praktycznie do południa.
Kolejek zero,ludzi bardzo mało, cały stok nasz.
Naprawdę warto wyrwać się teraz w tygodniu na narty niż czekać do weekendu.

Dzięki Niko za towarzystwo:)
Pozdrawiam
  • niko130 podziękował za tę wiadomość

#46 misio80

misio80

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 02.2011
0
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 14 październik 2011 - 22:40

Jak jest ze śniegiem w harrachovie w marcu? jest sens czy nie?
Co lepsze harrachov czy szpindl?

#47 _tomek

_tomek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 622 postów
  • Na forum od: 01.2008
170
  • Umiejętności: 8
  • Legnica / Złoty Stok

Napisano 14 październik 2011 - 22:44

Ze śniegiem różnie. Ogólnie w marcu jeździ się po kaszy, ale jeździć się da.

Szpindl dużo lepszy, ale i pewnie dużo droższy.

#48 hajnos

hajnos

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 01.2009
19
  • Płock/Wrocław

Napisano 14 październik 2011 - 23:30

Czy dużo lepszy? Kwestia gustu. Szczerze mówiąc mnie się 100x bardziej podoba Harrachov od Spindla. Jak już wyżej jest napisane - ze śniegiem różnie. Byłem z bratem w Harrachovie w połowie lutego - warunki były super, brat pojechał sam dwa dni później - warunki nieporównywalnie gorsze (w między czasie były opady deszczu), więc kwestia jak trafisz. Tak na prawdę nigdy nie masz pewności, czy będzie śnieg i dobre warunki. O ile dobrze pamiętam, przez długi okres (albo w styczniu albo w lutym tego roku) były warunki fatalne...więc nie ma na to reguły.
Z kolei byłem 5 marca (fotki są gdzieś w temacie ze Spidla o ile dobrze pamietam) i warunki naprawdę były niezłe - kwestia kto ma jakiego farta :rolleyes:.

Użytkownik hajnos edytował ten post 14 październik 2011 - 23:36

#49 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 11.2010
26

Napisano 16 październik 2011 - 20:08

Moim zdaniem Szpindel jest lepszy,mam sentyment do tego ośrodka.Tras więcej i infrastruktura dużo lepsza,jednak masz 3 sztuki wyprzęganych krzeseł a Harrachov nie ma żadnego wyprzęganego.Tras w Szpindlu też jest więcej i każdy znajdzie coś dla siebie,Harrachov to w sumie taki ośrodek dla bardziej już jeżdzących.Choć trzeba przyznać że trasa na prawo od skoczni mi się bardzo podoba,dość stroma i można fajnie pojechać,psuje to trochę dół trasy a głównie przejazd pod mostkiem.Gdy jest więcej ludzi na stoku trzeba tam uważać,być może jak jest luźniej jest lepiej.Byłem ostatnio na trzech króli i była masakra,straszne kolejki z powodu że zamknięta była Szklarska i Świeradów z powodu silnego wiatru.I w kolejce stało się 30 minut,czasem nawet dłużej.Ale gdy jest mniejszy tłok Harrachov jak najbardziej można polecić.Ze śniegiem tam jest zawsze dobrze,za sprawą dobrego mikroklimatu.W Szpindlu klimat bardzo podobny tak więc można polecić obydwa ośrodki w Marcu.Na pewno w tym okresie ludzi na stoku jest mniej i nie ma strasznych kolejek do wyciągów.

#50 danyw

danyw

Użytkownik

• Pip
  • 91 postów
  • Na forum od: 10.2011
1
  • Umiejętności: 6
  • Bydgoszcz

Napisano 16 październik 2011 - 21:01

Chciałem zadać jeszcze jedno pytanie osobą które były na Chopoku-Jasna : Czy Chopok czy Szpindel ? Wyjazd rodzinny z dziećmi 10 i 6 lat ?

#51 hajnos

hajnos

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
19
  • Płock/Wrocław

Napisano 18 październik 2011 - 21:13

(...)

Akurat trafiłem na okres w którym do wyciągu czekało się max 4 min w szczycie (ok 11). Trasa po prawej stronie skoczni wg mnie genialna ;D, aczkolwiek brat narzekał na Harrachov (o wiele słabiej jeździ), że trasy są zbyt ostre, co zwyczajnie go męczyło.

#52 _tomek

_tomek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 622 postów
  • Na forum od: 01.2008
170
  • Umiejętności: 8
  • Legnica / Złoty Stok

Napisano 18 październik 2011 - 21:18

Obok Harrachova (15-20 minut jazdy) są Rokytnice, Szklarska, Świeradów.
To dobre miejsce na "bazę".

#53 generalswit

generalswit

Nowy użytkownik

• Pip
  • 47 postów
8
  • Umiejętności: 5
  • Koronowo

Napisano 02 listopad 2011 - 07:12

Nowy cennik.
Na stronie http://www.skiregion.cz/pl/ pokazał się nowy cennik. Ceny niestety delikatnie poszły w górę.

#54 przemyslaw

przemyslaw

Użytkownik

• PipPip
  • 139 postów
  • Na forum od: 04.2009
32
  • Umiejętności: 7
  • kalisz/poznan

Napisano 02 listopad 2011 - 21:27

hmm, nie wydaje mi sie ze poszły w góre całodzienny kosztuje nadal 590 koron, chyba ,ze inne warianty podrozaly

#55 rafal72

rafal72

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 12.2009
3
  • Ostrów Wlkp

Napisano 22 grudzień 2011 - 21:04

Ktoś się orientuje czy w świąteczny weekend otworzą pozostałe trasy i drugi wyciąg?

#56 agaban6

agaban6

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 10.2010
5
  • Rokitnica

Napisano 22 grudzień 2011 - 21:18

myślę że na święta tak, śniegu jest w miarę co widać na kamerkach a na stoku nie mają kamlotów jak w szklarskiej pewnie nie otwierają ze względów małego ruchu
  • rafal72 podziękował za tę wiadomość

#57 Michal77

Michal77

Nowy użytkownik

• 22 postów
14
  • Poznań

Napisano 30 grudzień 2011 - 21:26

Witam. Dzisiaj a właściwie dzisiaj i w nocy nawaliło z 15 cm. śniegu. Temperatura na małym minusie. Warunki średnie śniegu masa ale muldy,muldy i jeszcze raz muldy (nie dotyczy to niebieskiej) Ludzi w normie rano do 10 prawie bez kolejek koło południa mieściła się w płotkach :) . Na czarnej po 2 zjazdach dałem sobie spokój. Dawno po tak "kopnym" śniegu nie jeździłem
16 zjazdów do 15 .Jest 21 i ciągle pada :)

#58 rokytnice

rokytnice

Nowy użytkownik

• Pip
  • 38 postów
  • Na forum od: 01.2010
8
  • Szczecin

Napisano 07 styczeń 2012 - 10:59

Potwierdzam słowa poprzednika - czarna trasa - wielkie góry śniegu. Dla mnie jest to mega FUN, świeży śnieg, łatwo rozbijalny więc problemów dużych nie robi. Wiadomo, kto co lubi.Dodam że przedwczoraj i wczoraj dowaliło jakieś 20 cm śniegu.

Ps. Zna ktoś wartość nachylenia stoku w przypadku Czarnej traski w Certovej ??

#59 Michal77

Michal77

Nowy użytkownik

• 22 postów
14
  • Poznań

Napisano 08 styczeń 2012 - 16:09

tu masz wszystkie

http://www.harrachov...ma/nartostrady/

średnia nachylenia wychodzi 24 w rzeczywistości środek bardziej stromy .

#60 maverick_mk

maverick_mk

Użytkownik

• PipPip
  • 108 postów
  • Na forum od: 08.2008
7
  • Poznań

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:46

witam

własnie wróciłem z Harrachova i polecam warunki idealne sniegu naprawde sporo i wszystkie trasy przygotowane rewelacyjnie. gdyby ktoś chciał mam na sprzedaz karnet na 5 dni własnie do tego osrodka w super cenie . Wiecej info na priv oraz w dziale ogłoszeń

Pozdrawiam