Skocz do zawartości

Czechy - De¹tné v Orlických horách


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czechy - De¹tné v Orlických horách Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Zachęcając do przyjazdu do jakiegoś areału - rzeczą podstawową (jak dla mnie) powinna być jego mapa -> http://skicentrum.sp...ofi.cz/mapa.php. Chyba, ze to chodzi o tego linka do hotelu w poście obok i jego właścicieli ... Zdravim :-) ps Z ciekawości wszedłem na obie wersje językowe i porównałem ceny w cz i pln. I wychodzi mi, że w czeskim schronisku ... dyskryminują Czechów, albo posiadaczy tej waluty :-DDD

Użytkownik o.tisk edytował ten post 26 listopad 2009 - 12:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
I już po:( Ale z czystym sumieniem polecam Destne:)...z tym, że na 2-4 dni, bo na dłużej może nudzić. Fajne, nienużące, dość szerokie, dobrze (może za wyjątkiem czarnej, ale ta też nie była tragiczna) przygotowane trasy. Ludzi umiarkowanie, tj. w zasadzie bez kolejek do wyciągów (a akurat zaczynały się czeskie ferie), ceny karnetów przyzwoite, wygodne warianty karnetów (pół-, kilkudniowe, na punkty). Kwater w samym Destne i okolicy mnóstwo, a dojazd do ośrodka, nawet przy tegorocznej zimie, bezproblemowy (superszeroko odśnieżone drogi). Parkingi rzeczywiście duże i bezpłatne. Podsumowując krótko - polecam na przedłużony weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Byłem w Destne w sobotę 28.03, warunki były lepsze niż się spodziewałem, rano o 9 było dobrze przymrożone na wszystkich trasach, potem stopniowo już odsypywały się, jednak nigdzie nie wychodziła ziemia, od 11 zaczęło się robić miękko, ale czarna wytrzymała praktycznie do końca (mało kto tam jeździł). Głównie oblegana była czerwona, przez co tam zrobiło się bardzo dużo sypkiego, ale bez muld. Na niebieskiej chyba najgorsze warunki śniegwe (tylko dwa razy tam zjechałem), ale bez przetarć. Cały czas jazda na okrągło, dodatkowo po 13 to już mało kto był na stoku, głównie dzieci z rodzicami na niebieskiej.Temperatura była ok. 6 stopni, na szczęście niebo wytrzymało i tylko ze trzy razy, ale tak przez góra 5 minut popadał deszcz ze śniegiem, nie było słońca, które jednak dodatkowo rozpuszcza stoki. Aktualnie jest przerwa w funkcjonowaniu, ale mają jeszcze ruszyć na Wielkanoc. Droga z Wrocławia przez Lewin Kłodzki bardzo dobra, odcinek Lewin - Olesnice v OH świeżo wyremontowany, trzeba tylko po czeskiej stronie nie zgubić się i na "ryneczku" skręcić w prawo (nie ma znaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chyba tylko ja jestem fanem tego ośrodka :D

Pojechałem dzisiaj, byłem na miejscu przed 11, od Lewina coraz bardziej zimowo, po drodze już ośrodek Olesnice kusił błyszczącą się w słońcu trasą, no ale te 500 metrów pewnie szybko by się znudziło :D Parking w Destne gdy przyjechałem zawalony, trzeba było parkować wzdłuż drogi, ale szybko się zrobił pusty, zapewne miejscowi przyjechali o 9 na 2 godziny. Ja kupiłem na 4 i już jadąc wyciągiem aż mnie nosiło widząc beton na czerwonej trasie i faktycznie warunki były idealne. Czerwona wzdłuż wyciągu trzymała się dzielnie gdzieś do 13, niebieska była najbardziej miękka, ale w cieniu do końca było bardzo szybko i lekko lodowo, czarna w ogóle nie odczuła wędrującego słońca, tylko tyle, że o 14 zaczął się trening klubowy i ją zamknęli ;). Mimo zapchanego parkingu ludzi niewiele, była cały czas rotacja bo z tego co zaobserwowałem klientela to głównie miejscowi na dwie godziny, do tego oblegane były knajpy, niektórzy woleli się poopalać niż jeździć ;). Oprócz wolnego krzesła działał jeszcze orczyk, który jechał dwa razy szybciej, jazda na okrętkę, ani razu nie stałem w kolejce, szczególnie do orczyka wsiadało się z marszu, według gpsa udało mi się zjechać 29 razy. Pogoda piękna, ani jednej chmury i zero wiatru, więc można było pośmigać bez kurtki i zjarać nos ;). Śniegu jeszcze jest bardzo dużo i warunki są świetne, przy ich atrakcyjnych cenach (po 21 marca będą jeszcze niższe) polecam zdecydowanie wybrać się do Destne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj na nocnej warunki niemalże idealne, spodziewałem się mokrego śniegu, a był beton i sztruks. Zanim się ściemniło udało się zjechać jeszcze dwa razy po czarnej trasie gdzie był zmrożony sztruks. Na czerwonej podobnie i wytrzymała w takim stanie do końca, jedynie na dole robiło się trochę sypko. Niebieska dość szybko się odsypała i początkowo było tam wolno, ale z czasem obniżyła się temperatura i przymroziło, więc też dało dało się pośmigać. Ogólnie było bardzo twardo i bardzo szybko, ludzi niewiele, jazda oczywiście na okrągło orczykiem - krzesło aktualnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...