Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tyrol - Sölden

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2007 - 06:07

Tyrol - Sölden

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
Mapka - http://narty.onet.pl/_i/map/solden.jpg
Liczba tras: 34
Długość tras: niebieska 53 km, czerwona 63 km, czarna 28 km, łącznie 144 km, trasy biegowe 16 km
Trasy wysokość: od 1350m do 3250m
Godziny otwarcia: 9:00 - 16:00

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
http://www.soelden.c...cams/index.html

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
http://www.galeriana...lden/index.html

Użytkownik dziemit edytował ten post 22 wrzesień 2008 - 00:46

#2 daro77

daro77

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Umiejętności: 6

Napisano 20 listopad 2007 - 12:25

Byłem w tamtym roku w maju. Warunki na lodowcu były super.
Ponieważ było dość późno więc ludzi nie było za dużo, więc nie było problemu z parkingami, kolejkami itd.

Jadę 8 marca 2008, i będziemy 10km od Solden, zastanawiam się czy mogą być problemy z parkingami ?

#3 czarzak

czarzak

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 11.2007
3
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 23 listopad 2007 - 01:30

Przeklejam swój komentarz z narty.onet.pl po pobycie w 03.2007:

Ośrodek alpejski z prawdziwego zdarzenia, ale postaram się wymienić pewne drobne, subiektywne niedociągnięcia:

- jest kilka bardzo fajnych tras (szczególnie polecam czarną 25 po drodze na lodowiec, łatwo ją przeoczyć), ale na każdej jest jakiś mankament powodujący, że całego dnia bym tam nie spędził - zazwyczaj tym mankamentem jest wypłaszczenie gdzieś w połowie; chociaż najbliżej ideału jest chyba czerwona 11, fantastycznie urozmaicona, szeroka i naprawdę długa jak na czas jazdy krzesłem z powrotem na górę

- podróż z dolnej stacji gondoli na lodowiec trwa około 60 minut - jak na mój gust nieco za długo, zwłaszcza, ze na lodowcu są raptem 4 trasy i ciężko tam usiedzieć przez cały dzień

- kiepsko oznaczone skrzyżowania tras, a w konsekwencji niebezpieczeństwo niezorientowania się, że nie jedzie się już wzdłuż trasy, ale w poprzek nowej - to również konsekwencja niesamowitych szerokości

- bodaj najdroższe karnety w całej Austrii - w dolinie Zillertal za 30 euro mniej dostaje się o wiele więcej; chociaż przyznać należy, że utrzymanie infrastruktury na takich wysokościach wymaga z pewnością odpowiednio więcej nakładu sił i środków

- na polskim forum zabrzmi to kuriozalnie, ale opad metra śniegu przez jedną noc zepsuł nam cały następny dzień - zamiast radości z jazdy była walka o życie w śniegu pod kolana; na trasach!

No ale czepiam się oczywiście - to szósty odwiedzony przeze mnie alpejski ośrodek (po Bormio, Madonnie, Cortinie, ZellamSee i Zillertal) i otrzymuje zaszczytne drugie miejsce. Po Zillertal rzecz jasna :)

#4 Rossi_R

Rossi_R

Użytkownik

• PipPipPip
  • 542 postów
  • Na forum od: 02.2007
33
  • Opole

Napisano 23 listopad 2007 - 06:53

Przeklejam swój komentarz z narty.onet.pl po pobycie w 03.2007:

Ośrodek alpejski z prawdziwego zdarzenia, ale postaram się wymienić pewne drobne, subiektywne niedociągnięcia:

- jest kilka bardzo fajnych tras (szczególnie polecam czarną 25 po drodze na lodowiec, łatwo ją przeoczyć), ale na każdej jest jakiś mankament powodujący, że całego dnia bym tam nie spędził - zazwyczaj tym mankamentem jest wypłaszczenie gdzieś w połowie; chociaż najbliżej ideału jest chyba czerwona 11, fantastycznie urozmaicona, szeroka i naprawdę długa jak na czas jazdy krzesłem z powrotem na górę

- podróż z dolnej stacji gondoli na lodowiec trwa około 60 minut - jak na mój gust nieco za długo, zwłaszcza, ze na lodowcu są raptem 4 trasy i ciężko tam usiedzieć przez cały dzień

- kiepsko oznaczone skrzyżowania tras, a w konsekwencji niebezpieczeństwo niezorientowania się, że nie jedzie się już wzdłuż trasy, ale w poprzek nowej - to również konsekwencja niesamowitych szerokości

- bodaj najdroższe karnety w całej Austrii - w dolinie Zillertal za 30 euro mniej dostaje się o wiele więcej; chociaż przyznać należy, że utrzymanie infrastruktury na takich wysokościach wymaga z pewnością odpowiednio więcej nakładu sił i środków

- na polskim forum zabrzmi to kuriozalnie, ale opad metra śniegu przez jedną noc zepsuł nam cały następny dzień - zamiast radości z jazdy była walka o życie w śniegu pod kolana; na trasach!

No ale czepiam się oczywiście - to szósty odwiedzony przeze mnie alpejski ośrodek (po Bormio, Madonnie, Cortinie, ZellamSee i Zillertal) i otrzymuje zaszczytne drugie miejsce. Po Zillertal rzecz jasna :)

a jak oceniasz Bormio ?
pozdrawiam
Radek

#5 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1569 postów
1024
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 23 listopad 2007 - 11:08

Ogolnie zgadzam sie z Twoimi wrazeniami. W Solden bylem 3 lata temu i pewnie sporo sie tam zmienilo. Na lepsze. Czarna 25-ke nie najlepiej wspominam - zupelnie rozmiekla i baaaardzo muldziasta. Z takich muld nie do przejechania. Ale byc moze trafilem na fatalne warunki. Nic nie piszesz o najlepszych wg. mnie trasach, czerwonych: 1, 4 i 5 w kompleksie Gaislachkogl. Wg. mnie lepsze niz 11 i 12-ka. Swietne tez sa czarne 3 w tymze kompleksie.

#6 Ski_Retry

Ski_Retry

Völkl Nation

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 12.2007
22
  • Gdańsk

Napisano 22 grudzień 2007 - 11:44

Ahhh Solden:)Bylem tam 2 lata temu.niesamowite stoki,widoki,bardzo mili ludzie.dobrze przygotowane stoki co najwazniejsze.Polecam takze Eben,Dobriach,kitzbuhel,fieberbrunn i Skiamade jak u gory ktos sie wypowiedzial.jak nademna napisal a_senior czarna 25-ka jest genialna:)

#7 filips9

filips9

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2006
3
  • Lublin

Napisano 22 grudzień 2007 - 22:34

jeździłem tydzień na przełomie listopada/grudnia w tym roku -najkorzystniejsze ceny karnetów; bardzo dużo zróżnicowanych tras, świetnie przygotowanych -sztruks, mało ludzi z tego połowa to Polacy, dużo fajnych knajpek na górze; z parkingiem nie ma kłopotów jeśli przyjedziesz przed 10; no i SPA-aqua Dome w pobliskim Längenfeld -3 godziny -14 euro, sauna extra płatna, ludzie mili i nawet coś próbowali mówić po polsku:) na pewno tam wrócę, może w marcu...

#8 Tomasz1975

Tomasz1975

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 02.2008
0
  • Warszawa

Napisano 27 luty 2008 - 19:56

dla mnie Solden to numer 1. Moze i dlugo jedzie sie na lodowiec ale lodowiec polaczony jest kolejka z "nie lodowcowa" czescia i to jest wielki PLUS.

Czytajac Wasze opinie widze, ze moze moja pozytywna opinia wynika z tego ze trafilem na idealne warunki pogodowe (koniec grudnia 2007 bylo bardzo duuuzo sniegu, slonce i mroz, poczatek zimy 07/08 w Alpach byl duzo lepszy niz rok temu) i dlatego mam taka opinie ale tym niemniej osrodek jest SUUPER! Na pewno tam wroce. Bylem teraz w Zermatt i narciarsko jest troche gorzej.

#9 srebrnogrodzianin

srebrnogrodzianin

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 10.2007
15
  • Olkusz

Napisano 15 marzec 2008 - 23:06

Część lodowcowa nawet niezła, mankamentem jest niesamowicie długi dojazd.
Jednak i tak lepsze lodowce są na Hintertux i Stubai.
Reszta to typowy alpejski standard. Mnóstwo ludzi, zdarzało mi się czekać rano w kolejce na wyjazd do góry pół godziny, w tłumie przeważają Holendrzy, Rosjanie i Polacy.
Mankamentem jest to, że po intensywnych opadach śniegu w nocy, rano zastaje się nie ratrakowane trasy, więc od początku walczy się o życie. Jest to zupełnie coś innego niż w położonym niedaleko Obergurgl - Hochgurgl, gdzie potrafią po nocnych opadach przygotować na rano trasy.

#10 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12957 postów
7878
  • Warszawa

Napisano 16 marzec 2008 - 00:18

Witam

Mankamentem jest to, że po intensywnych opadach śniegu w nocy, rano zastaje się nie ratrakowane trasy, więc od początku walczy się o życie.

- Tragedia:o

Jest to zupełnie coś innego niż w położonym niedaleko Obergurgl - Hochgurgl, gdzie potrafią po nocnych opadach przygotować na rano trasy.

- Profesjonalizm:D
Pozdrawiam
MITEK!

#11 srebrnogrodzianin

srebrnogrodzianin

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 10.2007
15
  • Olkusz

Napisano 16 marzec 2008 - 09:55

Wiesz co Mitek, jestem jeszcze zmęczony po podróży z Austrii, więc powiedz wprost, O CO CI CHODZI ?
Ja nie jestem freeriderem, i jazda na slalomkach w kopnym śniegu do pół łydki nie jest moją ulubioną dyscypliną narciarską. Być może brakuje mi także umiejętności, co Cię na pewno ucieszy.

#12 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12957 postów
7878
  • Warszawa

Napisano 16 marzec 2008 - 10:05

Wiesz co Mitek, jestem jeszcze zmęczony po podróży z Austrii, więc powiedz wprost, O CO CI CHODZI ?
Ja nie jestem freeriderem, i jazda na slalomkach w kopnym śniegu do pół łydki nie jest moją ulubioną dyscypliną narciarską. Być może brakuje mi także umiejętności, co Cię na pewno ucieszy.

Witam
Jeżeli nie wiesz o co mi chodzi to trudno. Uznajmy po prostu, że nieszczęśliwie skomentowałem Twój post.
Pozdrawiam

#13 artur65

artur65

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 12.2007
8
  • Umiejętności: 9

Napisano 16 marzec 2008 - 17:54

Witam
Ja bylem w Sölden w 2006, i prawie co noc sypalo.I t o bylo wlasnie najlepsze, ze mozna bylo pojezdzic po kolana w sniegu,a nie tak jak gdzie indziej - od razu ubijaja.Bajka

#14 dziemit

dziemit

Użytkownik

• PipPip
  • 111 postów
  • Na forum od: 09.2007
6
  • Legnica

Napisano 22 wrzesień 2008 - 00:39

Witam
Mam takie maleńkie pytanie. Wybieram się nie długo do Solden na narty i chciałbym się dowiedzieć czy honorują oni zniżkę na karnety euro<26, czy wie ktoś coś na ten temat ? Z góry dzięki

Pozdrawiam
[COLOR="Navy"]Niektórzy studiują prawa grawitacji, narciarze bawią się tym co inni studiują[/COLOR]

#15 nika_k

nika_k

Użytkownik

• PipPip
  • 289 postów
48
  • Umiejętności: 5
  • Opole

Napisano 18 październik 2008 - 16:32

Dzisiaj można poczytać o lodowcu w dodatku do GW - Turystyka.
Pozdrawiam Monika

#16 rafael

rafael

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • Kraków

Napisano 04 listopad 2008 - 09:15

Byłem tam w kwietniu 2008 - bajka, trafiliśmy na super warunki, zaraz po tych solidnych opadach śniegu. Słońce i super przygotowane trasy. Polecam. Może i są wypłaszczenia ale jest dużo kombinacji tras i człowiek się nie nudzi )))

Zamierzamy tam w ciemno jechać 8.11. Czy ktoś tam może juz był w tym roku? Czy wyciągi działają od dolnej stacji czy trzeba podjeżdżać samochodem - bo że warunki na lodowcu są to wiem .

#17 misia53

misia53

Użytkownik

• PipPip
  • 133 postów
  • Na forum od: 02.2007
10
  • Wawa

Napisano 04 listopad 2008 - 09:51

Własnie ja tez sie czaje na wyjazd w tamte regiony, ale w zeszłym tygodniu to była zawierucha i mało sniegu tylko wyciagi czynne sa na lodowcu
, dopiero dzis sie przejasniło i jest ładnie

#18 rafael

rafael

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • Kraków

Napisano 04 listopad 2008 - 11:00

Własnie ja tez sie czaje na wyjazd w tamte regiony, ale w zeszłym tygodniu to była zawierucha i mało sniegu tylko wyciagi czynne sa na lodowcu
, dopiero dzis sie przejasniło i jest ładnie

ale nie wiesz jak z wyciągami z dolnej stacji? bo w końcu nie jestem pewny czy trzeba wyjechać samochodem wyżej i dopiero do kolejki czy można z dołu zacząć ?

#19 konflo

konflo

Użytkownik

• PipPip
  • 148 postów
31
  • Bielawa , u podnóży Gór Sowich

Napisano 15 listopad 2008 - 14:11

Zdjęcia z wyjazdu

Soelden :
http://fotoforum.gaz...92,0,2.html?v=2

#20 filips9

filips9

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2006
3
  • Lublin

Napisano 01 grudzień 2008 - 22:35

wróciłem 22 listopada:chodziły jedynie lodowce i nic poza tym; dojazd na parking pod Tiffenbach ok. 14 km od centrum po czarnym; dużo ludzi było jedynie w sobotę i niedzielę prawie jak na jaworzynie; temperatury ok minus 6-8st.; trochę wiało i b. mało słońca; armatki chodziły prawie cały czas; trasy wyratrakowane, tylko jednego dnia było trochę muld; ogromna frajda zjeżdżać z trasy pucharowej:) w samym Solden kilkanaście- dziesiąt sklepów ze sprzętem, kilka banków, knajpek - część jeszcze nieczynna. 21 listopada lodowce stały z powodu silnego wiatru- tablice świetlne informowały na początku zjazdu z głównej drogi- brak dojazdu na parking - szlaban. I tak straciłem jeden dzień jazdy. Karnet 6 dniowy kosztował 169E + 2 kaucji. To już mój drugi wyjazd do Solden i jeszcze tam wrócę ale jak będzie chodziło 100% tras...