Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czechy - Øíèky

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 wegweg

wegweg

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 10.2009
5
  • EL

Napisano 06 luty 2011 - 22:09

W piątek byłem w Riczkach :)
Dolny parking prawie pusty - skiBUS na górę 10kC.
Górny parking kolejeczka ok.10 samochodów - parkingowi sprawnie wpuszczają na parking.
Karnety:
8.00-12.00 lub 12.00-16.00 - 340kC
8.00-16.00 480kC
Kolejka na krzesło prawie nie istnieje.
Co do tras: niebieska i czerwona strasznie zjechana, czarna mało ludzi i dobrze przygotowana (my jeździliśmy od 12.00).

Wg mnie wspaniała alternatywa dla Zieleńca - kojejki, przygotowanie stoku - tu stok był w lepszym stanie o 16.00 niż o 11.00 w Zieleńcu.

Jedyny problem może stanowić NAJKRÓTSZA droga z Zieleńca przez Mostowice - 10-cio kilometrowy odcinek przez las w górach w tunelu na szerokość spychacza szerokość 2-2,5m.

Droga do Riczek :)
Dołączona grafika

Użytkownik wegweg edytował ten post 06 luty 2011 - 22:15

#22 macias40

macias40

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2011
0

Napisano 12 listopad 2011 - 16:49

Witam. Można tak powiedziec, że należę do stałych bywalców tego ośrodka :) Regularnie od 3 lat bywam w Rickach. Wielki plus za zróżnicowanie stoków pod względem trudności, ceny z porównaniem do konkurentów w Karkonoszach. Dojazd nie zachwyca, droga zazwyczaj biała, za to posypana na calej szerokości piaskiem ( na zakrętach jeszcze dokładniej +), po drodze mijamy prawdziwe Czeskie wioski, prawdziwy ''prirodny'' klimat:) Jadąc od strony Wrocławia podróż trwa może 30 min dłużej niż do Zieleńca, ale mamy za to znakomicie przygotowane trasy (niebieska, czerwona i czarna <3 ), duużo mniej ludzi, prawdziwą narciarską atmosferę bez czucia efekciarstwa czy pokazu swoich 'umiejętnosci' jak niektórych naszych rodaków. Osobiście urzekło mnie również radio Cerna Hora, które słyszymy wjeżdżając 4-os kanapą ;))

#23 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 304 postów
  • Na forum od: 12.2007
197
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 15 grudzień 2011 - 22:03

Zacząłem tam tegoroczny sezon, wpadłem na dwie godziny w środę o 13, trasa czerwona czynna, bardzo dobrze utrzymana, duży plus! W sumie dziwne, że inne trasy nieczynne, bo nie wyglądało jakby śniegu miało tam brakować... Ludzi mało, ale momentami jakaś szkółka jeździła i trzeba było ich wymijać, temperatura +1, niestety kapało ze słupów i krzesło było mokre :/ i trochę mgła na górze, ale trasa trzymała się dobrze, jeżeli ktoś czuje się niepewnie na śliskich nawierzchniach to obowiązkowo łańcuchy bo okoliczne drogi oblodzone, ja jechałem od Lewina Kłodzkiego przez Destne to droga od D. masakra, jako, że nie miałem łańcuchów ani łopaty nie chciałem ryzykować i powrót przez Bartoszowice v OH i potem Autostradą Sudecką (Jechałem ze Świebodzic a wracałem do Ludwikowic, stąd taka nietypowa trasa), już lepsze warunki drogowe, chociaż też miejscami drogi białe, ale spokojnie da się przejechać, chociaż widziałem dwa samochody jak zakładali łańcuchy
  • QshaQ podziękował za tę wiadomość

#24 pietaszek

pietaszek

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 08 styczeń 2012 - 15:27

Witam jakby ktoś miał bieżące informacje o warnach narciarskich i drogowych z tamtych okolic to proszę o napisanie. Wybieram się tam za tydzień i chce mieć bieżące informacje. Z góry dziękuję.

#25 AndreL

AndreL

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 03.2010
25
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:41

Cześć

Czy ktoś się orientuje na jakich trasach od 24 do 29 stycznia 2012r rozgrywane będą zawody uczniów i żaków? Miałem zamiar wybrać się w tym terminie na 3 dni, ale po samej niebieskiej w tłumie nie opłaca się jeździć przez cały dzień. Może tylko część tras czerwonej i czarnej jest wtedy "zajęta"? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

Użytkownik AndreL edytował ten post 11 styczeń 2012 - 09:59
odświeżenie

Nie wpisuję oceny. Nie umiem się określić i proszę w postach nie prosić mnie o ocenę mojej jazdy w stopniach Skiforum.

#26 AndreL

AndreL

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 03.2010
25
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 11 styczeń 2012 - 10:00

Może jednak ktoś zna odpowiedź na powyższe (w poście wyżej) pytanie???
Nie wpisuję oceny. Nie umiem się określić i proszę w postach nie prosić mnie o ocenę mojej jazdy w stopniach Skiforum.

#27 staradama

staradama

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 12.2008
1

Napisano 24 styczeń 2012 - 13:12

W pon była zamknięta czarna trasa. Na niej chyba bd rozgrywane te zawdy. Ja mam pytanie, czy może ktoś dziś tam był? Bo zastanawiam się czy nie będzie jutro przeludnienia i skierować się w inną strone. czekam na odp.

#28 karmann

karmann

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2010
2

Napisano 26 luty 2012 - 12:16

Do miejscowości Ricky jezdze juz przeszlo ponad 10 lat. Trasa która wydaje mi sie optymalna to trasa przez ( jestem z Wroclawia) Wrocław-Kłodzko-Domaszków-Różanka- NiemojówBratosovice w orlickych horach - Ricky. Trasa wynosi 135 km z wrocławia. W niemojowie znajduje się granica. Również w niemojowie można się zatrzymac u pani Danuty ( bezposrednio przed przejsciem granicznym) na dobre jedzenie badz jak jedziecie grupa na pare dni w agroturystyce Karasiówka ( bardzo dobre warunki, sympatyczni właściciele) Trasa jest dobra , droga zawsze odnieżona, mieszczą sie 2 mijające się samochody. Ten kto raz pojechał do Ricek już nigdy wiecej nie pojedzie do Zieleńca bo:
1) W Rickach znajdują się dłuższe, większe, lepiej utrzymane trasy narciarskie
2) odległosć z wrocławia jest porównywalna
3) W Rickach nie ma kolejek do wyciągu!!! Mówie poważnie. W weekend można sobie spokojnie pojezdzic nie to co w Zieleńcu spęd narciarzy, czekanie w kolejkach tłok na stoku
4) W Rickach znajduje się bezpłatny parking -nawet 2 oraz bezpłatne toalety
5) przystępne ceny karnetów

www.skiricky.cz

#29 bilski

bilski

Użytkownik

• Pip
  • 59 postów
  • Na forum od: 01.2010
17
  • Miasto cudów- Oława

Napisano 28 luty 2012 - 10:50

W niemojowie znajduje się granica

Tam jest przejście ?

#30 Ropóh

Ropóh

Użytkownik

• PipPipPip
  • 516 postów
  • Na forum od: 03.2011
167
  • Umiejętności: 5
  • Wrocław-Oława

Napisano 28 luty 2012 - 18:33

A w ten weekend (3-4 marzec) będzie można potestować za darmo narty "rosoła".

#31 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 304 postów
197
  • Wrocław

Napisano 01 marzec 2012 - 13:43

Dawniej w Niemojowie dało się przejść tylko na piechotę, bądź rowerem, po wejściu do strefy Schengen na szczęście szlaban zdjęli i można i samochodem przekroczyć granicę
  • bilski podziękował za tę wiadomość

#32 Drutobrody

Drutobrody

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 01.2007
227
  • Ostrów Wlkp.>Wrocław>Schweidnitz

Napisano 11 grudzień 2012 - 10:36

Byłem w Riczkach w niedzielę. Dojazd via Domaszków, Różanka, Niemojów Bartoszowice, Rokytnice bardzo dobry. Drogi białe ale szerokie. W przypadku opadów na pewno warto wziąć łańcuchy. Narciarzy sporo. W zasadzie sami Czesi. Cały górny parking zajęty. Trasy twarde ale dobrze przygotowane. Ze względu na relatywnie łatwe stoki takiego najazdu parapeciaży w życiu nie widziałem. Było ich więcej niż narciarzy. Ich technika polegająca na zgarnianiu śniegu skutkowała na większych pochyłościach ślizgawkami. Mnie to odpowiadało dla ćwiczenia sytuacji. Ośrodek sympatyczny, choć kanapa faktycznie jedzie na górkę niemiłosiernie dłuuuuugo. Gdyby chodził orczyk, to kanapę bym odpuścił.

#33 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 11 grudzień 2012 - 13:42

byłem też, potwierdzam, ale co do parapeciarzy to jakoś mi strasznie nie przeszkadzali ale rzeczywiście sporo ich było ;)

#34 Drutobrody

Drutobrody

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 01.2007
227
  • Ostrów Wlkp.>Wrocław>Schweidnitz

Napisano 11 grudzień 2012 - 15:27

byłem też, potwierdzam, ale co do parapeciarzy to jakoś mi strasznie nie przeszkadzali ale rzeczywiście sporo ich było ;)

Mi też nie przeszkadzali, bo potrafiłem ich ominąć:) Przeszkadzali głównie sami sobie... Co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że większość z nich to "skoordynowani ruchowo inaczej".

#35 Tosiek93

Tosiek93

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 09.2008
14
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 06 kwiecień 2013 - 10:51

Był ktoś ostatnio. Zaciekawił mnie ten ośrodek i niedługo się tam wybiorę. Są szansę żeby kręcili do maja?

#36 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 304 postów
197
  • Wrocław

Napisano 30 marzec 2015 - 17:38

W niedzielę 29.03 zaliczyłem Ricky, ponieważ nocleg miałem niedaleko wyciągów plan był, żeby zebrać się na 8, jednak zmiana czasu spowodowała, że udało się pierwszy wjazd zaliczyć o 9 ;) Warunki lepsze niż w Destne (jednak to ponad 100m wyżej i ośrodek schowany w lesie), niestety pogoda zepsuła całą zabawę - padał deszcz. Zatem karnet kupiłem "do 12" i przez trzy godziny jeździłem bez przerwy, rano jeszcze było trochę ludzi, ale już przed 11 (padało coraz mocniej) rzadko kiedy minęło się kogoś na stoku dzięki czemu do 12 jeździło się praktycznie po sztruksie. Wiadomo, ze środek tras był lekko rozjeżdżony, ale tamtejsze trasy są na tyle szerokie, że po bokach do końca był przymrożony sztruks. Śniegu jeszcze mają pod dostatkiem, więc jak ruszą od czwartku przed świętami polecam się wybrać bo warto. Niestety deszcz wszystko popsuł (z rękawic wyciskało się wodę, trzeba było przyzwyczaić się do jazdy z zapadanymi goglami), przy okazji należy się spory minus dla obsługi - nie przecierali krzeseł, przez co cały czas siadało się na wodę... ale jeżeli chodzi o sam stan tras (najlepsza czarna, czerwona też trzymała poziom, na niebieskiej miejscami robiła się lekka breja) to jak na taką pogodę przez ostatnie dni (ciepło, deszcz) było świetnie! Jazda do Wrocławia przez Bartosovice, Niemojów, Różankę, Długopole i na K33 (teoretycznie bliżej jest przez Orlickie Zahori, Mostowice, Spaloną, ale jakoś nigdy nie udaje mi się trafić w tę drogę przy wyjeździe z areału :P)

#37 juice

juice

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1267 postów
413
  • Ziemia Kłodzka

Napisano 30 marzec 2015 - 23:10

Był ktoś ostatnio. Zaciekawił mnie ten ośrodek i niedługo się tam wybiorę. Są szansę żeby kręcili do maja?

Nie ma.

Pozdrawiam,

#38 juice

juice

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1267 postów
413
  • Ziemia Kłodzka

Napisano 06 styczeń 2016 - 21:44

Nie ma.

Pozdrawiam,

Ricky dzisiaj.

Śniegowo bdb; kolejkowo bdb; pogodowo db -; cenowo bdb; 

Ogólne i subiektywne wrażenia zimowe - celująco.

Pozdrawiam,

#39 cexec

cexec

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 11.2008
0

Napisano 10 styczeń 2016 - 23:48

Ricky dzisiaj.

Śniegowo bdb; kolejkowo bdb; pogodowo db -; cenowo bdb; 

Ogólne i subiektywne wrażenia zimowe - celująco.

Pozdrawiam

Jechałeś z Wrocławia? Jeśli tak to którą drogą? Jak warunki?

#40 juice

juice

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1267 postów
413
  • Ziemia Kłodzka

Napisano 15 styczeń 2016 - 23:03

Jechałeś z Wrocławia? Jeśli tak to którą drogą? Jak warunki?

Z okolic Nowej Rudy.

Do Dusznik, przez Duszniki cześć senatoryjna na Zieleniec, na Mostowice, na Czechy, w lewo, w prawo na Ricky - google maps, było biało, śniegowo i ślisko, wszak zima, ale przejezdnie. 

Teraz dopadało trochę śniegu, także nie wiem, bo tym skrótem nie odśnieżają, a bez 4x4 już się kiedyś zakopałem jak było śniegu na pół koła.