Skocz do zawartości

Czechy - Cerna hora/Janske Lazne


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 659
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Hej ja byłem w sobotę. warunki ok ale ludzi straszne hordy. miejsc na parkingu brak dowozili busem z oddalonego o 3km parkingu rezerwowego. Jak zobaczyłem kolejkę do kas to o mało zawału nie dostałem 1h stania po karnet a potem jeszcze walka na schodach do gondoli!!! Ale ogólne wrażenie pozytywne na szczęście duża wydajność wyciągów skracała stanie w kolejkach do 15 minut!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA no dokładnie jak zobaczyłem ten tłum to mi nogi zmiękły, i jeszcze musiałem zasuwać z 700m pod górkę z nartami i w butach narc.. ;/ Prawda przepustowość to mocna strona Janskich w kolejce dłużej jak 15min sie nie stoi (nie licząc po karnet gdzie stałem 0.5h... ;/)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
bylem ostatnio w carnej horze i wszystko bylo fajnie trasy szerokie dobrze przygotowane chociaz po 13 zaczelo sie robic sporo muld ale nasuwa mi sie jedno pytanie czy nie mozna tam zrobic jakiegos innego dojscia do gondolki bo to po tych schodach to jest tragedia, a chyba z boku gdzies mozna bylo by zrobic w jednym pozomie bojscie do gondolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W pn,wróciliśmy z 4-dniowego wypadu w te strony; śniegu nie mało, ale w dolnych partiach kiepskawo, zamknęli Pod Kabinou od pierwszej przecinki w dół :( dojazd do gondoli na dół dramatyczny, prawie jak narty wodne. Za3mali też w poniedziałek (nie wiedzieć czemu :eek:) kanapę; aczkolwiek po południu puścili traka na Proteż; aha no i nocne zakończyły się oficjalnie w niedzielę 30.03. W poniedziałek zero ludzi i pikny sztruksik :P czyli to co tygrysy lubią najbardziej :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
czekają nas w tym roku kolejne udogodnienia na Cernej. mianowicie: # System sztucznego naśnieżania na trasie narciarskiej Pod kabinou (1,9km) # 40 szt nowych drągowych armat śnieżnych # Most dla narciarzy przez drogę Janské Láznì-Èerný Dùl # Nowa wypożyczalnia i ski-servis oraz przechowalnia bagażu # Nowe kasy oraz wejście dla narciarzy przy dolnej stacji kabinkowej kolejki linowe najbardziej zadowolony jestem z tego że moja ulubiona na trasa na Cernej będzie dośnieżana :D mostek bardzo fajny duuużo lepszy niż ten w Zieleńcu(przynajmniej tak mi się wydaję na fotce :P) a tu sobie można zobaczyć tą fotkę: http://www.cerna-hor...php?lang=7&ro=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie ciekawie.Widać u naszych sąsiadów coś śię dzieje nie to co u nas wciąż mało i za wolno.

Bez przesady. Ja tam widze u nas postep. patrz inwestycje: zieleniec i swieradow, a moze tez czarna gora. ale wiadomo, ze i tak najwiecej dolnoslazakow bedzie mozna, jak co roku, spotkac w... czeskich piwiarniach przy stokach za poludniowa granica :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze zrobili schody ruchome wzorem Rokytnic nad Jizerou to bym lepszego miejsca nie znał. Niestety w zeszłym roku wchodziło się dwa piętra po śliskim linoleum do tego po nierównych stopniach... A mostek super, najbardziej to się ucieszą snowboardziści, bo przez przejazd pod drogą zatrzymywali się i musieli kuśtykać do kolejki. No i będzie dużo bezpieczniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakby jeszcze zrobili schody ruchome wzorem Rokytnic nad Jizerou to bym lepszego miejsca nie znał. Niestety w zeszłym roku wchodziło się dwa piętra po śliskim linoleum do tego po nierównych stopniach... A mostek super, najbardziej to się ucieszą snowboardziści, bo przez przejazd pod drogą zatrzymywali się i musieli kuśtykać do kolejki. No i będzie dużo bezpieczniej.

Stary schody ruchome? To jest szczerze mówiąc to co mnie denerwuje w niektórych alpejskich czy dolomitowych centrach. Czy naprawdę zrobienie paru kroków, nawet w butach narciarskich to taki wysiłek. Później tacy nieruchawcy staja na nartach i po paru minutach ratownicy mają co robic. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitek może i masz rację ale byłeś w Cernej ?? jak dla mnie to wejście do gondoli to maskara :/ duszno, ślisko, stromo mało miejsca :/ co do inwestycji no to racja w zieleńcu powstaną dwie nowe kanapy ale jak dla mnie kanapa która będzie miała długość góra 700m to za mało a w Czechach np w Szpindlu to masz trasy 2km i do tego szerokie. w zieleńcu niestety jest wąską i krótko ale jak na rozruszanie po lecie jest w sam raz ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, to nie jest kwestia wysiłku, ale wygody i komfortu. Nie jadę tam po to, żeby na stromych śliskich schodach się przewrócić i wybić komuś kijkiem oko. Najbardziej lubie te miejsca, gdzie nart nie trzeba ściągać. W Jańskich końcówka zjazdu wygląda (wygladała w 2007/08) tak: -zwalniasz prawie do zera żeby zmieścić się w przejazd pod drogą - 2m szerokości, zakręt przed i po jak na przejeździe kolejowym. -za tym jest tak płasko (ze 40m), że na nartach musisz się parę razy odbić kijkami, snowboardy podskakują. -potem masz zjazd 20m pod wejście do budynku -tam wylatujesz zza węgła i szukasz miejsca na lodowisku, żeby się zatrzymać możliwie daleko i nie na środku -potem ściągasz narty i wchodzisz do budynku. Dwa piętra po schodach szerokości 2m. Bramka biletowa jest ustawiona na końcu schodów. Jak zobaczyłem te schody w Rokytnicach to też się zdziwiłem. Ale tam w Janskich byłyby jak znalazł. Full luksus kabinkę już mają to teraz jeszcze tylko schody ruchome.... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...