Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czechy - Certova hora/Harrachov

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#21 olin

olin

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 01.2010
1
  • Umiejętności: 6

Napisano 18 luty 2010 - 12:02

Witam
Chcialem sie upewnic ze kupujac tam karnet punktowy to jesli nie wyjezdze go do konca dnia przechodza punkty na nastepny itd. Jeszcze jedno czy resztki punktow z karnetow da sie jakos sumowac by wykorzystac do konca?

Niebieska trasa bo ta glownie mnie interesuje widze rozne opinie moze jest jakas nowa swieza z ostatnich dni czy na nauke rzeczywiscie nie nadaje sie i az tak duzo tam muld i lodu? a moze czerwone nie sa az takie zle?

pozdrawiam

#22 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 304 postów
  • Na forum od: 12.2007
197
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 24 luty 2010 - 22:54

Ostatni dzień trzydniowego wypadu w Karkonosze spędziliśmy w Harrachovie, dotarliśmy dopiero koło 12, śnieg jest mokry i wolny przez co trasy robią się dość pofalowane (może to nie są muldy, ale pod koniec dnia już daje po nogach), kolejki oczywiście niewielkie, chociaż cała masa Holendrów, pogoda to mieszanka mgły, słońca a i przelotne opady deszczu się trafiły, z następnym wypadem osobiście poczekam aż temperatura spadnie ;p

#23 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 25 kwiecień 2010 - 15:35

byłem dzisiaj w Harrachovie, warunki na jak na końcówkę kwietnia bardzo dobre. rano twardo, do 10 jeszcze się trzymało w miarę, im później tym większa ciapa ale i tak fajnie się jeździło ;) termometr wskazywał 15 stopni, śniegu ponoć 50cm, bezchmurne niebo, słoneczko, ciepełko, fajnie widoki(nawet bardzo fajne :D ), pan z obsługi twierdzi, że jeszcze tydzień pokręcą, chociaż dla mnie przy takiej pogodzie wydaje mi się to mało realne ;)

#24 Happyski lodz

Happyski lodz

Użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 04.2010
0
  • Łódź

Napisano 25 kwiecień 2010 - 21:39

Dzieki za info mam zamiar tam skoczyć na początku tego tygodnia :)
www.happyski.pl/lodz :):):) Narty nowe, używane

#25 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 26 kwiecień 2010 - 19:46

Dzieki za info mam zamiar tam skoczyć na początku tego tygodnia :)

nie wiem czy jest sens: http://www.holidayin...at=45&frm=&raw=

porobiło się tak, jak się tego spodziewałem został tylko pasek z prawej strony(patrząc z góry) po którym można śmigać, już wczoraj było widać, że tylko tam się śnieg utrzyma ;)

#26 lechu5

lechu5

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 01 styczeń 2011 - 23:55

Był ktoś ostatnio,jakie obecnie panują warunki?, wybieram się 13.01 do szklarskiej i mam w planie zajrzeć również do Harachowa

#27 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
26

Napisano 05 styczeń 2011 - 19:10

Jadę jutro 2 raz do Harrachova ale na ten wyciąg przy skoczni i stąd pytanie jakie warunki?I jak wyglądają kolejki do wyciągów?

#28 Karolos

Karolos

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Poznań

Napisano 08 styczeń 2011 - 23:26

Byłem 1.01.2011 w Harrachovie i wszystkie nartostrady były czynne i w ogóle nie oblodzone( dużo lepiej przygotowane niż Lolobrygida i Śnieżynka w Szklarskiej).Kolejek do wyciągów praktycznie nie było choć trzeba przyznać i wziąć pod uwagę że data była szczególna.Popołudniu jak pojawiło się więcej ludzi to i tak stanie w kolejce do wyciągu było rzadkością.

Pozdrawiam

#29 stas0202

stas0202

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2010
1
  • Umiejętności: 5
  • Krosno Odrzańskie

Napisano 09 styczeń 2011 - 19:46

Witam
6 stycznia byłem w Harrachovie, bo niestety ze względu na silny wiatr w Szklarskiej nic nie chodziło. W samym Harrachovie momentami też mocno wiało i z tego względu górna część stoku na prawo od skoczni mocno oblodzona, natomiast na pozostałej części dużo nawianego śniegu i trzeba było uważać bo również występowało oblodzenie.
Ok 10 ciężko było znaleźć miejsce parkingowe i do kas po karnety trzeba było odstać ponad 40 min. Z kolejkami do kanapy nie było aż tak źle ok 10 -15 minut
  • tycoon podziękował za tę wiadomość

#30 @rco

@rco

Użytkownik

• PipPip
  • 180 postów
85
  • Wrocław

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:53

Jeździłem przez dwa dni w Harrachovie:
7.01 pt - warunki super, +1,5 C, ocieplania nie widać, prawie w ogóle nie było oblodzeń, kolejka 6-8 minut, problemy z zaparkowaniem, zapewne przez Małysza ;)
8.01 sob - niestety dotarły deszcze, zmokłem jak chol..., ale warunki całkiem dobre, jak Czesi to robią, dość krótkie (2-4 min) kolejki były do 12.30 jak zaczęło padać, także zaczęły pojawiać się oblodzenia, poźniej na stoku zostali albo niezatapilani albo ci co właśnie karnet kupili ...

#31 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
26

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:16

Ja byłem 3 króli z myślą że nie będzie dużo ludzi,ale przez to że zamknęli Świeradów i Szklarską zjechało się Polaków do Harrachova.Jeździłem od 8 rano zrobiłem 3 zjazdy jeszcze po ubitym śniegi i bez kolejek do wyciągu.Jeździłem tam na stoku po lewej stronie od skoczni,o godzinie 11 zwaliło się ludzi i kolejka była na 10 minut stania,zrobiłem 2 zjazdy i udałem się na Ryżowiste.Mając nadzieje że nie będę tyle stał w kolejce,i było lepiej kolejka była mniejsza i jakoś to szło zrobiłem 3 zjazdy i z powrotem pod skocznie.Ale kolejki nadal takie same a nawet większe i stało się po 20 minut,stok się zmuldował i było już nie ciekawie.Miałem nadzieje że kolejka z czasem się zmniejszy ale nic z tego tłumy jakie były takie są i w najgorszym momencie stałem 25 minut.Infrastruktura w Harrachovie marna,wyciągi już stare i strasznie wolne,potęgowąło to tylko uczucie stania w kolejce.Wyjazd chyba najgorszy w mojej historii,lepiej było nawet w Szpindlu na otwarcie mojego sezonu pomimo tego że wiało jak nie wiem co,ale za to zero kolejek a bywalcy wiedzą że rzadko się tak zdarza.Szpindlerowy Młyn nadal jest dla mnie numerem jeden w Czechach nie ma sobie równych :).

#32 @rco

@rco

Użytkownik

• PipPip
  • 180 postów
85
  • Wrocław

Napisano 11 styczeń 2011 - 21:05

Przekazując wieści od innych pensjonariuszy ;) w Harrachovie były bardzo dobre warunki 11.01 wt na trasach ale była silna mgła, widoczność na 30-40m, lepsze warunki były od strony Ryżoviste, gdzie mgła była mniejsza, najpóźniej pojawiły się przetarcia, a najlepsze warunki były na ... czarnej.

#33 @rco

@rco

Użytkownik

• PipPip
  • 180 postów
85
  • Wrocław

Napisano 15 styczeń 2011 - 20:01

Byłem dzisiaj wczesnym popołudniem w Harrachovie i jak zwylke nie zawiodłem się stanem tras, które były dobrze przygotowane (jak na takie warunki to nawet b.dobrze).
Na czarnej pojawiły się środkiem oblodzenia i muldy, ale śniegu sporo, na obydwu czerwonych warunki dobre, trochę muld, więcej ludzi jezdziło od strony skoczni, na Ryżoviste luz na stokach i zerowe kolejki.
Padał przelotny deszczyk, na górze była mgła, ale widoczność całkiem dobra.
Przy Ryzoviste znowu pojawił się problem z płatnym parkingiem(50Kcz), trzeba było chwilę czekać na wolne miejsce. Lepiej jest przyjeżdzać min.przed 10ą lub parkować na darmowych parkingach przy drodze, wtedy do przedreptania ok.300m.

Warunkami Harrachov bije niestety Szklarską na głowę, ale jednego mogą nam pozazdrościć, nowego wyciągu KE, dało się wyczuć różnice, dużo wolniej ;)
  • kulbid podziękował za tę wiadomość

#34 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Umiejętności: 1
  • Świdnica

Napisano 23 styczeń 2011 - 17:54

Dzisiaj w Harrachowie,jak na niedzielę ludzi niewiele.
Praktycznie bez stania w kolejce.
Na stoku trochę lużnego śniegu,ale warunki bardzo dobre.
Na czarnej i obok ,na bardziej stromej czerwonej bardziej twardo, no i jak zwykle pięć osób na krzyż na stoku.
Po 12-tej zaczęło sypać dość ostro.

Rozmawiałem z ludżmi,którzy siedzą tam kilka dni. Byli oni w Rokietnicach wczoraj,
powiedzieli,że kolejki masakra(ale to normalne tam w wekeend)
a o Szklarskiej powiedzieli jedno-porażka.

#35 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
206
  • Świdnica

Napisano 29 styczeń 2011 - 21:26

Gdyby kogoś interesowało,to jutro w Harrachowie za darmochę można potestować najnowszą kolekcję nart rossignol
(potrzebne tylko dwa dokumenty)

Narty z tego sezonu ,w porównaniu do poprzednich roczników to poezja.
Jutro ciąg dalszy testów:):)

#36 bleemek

bleemek

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 01.2011
0

Napisano 13 luty 2011 - 16:01

Jak tam warunki w Harrachovie?
Orientuje się ktoś czy są możliwe jazdy wieczorne np. 16-22 albo 18-22 ?

Pozdrawiam.

#37 Tigershark

Tigershark

Użytkownik

• PipPipPip
  • 625 postów
  • Na forum od: 03.2008
163
  • Umiejętności: 8
  • Szczecin

Napisano 13 luty 2011 - 22:48

W Harrachovie w sobotę było lekkie lodowisko, jazdy nocne http://www.skiregion...i-lyzovani.html
Zwróć uwagę jakie to stoki :)

Pozdrawiam
KRZYCHU

#38 AndreL

AndreL

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 03.2010
25
  • Wrocław

Napisano 18 marzec 2011 - 18:10

Zwracam się z pytaniem. Chcę 20 marca 2011r pojechać na narty. Tylko nie wiem na co się zdecydować. Czy na Harrachov, czy lepiej do Spindlerovego Mlyna na Medvedin :confused:. Medvedin jest droższe ale czy warte swojej ceny :confused:. Proszę o poradę i z góry dziękuję :)

Użytkownik AndreL edytował ten post 19 marzec 2011 - 11:11

#39 pies

pies

Użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
  • Na forum od: 08.2008
19
  • Wrocław

Napisano 19 marzec 2011 - 04:19

Medvedin! -> "on" rodzaj męski liczba pojedyncza, po czesku "niedźwiedź" rwał twoja nać..

#40 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
206
  • Świdnica

Napisano 19 marzec 2011 - 10:15

Zwracam się z pytaniem. Chcę 20 marca 2011r pojechać na narty. Tylko nie wiem na co się zdecydować. Czy na Harrachov, czy lepiej do Spindlerovego Mlyna na Medvedi :confused:. Medvedi jest droższe ale czy warte swojej ceny :confused:. Proszę o poradę i z góry dziękuję :)

Nikt za Ciebie nie zdecyduje.
Rzuć monetą najlepiej:)
Warunki będziesz miał podobne.
Dla mnie osobiście tłuc się prawie 40 km dalej ,zwłaszcza z dziećmi i jeżdzić tylko na Medviediu,gdzie na Piotrze dużo lepsze stoki i ludzi już nie tak dużo,wydaje mi się bez sensu.
Przy takich opcjach wybrałbym Harrachov.

Też mam dylemat gdzie jechać jutro,tym bardziej że w głowie myśl się kołacze,żeby zostać na noc do poniedziałku.
Czy wybrać Spindel,czy jazda w Harrachovie i Rokitnicach-odpowiedzi tutaj nie uzyskam:) Jak wsiądę do samochodu to pewnie zadecyduję.
Pozdrawiam i może do zobaczenia.