Skocz do zawartości

Tyrol - Ischgl


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie - czy od strony SFL/Nauders można dojechać do Ischgl (a w zasadzie do Samnaun)? Na mapie jest taka mała dróżka przez Noggels/Spiss która prowadzi do szwajcarskiego Samnaun. Na tak przemawia wspólny karnet Snowcard Gold, ale wygląd drogi na mapie jakoś nie zachęca (choć z drugiej strony innej większej drogi do Samnaun nie znalazłem, nawet od strony szwajcarskiej).

 

dzięki,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy od strony SFL/Nauders można dojechać do Ischgl (a w zasadzie do Samnaun)? Na mapie jest taka mała dróżka przez Noggels/Spiss która prowadzi do szwajcarskiego Samnaun. Na tak przemawia wspólny karnet Snowcard Gold, ale wygląd drogi na mapie jakoś nie zachęca (choć z drugiej strony innej większej drogi do Samnaun nie znalazłem, nawet od strony szwajcarskiej).
 
dzięki,
Karol

Są nawet 2 drogi do Samnaun - jedna "główna"od strony austriackiej - z Pfunds i druga od strony szwajcarskiej - z Martiny -z "atrakcjami" w postaci jednokierunkowych tuneli.
Pamiętaj, że na Snowcard Gold nie ma SFL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nawet 2 drogi do Samnaun - jedna "główna"od strony austriackiej - z Pfunds i druga od strony szwajcarskiej - z Martiny -z "atrakcjami" w postaci jednokierunkowych tuneli.
Pamiętaj, że na Snowcard Gold nie ma SFL.

 

Ok, pytałem tak teoretycznie. Ponieważ będziemy mieszkać w Pfunds, to pewnie weżmiemy Ski6 (czyli będziemy jeździć w Nauders i SFL). Na 5 dni chyba nie będzie sensu pchać się do Ischgl. Jakby był wspólny karnet na SFL/Ischgl/Nauders to pewnie odwiedzilibyśmy i Ischgl, a tak - coż - SFL i Nauders na pewno wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 coż - SFL i Nauders na pewno wystarczą.

Na Ski 6 możesz jeszcze pojechać na Kaunertal, Venet i Fendels. Wróciłem stamtąd w ostatnią niedzielę i jeździliśmy 4x SFL i po 1x Kaunertal i Nauders+ w drodze powrotnej w sobotę Pitztal. I moim skromnym zdaniem, jakbym jeszcze raz tam jechał, to Nauders byłby minimum 2 dni, bardzo mi się tam podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ski 6 możesz jeszcze pojechać na Kaunertal, Venet i Fendels. Wróciłem stamtąd w ostatnią niedzielę i jeździliśmy 4x SFL i po 1x Kaunertal i Nauders+ w drodze powrotnej w sobotę Pitztal. I moim skromnym zdaniem, jakbym jeszcze raz tam jechał, to Nauders byłby minimum 2 dni, bardzo mi się tam podobało.

ok, dzięki

W sumie to przekalkulowałem sobie karnety i wyszło mi że na 5 dni:
- Ski6 (np. 3xSFL + 2xNauders) = 229,5eur
- 2xSFL + 2xIschgl + 1xNauders = 236,5
-2xSFL + 1xIschgl + 2xNauders = 226

Różnice są zatem nieistotne, a nawet najtaniej wychodzi opcja 3. Wybór trudny, ale żeby zawsze w życiu mieć takie trudności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki
W sumie to przekalkulowałem sobie karnety i wyszło mi że na 5 dni:
- Ski6 (np. 3xSFL + 2xNauders) = 229,5eur
- 2xSFL + 2xIschgl + 1xNauders = 236,5
-2xSFL + 1xIschgl + 2xNauders = 226
Różnice są zatem nieistotne, a nawet najtaniej wychodzi opcja 3. Wybór trudny, ale żeby zawsze w życiu mieć takie trudności :)

Ja bym pojechał na Twoim miejscu po 1 dniu Nauders i SFL a reszta dni w Ischgl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

W sumie to przekalkulowałem sobie karnety i wyszło mi że na 5 dni:
- Ski6 (np. 3xSFL + 2xNauders) = 229,5eur
- 2xSFL + 2xIschgl + 1xNauders = 236,5
-2xSFL + 1xIschgl + 2xNauders = 226

Różnice są zatem nieistotne, a nawet najtaniej wychodzi opcja 3. Wybór trudny, ale żeby zawsze w życiu mieć takie trudności :)

Dowiedz się jeszcze czy gospodarze, u których będziesz mieszkał, dadzą Wam kartę gościa, na którą będziesz miał zniżkę na Ski 6. Ja mieszkałem w Kauns i na kartę gościa, za skipass Ski 6 na 6 dni zapłaciłem 251.50 euro, normalnie ten skipass kosztuje 264.50 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Czy ktoś korzystał z opieki nad dziećmi w Klubie dla dzieci Sunny Mountain Club Kappl ?

Będziemy w marcu w Kappl i będzie z naszą grupą 4-latek , który będzie się uczył jazdy na nartach .

Zależy nam na przedszkolu połączonym z nauką jazdy (rodzice tez będą się uczyć ). W/w Klub znalazłem na stronie Kappl . Czy może coś innego ? Będę wdzięczny za informacje .

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybieramy się w styczniu do Kappl. Zna ktoś jakieś fajne knajpki, pizzerie gdzie można posiedzieć wieczorami najlepiej z kącikiem zabaw dla dzieci? Czy skibus miejscowy, który zbiera ludzi po Kappl dojeżdża do Ischgl, czy konieczna jest przesiadka? Aby pospacerować z dzieckiem po kappl lepiej zabrać wózek-spacerówkę czy sanki?

Czy ktoś z polskich instruktorów będzie w okresie 14-21.01 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się w styczniu do Kappl. Zna ktoś jakieś fajne knajpki, pizzerie gdzie można posiedzieć wieczorami najlepiej z kącikiem zabaw dla dzieci? Czy skibus miejscowy, który zbiera ludzi po Kappl dojeżdża do Ischgl, czy konieczna jest przesiadka? Aby pospacerować z dzieckiem po kappl lepiej zabrać wózek-spacerówkę czy sanki?

Czy ktoś z polskich instruktorów będzie w okresie 14-21.01 ?

 

 Odpowiem tylko na czesc pytania, bo z knajpek w Kappl nie korzystalem. Jesli chodzi o skibus, to ten zbierajacy ludzi z calego, rozleglego Kappl dojezdza tylko do stacji kolejki w Kappl. Jesli chce sie dojechac do Ischgl, Galtur lub See, to trzeba przesiasc sie na bus jezdzacy glowna dolina - zawija on do centrum Kappl (ja przesiadalem sie wlasnie tam). Tu sa rozklady busow: http://www.kappl.com...a-kappl/ski-bus

Sanki czy wozek na spacery z dzieckiem? - Zalezy czy bedzie snieg i ile ;) Nawet jesli bedzie, to ulice sa odsniezane, a chodnikow w zasadzie tam nie ma, wiec stawialbym raczej na wozek, aczkolwiek w ogole unikalbym tam spacerow zarowno z wozkiem jak i sankami - z powodu waskich ulic i braku chodnikow. Tak wyglada centrum Kappl - widoczny przystanek busow:

 

37234400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko dotyczące Ischgl - Samnaun: czy jeśli zjadę niebieską trasą 60 w stronę Samnaun do samego jej końca to czy jest jakiś (łątwy) sposób aby dostać się do kolejki L1 lub L2 ? Chodzi o to czy kursuje tam jakiś skibus czy po prostu lepiej nie zapuszczać się na tę trasę.


Musisz dojść ze 100m do przystanku. Skibusy jeżdżą dość często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam pytanko dotyczące Ischgl - Samnaun: czy jeśli zjadę niebieską trasą 60 w stronę Samnaun do samego jej końca to czy jest jakiś (łątwy) sposób aby dostać się do kolejki L1 lub L2 ? Chodzi o to czy kursuje tam jakiś skibus czy po prostu lepiej nie zapuszczać się na tę trasę.

 

Pozdrawiam

 

Jeździ skibus regularnie - stacja Laret. Wydaje mi się (na 90%) że co 15 minut o równych godzinach w tym miejscu - podwozi pod samą gondolę, potem do centrum.
Tak jak Fafek pisze - trzeba zejść w dół jakieś 100-200 m do głównej drogi - lub zjechać jeśli jest dużo śniegu i droga biała - też tak bywało.

Wyjście nr 2 - zrobić bezcłowe zakupy w sklepie tuż przy końcu trasy 60 (Zegg) - i dać sie powdwieźć darmowej taksówce pod gondolę :)

Zakupy warto zrobić - więc dwa w jednym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek,

a masz wolne 2-3 miejsca na ostatni wypad do Ischgl?

 

pozdrawiaM

Mam wolne dopiero na marcowe i kwietniowe terminy - na pewno będziemy w Ischgl na Wielkanoc 15.04 , inne przedłużone weekendy dopiero w planach - im bliżej końca sezonu tym częściej ten ośrodek będzie się pojawiać w naszych planach wyjazdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Wybieram się do Kappl w styczniu 2019. Będę mieszkał w dzielnicy / ulicy Platti. Jak z tego miejsca dojechać do kolejki? Czy jeździ tam skibus czy muszę samochodem? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapytaj może gospodarzy o szczegóły, gdzie przystanki itp. - oni będą wiedzieć najlepiej :) Tak ogólnie: masz tam prawdopodobnie jakieś nieliczne skibusy pod gondolę w Kappl (polecam ośrodek), a tam możesz przesiąść się na dowolny autobus/skibus do Ischgl. Auto pewnie ci życie uprości zwłaszcza że w dolinie jest więcej do jazdy niż tylko Ischgl - ja lubię te małe See, Kappl, Galtür. Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wybieram się do Kappl w styczniu 2019. Będę mieszkał w dzielnicy / ulicy Platti. Jak z tego miejsca dojechać do kolejki? Czy jeździ tam skibus czy muszę samochodem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://www.ischgl.c...eangebot/Skibus

 

Linia Landeck-Galtur , dojedziesz do Kappl  i do Ishgl .Musisz się tylko zorientować , który przystanek jest najbliżej Twojej kwatery .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...