Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tyrol - Sölden

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#41 Urlop w Austrii

Urlop w Austrii

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
  • Na forum od: 10.2008
28
  • Umiejętności: 1

Napisano 15 listopad 2010 - 15:39

Pomiędzy Sölden i Längenfeld jeżdżą autobusy, ale tylko do godz. 20.00. Rozkład jazdy na stronie http://www.vvt.at/pa...path=timetables

Pozdrawiamy serdecznie
Austria.info
www.austria.info

#42 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
  • Na forum od: 12.2007
336
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 15 listopad 2010 - 16:10

Pomiędzy Sölden i Längenfeld jeżdżą autobusy, ale tylko do godz. 20.00. Rozkład jazdy na stronie http://www.vvt.at/pa...path=timetables

Pozdrawiamy serdecznie
Austria.info
www.austria.info

akurat gdzie na necie ostatnio sprawdzałem busy i zdaje się, że jedzie bus o 4 rano z Solden do Langenfeld, chyba taki specjalny dla imprezowiczów, którzy nie znaleźli noclegu w Solden :D

byłbym wdzięczny, za jakieś namiary na nocleg w Langenfeld, jeszcze nie wiem dokładnie ile nas jedzie ale tak dla 5 osób póki co ;)

#43 Urlop w Austrii

Urlop w Austrii

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
28

Napisano 16 listopad 2010 - 15:26

akurat gdzie na necie ostatnio sprawdzałem busy i zdaje się, że jedzie bus o 4 rano z Solden do Langenfeld, chyba taki specjalny dla imprezowiczów, którzy nie znaleźli noclegu w Solden :D

byłbym wdzięczny, za jakieś namiary na nocleg w Langenfeld, jeszcze nie wiem dokładnie ile nas jedzie ale tak dla 5 osób póki co ;)

Wg rozkładu liniowych autobusów to 5.30 - czyli idealnie ;)

Obiekty noclegowe w Längenfeld dostępne są w internecie na poniższych stronach:
http://www.laengenfe...FeratelSearch=2 - wersja niemiecka, po lewej stronie menu do wyboru
http://www.laengenfe...n,at2/home.html - wersja angielska

Noclegi, nie tylko te najdroższe, pomoże znaleźć także informacja turystyczna w Längenfeld. Kontakt możliwy w jęz. niemieckim i angielskim.

Information Längenfeld
Unterlängenfeld 81
A-6444 Längenfeld
Tel. +43 (0) 57200 300
Fax +43 (0) 57200 301
Tel. Info Huben: +43 (0) 57200 320
Tel. Info Gries: +43 (0) 57200 330
E-Mail: laengenfeld@oetztal.com
www.laengenfeld.oetztal.com

My ze swej strony możmy przesłać bezpłatnie katalog z bazą noclegową z Längenfeld i nie tylko. Kontakt do nas na stronie http://www.austria.i...ej-1427417.html

Pozdrawiamy serdecznie
Austria.info
www.austria.info

#44 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 17 listopad 2010 - 23:18

dzięki za informacje ;)

mam jeszcze jedno pytanie, bo z tego co widzę trasa nr 10 jest oświetlona, w sezonie rozumiem można tam co wieczór po śmigać? bo to dobry motyw jest- wyjechać dość wcześnie, zakwaterować się i na stok ;)

#45 Urlop w Austrii

Urlop w Austrii

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
28

Napisano 19 listopad 2010 - 16:50

dzięki za informacje ;)

mam jeszcze jedno pytanie, bo z tego co widzę trasa nr 10 jest oświetlona, w sezonie rozumiem można tam co wieczór po śmigać? bo to dobry motyw jest- wyjechać dość wcześnie, zakwaterować się i na stok ;)

Można śmigać jak najbardziej :)http://www.soelden.c...cket/index.html

Pozdrawiamy serdecznie
Austria.info
www.austria.info

#46 Ski_Retry

Ski_Retry

Völkl Nation

• PipPip
  • 186 postów
22
  • Gdańsk

Napisano 05 grudzień 2010 - 09:08

Witam !
Mam pytanie.. Jak mogę dostać się do Solden z Gdańska ? Czy muszę jechać jakoś do Innsbrucka i stamtąd od razu zum Solden ?
Szukam tych połączeń i wszedzie sa te denne wyszukiwarki. Poszukuję dojazdu do Solden albo do jakiegos miejsca z ktorego łatwo bede mogl sie tam dostac. Prosze uprzejmie o pomoc ! Mogę gdzieś dojechać, zdaje sobie sprawe z tego, ze z Gdanska bedzie ciezko..
Baaardzo bym prosil o pomoc, moze juz ktos tak jechal ;) !

#47 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 17 luty 2011 - 17:54

może komuś się to przyda ;)

właśnie jestem w Solden, napiszę krótko o warunkach, swoją relację dokończę jak wrócę w niedziele ;)

Poniedziałek

Cały dzień lampa, stoki dość twarde, miejscami trochę rozjeżdżone. Kolejka do gondolki na gigi koło po 9:00 nawet na pół godziny, dlatego warto być jak najwcześniej, gondolka śmiga od 8:00. Trochę tłoczno, czasami przy nie których kanapach kolejka na 10 minut.

Wtorek

jak wyżej, tylko trochę mniej słońca

Środa

Świerzy śnieg ok. 10cm. Muldy, miękko, ciężko, zaczynają nogi boleć. Pochmurnie. Ludzi trochę mniej niż w poniedziałek i wtorek.

Czwartek

W nocy znowu przyprószyło śniegiem, warunki na trasach trochę lepsze niż w środę. słoneczko cały czas przebijało się gdzieś przez chmurki. na lodowcach padał śnieg. czwartodniowe zakwasy złapały dzisiaj ale po kilku zjazdach już było okej ;)

jeszcze dwa dni jazdy przede mną, dopiszę później jeszcze coś. póki co, jestem bardzo zadowolony, rejon wydaje mi się najlepszy w jakim do tej pory byłem ;)

pozdrawiam ;)

#48 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 21 luty 2011 - 10:59

Piątek
Obergurl.

Sobota
Lampa cały dzień, ludzi mało, wszystko wyjeżdżało z Solden jak my jechaliśmy na stok, trasy pięknie przygotowane, przymarznięte, ludzi mniej to i nie rozjeżdżone. Pięknie było tego dnia jeśli chodzi o pogodę :)

Podsumowując:
Mieszkanie- daleko, bo w Umhausen(20km do Solden), w bardzo dobrym standardzie, internet, możliwości zamówienia sobie chleba, zmiana ręczników i bardzo dobra cena :)

Solden- najciekawszy ośrodek w jakim byłem do tej pory. Fakt, ludzi jest tam w tym okresie baardzo dużo ale nie przeszkadzało mi to jakoś szczególnie, jedynie stanie przy dolnej stacji gondoli na Giggi wkurzało mnie trochę. Kilka tras naprawdę mi się podobało, nie było nudy że tylko jedna fajna, fajnie sobie można pośmigać na 11 czerwonej, 14 czarnej, trasa Pucharowa na Rettembachu bardzo ciekawa, szkoda tylko że nie mogłem trafić na moment, kiedy była twarda, byłem tam dwa razy i dwa razy było miękko :(, niebieskie trasy na lodowcach mimo że niebieskie bardzo przyjemne, można sobie na nich popracować nad techniką, trasa 25 czarna mało ludzi a trasa naprawdę bardzo dobra, zresztą niebieskie na Giggi też całkiem fajne chociaż, na niebieskie to one nie wyglądały, jak dla mnie podchodziły one pod czerwone :) nie polecam zjeżdżać do parkingu na nartach, szkoda nart i zdrowia, na dole nie ma dużo śniegu, jest wąsko śnieg wydarty do trawy, ogromne muldy i tłoczno, raz zjechałem potem wolałem zjeżdżać gondolką.

kilka fotek

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 21 luty 2011 - 11:24

#49 raf_go

raf_go

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 10.2009
15
  • Umiejętności: 3
  • Kraków

Napisano 23 luty 2011 - 19:17

Wiecie może czy w Solden są ustawione jakieś płatne lub darmowe slalomy ?
Jeśli tak to gdzie.

#50 MARIOWROC

MARIOWROC

Użytkownik

• PipPipPip
  • 303 postów
  • Na forum od: 11.2010
36
  • Wrocław

Napisano 23 luty 2011 - 19:26

tam jest git za tygodnie temu bylismy serdecznie polecam

#51 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 23 luty 2011 - 20:42

Wiecie może czy w Solden są ustawione jakieś płatne lub darmowe slalomy ?
Jeśli tak to gdzie.

płatny jest między trasą 15 a 14, dojedziesz do niego kanapą nr.20 Rosskirpl albo nr.19 Giggijoch. płatny jest ale można sobie przejechać bez płacenia tyle że nie zmierzy Ci czasu ;)

pozdrawiam :)

#52 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1439 postów
  • Na forum od: 02.2007
1146
  • Wrocław

Napisano 20 wrzesień 2011 - 09:10

Pytanko - co w Solden działa w listopadzie? Tylko Rettenbach i Tiefenbach?
Jeżeli działają tylko w/w lodowce to co z dojazdem do dolnej stacji Rettenbach - z tego co znalazłem w necie to skibus na glacier road jest płatny!!! (@solden.com: "The bus ride from Sölden to the Glacier Ski Area is NOT included in the ski pass") Do tego "symboliczna" opłata za przejazd wynosi 9,40 E w dwie strony...
Pozdrawiam

#53 pajgab

pajgab

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
  • Na forum od: 11.2008
49
  • Umiejętności: 6

Napisano 20 wrzesień 2011 - 17:33

Pytanko - co w Solden działa w listopadzie? Tylko Rettenbach i Tiefenbach?
Jeżeli działają tylko w/w lodowce to co z dojazdem do dolnej stacji Rettenbach - z tego co znalazłem w necie to skibus na glacier road jest płatny!!! (@solden.com: "The bus ride from Sölden to the Glacier Ski Area is NOT included in the ski pass") Do tego "symboliczna" opłata za przejazd wynosi 9,40 E w dwie strony...
Pozdrawiam

Jezeli masz skipass nie trzeba placic za przejazd.

Tu masz cennik

http://www.soelden.c...hren/index.html

#54 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1439 postów
  • Na forum od: 02.2007
1146
  • Wrocław

Napisano 20 wrzesień 2011 - 17:47

Jezeli masz skipass nie trzeba placic za przejazd.

Tu masz cennik

http://www.soelden.c...hren/index.html

Nie płacisz jak jedziesz własnym autem, ale za skibus płacisz 9,40 E w dwie strony :(

#55 pajgab

pajgab

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
  • Na forum od: 11.2008
49
  • Umiejętności: 6

Napisano 20 wrzesień 2011 - 18:34

Nie płacisz jak jedziesz własnym autem, ale za skibus płacisz 9,40 E w dwie strony :(

Die Mautgebühr wird nur für Nichtskifahrer eingehoben!
Alle Skifahrer mit gültigem Skipass können die Mautstraße kostenlos benützen!

Oplata jest pobierana od NIE JEZDZACYCH NA NARTACH !
Wszyscy narciarze z waznym skipassem moga korzystac bezplatnie z przejazdu!

#56 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
336

Napisano 20 wrzesień 2011 - 20:18

Die Mautgebühr wird nur für Nichtskifahrer eingehoben!
Alle Skifahrer mit gültigem Skipass können die Mautstraße kostenlos benützen!

Oplata jest pobierana od NIE JEZDZACYCH NA NARTACH !
Wszyscy narciarze z waznym skipassem moga korzystac bezplatnie z przejazdu!

też kojarzę taką informację z którejś ulotki z Solden ;)

#57 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 21 wrzesień 2011 - 14:27

Komuś kto wybiera się do Soelden przed świętami może sie ten link przydać: http://www.soelden.c...upon=sölden2011

10% rabatu na 3 dniowy karnet, wązny do 22.12.2001

#58 szutarek

szutarek

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2011
0

Napisano 30 październik 2011 - 20:23

Witam.

Wybieramy sie z kolegom do solden 10.11.2011. W zwiazku z powyzszym mam pytanie do zorientowanych. Orientujecie sie czy skipassy w w/w okresie sa wazne na oba lodowce Rettenbach i Tiefenbach czy trzeba kupować na każdy osobno. Nastepene pytanie to jak dojechać do parkingów na w/w lodwce (chodzi mi o jakis adres zeby wklepac w nawi). Ostatnie pytanie to czy skipassy mozna kupic przy wyciagach ? czy trzeba szukac ich w miescie. Dziekuje za odpowiedzi i prosze o wyrozumialosc gdyz jest to moj pierwszy wyjazd w alpy. Pozdrawiam

#59 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 02.2011
1476
  • Rumia

Napisano 30 październik 2011 - 22:10

Witam.

Wybieramy sie z kolegom do solden 10.11.2011. W zwiazku z powyzszym mam pytanie do zorientowanych. Orientujecie sie czy skipassy w w/w okresie sa wazne na oba lodowce Rettenbach i Tiefenbach czy trzeba kupować na każdy osobno. Nastepene pytanie to jak dojechać do parkingów na w/w lodwce (chodzi mi o jakis adres zeby wklepac w nawi). Ostatnie pytanie to czy skipassy mozna kupic przy wyciagach ? czy trzeba szukac ich w miescie. Dziekuje za odpowiedzi i prosze o wyrozumialosc gdyz jest to moj pierwszy wyjazd w alpy. Pozdrawiam

Kupujesz na cały ośrodek czyli oba należące do niego lodowce są w cenie .Kasy są również przy wyciągach.Jeżeli chodzi o navi to wystarczy jak wklepiesz samo Solden i po wjechaniu miej po prostu oczy szeroko otwarte -gondole startują w centrum miasta przy głownej ulicy i jadąc nią nie sposób ich nie zauważyć.

#60 lightstone

lightstone

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 04.2010
3

Napisano 18 listopad 2011 - 16:02

Witam,

Wybieramy się za tydzień do Solden (24.11). Ktoś z szanownego grona był w tym czasie w tamtym rejonie? Piszę bo chodzą słuchy, że ze śniegiem może być niewesoło... Prośba do tych co mają jakieś doświadczenia z tym regionem o podzielenie się cennymi informacjami :)

pozdrawiam,
k.