Skocz do zawartości

Czechy - Ski Sneznik/Dolni Morava


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba innym razem, bo ja na Cervenohorske Sedlo jutro ruszę w drodze powrotnej.
Z chęcią bym z Tobą pojeździł, ale okazało się, że wyrwałem się jak jeździec bez dokumentów i muszę minimalizować drogę przebytą.
Dziś w Koutach pasa śnieg i słońca niet. Warun był ekstra, wiatr i minusy dały swoje. Do 12:30 nie zjeździli stoku. Wieczorna Premyslov. Ponoć najdłuższy oświetlony stok.



Wybieram się z dziećmi w przyszłym tygodniu. Napisz jak jest?
W tym roku kładka nad drogą. Będzie bezpieczniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładka fajnie, można z rozpędu na nią wjechać z niebieskiej. Warunki super, twardo bo na minusie, tylko hopki na czerwonej z przetarciami trochę można poczochrać slizgi. Giganta się załapałem, narta dobrze trzyma krawędź w lodowej rynnie obok tyczek, info dla b4me, nick zobowiązuje, chyba fotkę sobie ustawię;-)

Załączone miniatury

  • DSC_0220.JPG
  • DSC_0188.JPG
  • DSC_0177.JPG
  • DSC_0196.JPG
  • DSC_0181.JPG
  • DSC_0207.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jem w domu;-) Wina lub piwa mogę się napić:-) A masz miejscówkę jakąś w CS? W Koutach jest fajna pizzeria z piecem i cienkim ciastem. Tam mieszkałem, Penzion Kouty za 6 dych za os. No i na imprezę Kooperativy (ki czort? Vienna Insurance?) się załapałem, spróbuję oddać klimat...;-)

Załączone miniatury

  • DSC_0151.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do wątku tytułowego :) , relacja z dzisiaj.

Rano, około 8.30, w Polsce -5, a w DM już -8 st. C. Słoneczko, niebo niemal bezchmurne, zero wiatru. Trasy twarde, równe - przygotowane. Czynne niemal wszystko, poza czarną :( (i się nie zanosi, leżał tam tylko naturalny opad, nawet armatek nie ustawiają) i objazdem U Slona. Na trasach U Slona, Kamila i Bećko pracujące cały dzień armatki. Trochę wkurzające, bo osiada to na goglach i pogarsza widoczność. Później naszły się chmury, i tak od 12.30 już wszędzie pochmurno. Ludzi mało, często sam jechałem na krzesełku. Jedyna dłuższa kolejka, i to przez cały dzień, to do talerzyka na Slamnik.

 

U Slona
Czarna
Kolejka

 

Kolejka do krzesełka, zdjęcie zrobione około 12.30.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Wczoraj warunki dość dobre, chociaż śnieg był mokry. Szczególnie przy pierwszym krześle trasa była namoczona i jechało się na hamulcu ręcznym. Na drugim krześle lepiej, na górze czerwona i czarna nawet miejscami twarde, orczyk na szczyt niestety nie chodził, za mało ludzi pewnie. Spodziewałem się betonu, a było wiosennie, narty głęboko wgryzały się w śnieg, najlepiej było wykorzystać całą szerokość stoku to można było butami po śniegu szorować w skręcie tak trzymało. Jakoś super ciepło nie było, tablice pokazywały +3,5, słońca nie było, ale chyba w nocy niespecjalnie zmroziło. Ludzi malutko, całe trasy dla siebie, zjeżdżając mijało się tak od 0 do 5 osób. Jak ktoś nie ma dość sezonu to warto się jeszcze wybrać, ale trzeba mieć trochę kondycji do jazdy w ciężkim śniegu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepło nie było, tablice pokazywały +3,5, słońca nie było, ale chyba w nocy niespecjalnie zmroziło. Ludzi malutko, całe trasy dla siebie, zjeżdżając mijało się tak od 0 do 5 osób. Jak ktoś nie ma dość sezonu to warto się jeszcze wybrać, ale trzeba mieć trochę kondycji do jazdy w ciężkim śniegu :)

 

Albo trzeba trafić na mróz w nocy, a w dzień plus. Wtedy jest idealny firn. Tak było w weekend :-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...