Skocz do zawartości

Czechy - Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Rokytnice nad Jizerou/Horní Domky Krótki opis ośrodka... Strona ośrodka: http://www.skiareal-...domky/sjezdovky Położenie Stoki w Karkonoszach na zboczu Lysej Hory. Dojazd 20km od Jakuszyc (granicy). Krajową nr 3 przez Szklarską Porębę, Jakuszyce, prosto przez Harrachov. Jakieś 3km za Harrachovem dobrze oznaczony skręt w lewo na Rokytnice n.j. / Spindlerowy Mlyn. W Rokytnicach dobrze oznaczony skręt w lewo na Horni Domky. Parkingi Miejsc full, za darmo. Im wcześniej przyjedziesz tym wyżej zaparkujesz, dlatego może się okazać, że trzeba będzie iść nawet 500m, minimalnie 100. W weekendy często parkuje się przy głownej drodze - przed skrętem na Horni Domky. Co 15 minut jeździ ski-bus - normalny autobus - pakuje się na full, bez obawy o brak miejsc. Uwaga! To jest kolejne miejsce, gdzie polaków traktują jak zło konieczne, czasami na parking wyżej puszczają niemców, a polaków niżej. Napisy informacyjne są po czesku, niemiecku, angielsku. Mają w d..., że 2/3 osób na stoku to polacy. Uwaga! parking nr 1 (przy samej kolejce) jest płatny 20 CZK za godzinę. Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy Turistická 3200m / 650m przewyższenia, z samego szczytu do najniższej stacji, potem trzeba wjeżdzać z dwoma krzesełkami. Èervená FIS 2600m / 590 m, ze szczytu na dolną stację wyższego krzesełka, szeroka, dosyć stroma, piekna po prostu. Oprócz dwóch krzesełek 4 osobowych jest jeszcze kilka talerzyków, ale żaden nie wyjeżdza na szczyt. Wyznaczonych tras jest kilka, ale utrzymywany jest w zasadzie ogromny teren i można wytyczyć conajmniej kilkanaście wariantów. Bardzo zróżnicowane trasy - każdy sobie coś znajdzie, są także ośle łączki do nauki (150-200m), jest także babylift (30m) gdzie szkolą się trzy, cztero latki (obok kolejki linowej na szczyt) Uwaga tylko na wyciągi talerzykowe - ten przy czarnej trasie strasznie szarpie, a do tego jest niebotycznie stromo pod górę - właściwie siedzi się na talerzyku, za to prawie zawsze bez kolejki... Uwaga także na ratraki - wjeżdzają już parę minut przed 16stą! Ceny http://www.skiareal-...omky/cenik.html Tak jak wszędzie może się udać odkupić całodzienny karnet, np. za 300 CZK Prosić o karty chipowe (radiowe)! zazwyczaj dają kartonik do wsuwania. Kamera online http://www.skiareal-...mky/kamery.html Aktualne warunki Niestety tylko po czesku: http://www.skiareal-rokytnice.cz/ Oczywiście można też zajrzeć na www.holidayinfo.cz : http://www.holidayin...cat=45&frm=info Serwis narciarski Tak, jest w budynku kolejki. (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie Zaraz przy wyjeździe z krótszej kolejki, restauracja Lovcenka: -zupka 35CZK -smażony ser 105CZK -najdroższe danie 140CZK (jest kelner, całkiem dobre jedzenie i bez czekania (gotowe)) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik _tomek edytował ten post 20 luty 2009 - 19:05 parking nr1, babylift, lovcenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witaj Kaczorku- długość "turystycznej" prawdopodobnie zmieniono po utworzeniu trasy 1a /w ubiegłym sezonie uruchomiono nową 4 os.kanapę-horne domki i wytyczono trasę 1a obsługującą ten wyciąg/,jednak nie zmienia to faktu,że z łysej góry zjedziesz trasą niebieską o łącznej dł.3,2 km.Trasa ta jest trudniejsza w odcinku górnym wspólnym z trasą czerwoną nr 3/trochę muld ale nic strasznego/ i na dole kiedy jest wspólna z trasą nr 2/dość stromo i bywa lód/ale odcinek dolny możesz ominąć wjeżdżając na trasę 1a lub wcześniej na trasę 1d i dalej zieloną trasą biegową/spójrz na mapkę/. Możesz również jeżdzić tylko trasą 1a,która jest co prawda krótsza ale łatwa- Powodzenia i odwiedż knajpkę dvoracky-warto bo tanio i dobre jedzenie z dobrą obsługą/kelnerzy/ uzupeł.- znalazłem na http://www.skiregion.cz/ski areal Horni Domky/,że "turystyczna " ma jednak 3200m-są tam też aktualne dane o warunkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pozdrawiam. W tym roku juz pare razy ujeżdżałam "Rokytnice". Generalnie sa tam trzy "obszary" narciarskie". Studentów - na początku miejscowości po lewej stronie (niestety tam nie byłam), ale kolega moj tam był parę razy - bardzo przyjemne trasy niebieskie i jedna czerwona - niestety same orczyki, więc nóżki nie odpoczywają. Zdecydowanie znajomi polecaja dla poczatkujących. Horni Domky - to ten obszar z dwoma Kanapami i paroma orczykami (mocno szarpią) - trasy niebieskie szerokie i niezbyt strome (na górze bardzo często mgła więc mimo iz byłam tam juz parę razy to nigdy nie widziałam więcej niz 20m , a to co miałam przed nosem zawsze było w miare płaskie i bardzo szerokie, więc dasz radę). Wszystko dobrze oznakowane, więc nie pomylisz tras bez obaw - a jak coś to spróbuj sobie w internecie poszukać mapke i wydrukuj bo czesi takich nie dają(ale bez obaw nie pomylisz). Może to trudniejsze zjazdy niz Studentov(tak twierdzi mój kolega), ale na kanapach nóżki odpoczywaja. Modra hvezda - przy końcu miejscowości - zespól czterech orczyków, krótkich i juz zupełnie płasko , więc to chyba na takie zupełnie pierwsze kroki. Pozdrawiam Julita Jakbys jeszcze miała jakieś wątpliwości to śmiało pytaj!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Trawki na stokach dziś już nie było! Warunki po prostu super. Uderza jedynie, że dziś 2/3 wszystkich osób na stoku to byli Polacy, a wszystkie informacje, plany, menu w knajpach, cenniki są po czesku, niemiecku i angielsku. To taka czeska przypadłość. Wkurza także, że punkt 16 po stokach zaczęły jeździć ratraki! MIĘDZY LUDŹMI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O punkt 16 staja wyciagi a ratraki wyjezdzaja do pracy w ratrakach siedza kierowcy a nad nartami tez ma se pewna wladze generalnie cialo A nie przyciaga sie bezwladnie do ciala B. Zawsze jezdzilem do Rokytnicy i wciaz polecam ten osrodek. Ostatnio spedzilem tam 4 dni, trasy byly dobrze przygotowane choc wymagajace ze wzgledu na polacie lodu ktore byly utrudnieniem dla jezdzacych w poprzek stoku, cos sie stalo nie dobrego, mianowicie w ciagu jednego dnia naliczylem osobiscie 5 akcji Horskyej Sluzby czyli GOPRU, pakowali delikwenta do czerwonej mumii i skuterem w dol, mysle ze warunki byly wymagajace a po drugie przybylo narciarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam To miałeś szczęście.Ja rezerwowałem w Pec-u na przełomie lipca i sierpnia i powiem Ci że miłem też problemy coś zarezerwować a jak już mi się udało to pensjonaty,które miały wcześniej zajęte odpowiadały że nagle mają wolne.Ale to tak po miesiącu sie odzywały. Pozdrawiam P.s napisz jak bylo na nartach może w tym roku też uda mi śię odwiedzić Rokytnice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś w tym sezonie wypożyczał tam narty? i jaka była cena?być może tam pojadę ze swoją ekipą tylko kilka osób będzie potrzebowało narty :)

co prawda w tym roku akurat tam nie pozyczalismy ale moi znojomi ktorzy jezdza razem ze mna na narty do Czech i pozyczaja narty placa 100-200 koron za dzien w zaleznosci gdzie i jakie to narty.W Rokitnicy masz wypozyczalnie przy gornym parkingu sprzetu mieli pamietam sporo,lepszy,gorszy itd na pewno nie bedzie z tym problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy drugiej kanapie bo tam jeździłem cały czas kilka razy zamieniałem na orczy ten przy czerwonej trasie kolejka była ale szła dość szybko ja byłem sam bo zona odpoczywała wiec za każdym razem ustawiałem się w rzędzie do dopełnienia czwórki a wtedy to już bardzo szybko idzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy wczoraj.. Dzień był przepiękny.. Żony nie wpuścili.. i teraz właśnie kombinuję, żeby jechać gdzieś gdzie jest gondola. W Świeradowie wiem że jest i że jak trafię warunki to się najeżdżę.. Gdzieś jeszcze można zawieźć kontuzjowaną Żonę? thx i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy wczoraj.. Dzień był przepiękny.. Żony nie wpuścili.. i teraz właśnie kombinuję, żeby jechać gdzieś gdzie jest gondola. W Świeradowie wiem że jest i że jak trafię warunki to się najeżdżę.. Gdzieś jeszcze można zawieźć kontuzjowaną Żonę? thx i pozdrawiam

Moze do Èerná hora – Janské Láznì tam jest gondola:). Jest gdzie zjesc ,usiasc, pochodzic. a co do Rokytnic, to jakby zona wjechala na gore kanapa Lanová dráha Lysá hora, to nie wiem co miala byc tam biedna robic pol dnia ,tam nic nie ma, ani usiasc, ani zjesc, jedynie widoki ladne nawet, jak jest dobra widocznosc. W H.Míseèky-Medvìdín raczej kanapa mozna wjechac do gory bez nart, bynajmniej w dol osoby zjedzaja na kanapie. Widoki z gory sa naprawde wspaniale. Mozna zjesc, usiasc, jesli swieci slonko, to caly dzien stok jest nasloneczniony, wiec pooplac sie moze:)

Użytkownik Askakaska edytował ten post 12 styczeń 2009 - 20:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc Wszystkim, mam pytanie - gdzie w Rokytnicach mozna wypożyczyć narty? Gdzieś blisko stoku? I mniej więcej za jakie pieniążki yhtaarus

10 metrów od dolnej stacji kanapy koło parkingu A stoi taki drewniany domek. Tam jest wypożyczalnia i przechowalnia obuwia. Za komplet zapłacisz 250 koron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w kilka rodzin wybieramy się do Rokytnicy w marcu z małymi dziećmi mam kilka pytań, do tych co już byli:
  • czy w kasach można płacić za skipassy kartami (VISA, MC/EC)?
  • jakie stoki polecacie dla małych dzieci (3-4 latka) na pierwsze ślizgi?
  • czy ktoś korzystał z instruktorów dla małych dzieci? możecie kogoś polecić?
  • czy ktoś jeździł na stokach Modrej Hvezdy? podobno dobre są dla początkujących a my będziemy w apartamentach w sąsiedztwie...
  • czy i ew. jakie atrakcje polecacie dla małych dzieci?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat dzieci nic nie wiem (moje jeszcze za małe :), ale co do kart, to najlepiej kup korony u siebie (NIE NA GRANICY!), wytarguj się! W Harrachovie masz bankomat. Płatności kartą na stokach w Czechach to rzadkość, nie wiem na 100% czy w Rokytnicach nie ma, ale mogę się o to założyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...