Skocz do zawartości

Czechy - Pec pod Śnieżką


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - Pec pod Snì¾kou Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.skipec.com/index.php?lang=7 Położenie Jak sama nazwa wskazuje pod Śnieżką ;-))). Po przeciwnej stronie Karkonoszy niż nasz Karpacz.Z niektórych miejsc jest podobno zasięg naszych sieci komórkowych. Stoki ośrodka położone są w łagodnej kotlince. Dojazd Drogą nr 5 do Lubawki. Granicę przekraczamy w Lubawce. W Kralovcu (pierwsza wioska w czechach) mamy dwie możliwości. Łatwiejsza ale trochę dalej. Jedziemy czeską 16 do Trutnowa. Przejeżdzamy przez całe miasto główną drogą (kierując się na Pragę) prawie na końcu Trutnowa, na rondzie, skręcamy w prawo w drogę nr 14. Rondo łatwo rozpoznacie, jest za zjazdem z górki a przy nim hipermarkety. Wcześniej w samym mieście jest też rondo, je pokonujemy na wprost. Jedziemy 14, znowu przez Trutnow (obwodnica). Za Trutnowem i Mladymi Bukami (mijamy je po lewej stronie) 14 skręca w lewo ale my nie bacząc na to walimy prosto. Mijamy kilka miasteczek, przed Velką Upą mijamy drogę do przejścia na przełęczy Okraj. Dalej jedziemy drogą wzdłuż strumienia. W Pecu trzymamy się dalej tego strumienia. Doprowadzi nas on do parkingów przy stokach. Druga trochę krótsza ale kręta. W Kralovcu za przejazdem skręcamy w prawo na pierwszym skrzyżowaniu. Jedziemy na Zacler. Po drodze ośrodek Arrakis w Zaclerze. Tą drogą dojeżdzamy do Trutnova (ale do miejsca w którym droga nr 14 opuszcza Trutnov). Za przejazdem (uwaga słaba widoczność na tory a przejazd nie strzeżony) skręcamy w prawo a po 50 m znowu w prawo jesteśmy na drodze nr 14 przed Mladymi Bukami, dalej prosto. Jest jeszcze możliwość jazdy od strony Kowar na przełęcz Okraj. Ale to raczej dla jeleniogórzan. Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) W sezonie płatne 100 koron (w kasie przed wyjazdem z parkingu), poza sezonem bezpłatne. Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) http://www.skipec.com/sjezd.php?lang=7 http://www.skipec.com/zmapa.php?lang=7 Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) http://www.skipec.com/vlek.php?lang=7 Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.galeriana.../pec/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
polecam jak najbardziej na wyjazdy rodzinne. piękne widoki, trasy dla wszystkich i dobrze utrzymane, naśnieżane i dwie z jazdą wieczorną (codziennie od godz 17). jedyne do czego można się czepić to skibusy ,które czasami jeżdżą jak chcą (może się coś zmieniło - byłem dwa lata temu). no i parkingi - wszystkie płatne, a czeska policja nie śpi i wlepia mandaty. brak krzeseł (tylko jedno 4 osobowe) rekompensuje bliskość od granicy i dobry dojazd czarnymi drogami. poza tym w okolicy są inne ośrodki ze szpindlerowym młynem na czele. polecam i pozdrawiam robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w lutym w czasie polskich ferii. opłaty za parkingi mnie nie obowiązywały bo swoje autko miałem na parkingu pensjonatu w którym spaliśmy ale wszędzie był płatny. i jak pisałem wcześniej policja szastała mandatami (z tym że jak też pisałem to było dwa lata temu) jeżeli chodzi o jazdę w innych pobliskich ośrodkach to jest jeszcze czarna hora a szpindlerowy jest też nie aż tak daleko (jakieś 30km) żeby tam nie zajrzeć (na wypadek jak by warunków do jazdy w pecu nie było. pozdro robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Bylem dwa razy i ... to byly moje dwa najlepsze razy na nartach. swietny osrodek. duzo tras do wyboru i niewielkie kolejki (w stosunku do polskiej i czeskiej konkurencji). btw: za pierwszym razem stalem na malym parkingu z boku i nic nie placilem. za drugim razem stalem na glownym parkingu i... tez nic nie placilem. nikogo nie bylo... nawet jakbym chcial to nie bylo komu zaplacic. ale slyszalem tez taka pogloske/plotke/opinie, ze w Pecu jest tak, ze karnet calodzienny = darmowy parking. Ale tak jak mowie... nie udalo mi sie tego sprawdzic, bo nie bylo zadnego parkingowego, ktory by oplaty pobieral jak wyjezdzalismy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja bylem tam 8-10 razy... ciezko zliczyc... Parking faktycznie ogromny ale kolo 10 w zeszlym roku zapelnial sie zupelnie (Dobrze ze mieszkalismy na parkingu pod stokiem i nie musielismy nigdzie jezdzic :D ) Stoki fajnie zroznicowane od dobrych do nauki do kawalka czarnego.. Niestety są miejsca gdzie chronicznie wychodzi trawka;/ Ogolnie fajne miejsce i blisko domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Byłem w Pecu rok temu i szybko tam się nie pojawie. Przestraszyły mnie kolejki do wyciągu/ wyciągów 20-30min.

Zartujesz? Jezdze do Pecu systematycznie i... nigdy nie widzialem takiej kolejki do wyciagu. Musiales miec jakiegos pecha, typu czeskie ferie albo jakies inne swieto lasu :) Przewaznie najwieksze kolejki sa do wyciagow Javor 1 i 2, bo to jest stacja poczatkowa z ktorej trzeba wjechac na gore i stamtad narciarze rozjezdzaja sie na inne stoki, gdzie kolejki sa juz znaczenie mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Zamierzam się wybrać do Pecu w styczniu 2009 z żoną i córką 6lat.Proszę o porady czy jest to odpowiednie miejsce do nauki dziecka i ewentualne info o pensjonatach w pobliżu wyciągów. Pozdrawiam

Lepszym osrodkiem do nauki dziecka jest np Severak -jest tam taśma dla dzieciaków Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale z kolei gożej z nami :mad:w tym czasie jak mała będzie się uczyć można by troszkę pośmigać a w tym Severaku chyba nie bardzo?Pozdrawiam

Witam -To mów ze bardziej chodzi Tobie o siebie -to Pec jest ok I blisko stoku masz Pensjon Zelony Potok lub Javor to zupełnie przy stoku A jeśli chcecie coś dobrego Zjejść to jest jedna knajpka(rezerwować trzeba dzień wcześniej lub rano)

Użytkownik kajuJ edytował ten post 22 sierpień 2008 - 21:44 dodanie tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pec nie jet najlepszym ośrodkiem do rozpoczęcia nauki-napewno wemą instruktorzy na początek waszej przygody z nartami na stoki w centrum Miasta (talerzyki) nie na głowny ośrodek. lepszym ośrodkiem był by Czechy - Cerny Dul lub Jańskie,Severak,Szpindel-Piotr Cerny Dul krzesełka od samego dołu. Jańskie gondolą do góry i tam fajne dwa stoki do nauki(talerzyki). Severak wszyscy razem. Szpindel niebieska łagodna i krzesełka. W Pecu krzesełka tylko na czerwoną i czarna. A dwa Jawory to orczyk i to ponad kilometr. Pozdrawiam Widzisz ty będziesz na Zachradkach a oni tam w dole przy hotelu 2 zdiecie patrzysz na nich!!!! zobacz tylko przez lunetę ich będzie widać. 3 i 4 fotka to ich stoki Pozdrawiam 2 ty 3 i 4 oni przy hotelu

Załączone miniatury

  • DSCN3628.JPG
  • Kopiowanie z DSCN5233.jpg
  • DSCN5305.jpg
  • DSCN5286.jpg

Użytkownik kajuJ edytował ten post 25 wrzesień 2008 - 18:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córcie to na pewno tam nauczysz są szkółki dla dzieci i to o różnym stopniu zaawansowania przy głównym stoku. Ja odpowiadałem na post odnośnie nauki ludzi dorosłych i 2 osób które raz były na nartach w ośrodku w którym raczej krzesełka wywoziły ich na stok a nie tak długi orczyk. Pozdrawiam -Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...