Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czechy - Pec pod Śnieżką

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
308 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2007 - 07:00

Czechy - Pec pod Snì¾kou

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://www.skipec.com/index.php?lang=7

Położenie
Jak sama nazwa wskazuje pod Śnieżką ;-))). Po przeciwnej stronie Karkonoszy niż nasz Karpacz.Z niektórych miejsc jest podobno zasięg naszych sieci komórkowych. Stoki ośrodka położone są w łagodnej kotlince.

Dojazd
Drogą nr 5 do Lubawki. Granicę przekraczamy w Lubawce. W Kralovcu (pierwsza wioska w czechach) mamy dwie możliwości.
Łatwiejsza ale trochę dalej. Jedziemy czeską 16 do Trutnowa. Przejeżdzamy przez całe miasto główną drogą (kierując się na Pragę) prawie na końcu Trutnowa, na rondzie, skręcamy w prawo w drogę nr 14. Rondo łatwo rozpoznacie, jest za zjazdem z górki a przy nim hipermarkety. Wcześniej w samym mieście jest też rondo, je pokonujemy na wprost. Jedziemy 14, znowu przez Trutnow (obwodnica). Za Trutnowem i Mladymi Bukami (mijamy je po lewej stronie) 14 skręca w lewo ale my nie bacząc na to walimy prosto. Mijamy kilka miasteczek, przed Velką Upą mijamy drogę do przejścia na przełęczy Okraj. Dalej jedziemy drogą wzdłuż strumienia. W Pecu trzymamy się dalej tego strumienia. Doprowadzi nas on do parkingów przy stokach.

Druga trochę krótsza ale kręta. W Kralovcu za przejazdem skręcamy w prawo na pierwszym skrzyżowaniu. Jedziemy na Zacler. Po drodze ośrodek Arrakis w Zaclerze. Tą drogą dojeżdzamy do Trutnova (ale do miejsca w którym droga nr 14 opuszcza Trutnov). Za przejazdem (uwaga słaba widoczność na tory a przejazd nie strzeżony) skręcamy w prawo a po 50 m znowu w prawo jesteśmy na drodze nr 14 przed Mladymi Bukami, dalej prosto.

Jest jeszcze możliwość jazdy od strony Kowar na przełęcz Okraj. Ale to raczej dla jeleniogórzan.

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)
W sezonie płatne 100 koron (w kasie przed wyjazdem z parkingu), poza sezonem bezpłatne.

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)
http://www.skipec.com/sjezd.php?lang=7
http://www.skipec.com/zmapa.php?lang=7
Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)
http://www.skipec.com/vlek.php?lang=7
Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
http://www.galeriana.../pec/index.html

#2 proc-boy

proc-boy

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 08.2007
0
  • Umiejętności: 2
  • Głogów

Napisano 06 październik 2007 - 17:35

Ja polecam, jeżdżę tam z kumplami i wszyscy sobie chwalimy. Jest on dla średnio-zaawansowanych narciarzy a tacy jesteśmy.

#3 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
  • Na forum od: 01.2007
98
  • Umiejętności: 5
  • szczecin

Napisano 06 październik 2007 - 19:10

polecam jak najbardziej na wyjazdy rodzinne. piękne widoki, trasy dla wszystkich i dobrze utrzymane, naśnieżane i dwie z jazdą wieczorną (codziennie od godz 17). jedyne do czego można się czepić to skibusy ,które czasami jeżdżą jak chcą (może się coś zmieniło - byłem dwa lata temu). no i parkingi - wszystkie płatne, a czeska policja nie śpi i wlepia mandaty. brak krzeseł (tylko jedno 4 osobowe) rekompensuje bliskość od granicy i dobry dojazd czarnymi drogami.
poza tym w okolicy są inne ośrodki ze szpindlerowym młynem na czele.
polecam i pozdrawiam robert
Czas nie goi ran, lecz przyzwyczaja do bólu

#4 KAS

KAS

Użytkownik

• Pip
  • 41 postów
  • Na forum od: 12.2006
22
  • Umiejętności: 7
  • Legnica

Napisano 06 październik 2007 - 20:10

byłem dwa lata temu). no i parkingi - wszystkie płatne, a czeska policja nie śpi i wlepia mandaty. brak krzeseł (tylko jedno 4 osobowe) rekompensuje bliskość od granicy i dobry dojazd czarnymi drogami.
poza tym w okolicy są inne ośrodki ze szpindlerowym młynem na czele.
polecam i pozdrawiam robert

Byłem w tamtym roku w marcu i nie potwierdzam opłat za parking. Przy bramce najwyższego parkingu automat wydawał bilet ale przy wyjeździe NIC nie płaciłem. Wydało mi sie to dziwne ale tak było trzy razy. Może w wysokim sezonie są opłaty.

Szpindlerowy Młyn jest jednak dużo dalej. Z polski trzeba objechać całe Karkonosze. Koło Pecu są za to Jańskie Łaźnie.

Byłem pod wrażeniem warunków śniegowych. W czasie ubiegłej kiepskiej zimy jeździłem tam 21 marca. Było ok. 20 cm śniegu i to na prawdę wystarczało. Tylko dolna część stoku Jawor zrobiła się już maziata ze śniegiem o rudej barwie.

Załączone miniatury

• 220_2003m.jpg

Krzysiek

#5 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
  • Na forum od: 01.2007
98
  • Umiejętności: 5
  • szczecin

Napisano 06 październik 2007 - 20:37

byłem w lutym w czasie polskich ferii. opłaty za parkingi mnie nie obowiązywały bo swoje autko miałem na parkingu pensjonatu w którym spaliśmy ale wszędzie był płatny. i jak pisałem wcześniej policja szastała mandatami (z tym że jak też pisałem to było dwa lata temu)
jeżeli chodzi o jazdę w innych pobliskich ośrodkach to jest jeszcze czarna hora a szpindlerowy jest też nie aż tak daleko (jakieś 30km) żeby tam nie zajrzeć (na wypadek jak by warunków do jazdy w pecu nie było.
pozdro robert
Czas nie goi ran, lecz przyzwyczaja do bólu

#6 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
  • Na forum od: 10.2006
99
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 15 październik 2007 - 19:53

Jadąc do Pecu mijamy ośrodek narciarski Velka Upa -w sezonie można pojeżdzić ale z tego powodu ze jest to stok nasłoneczniony to w Pecu jeszcze można śmigać a w Velkiej Upie już nie ma śniegu ale warto tez odwiedzić

Pozdrawiam Jarek

#7 cichy_no_war

cichy_no_war

Użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
  • Na forum od: 11.2006
28
  • Umiejętności: 6
  • Wroclaw

Napisano 08 listopad 2007 - 23:12

Bylem dwa razy i ... to byly moje dwa najlepsze razy na nartach. swietny osrodek. duzo tras do wyboru i niewielkie kolejki (w stosunku do polskiej i czeskiej konkurencji).

btw: za pierwszym razem stalem na malym parkingu z boku i nic nie placilem. za drugim razem stalem na glownym parkingu i... tez nic nie placilem. nikogo nie bylo... nawet jakbym chcial to nie bylo komu zaplacic. ale slyszalem tez taka pogloske/plotke/opinie, ze w Pecu jest tak, ze karnet calodzienny = darmowy parking. Ale tak jak mowie... nie udalo mi sie tego sprawdzic, bo nie bylo zadnego parkingowego, ktory by oplaty pobieral jak wyjezdzalismy.
.
www.cichy.foto.p9.pl - zapraszam do mojej galerii fotografii

#8 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
99
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 15 listopad 2007 - 23:25

23-25.11 mysłe ze bedzie jak zawsze Super:D

#9 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Wrocław

Napisano 16 listopad 2007 - 15:22

23-25.11 mysłe ze bedzie jak zawsze Super:D

Wiec jest duza szansa, ze sie spotkamy...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#10 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
99
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 16 listopad 2007 - 17:58

Więc do zobaczenia - to może wezmę żółtą kurtkę :D

#11 proc-boy

proc-boy

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 08.2007
0
  • Głogów

Napisano 19 listopad 2007 - 17:14

ja tam jeżdże często i nie ma tam opłat za parking, który na dodatek jest bardzo duży, zawsze tam mieliśmy miejsce
Fischer AMC 70 + Rossignol Exalt X7. Jaki status społeczny taki sprzęt :(

#12 Guliver

Guliver

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
1
  • Umiejętności: 9
  • k.Poznania

Napisano 23 listopad 2007 - 20:46

Miałem przyjemność spędzić w Pecu jeden narciarski dzień 18.11.2007 i jestem pod wrażeniem zarówno infrastruktury ośrodka jak i całej okolicy. Zima w Pecu już w pełni, warunki wyśmienite, czynne były już trzy wyciągi Javor 1, Zahradky I i Vysoky Svah, a nartostrady dają okazję do spróbowania sił na każdym poziomie. Mimo, że trasa Javor1 jest klasyfikowana jako czerwona to nieźle się namęczyłem aby ją pokonać na jednym tchu. A może mój przejaw słabości to efekt na początek sezonu, a może w płucach krążyły jeszcze opary po meczu w przeddzień :) Choć to połowa listopada to parkingi były pełne, więc obawiam się o brak miejsc podczas wysokiego sezonu. Ktokolwiek się wybiera to proponuję przyjazd odpowiednio wcześnie np. około 9:00 aby zabezpieczyć właśnie miejsce na parkingu i krótkie oczekiwane w kolejce do orczyków.

Polecam ten ośrodek gorąco, zwłaszcza gdy otworzą pozostałe nartostrady i wyciągi.

#13 siobson

siobson

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 11.2007
0

Napisano 24 listopad 2007 - 19:44

Ja byłem dziś w Pecu (24.11.), warunki oceniam następująco :
Javor - dostatecznie (miejscami spod śniegu wygląda trawa)
Hnedy Vrch (krzesełka) - dostatecznie +
Zahradky i Yysoky svah - dobrze +

Narciarzy niewielu, dłużej niż minute nie czekałem ani razu :) więc można było śmigać dowoli. Cena 400 koron czeskich za całodzienny karnet.
W tygodniu pewnie ludzi będzie jeszcze mniej, a optymistyczne prognozy na najbliższe dni zapowiadają że warunki będą się z dnia na dzień poprawiać, a co za tym idzie kolejne wyciągi będą chodzić. (Parking oczywiście za darmo, ale nie radze zgubić wydruku który dają przy wieździe bo grozi to dużą karą pieniężną :) )
Pozdrawiam

#14 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
99
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 25 listopad 2007 - 23:37

Dziś cały dzień padał śnieg- ludzi właściwie 0
Pozdrawiam
/www.relaxpark.cz/ po nartach

#15 marax0

marax0

Użytkownik

• PipPip
  • 208 postów
  • Na forum od: 11.2007
16
  • Umiejętności: 6
  • Poznan

Napisano 28 listopad 2007 - 10:55

Ja bylem tam 8-10 razy... ciezko zliczyc...
Parking faktycznie ogromny ale kolo 10 w zeszlym roku zapelnial sie zupelnie (Dobrze ze mieszkalismy na parkingu pod stokiem i nie musielismy nigdzie jezdzic :D )
Stoki fajnie zroznicowane od dobrych do nauki do kawalka czarnego..
Niestety są miejsca gdzie chronicznie wychodzi trawka;/

Ogolnie fajne miejsce i blisko domu :)

#16 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
99
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 10 grudzień 2007 - 20:20

jadę od piątku i w niedziele wieczorem powrót
Pozdrawiam Kaju

#17 wkloda

wkloda

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2007
0

Napisano 12 grudzień 2007 - 10:56

Byłem w niedzielę i coz, ekstra, malo ludzi, wsztstkie tras na 4+, najlepij jeździlo się na twardej czarej ściance na krzeselku.

Pozdrawaim

WK

PS to co widac na holidayinfo.cz to prawda

#18 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 456 postów
99
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:14

w piątek wiało-
w sobotę super -zwłaszcza nocne,
Niedziela słoneczko -żal było wracać -wyjazd o 16
Kaju

#19 cudomaniakski

cudomaniakski

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 12.2007
0
  • Piła

Napisano 19 grudzień 2007 - 16:06

Witam.
Szukam noclegu w Pecu, może ktoś poleci mi pensjonat.
Pozdrawiam
AB

#20 tomek8-78

tomek8-78

Użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
  • Na forum od: 02.2007
4
  • Okolice Zielonej Góry

Napisano 19 grudzień 2007 - 21:04

Byłem w niedzielę i coz, ekstra, malo ludzi, wsztstkie tras na 4+, najlepij jeździlo się na twardej czarej ściance na krzeselku.

Pozdrawaim

WK

PS to co widac na holidayinfo.cz to prawda

Tak to prawda, wszystkie info zamieszczone na tej stronie sa jak najbardziej aktualne
[COLOR="Red"][/COLOR]Tomek