Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
368 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 819 postów
  • Na forum od: 10.2005
189
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2007 - 07:00

Czechy - Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky

Krótki opis ośrodka...

Strona ośrodka: http://www.skiareal-...domky/sjezdovky

Położenie
Stoki w Karkonoszach na zboczu Lysej Hory.

Dojazd
20km od Jakuszyc (granicy). Krajową nr 3 przez Szklarską Porębę, Jakuszyce, prosto przez Harrachov. Jakieś 3km za Harrachovem dobrze oznaczony skręt w lewo na Rokytnice n.j. / Spindlerowy Mlyn. W Rokytnicach dobrze oznaczony skręt w lewo na Horni Domky.

Parkingi
Miejsc full, za darmo. Im wcześniej przyjedziesz tym wyżej zaparkujesz, dlatego może się okazać, że trzeba będzie iść nawet 500m, minimalnie 100. W weekendy często parkuje się przy głownej drodze - przed skrętem na Horni Domky. Co 15 minut jeździ ski-bus - normalny autobus - pakuje się na full, bez obawy o brak miejsc.
Uwaga! To jest kolejne miejsce, gdzie polaków traktują jak zło konieczne, czasami na parking wyżej puszczają niemców, a polaków niżej. Napisy informacyjne są po czesku, niemiecku, angielsku. Mają w d..., że 2/3 osób na stoku to polacy.

Uwaga! parking nr 1 (przy samej kolejce) jest płatny 20 CZK za godzinę.

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
Turistická 3200m / 650m przewyższenia, z samego szczytu do najniższej stacji, potem trzeba wjeżdzać z dwoma krzesełkami.
Èervená FIS 2600m / 590 m, ze szczytu na dolną stację wyższego krzesełka, szeroka, dosyć stroma, piekna po prostu.
Oprócz dwóch krzesełek 4 osobowych jest jeszcze kilka talerzyków, ale żaden nie wyjeżdza na szczyt.
Wyznaczonych tras jest kilka, ale utrzymywany jest w zasadzie ogromny teren i można wytyczyć conajmniej kilkanaście wariantów.
Bardzo zróżnicowane trasy - każdy sobie coś znajdzie, są także ośle łączki do nauki (150-200m), jest także babylift (30m) gdzie szkolą się trzy, cztero latki (obok kolejki linowej na szczyt)

Uwaga tylko na wyciągi talerzykowe - ten przy czarnej trasie strasznie szarpie, a do tego jest niebotycznie stromo pod górę - właściwie siedzi się na talerzyku, za to prawie zawsze bez kolejki...

Uwaga także na ratraki - wjeżdzają już parę minut przed 16stą!

Ceny
http://www.skiareal-...omky/cenik.html

Tak jak wszędzie może się udać odkupić całodzienny karnet, np. za 300 CZK

Prosić o karty chipowe (radiowe)! zazwyczaj dają kartonik do wsuwania.

Kamera online
http://www.skiareal-...mky/kamery.html

Aktualne warunki
Niestety tylko po czesku:
http://www.skiareal-rokytnice.cz/

Oczywiście można też zajrzeć na www.holidayinfo.cz :
http://www.holidayin...cat=45&frm=info

Serwis narciarski

Tak, jest w budynku kolejki.

(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie

Zaraz przy wyjeździe z krótszej kolejki, restauracja Lovcenka:
-zupka 35CZK
-smażony ser 105CZK
-najdroższe danie 140CZK
(jest kelner, całkiem dobre jedzenie i bez czekania (gotowe))

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik _tomek edytował ten post 20 luty 2009 - 19:05
parking nr1, babylift, lovcenka

#2 Kaczorek

Kaczorek

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 01.2008
0

Napisano 03 styczeń 2008 - 03:23

Hej właśnie mam pytanie odnośnie tej Rokitnicy...
Czy możecie mi polecić jakies dobre nartostrady... Jestem początkująca narciarką i będę jezdziła drugi sezon. Zalezy mi na tym by nie nastac sie w kolejkach, pojezdzic sobie na jakis dlugich trasach dla poczatkujacych.
W zeszlym roku bylam w Szklarskiej i troche nawkurzalam sie w tych kolejkach na Szrenice...:/
Dzieki z gory za info.
Pozdro
Kejsi

#3 skiman6

skiman6

Użytkownik

• PipPipPip
  • 412 postów
  • Na forum od: 10.2006
200
  • wrocław

Napisano 03 styczeń 2008 - 16:37

Witaj Kaczorku-w Rokitnicach jest wiele tras dla początkujących w tym niebieska krajoznawcza z lysej hory dł.3,2km...kolejek w tygodniu raczej nie ma/są tam 2 szybkie 4 os.kanapy i wiele orczyków/
a poza tym zobacz inf.pod

http://www.skiforum....ead.php?t=12009
i
http://www.skiforum....light=rokitnice
  • Kaczorek podziękował za tę wiadomość

#4 Kaczorek

Kaczorek

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 04 styczeń 2008 - 03:36

Dzieki Skiman6 za odpowiedz:)

Nawiazujac do tej trasy dla poczatkujacych z lysej hory o dl. 3,2 km, to czy nie nazywa sie ona przypadkiem Turisticka???

i czy jest to ta trasa 1 (na calej swojej dlugosci): http://www.holidayin...g=2&loc=2&prg=0
??
Tylko nie wiem dlaczego kilka tras oznaczonych jest numerem 1 :( a Turisticka na podanej stronie ma dlugosc 2290 m a nie jak to podano na stronie: http://www.czechy.pl...nad_Jizerou.xml - 3200m.

Jakim numerem badz nazwa wyciagu (podane na w/w 1 linku) nalezy jechac, by zjechac ta trasa Turisticka ??

Napisz prosze tez czy ta trasa jest odpowiednia dla osoby poczatkujacej, ktora narty bedzie miala na nogach dopiero drugi sezon, i ktora daleka droge musi przebyc by zjechac z czerwonego lub z czarnego stoku :eek: ??

Widze, co prawda oznaczenie jako trasa niebieska, ale tak patrzac na ten obrazek to niebieska trasa ciagnie sie od samej gory, wiec powinno chyba byc miejscami stromo...

Dziekuje za wszelkie info
Pozdrawiam
Kejsi

#5 skiman6

skiman6

Użytkownik

• PipPipPip
  • 412 postów
  • Na forum od: 10.2006
200
  • wrocław

Napisano 04 styczeń 2008 - 11:07

Witaj Kaczorku-
długość "turystycznej" prawdopodobnie zmieniono po utworzeniu trasy 1a /w ubiegłym sezonie uruchomiono nową 4 os.kanapę-horne domki i wytyczono trasę 1a obsługującą ten wyciąg/,jednak nie zmienia to faktu,że z łysej góry zjedziesz trasą niebieską o łącznej dł.3,2 km.Trasa ta jest trudniejsza w odcinku górnym wspólnym z trasą czerwoną nr 3/trochę muld ale nic strasznego/ i na dole kiedy jest wspólna z trasą nr 2/dość stromo i bywa lód/ale odcinek dolny możesz ominąć wjeżdżając na trasę 1a lub wcześniej na trasę 1d i dalej zieloną trasą biegową/spójrz na mapkę/.
Możesz również jeżdzić tylko trasą 1a,która jest co prawda krótsza ale łatwa-
Powodzenia i odwiedż knajpkę dvoracky-warto bo tanio i dobre jedzenie z dobrą obsługą/kelnerzy/

uzupeł.- znalazłem na http://www.skiregion.cz/ski areal Horni Domky/,że "turystyczna " ma jednak 3200m-są tam też aktualne dane o warunkach

#6 Maxim

Maxim

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 06 styczeń 2008 - 15:08

Witam wszystkich!!!
W ubiegłym roku byłem z rodzinką w Rotytnicach pod koniec sezonu,
niestety było już niewiele śniegu i w tym roku też się wybieramy i mam nadzieję,
że będzie lepiej.

#7 Kaczorek

Kaczorek

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 06 styczeń 2008 - 17:52

Tak więc na pewno Skiman6 najpierw spróbuje na trasie 1a...później może ta 1 - Turystyczna... ale najpierw muszę zbadać teren i warunki :) Dzięki za informacje. Bardzo mi pomogłeś.
Maxim, miejmy nadzieje że będzie mnóstwo białego puchu i warunki dobre przynajmniej :)
Wszystkiego dobrego i udanego urlopu, pewnie w górach :)
Pozdrawiam
Kejsi

#8 JULA

JULA

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 11.2006
14
  • Umiejętności: 5
  • Nowa Sól

Napisano 07 styczeń 2008 - 08:26

Hej pozdrawiam. W tym roku juz pare razy ujeżdżałam "Rokytnice". Generalnie sa tam trzy "obszary" narciarskie".
Studentów - na początku miejscowości po lewej stronie (niestety tam nie byłam), ale kolega moj tam był parę razy - bardzo przyjemne trasy niebieskie i jedna czerwona - niestety same orczyki, więc nóżki nie odpoczywają. Zdecydowanie znajomi polecaja dla poczatkujących.
Horni Domky - to ten obszar z dwoma Kanapami i paroma orczykami (mocno szarpią) - trasy niebieskie szerokie i niezbyt strome (na górze bardzo często mgła więc mimo iz byłam tam juz parę razy to nigdy nie widziałam więcej niz 20m , a to co miałam przed nosem zawsze było w miare płaskie i bardzo szerokie, więc dasz radę). Wszystko dobrze oznakowane, więc nie pomylisz tras bez obaw - a jak coś to spróbuj sobie w internecie poszukać mapke i wydrukuj bo czesi takich nie dają(ale bez obaw nie pomylisz). Może to trudniejsze zjazdy niz Studentov(tak twierdzi mój kolega), ale na kanapach nóżki odpoczywaja.
Modra hvezda - przy końcu miejscowości - zespól czterech orczyków, krótkich i juz zupełnie płasko , więc to chyba na takie zupełnie pierwsze kroki.
Pozdrawiam
Julita
Jakbys jeszcze miała jakieś wątpliwości to śmiało pytaj!!!

#9 Slawczyk

Slawczyk

Użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 10.2007
5
  • Bogatynia/Zgorzelec

Napisano 07 styczeń 2008 - 10:04

...Wszystko dobrze oznakowane, więc nie pomylisz tras bez obaw - a jak coś to spróbuj sobie w internecie poszukać mapke i wydrukuj bo czesi takich nie dają...

Może nie tak do końca. Broszurki z trasami i innymi informacjami "leżą" przy kasach ... ale "do wyczerpania nakładu". Ponieważ są darmowe to szybko się rozchodzą.
Pozdrawiam. sG.

#10 JULA

JULA

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
14
  • Umiejętności: 5
  • Nowa Sól

Napisano 08 styczeń 2008 - 11:38

Dzieki za sprostowanie, miałam na mysli tylko Rokytnice.W tym sezonie w Rokytnicy byłam już pare razy - dwa razy od dziwiatej i tez nie było - stad pomyslałam , że nigdy nie sa dostepne.

#11 tomek8-78

tomek8-78

Użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
  • Na forum od: 02.2007
4
  • Umiejętności: 7
  • Okolice Zielonej Góry

Napisano 28 styczeń 2008 - 17:13

Hej,ja do rokietnic jeźdze prawie co 2 tygodnie ( Horny domky), wcześniej byłem w jaskiniach. W rokietnicach jest super i stanowczo doradzam aby każdy kto sie tam wybiera wyruszył w droge troszeczke wczesniej ( jesli na jeden dzien). Tzn. chodzi o miejsca parkingowe , poźniej przyjedziesz zaparkujesz nizej a to oznacza spacerek pod góre. Jest tam kilka fajnych tras , kazdy znajdzie coś dla siebie. Osobiscie polecam zjazd z łysej hory czerwona lub czarna trasa. Lewa strona stojac twarza w dół zjazdu. Prawa strona trasa niebieska, poczatkowo bardzo lagodna , pózniej troszeczke lepiej. Dla początkujących polecam trase 1b 1c, stok mały 300 metrów w sam raz do nauki.
Ski areal czynny codziennie od 8-16 , w weekendy przy dobrych warunkach duzo ludzi ( szczególnie na wyciągu na lysa hore), ale bardzo sprawnie idzie.
Cena karnetu całodniowego 590 koron, wypożyczalnia 250 koron. Jedzenie w barach restauracjach PYSZNE i niedrogo.
POLECAM
[COLOR="Red"][/COLOR]Tomek

#12 pawellapot

pawellapot

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 05 luty 2008 - 13:41

Witam serdecznie,

Za niecały tydzień jadę do Rokytnic na tygodniowy pobyt. Jakiś czas temu na jednym z for internetowych przeczytałem, że możliwe jest odsprzedanie dziennego karnetu osobom, które dopiero dotarły na stok, a my właśnie wracamy ze stoku. Czy orientujecie się za ile mogę sprzedać dzienny karnecik? Czy nie będzie problemu ze znalezieniem nabywcy?

Pozdrawiam!

#13 Bobiii

Bobiii

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2008
0

Napisano 06 luty 2008 - 18:30

Mam zamiar wybrac sie z dziewczyna na narty, na poczatku miala to byc Szklarska Poreba . Ale znajomy powiedzial iu ze nie warto tracic kasy na zmarzniety snieg i kolejki przy wyciagach. Odrazu polecil mi Rokytnice nad Jizerou z powodu o wiele lepszych warunkow narciarskich cen itp.
Troche o tym poszperalem i nie bardzo wiem o co chodzi z kilkoma sprawami a mianowicie:
Sa dwa rozne cenniki wyciagow. Horní Domky oraz Studenov moglby ktos mi udzielic informacji na ten temat ?
Interesuja mnie rowniez ceny wypozyczenia sprzetu oraz instruktora narciarskiego. Jak ogolnie stoja ceny zakwaterowania z wyzwieniem ? mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto kilka raz tam byl i sie orientuje i mi pomoze. , dzieki i pozdro.

#14 mobile99

mobile99

Użytkownik

• PipPip
  • 123 postów
  • Na forum od: 12.2007
13
  • Umiejętności: 6
  • .

Napisano 12 luty 2008 - 20:05

Da się tam teraz jeździć? Ktoś był ostatnio? Słyszałem, że trawę widać:(

#15 Wiesława

Wiesława

Nowy użytkownik

• 9 postów
0
  • Wrocław

Napisano 12 luty 2008 - 21:44

Da się tam teraz jeździć? Ktoś był ostatnio? Słyszałem, że trawę widać:(

Jest fantastycznie.
Byłam w Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky w sobotę 09.02.2008r
Śnieg, stoki przygotowane, ratrakowane, słońce, stosunkowo mało ludzi, po prostu marzenie.
Gdyby ktoś jechał z Wrocławia to chętnie się zabiorę powtórnie.

Trawkę widać ale w miejscach gdzie nie powinno się jeździć.
Nie czarujmy się zima nas nie rozpieszcza.
  • mobile99 podziękował za tę wiadomość

#16 _tomek

_tomek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 589 postów
143
  • Umiejętności: 8
  • Legnica / Złoty Stok

Napisano 16 luty 2008 - 23:50

Trawki na stokach dziś już nie było! Warunki po prostu super.
Uderza jedynie, że dziś 2/3 wszystkich osób na stoku to byli Polacy, a wszystkie informacje, plany, menu w knajpach, cenniki są po czesku, niemiecku i angielsku. To taka czeska przypadłość.
Wkurza także, że punkt 16 po stokach zaczęły jeździć ratraki! MIĘDZY LUDŹMI!

#17 viper82

viper82

Użytkownik

• PipPip
  • 201 postów
16
  • Gorzów Wlkp... stolica Polski

Napisano 18 luty 2008 - 14:57

O punkt 16 staja wyciagi a ratraki wyjezdzaja do pracy w ratrakach siedza kierowcy a nad nartami tez ma se pewna wladze generalnie cialo A nie przyciaga sie bezwladnie do ciala B.
Zawsze jezdzilem do Rokytnicy i wciaz polecam ten osrodek. Ostatnio spedzilem tam 4 dni, trasy byly dobrze przygotowane choc wymagajace ze wzgledu na polacie lodu ktore byly utrudnieniem dla jezdzacych w poprzek stoku, cos sie stalo nie dobrego, mianowicie w ciagu jednego dnia naliczylem osobiscie 5 akcji Horskyej Sluzby czyli GOPRU, pakowali delikwenta do czerwonej mumii i skuterem w dol, mysle ze warunki byly wymagajace a po drugie przybylo narciarzy.
I’ll give you everything you want, except the thing that you want, you are the first one of your kind

#18 Raschey

Raschey

Użytkownik

• Pip
  • 38 postów
4
  • Łódź

Napisano 24 luty 2008 - 15:43

Wczoraj wróciłem z Rokytnicy.
Jestem super zadowolony.
Dla początkujacych i tych trochę lepiej jeżdżących trasy super.
Dla wyczynowców nie ma raczej nic, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, początkujących i średniozaawansowanych.
Dwie szybkie kanapy,kilkanaście orczyków.Ja preferuję kanapę bo nogi odpoczywają.Kolejki raczej małe szybko się przeuwające.Nie to co na Szymoszkowej gdzie się więcej stoi niż jeździ.
Ja jeździłem głównie z samej góry na przemian niebieską i czerwoną trasą.
Jedyny minus to mgła i zerowa widoczność przez większość pobytu ale na to nikt nie ma wpływu.
Cena wypożyczenia komlpetu nart 200 koron.
Apartament dla dwoch par 300 koron od łebka,za tą kasę warunki super (dwa pokoje,łazienka,WC,kuchnia, duży salon ze stołem).
Ski pass 590 koron 8-16.
Jak będe miał chwilę dam fotki.

#19 SZEFINHO

SZEFINHO

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 09.2008
0

Napisano 13 wrzesień 2008 - 10:45

PILNE
mam pytanie odnosnie rokitnicy, czy mozna tam jezdzic na snowboardzie? jakie ogolnie sa warunki i czy ktos moze mi polecic jakis tani nocleg?? prosze o info. zostawiam gadu 4872956

#20 Jacenty70

Jacenty70

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 09.2008
2
  • Umiejętności: 3
  • wybrzeże

Napisano 20 wrzesień 2008 - 10:36

Witam,
czy ktoś nocował w Roky i czy może polecić jakieś miejscie? Dorosły z dzieckiem. Dobrze aby było w miarę blisko i wypożyczalni i wyciągów. Dla poczatkujących, poziom 3 -4
Pozdr

saaaaaaaaaa, nadmieniam, że chodzi mi o okres 2 połowy styczeń 2009 ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych