Skocz do zawartości

Tyrol - Lodowiec Kaunertal


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrol - Lodowiec Kaunertal "Kaunertal to tak naprawdę nazwa doliny, nad którą wznosi się w górę, na wysokość 3 535 m n.p.m. potężny masyw Weisseespitze. Jego górne partie pokrywa lodowiec (Kaunertaler Gletscher) i tam właśnie, na wysokości od 2 150 do 3 160 m n.p.m., rozciąga się całoroczny teren narciarski... ...Miejscowością wypadową na lodowiec jest leżące w spokojnej i cichej dolinie Feichten. Stamtąd do stóp lodowca można dostać się albo 20-kilometrową płatną drogą górską (dla posiadaczy skipassów przejazd jest bezpłatny), albo też – po pokonaniu odcinka drogi samochodem - wyciągiem krzesełkowym, który startuje na wysokości 2 150 m n.p.m., ma stację pośrednią na 2 400 m, a kończy swój bieg u podnóża lodowca, na poziomie 2 750 m n.p.m. Widok rozpościerający się spod górnej stacji jest naprawdę wspaniały – nad lodowym cyrkiem dominuje wierzchołek Weissseespitze i Wiesskogel." źródło: skionline.pl Strona ośrodka: http://www.kaunertaler-gletscher.at/ Położenie Południowo zachodni Tyrol Dojazd Parkingi bezpłatne, blisko wyciągów Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy łatwe-20km średnie-9km trudne- 7km homologacja FIS na Super-G i slalom Wyciągi: OCHSENALMBAHN I - kanapa 4-os. dolna stacja: 2180m górna stacja: 2420m różnica poziomów: 240m średnie nachylenie: 20% długość trasy: 1300m przepustowość: 2500 os./h OCHSENALMBAHN II - kanapa 4-os. dolna stacja: 2420m górna stacja: 2752m różnica poziomów: 332m średnie nachylenie: 27% długość trasy: 1400m przepustowość: 2500 os./h FALGINLIFT - orczyk dolna stacja: 2884m górna stacja: 3005m różnica poziomów: 121m średnie nachylenie: 25% długość trasy: 545m przepustowość: 759 os./h NÖRDERJOCH I - orczyk dolna stacja: 2710m górna stacja: 2900m różnica poziomów: 190m średnie nachylenie: 20% długość trasy: 1000m przepustowość: 1200 os./h NÖRDERJOCH II - orczyk dolna stacja: 2893m górna stacja: 3022m różnica poziomów: 129m średnie nachylenie: 30% długość trasy: 500m przepustowość: 1200 os./h KARLESSPITZLIFT - orczyk dolna stacja: 2841m górna stacja: 3107m różnica poziomów: 266m średnie nachylenie: 22% długość trasy: 1010m przepustowość: 1200 os./h WEISSEEFERNERLIFT I - orczyk dolna stacja: 2746m górna stacja: 3100m różnica poziomów: 354m średnie nachylenie: 17% długość trasy: 2000m przepustowość: 1417 os./h WEISSEEFERNERLIFT II - orczyk dolna stacja: 2746m górna stacja: 3100m różnica poziomów: 354m średnie nachylenie: 17% długość trasy: 2000m przepustowość: 1200 os./h Ceny http://www.kaunertal...cher.at/prices/ Kamera online http://www.kaunertal...gletscher_2.htm Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie Duża knajpa przy stoku, bar, ceny przystepne (danie obiadowe 6-12 €) Galeria zdjęć http://www.kaunertal...er.at/pictures/ http://www.bergfex.c...unertal/bilder/ http://www.skiforum....p?do=view&aid=4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zalety : :) długi sezon (jak to na lodowcu ;)) :) snowpark (jeden z najlepszych w Austrii) :) zawsze doskonale przygotowane trasy :) różnorodność tras przy przewadze niebieskich sprzyja nauce jazdy ( :)dla początkujących) wady : :( jeden z najbardziej oddalonych od Polski :( długi dojazd na stok (od najbliższych kwater - od ok 30 min. do 1 godz.) :( mała ilość trudnych tras ( :(dla zaawansowanych) :eek: tylko 2 kanapy ;) po całym dniu jazdy nogi bywają zmęczone, głównie za sprawą orczyków - dwa najdłuższe mają po 2 km i kończą się ostrym podjazdem na którym niższe osoby dosłownie siedzą na kilofie a stoku dotykają tylko czubkami nart ;) reasumując , mozna pojechać raz, żeby zobaczyć, można też pojechać na wyjazd szkoleniowy :cool:, ale żeby tam jeździć częściej ? Chyba nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Bylem tam dwa lata temu tez na poczatku kwietnia.Warunki ogolnie ok.Trasy przygotowane super.Ale jak juz wspomniales po poludniu przy dolnej stacji przy dodatnich temperaturach snieg robil sie mokry.U gory warunki,caly czas super.Mozna sobie pojezdzic.Mysle,ze w tym roku bedzie podobnie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja tam byłem raz w 2001 roku, jeździć zacząłem w 1999, więc jeszcze jako początkujący, pierwszy mój wyjazd w Alpy, postępy zrobiłem bardzo duże, polecam dla kogoś kto już trochę liznął narciarstwa, ale jeszcze nie jest pewny swych umiejętności, stoki zawsze świetnie przygotowane, w cenie noclegu basen z cieplutką wodą (raczej do posiedzenia niż pływania ;) ) tylko dojeżdżać trzeba autobusem z miejscowości, wspominam sympatycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zgadza się. Od momentu, kiedy zamontowali gondole na szczyt lodowca (jakies 3200 mnpm) ilość tras znacznie się powiększyła. Wystarczająco aby się najeździć, chociaż jeśli ktoś lubi zwiedzanie na nartach to starczy mu pewnie tylko na jeden dzień. Atutem jest zazwyczaj niewielka ilość ludzi, piękne tereny, duży snowpark i gwarancja śniegu (lodowiec) - idealne tereny aby rozsmakować się w narciarstwie alpejskim i to w rozsądnych cenach. Ja byłem w styczniu przed rozpoczęciem ferii w Austrii - wszystkie trasy przygotowane na tip-top a po sztruksie jezdzilo się do południa. W razie załamania pogody zawsze można pojechać do Fendels - drugi ośrodek położony niżej - raptem do 2300 :) z fajnym torem saneczkowym dla dzieci i niezłymi trasami. Oczywiście na tym samym karnecie. http://www.skiforum....&pictureid=2356

Użytkownik yarra edytował ten post 22 marzec 2010 - 12:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! W Maju wybieram się na lodowiec Kaunertal. Szukam jakiegoś apartamentu dla dwóch osób. Może ktoś ma jakiś namiar na coś sprawdzonego i może coś polecić ?

Katalog w formie pdf z bazą noclegową doliny Kaunertal, w tym m.in. z apartamentami. http://www.kaunertal...rtal_innen2.pdf Pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na kaunertal byłem już 6 razy. Rok do roku w tzw. okresie Sun Free. Karnet w cenie zakwaterowania w cenie ok. 230 EUR jak bierze się apartament (ferienwohnung). Jest to idealne miejsce na koniec sezonu. Nie można nastawiać się na niewiadomo jaką jazdę ale na koniec sezonu jest jak w sam raz. Trasy głównie niebieskie. Duże pole do popisu dla freeridowców (trasy specjalnie wytyczone poza głównymi do jeżdzenia w puchu). Są stoki do stawiania tyczek. Trzeba tylko rano sie spieszyć co by mieć miejsce:) Idealne miejsce do nauki dla dzieciaczków i początkujących. Plusem jest główny paśnik w środku ośrodku gdzie zawsze można umowić się na przerwę i wiadomo że w razie zgubienia znajomych na stoku znajdziemy się w paśniku. Niezły snowpark. Trafiłem też na darmowe testy nart freeridowych ale nie sa rok do roku. Polecam na koniec sezonu.

 

ps. W Feichten jest basen (bardziej większa sadzawka) ale i boisko do plażówki!!! Koniec kwietnia i początek maja piasek ciepły moża pograć. Kort do tenisa również za darmo tzn. dla zakwaterowanych w Feichten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

tez wybieram się na sun free week w tym roku.  Ja jeszcze tam nie byłem i nie wiem czego się spodziewać. Jak w Kaunertal wygląda ze śniegiem i pogodą na początku maja? Jak z trasami - da radę gdzieś zahaczyć o mały freeride ?

Mógłbyś napisać jak się tam nabawiłeś w ostatnich latach no i czy warunki co roku dopisywały czy może były i lata chude i tłuste ;)

 

W maju nie byłem, zawsze to był ostatni tydzień kwietnia albo przedostatni. Myślę jednak że nie ma większej różnicy. Nigdy nie było problemów z ilością śniegu. Kilka razy potrafiło spaść tak że był problem z dojazdem (dają wtedy karnet na Pitztal). Lokalesi dbają o stoki więc nawet jak jest ciepło to rano jest elegancko wyratrakowane i betonik bo nocnym zmrożeniu. Później często śnieg puszcza i robi sie od górnego parkingu w dół ciapa. Taki urok jazdy o tej porze roku. Nigdy nie narzekalem na warunki narciarskie ale trzeba mieć nastawienie że jak słoneczko ostro daje to spokojnie jeździsz do 12-13. Trasy były zawsze wszystkie otwarte. Na koniec sezonu idealne miejsce.

 

Jakiś czas temu miałem w rękach przewodnik National Geographic o najlepszych stacjach narciarskich dla snowboardzistów i freeridowców. Kaunertal był bardzo wysoko. Z racji że jest długo śnieg i atrakcyjne trasy freeridowe. Z górnej stacji gondoli odbijasz w lewo, lecisz trawersem i masz kilka wariantów tras. Pewnie się spotkamy:)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tak jest.

karnet musisz kupic w punkcie poboru opłat drogowych ,na bramce przy wjezdzie na lodowiec w dolinie,druga kasa -biuro jest dopiero na srodkowej stacji ale nie wiem czy tam mozna kupic bilet, nie ma jej na stacji dolnej.w skibusa mozesz wsiasc juz w miasteczku feichten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skibusa można wsiąść już w Ried , albo Prutz. Karnet kupisz na dolnej stacji krzeseł na 2150 - tam dokąd zawozi skibus . Na środkowej stacji krzeseł nie ma żadnej kasy, bo i po co?

nie chodzi mi o srodkowa stacje krzesel tylko o srodkowa stacje osrodka tam gdzie jest restaracja i biuro,i gdzie mozna dojechac wlasnym samochodem  a nie dojezdza tam ski bus  i wlasnie dla tych osob ,ktore wjezdzaja tam wlasnym samochodem jest tam kasa i biuro , czy jestes pewny ,ze karnet mozna kupic na dolnej stacji krzesel, kupowales go moze tam osobiscie ?to jak to sie ma to UWAGI na oficjalnej stronie osrodka  www. kaunertaler-gletscher.at    zakladka karnety i ceny zakladka godziny otwarcia   i sprzedaz karnetow         CYTUJE !    "  UWAGA karnety na wyciagi oraz bilety opłaty drogowej na wjazd na lodowiec  lub trase widokowa Gletsherstrasse dostepne sa WYLACZNIE w punkcie poboru oplat drogowych /kasie w dolinie nie mozna placic karta kredytowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny - 3 tygodnie temu ludzie z mojej ekipy kupowali osobiście w takiej małej kasie w środku - tam, gdzie jest bar, z polską obsługą dodam jeszcze.

no to trzeba bylo od razu napisac ,ze karnet mozna kupic w srodku w barze  bo kolega mialby problemy ze znalezieniem tej kasy no chyba ,ze jazde na nartach rozpoczyna od piwa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...