Skocz do zawartości

Czechy - Øíèky


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jechałeś z Wrocławia? Jeśli tak to którą drogą? Jak warunki?

 

Z okolic Nowej Rudy.

Do Dusznik, przez Duszniki cześć senatoryjna na Zieleniec, na Mostowice, na Czechy, w lewo, w prawo na Ricky - google maps, było biało, śniegowo i ślisko, wszak zima, ale przejezdnie. 

Teraz dopadało trochę śniegu, także nie wiem, bo tym skrótem nie odśnieżają, a bez 4x4 już się kiedyś zakopałem jak było śniegu na pół koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolic Nowej Rudy.

Do Dusznik, przez Duszniki cześć senatoryjna na Zieleniec, na Mostowice, na Czechy, w lewo, w prawo na Ricky - google maps, było biało, śniegowo i ślisko, wszak zima, ale przejezdnie. 

Teraz dopadało trochę śniegu, także nie wiem, bo tym skrótem nie odśnieżają, a bez 4x4 już się kiedyś zakopałem jak było śniegu na pół koła.

 

Uzupełniając - dzisiaj byłem z drugiej strony Orlickich w Destne. Załóżmy, że opad sniegu i warunki drogowe podobne, szczególnie za Kotłem i za Olesnicami do Destne jak skrótem na Ricky to jest biało i ślisko i w miarę równo bez nawałów śniegu. Ot jak w normalnej zimie do jazdy po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla kronikarskiego obowiązku opiszę krótko swoje dzisiejsze wrażenia z zamknięcia sezonu :)

Byłem na miejscu o 8:30, karnet do 12 kosztował 180 koron, dość ciepło (ale nie gorąco, dopiero koło 12 było tak mocno ciepło), trasy raczej od początku wolne, na początku w cieniu był beton, na którym można było nabrać prędkości, a potem jazda na krawędziach, żeby jej nie wytracać, muld nie było, podłoże się trzymało, tylko stawało się z czasem coraz wolniejsze, ludzi nie tak mało jakbym się spodziewał, ale przeważnie na trasie mijało się raptem kilka osób. Zjazdów zaliczyłem 17, 10x czarna, 5x czerwona, 2x niebieska i to też oddaje warunki na poszczególnych trasach :) Droga tam przez Spaloną - Mostowice, powrót przez Bartosovice - Różankę, w obie strony bez przygód, panuje już totalna wiosna, więc ciężko by im było pociągnąć jeszcze tydzień ;)

17523275_265861600528628_327614236166953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dzisiaj na stoku o 8:30, na parkingu małe zaskoczenie bo pełno... ale, że wszystko rozkłada się na trzy trasy to na stokach luzy, kolejka do krzesła maksymalnie do bramek, poma była nieczynna. Dużo miejscowych przyjechało na 8 i kupiło karnety na 2h, po 10 już zupełnie pusto, dużo osób wybrało też opalanie i piwko, dlatego jazda na okrągło. Warunki bardzo fajne jak na dzisiejszą pogodę. Rano było twardo i szybko, ale słońce mocno operuje i potem była jazda w "slow motion", ale do końca było równo, tylko mokro ;) tam gdzie cień pod samym lasem to beton, ale potem już wszystko puściło. Do 12 zaliczyłem 18 zjazdów: 6x czarna, 6x czerwona, 6x niebieska. Mają działać do soboty 6 kwietnia, jak ktoś się zbierze, żeby być na 8 to warto :) Mała niespodzianka w drodze tam, jechałem przez Spaloną i droga Orlicke Zahori - Ricky jest zamknięta w remoncie, spooory objazd przez Bartosovice, dlatego lepiej już z Wrocławia kierować się na Długopole, Różankę, Niemojów, Bartosovice

Załączone miniatury

  • IMG_20190330_085925.jpg
  • IMG_20190330_085932.jpg
  • IMG_20190330_090718.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...