Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
464 odpowiedzi w tym temacie

#461 alexa1

alexa1

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 01.2007
6
  • Umiejętności: 7
  • Bydgoszcz

Napisano 18 grudzień 2018 - 21:39

Masz do wybory Harrachov (ta mbędzie czynne krzesło i szeroka czerwona trasa) lub Szpindlerovy Młyn ( tam jest na Hromovce czynna także niebieska).

No i niestety, córka się trochę rozchorowała, więc wyjazd przełożony o 1-2 dni,także na miejscu już też wyciągi będą czynne

#462 Rhotax

Rhotax

Użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
  • Na forum od: 12.2010
27
  • dolnyśląsk

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:43

Główną wadą Szklarskiej i Puchatka (chyba że chodzi o inne) jest to że bywa tak że w ciuągu 4 godzin zjedzie się 4 razy. 30 czekania w kolejce, 13 minut jazdy w górę kolejką i 2-3m w dół na nartach. Nawet jak w Czechach będzie 2x drożej to w przeliczeniu na 1 przejazd i tak jak za darmo.

O! Jeszcze nigdy tego tak konkretnie nie policzyłem/sprawdziłem.

Nie mam 'swoich danych', więc weźmy twoje, że w Szklarskiej w ciągu 4 godzin zjedzie się 4 razy.

Ja ostatnio w Rokytnicach w ciągu 4 godzin zjechałem 9 razy (tak relaksacyjnie).

Czyli w:

— Rokytnicach jeden zjazd: 10,11 zł,

— Szklarskiej jeden zdjazd: 20,05 zł.

No, daje do myślenia :)

#463 Rhotax

Rhotax

Użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
27
  • dolnyśląsk

Napisano 05 styczeń 2019 - 20:11

Dzisiaj w ciągu dnia wyciąg na Łysą Górę był nieczynny z powodu wiatru.

Teraz w nocy patrzę, że ten wyciąg jest już czynny :)

Domyślam się, że w nocy nie jeździ, ale ten status to zmienili tak wyprzedzająco już na jutro czy po południu (ostatni raz patrzyłem o 12:00) wiatr osłabł na tyle, że uruchomili ten wyciąg?

#464 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1806 postów
  • Na forum od: 01.2017
628
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 styczeń 2019 - 21:23

Ktoś się wybiera, był może?
PS lepszy pomysł na Czechy?
Jutro... Od południa.

#465 Blacov

Blacov

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
41
  • Umiejętności: 1

Napisano 11 luty 2019 - 18:50

Wybralem sie dzisiaj do Rokytnic bo w Szklarskiej tylko dzialal puchatek. Sniegu ogolnie bardzo duzo. Rano o 10 przy parkingu2(darmowy 7-19) padal drobny mokry sniezek a im wyzej tym lepiej z jakoscia sniegu,jednak na trasach spore odsypy. Przejscie z parkingu do kas biletowych to standardowa rozgrzewka. Kolejki o godzinie 10 umiarkowane - 5-10min stania po karnet i tyle samo do kanapy na lysa hora. Przygotwanie tras oceniam na dostateczny. Sniegu duzo ale na dolnej stacji temp +1 i cienka warstwa swiezego sniegu ktory mnie o dziwo sprawial olbrzymie problemy. Rokytnice maja ta wade ze dojazd do dolnej stacji kanapy jest z kazdej strony wymagajacy. Bedac dzisiaj 1 dzien w sezonie na stoku, do tego na naostrzonych nartach przy warunkach dzisiejszych (cienka warstwa swierzego sniegu + duze odsypy-miekko) mialem olbrzymie problemy z tym stromymi zjazdami. Krawedzie lapaly i co chwile mnie przytrzymywalo, no ogolnie to dramat dla mnie. Zawazylem ze na tych muldach i odsypach meczyli sie praktycznie wszyscy. Spory ruch na trasie byl dodatkowym utrudnieniem. Snieg w wyzszych partiach lepszy, miejscami przewiany. Dzisiejszy dzien byl chyba najgorszym od wielu lat jesli chodzi o zadowolenie z wlasnej jazdy. Mam wrazenie ze odkad odebralem narty z serwisu to jakbym sie cofnal w rozwoju o pare lat. Koszmar. Jednak jakby ktos dysponowal doskonala technika i chcial troche poszalec i zeby bylo taniej niz w Spindlu to polecam Rokytnice. kolejki umiarkowane. Trasy dlugie i dosc wymagajace jednak dzisiejsze warunki nie sprawia problemu tylko najlepszym. Ja czulem sie jakbym dopiero zaczal pierwsze rownolegle skrety.
  • Kaem podziękował za tę wiadomość