Skocz do zawartości

Tyrol - Serfaus-Fiss-Ladis


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Wpadła mi w tym roku reklama tego regionu.

Szybko przeczytałam powyższe wpisy, bo nie ma to jak poczytać opinie innych, wszyscy chwalą, wygląda, że warto tam pojechać.

 

Ciekawa jestem, czy widoczna na mapie siatka wyciągów połączona jest trasami narciarskimi tworząc tzw. karuzelę (bez konieczności przemieszczania się busem)?

 

Czy komuś udało się znaleźć jakiś tańszy nocleg? Pewnie warto szukać w okolicy? - podpowiedzcie, z których miejscowości jest najlepsza komunikacja do wyciągu, pytam bo teren górzysty i mogą być niespodzianki, zwłaszcza zimą. Interesuje mnie miejsce z dojazdem maksymalnie 30 minut autem.

 

Wstępnie przymierzam się do wyjazdu 13.12 (oczywiście jeśli do tego czasu spadnie śnieg :ph34r: ) i jeśli znajdę nocleg w cenie porównywalnej do innych regionów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam rezerwację od czwartku 11.12. w LADIS ale widzę że mają problemy ze śniegiem (właśnie na czwartek przesunęli otwarcie sezonu). Mam również możliwość odwołania tej rezerwacji - problem polega na tym że grupa liczy 19 osób i kwatera zacna. Co byście zrobili na moim miejscu? Przesunęli termin wyjazdu, pojechali w inne miejsce (np. Solden), czy jechać do Ladis i ewentualnie gdzieś dojeżdżać w przypadku braku śniegu lub im zaufać że w czwartek rzeczywiście wystartują? Prognozy śledzę i widzę że są obiecujące ale już kilkakrotnie się zmieniały.

Z góry dziękuję za informacje od bardziej doświadczonych bywalców tych terenów.

pozdrawiam

Mariusz

 

Przejeżdżaliśmy dwa dni temu obok SFL i czarno to wygląda. Teoretycznie przy ich systemach naśnieżania wystarczą dwa-trzy dni aby można jeździć ale jakiekolwiek lekkie wahnięcie skazuje Was na dojazdy na Kaunertal co jest w sumie dość idiotycznym wariantem. Wydaje mi się, że przenosiny gdzie indziej, zakładając, że nie będzie to jakiś dramat cenowy, są lepszym pomysłem.

 

Z czystym sumieniem mogę polecić Ischgl - od wysokości 2500 (czyli okolice Greitspitze, Palinkopf) jest już naprawdę nieźle (można jeździć off piste z Greitspitze), Alptrida (trasy wzdłuż głównej osi) też bez zarzutu, na Idalpie trzeba troszkę uważać na kamienie. Poniżej (zjazd do Paznauer) słabo (bardzo słabo). Mimo, że jest czynne tylko 70 km to naprawdę jest gdzie pojeżdzić i porównując to z Soelden gdzie chodzi tylko Giggijoch to nie ma co się zastanawiać Choć dokładając Gurgle to jednak opcja typu 3-4 dni Gurgle i dwa w Soelden też jest godna rozpatrzenia.

 

pozdro

Wiesiek

 

pees właśnie się doczytałem, że w Soelden ma ruszyć Gaislachkogl (6.12) co zdecydowanie uatrakcyjnia Soelden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć

Moim skromnym zdaniem trzeba się dostać w rejon Masnerkopf - dojazd tam jest trochę trudny dla osób słabiej jeżdżących i dzieci (obowiązkowa do pokonania czerwona trasa 123) - jak już to pokonacie to znajdziecie się w innym  świecie - szerokie i nasłonecznione stoki, najwyższe punkty całego rejonu, bardzo fajna nowa knajpka w połowie trasy nr 152 lub 154 (nie da się przegapić).

Jeśli chcecie dobrze zjeść wieczorem to w Ladis pod samym zamkiem jest świetna lokalna restauracja RautHof (jak my byliśmy to dzień wcześniej trzeba było rezerwować stolik bo poza turystami stołują się tam mieszkańcy).

pozdrawiam i miłego pobytu w SFL (zazdroszczę)

 

Poza regionem Masnerkopfa - Pezid (w zasadzie po drodze). Najlepszy śnieg zawsze jest w nord Fiss (po drugiej stronie grani w ślepej dolince) i obowiązkowo Frommesabfahrt w wersji do Ladis - najlepiej podczas zachodu słońca (czyli pod koniec dnia jakkolwiek wtedy droga jest skatowana). Dla mocnych narciarzy direttisima i kamikaze. Dla off pistowców zjazd z Schonjocha i piękne tereny na lewo (zachód) od Masnera z urokliwymi wąwozami

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza regionem Masnerkopfa - Pezid (w zasadzie po drodze). Najlepszy śnieg zawsze jest w nord Fiss (po drugiej stronie grani w ślepej dolince) i obowiązkowo Frommesabfahrt w wersji do Ladis - najlepiej podczas zachodu słońca (czyli pod koniec dnia jakkolwiek wtedy droga jest skatowana). Dla mocnych narciarzy direttisima i kamikaze. Dla off pistowców zjazd z Schonjocha i piękne tereny na lewo (zachód) od Masnera z urokliwymi wąwozami

 

 

Napisz coś o nord Fiss , które to są trasy przykładowo ?

Czy to teren ponad Fiss ?

Nie mogę tego zlokalizować jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o nord Fiss , które to są trasy przykładowo ?

Czy to teren ponad Fiss ?

Nie mogę tego zlokalizować jednoznacznie.

 

To najbardziej na prawo (na mapie) obszar z wyciągami Almbahn i Schongampbahn - rano to istny raj narciarski - wiem jakie ogromne wywiera wrażenie na tych co przyjeżdżają tu pierwszy raz. Jak robi się trochę tłoczniej to warto pamiętać o zwolferbahn - nigdy tam nie widziałem kolejek.  Tras jest w różnych wariantach kilkanaście - są to rzetelne w większości bardzo urozmaicone czerwone trasy. Do rangi czarnej "awansowała" ostatnio Adler piste - słusznie bo często jest tam wywiane i wtedy ta trasa nie jest oczywista.

 

Specjalnością SFL są czarne trasy jest ich chyba 17 a wśród nich parę naprawdę wymagających. Największą wadą SFL jest chyba południowa wystawa dominująca w znacznej części ośrodka co szybko przetwarza śnieg i poranne lodowiska i południowa ciapa to typowe wiosenne warunki. Wydaje się też, że z jakiś tajemniczych względów są tu znacznie mniejsze opady jak np. w pobliskim Ischglu. Ośrodek jest rozległy planując jazdę trzeba uwzględnić, że całe rzesze narciarzy przemieszczają się na osi Ladis - Fiss- Serfauss-Masnerkopf i albo należy ich wyprzedzić (przy dobrej znajomości topografii jest to możliwe) albo zacząć podróż gdy reszta już wraca. Inaczej grożą nam całkiem spore kolejki w tych chwilowo oblężonych regionach. W przeciwieństwie np do Ischgl gdzie w każdy punkt (z każdego dowolnego) można dostać się w ok. 30 min tu trzeba na przejazd osi zarezerwować 90-120 min (w jedną stronę).

 

Podsumowując - to znakomity, wręcz rewelacyjny ośrodek jakkolwiek ostatnio troszkę obniżyliśmy mu rating (bo jednak nie sposób nie zauważyć, że warunki śniegowe są tutaj jakoś gorsze od innych ośrodków)

 

Temat SFL przewijał nam się na forum nie raz - sam pisałem o tym

 

http://www.skiforum....ywne-perly-alp/

 

http://www.skiforum....ale-ladniejsze/

 

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o nord Fiss , które to są trasy przykładowo ?

Czy to teren ponad Fiss ?

Nie mogę tego zlokalizować jednoznacznie.

Trasy od 15 do 31

https://www.serfaus-.../winterpanorama

Kamerka Nordseite  Fiss

https://www.serfaus-...service/webcams

pokazuje trasę 21. Tzn pokaże gdy mgły nie będzie.

Między 17, a 18 jest BuckelPiste, a poniżej jest slalom, poducha i takie tam atrakcje. 

Wjeżdża się tam gondolą 

Schönjochbahn I i II z FIS, czasem z przesiadką między I i II czasem bez przesiadki w zależności od ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej na prawo (na mapie) obszar z wyciągami Almbahn i Schongampbahn - rano to istny raj narciarski - wiem jakie ogromne wywiera wrażenie na tych co przyjeżdżają tu pierwszy raz. Jak robi się trochę tłoczniej to warto pamiętać o zwolferbahn - nigdy tam nie widziałem kolejek.  Tras jest w różnych wariantach kilkanaście - są to rzetelne w większości bardzo urozmaicone czerwone trasy. Do rangi czarnej "awansowała" ostatnio Adler piste - słusznie bo często jest tam wywiane i wtedy ta trasa nie jest oczywista.

 

 

 

Uff, to byłem tam ale z pojęciem Nord Fiss się po prostu nie spotkałem.

Mnie ten teren nie przypadł do gustu. Zdecydowanie najbardziej lubię obszary w stylu Pezid-Masner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdżając na jeden dzień , gdzie najlepiej zaparkować i z którego miejsca rozpocząć objazd ośrodka?

 

jestem za Ladis - parking tuż pod gondolką - zero łażenia. warto się pospieszyć aby w Fiss zdążyć przed kolejkami.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...